Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. července 2020 23:21

Jacques Zolty: Parfums de Havana - Cubata

Vůně kubánské Havany? To je v tomhle podání hlavně vůně sušeného kořenitého tabáku, vybraného kubánského rumu, medově sladkého třtinového cukru, který slouží jako přísada pro výrobu bílé čokolády. A rovněž je to i vůně omšelých kubánských domků s oprýskanými dveřmi ze zemitě peprného guajakového dřeva.

ArteOlfatto: Habano Vanilla

Zatímco taková Cubata přináší i jiné, než vyloženě tabákové vůně Havany, Habano Vanilla je zaměřená jen tímto směrem. Tabák v ní je mnohem výraznější, kořenitější a dřevitější Teprve po rozvonění vanilkově zesládne a pižmově změkne.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. července 2020 09:45

slniecko No, že na mně ta Hermessence kůže nevoní ani trochu. Taky nespravedlnost!

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 10. července 2020 10:55

Korsičanka 

...no, na mně je Cuir d´Ange také moc pěkná a moc se mi líbí. Vlastně - je nádherná...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. července 2020 10:58

Miru Jdu se podívat, zda jsem si ji s něčím nespletla:)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 10. července 2020 10:59

Korsičanka 

...ale vždyť víš, že my dvě se často rozcházíme ve vnímání vůní.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 10. července 2020 13:29

Korsičanka to teda!!! (Kukala som sa do poznámok a neskúšala som ju ešte na sebe...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. července 2020 23:36

Hiram Green: Lustre

Odráží v sobě moment, kdy kněz v rouchu, prosyceném vůní kadidla, ostrou kovovou čepelí nařezává citrusově kořenité bulharské růže, které vykvetly na zahradním záhonu za kostelem, lemovaném orosenou trávou a pudrovými fialkami a pižmovým kosatcem. 

Parfums de Marly: Cassili

Souhlasím s blackviolet a Martulou, že Cassili je variací na Delinu Exclusif s vanilkově mléčným santalovým základem se špetkou kosmetického pižma, v němž se prolínají tři druhy růže. Tou první je školačka v podobě bonbónově rybízové rudé růže. Tou druhou je dospělá medově švestková růže a poslední je romantická svěží růžička s jemnou konvalinkou a snítkou mimózy, která právě dosáhla plnoletosti. Škoda, že dámy nenechaly to rozpustilé děvčátko raději doma.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 11. července 2020 06:47
Reakce na Miru:

Korsičanka 

...no, na mně je Cuir d´Ange také moc pěkná a moc se mi líbí. Vlastně - je nádherná...

​Já ji zase mám na seznamu pekelných vůní, uzené s dehtem...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 11. července 2020 06:49

Fleur 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 11. července 2020 06:52

Miru kdybych neměla originální vzorek, tak žiju v přesvědčení, že jde o omyl :)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 11. července 2020 07:11

Fleur 

...já měla také originální vzorek a ta vůně mi přesně evokuje značku Hermés - elegance, jemnost, ale současně i jistou ostrost, švih, křehkou tvrdost, odstup a pak zas měkkost, zvláštní něha...

Jako věřím, že kdyby to někdo ucítil na druhém, sice, na první dobrou nakrčí nos, jakože divné, ale pak, chca, nechca bude muset připustit, že jako vlastně dobré, a dost dobré, že 

luxus...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 11. července 2020 14:25

Miru Vzorek jsem nenašla, možná jsem si ji spletla s Agar Ebene, kterou mi v Hermèsu dali namísto Cuir d'Ange, neb ji neměli. Ale když Fleur píše o uzeném a dehtu, tak se asi nepletu, že pro mě taky není

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 11. července 2020 14:26

Korsičanka 

...no, já už vím, že když Fleur nějakou vůni sepsuje, tak mně by se líbit mohla

...a naopak

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 11. července 2020 14:32

Miru No, a mně se ty její začínají líbit

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 11. července 2020 14:33

Korsičanka 

...jo!.

Člověk má radost, když, i díky někomu jinému natrefí na nový okruh vůní, vůní, které ho zajímají, osloví...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 11. července 2020 14:37
Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 11. července 2020 20:32

Pro samy hadry jsem nemela cas na parfumerie ale pri pruletu obchodakem jsem zkusila aspon novy Byredo, Lil Fleur.

No teda. Veze se to na aktualni sladky vlne, zdatne konkuruje kdejaky lavybelce. Jinak je to ruze, a ruze... a nakonec - ruze. Mozna nekde za rohem nekdo zamaval kozenou rukavickou... ale jelikoz ho nevidime, prakticky o nem nevime. Je totiz schovanej nejen za tim rohem, ale taky za... ano, je schovanej za tou ruzi!

Jinak teda vydrz obrovska. Vzala jsem si dva papirky, jeden s Gypsy Water o ktery si zacinam myslet, ze ji chci... druhej s Lil Fleur... a bohuzel, Gypsy Water po dvou dnech skoro vyvanula, ale Lil Fleur snad zacina jeste nabirat na sile!

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 11. července 2020 20:34

barbucha 

...tak to Lil Fleur zní dobře.!

Za to Gypsy Water - také se mi moc líbí, ale drží na mně ani ne hodinu, a ke všemu ještě i velmi slabě

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 11. července 2020 20:37

Miru 

Ze jo! To je jak na potvoru... taky se mi zda slaba.

Lil Fleur bys ty asi mohla nosit - hele a stacilo by se navonet jednou za tejden!

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 11. července 2020 20:40

barbucha 

...no zní to od Tebe hodně sympaticky, ta vůně. Ale jukla jsem na fragranticu a tam ji docela sepsuli... Chce to, holt, zkusit...