Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 22. července 2020 22:22

Camelia Eau de Parfum (Acqua di Parma) - osvěžující citrusová chladivá sprcha ve stylu kolínské, postupně přecházející do jemného nadýchaného krému se špetkou ovocné nakyslosti. A lehký dřevitě benzoinový dojezd je jen třešničkou na povedeném dortu.

Waterlily (Jo Malone) - lehce štiplavé vodní květiny, zpočátku nasládlé, po rozvonění lehká jasmínovka s pomerančovým květem. Za hodně peněz hodně málo muziky...

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. července 2020 22:39

milacka Ďakujem.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 22. července 2020 22:40

Biely kvet Krásná recenze a jediná z vůní, která má hlavní složku růži a připadá mi úžasná. Líbí se mi, ale vzorek od viktorka_od splavu budu mít asi na rok.

Mitchell Levante jsem též zkoušela a asi se mi mění nos. Vše mi přijde zbytečně sladké a těžké. Mléčně karamelová, sladká a vanilková. Rozhodně se povedla, ale té sladkosti je po čase možná až moc. Bílé květiny ji jen velice jemně doplňují. V teple mi přivodila bolehlav. Slanost nikde.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. července 2020 22:40
Offline Mitchell
Avatar
96 příspěvků moje polička 22. července 2020 23:10

Renusatko 

Slanost vnímám jen na začátku. Převažuje ta sladkost, proto si myslím, že vyšší teploty a Levante si s mou kůží nesednou. Zatím ji mám jako jarní vůni.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 23. července 2020 09:06

Biely kvet Krásně napsané, dej to prosím i do databáze k vůni

To byl vlastně nákup naslepo? Jestli ano, tak se povedl

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 23. července 2020 09:46

daniela Naslepo veru, konečne mi to vyšlo.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 25. července 2020 20:51

Ambre Khandjar - hustý sladký likér z tmavých sliviek mi pripomína Plum Japonais od TF, spoločnosť mu robia kvalitné cigary v starom koženom puzdre. Všetko spolu krásne ladí vďaka vanilke a sladkastej ambre, ktorá mi je zas povedomá z Chypre Nobile 1942. Veľmi vydarená vôňa! Pre mňa zatiaľ najlepšia z Une Nuit Nomade. Ale ešte som všetky neskúsila.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. července 2020 21:27

Biely kvet Pěkné, Jaruško! Dnes jsem znovu zkoušela nějaké vůně této značky a každá má své kouzlo. Ale nejvíce se mnou koresponduje Rose America, která se mi i nejvíce líbí. Tedy pardon - společně s Jardins de Misfah. To jsou moje dvě.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 25. července 2020 21:29

Dalia Prajem ti to, ja som ju veľmi chcela, aj mala, ale musela som ju posunúť ďalej.....Nesplnila moje očakávania, škoda.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. července 2020 21:31

Biely kvet Ano, už si vzpomínám, že jsi ji brala naslepo. No, každá máme své oblíbence a z tolika vůní, co jich je, se snad na každého dostane.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 25. července 2020 21:32

Dalia To určite!

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. července 2020 21:38

Parfums BDK: Gris Charnel 

Jednoduchá vůně, ale perfektně poskládaná. V hlavní roli šedý kosatec v jedné ze svých nejkrásnějších podob, podpořený dřevitým vetiverem a santalem. A na druhé straně zjemněný ledovým černým čajem, zeleně svěžím kardamomem, mléčným fíkem a vanilkově krémovou tonkou.

Online teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 26. července 2020 13:22
Se smutkem v srdéčku konstatuji že vůně Ormond J.jsou pro můj nos plýtváním ingrediencí,s pomocí zdejších souparfémnic jsem měla možnost vyzkoušet nemálo vzorků s totožným závěrem totiž že necítím nic,ne doslova ale oblíbeným ovoňáváním kapky přímo u kůže nedokážu jednotlivé složky rozklíčovat natož popsat do nějaké recenze,budu-li stát někde v průvanu a parfém kolem mě bude povlávat pak si řeknu,že vůně OJ jsou krásné jemné závoje a věřím,že na nejedné z vás musí být překrásné.Samozřejmě jim budu nadále věnovat pozornost a zkusím v jiných teplotách a situacích ale... Tohle resumé mě tedy vážně mrzí,podle výčtu jednotlivých ingrdiencí bych bývala byla schopna koupit naslepo ovšem sama bych z toho olfaktoricky neměla zbla
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 26. července 2020 13:28

teena-s 

...mám to, bohužel stejně.

Teda - jako jo, podařilo se mi jich pár rozpitvat. Ale intenzita i výdrž jsou tragické, směšné, v podstatě nulové na mně

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 26. července 2020 13:29
Reakce na blackviolet:

Parfums BDK: Gris Charnel 

Jednoduchá vůně, ale perfektně poskládaná. V hlavní roli šedý kosatec v jedné ze svých nejkrásnějších podob, podpořený dřevitým vetiverem a santalem. A na druhé straně zjemněný ledovým černým čajem, zeleně svěžím kardamomem, mléčným fíkem a vanilkově krémovou tonkou.

​...taky ji velmi krásně popisuješ! Musí to být opravdu kouzelná vůně...

A šedá je moje barva... 

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. července 2020 20:27

Miru Díky, je krásná a vidím ji šedě přesně jak slibuje název.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 26. července 2020 22:10

Sakura (Eau de Parfum) (Acqua di Parma) - pižmový třešňový květ s jemnou vůní zralých chrupek, který se rozvoněl do nasládle dřevitého základu s jemnou ovocnou vůní a lehoučkým citrusovým nádechem. Něžná vůně na úrovni a s docela solidní výdrží.

Beach Hut Man (Amouage) - suchá směs koření a bylin promíchaná se suchým mechem, zakouřeným dřevem a svěží zelení....vše se promíchává ve zběsilém reji. A to v reji moc povedeném. S dámskou Beach Hut jsou hodně zajímavou dvojicí i na poměry Amouage.

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 27. července 2020 06:10

jerry Kde se dá, prosím, Sakura od AdP vyzkoušet?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. července 2020 08:37
Reakce na Martula:

Oud & Rose - Cartier

Souhlasím s wendulka , že oud je tady podobného typu jako v The Night. A že růže je perleťová, Je to nádherná orientální kompozice oudu a růže, kdy obvyklé koření je nahrazeno mechově zemitými tóny v závěru a ta růže jako by vyrostla na prosluněné pasece uprostřed hlubokého a temného lesa.