Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 11. července 2020 21:37

Miru 

To chce. Osobne z ni taky neskacu nadsenim na me je fakt moc sladka.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 11. července 2020 21:48

barbucha 

Jsem jí zkusila teď v úterý a za mě je to teda průměrně sladká, vyloženě už mainstreamová růže. Děsnej úpadek od Byreda toto, uvážím-li, s čím vstupovali na trh.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 11. července 2020 21:50

wendulka 

Dyk rikam ze konkuruje lavybelkam. Voni tech horsich maj vic, ty zacatky meli teda originalnejsi!

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 11. července 2020 21:57

barbucha 

To máš pravdu. Já po loňský Slow Dance naivně myslela, že se aspoň trochu vzpamatovali, ale teď mě vyvedli z omylu, že bohužel.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. července 2020 20:47

Atkinsons: The Other Side of Oud

Jak vypadá druhá strana oudu? Gurmánsky, jak už ostatně napovídá složení. Samotný oud v ní je spíše klasického střihu s typickými tóny teplé koňské srsti v úvodu protkaný okvětními plátky citrusově svěží pelargónie. Jinak je to ale kůň, vezoucí náklad vybrané mleté turecké kávové směsi se skořicí, zázvorem, kardamomem a vanilkou. Komu přijde Kilianova Intoxicated příliš karamelově ulepená, méně sladká The Other Side of Oud zpracovává podobné téma, jen s oudem místo pačuli.

Maison Crivelli: Santal Volcanique

Má údajně evokovat ohořelé santalové dřevo na okraji vybuchující sopky. Nu, v tomhle případě se jedná spíše o jehličnatý cedr osvěžený chladivým kardamomem a zázvorem, jenž po rozvonění přejde do santalově mléčné podoby. Dojem žhnoucí lávy má podle všeho navozovat tropický ylang, který dřevo prohřívá. Spíš než ohořelé je dřevo ovšem zaprášené čerstvě namletou kávou.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 13. července 2020 22:35

Sana Jardin: Celestial Patchouli 

Pokud si někdo spojuje pačuli pouze se zemitými a zelenými tóny nebo dokonce s vlhkým sklepem, tak tady bude překvapen. Pačuli je tady čokoládově krémové, okořeněné skořicí a koriandrem a v závěrečné fázi téměř balzamicky ambrové. Nejde o gurmánskou vůni, o to se postarají květiny – růže, máslový kosatec i jeho pudrová verze, které pačuli skoro překryjí. Ale jenom skoro.  Lehký kožený tón, světlé dřevo a krémový santal ho vrátí zpátky do hry a tentokrát vznikne ta krásná balzamická verze s podprahovým květinovým tónem. Nebeské pačuli.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 13. července 2020 23:08

Maison Violet:

Nuée Bleue (2019)

Veľmi zaujímavá a príjemná kombinácia horkých citrusov a púdrových tónov. Nahorklosť odchádza, na výslnie sa dostáva nádherný kosatec. Len veľmi jemne sladký, púdrový, ale nie natoľko, aby zadúšal v krku, nádherný, nežný, hebký kosatec, kosatec ako zo starého obrazu, kosatec, ktorý akokeby som celý život hľadala a konečne našla. Nutne ho budem potrebovať.

Cycle 001

Je o poznanie iná, ako vône z tej línie, ale má podobný rukopis. Viem, znie to zvláštne, ale je to tak. Aj v tejto vôni, tak ako aj v ostatných cítim akýsi ľahký nádych priezračného nostalgična, ale tu v modernejšej podobe. V úvode korenisté pošimranie, na to bylinná archangelika zohriata a zdomácnená malou troškou ambroxanu, pižmo len ako jemný, nežný doplnok. A malá trocha kadidla dodáva ten ľahko nostalgický pocit niečoho, čo nám cez prsty odvial vánok do nenávratna. Ale drží dobre, to len ten pocit neuchopiteľnosti...

Táto značka tuším zatiaľ nevyrobila nič, do čoho by som sa nezamilovala. No a keďže prestali robiť cestovné balenia, nemal by niekto záujem, že by som ich rozmedvedila? Teda Nuée určite a Cycle, ak je ešte k dispozícii - je to limitka 1000ks, ale má sa dať dopĺňať.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 14. července 2020 05:44

slniecko 

Nuee Bleue zní krásně, složení krásné!

(a není tam u kosatce ani trocha mrkve.?)

A co výdrž, intenzita.?

...jediný, co se mi nelíbí, je ten hmyz na flakonu. I když je flakon moc pěkný, tak ten živočich mi to hyzdí

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:46

slniecko Koukala jsem na sadu vzorků a stojí jen 10 Euro + malá nebo nulová? cena za poslání = svůdné:)

Miru To je přesně to svádění... Kdyby byla vůně fakt tak krásná, jak popisuje Lucka, stálo by zato na ni ušetřit...Ale mám obavu, že má slabou projekci (píšou i na parfumo)

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 14. července 2020 10:48

Korsičanka 

...hmm, no, právě. Jako - viz jiné vlákno - kdyby to byla fakt bomba vůně, tak bych i našetřila. Ale pak očekávám, že na mně vydrží déle než pět hodin. ASPOŃ

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:34

Korsičanka Miru teraz musím preč, ale večer kuknem do platieb, ako to bolo s tým poštovným.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:47

slniecko Já si tu sadu zkusmo objednala. Poštovné bylo zdarma (bez sledování zásilky). Tak jsem zvědavá, protože na ten kosatec slyším samou chválu...

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 14. července 2020 13:47

Evanilla Ty jsi drak

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 14. července 2020 14:53

Korsičanka díky za inspiraci, taky jsem vzorky objednala

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 14. července 2020 16:33

alibi Tak mi dáš ochutnat, ju?

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 14. července 2020 19:48

Korsičanka jasné 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 14. července 2020 20:01
Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 15. července 2020 00:20

Korsičanka bez poštovného, Evanilla má pravdu.

Miru na mne rozhodne žiadna mrkva! Ani stopa! A drží krásne...ale no, na mne...už si netrúfam nič tvrdiť univerzálne.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 15. července 2020 00:29

Ella K - Pluie sur Ha Long

Bezstarostné leto. Letné ovocie, vodné kvety, orosené záhradné kvety po daždi. Áno aj hrachor. Trošku ho síce valcuje ten zvyšok, ale je tam. Znie to celé veľmi banálne, ale tá vôňa má šmrnc, je uhladená, taká pohodovo radostná ako letné posedenie pri záhradnom jazierku.

Jul et Mad - Stairway To Heaven

Ja neviem, čo všetci máte. Veď je to len pokus o Eau de Shalimar. Ok, no tak tie citrusy na začiatku by nemuseli ísť asi pomocou aldehydov až do pánskeho holičstva a tie vanilkové venčeky (fakt tam sú) namiesto citrónových Manneriek by mohli byť trochu menej zvlhnuté, ale inak je to v zásade to isté, len v bledomodrom...teda....ešte bledomodrejšom. Alebo keď dvaja robia to isté...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45849 příspěvků moje polička 15. července 2020 07:34

slniecko Stairway To Heaven - presne!