Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. února 2020 16:14

Collection Extraordinaire: Bois d´Iris - Van Cleef & Arpels

Distingovaný kosatec …

Nasládle pudrový kosatec a hodně dřeva. Hodně pěkného dřeva. Pěkně sluncem vysušeného, takřka bílého dřeva a věkem ohlazeného až k dokonalosti. A troška ambrové smyslnosti.

Decentní a hebká vůně, kterou považuji za jednu z nejlepších kosatcovek, k nimž jsem kdy přičichla.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 04. února 2020 09:14

FUMABAT /COUTEAU DE POCHE/


Fumabat je nasládlá hořkost a kouřová zemitost, v té vůni je cosi, čím těžkne tlukot srdce, jako když jdeš na rentgen dlouhou a beznadějně otlučenou nemocniční chodbou, do níž pootevřenými křídly zamřížovaných oken proniká dým z komína místní spalovny, syrovost venkovního vzduchu, všudypřítomná vůně čaje a stopy modrozelené dezinfekce.

Vše do sebe tak nějak přirozeně zapadá ve zvláštní harmonii, která mě míjí, kterou chci minout...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 04. února 2020 09:15

WINTER /DASEIN/


Napadl sníh.
A my se neotiskli do sněhu, to sníh se otiskl do nás.
A odnesli jsme si ho na Parnas, vláčeli jsme ho s sebou přes Martovo pole, myšlenky ztěžklé o vzpomínky na planoucí smrkovou smůlu, každou z těch bílých hvězd jsme s přesností lékárníka vyvážili fialovými kvítky suché levandule, je jsme pak rozsévali před Moulin Rouge, aby se propadly do šedavého kouře nedopalků s otisky malinových rtů, je jich dnes plná ulice, je jich víc než sněhu, než slov, než nás... 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. února 2020 09:23
Reakce na euridike:

WINTER /DASEIN/


Napadl sníh.
A my se neotiskli do sněhu, to sníh se otiskl do nás.
A odnesli jsme si ho na Parnas, vláčeli jsme ho s sebou přes Martovo pole, myšlenky ztěžklé o vzpomínky na planoucí smrkovou smůlu, každou z těch bílých hvězd jsme s přesností lékárníka vyvážili fialovými kvítky suché levandule, je jsme pak rozsévali před Moulin Rouge, aby se propadly do šedavého kouře nedopalků s otisky malinových rtů, je jich dnes plná ulice, je jich víc než sněhu, než slov, než nás... 

​To je přesně ono.

Bych se picla, jak mi ta levandule v ní snižuje tlak, protože její krásnější zpracování neznám.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 04. února 2020 10:35
Reakce na euridike:

WINTER /DASEIN/


Napadl sníh.
A my se neotiskli do sněhu, to sníh se otiskl do nás.
A odnesli jsme si ho na Parnas, vláčeli jsme ho s sebou přes Martovo pole, myšlenky ztěžklé o vzpomínky na planoucí smrkovou smůlu, každou z těch bílých hvězd jsme s přesností lékárníka vyvážili fialovými kvítky suché levandule, je jsme pak rozsévali před Moulin Rouge, aby se propadly do šedavého kouře nedopalků s otisky malinových rtů, je jich dnes plná ulice, je jich víc než sněhu, než slov, než nás... 

​Bože, to je tak krásne!

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 04. února 2020 10:59

wendulka Vsak ja vim, ze se Ti Winter libi, to se opet naprosto shodneme...

Biely kvet Dekuju...

Offline slniecko admin
Avatar
17598 příspěvků moje polička 04. února 2020 17:42

Jo Malone

Earl Grey & Cucumber - Veľmi príjemný, neprelúhovaný čaj so štipkou bergamotu. Uhorka sa nekoná, troška syntetického pižma na konci hej.

Myrrh & Tonka - Okamžite mi naskočila reminiscencia na starý dobrý Jaipur Saphir od Boucheronu. Úplne rovnaký tón čínskej gumy, ktorý sa úplne rovnako tiahne celým vývojom vone. Akurát v tejto ju obklopuje troška zadymenej myrhy, čo robí vôňu ešte zaujímavejšiu. Veľmi dobré!

Wild Bluebell - Krásne, krištáľovočisté, svieže jarné kvietky. Neskôr na jemne pižmovom podklade.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 04. února 2020 22:42

Heliotrope Blanc (Oriza L. Legrand)

Blanšírované mandle obalené v prachovém rýžovém pudru, máčené v horké bílé čokoládě s květy mimózy. Občas se objeví marcipánový tón, občas vanilkové rohlíčky nebo kosatcový pudr a pastelové fialky a občas čínská guma. Když je špatný den, tak dokonce celá továrna na čínskou gumu.

Vůně je něžná, ale třeba Cara (Farmacia SS. Annunziata) je ve srovnání s Heliotropem od Orizy křehčí, víc jako dětský pudr a nezralé mandle, zatímco třeba Heliotrope od Etra je hutnější, jedlejší, hustěji krémový a přímočařejší.

Marions-Nous (Oriza L. Legrand)

Správná aldehydová retro květinovka! Zpočátku divoká a rozbouřená, když nálož perlivých aldehydů vystřídá živočišný cibet a z květin vystupují nejvíc řízný hyacint (jako když roztrhnete takový ten žilnatý list mečovitého tvaru s jemně zoubkovaným okrajem a říznete se o něj do prstu) a hořký pomerančový květ. Později, když se aldehydy uhladí a živočišnost zkrotne, se v hlavní roli vystřídá hřebíčkově kořenitý karafiát s ylangem a nádechem jasmínu a pod tím je hřejivý dřevitý základ. Sklenku šampaňského a jdeme tančit do zahrady!

Kdyby dneska květinovky vypadaly takhle, dala bych si to líbit. Obzvláště ten živočišný nádech prodchnutý celou vůní ji dělá jakousi osobnější, méně vypulírovanou a chladnou, než jak by mohla jinak působit.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 05. února 2020 09:17

RROSE SELAVY /MARIA CANDIDA GENTILE/

Planá růže, jež kvetla osamocena kdesi v skrytu. Pak Viktorka ji našla, stonek zlomila, květ vetkla do vlasů, už nikdy pak nebyla sama ani jedna z nich, obě téhož druhu, krásné příliš, opravdové příliš… A bylo psáno, že tak to musí být, všichni to vždycky věděli – voda je splavila, ze světa ale nesešly, nikdo nezapomněl.



Svět nikdy nebyl bez růží,

kdo spíš než milenci to vědí;

a řinčelo-li oruží

z ocele kuté nebo z mědi,

kdo spíš než milenci to vědí,

svět nikdy nebyl bez růží.

/Jaroslav Seifert – Píseň o Viktorce/

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 05. února 2020 09:18

andry

Heliotrope Blanc jsi popsala naprosto dokonale…

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 05. února 2020 09:26
Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 05. února 2020 11:41

viktorka_od splavu Vsak jsem si na Tebe pri psani recenze na Rrose Selavy hned vzpomnela...

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 05. února 2020 13:43
Reakce na euridike:

RROSE SELAVY /MARIA CANDIDA GENTILE/

Planá růže, jež kvetla osamocena kdesi v skrytu. Pak Viktorka ji našla, stonek zlomila, květ vetkla do vlasů, už nikdy pak nebyla sama ani jedna z nich, obě téhož druhu, krásné příliš, opravdové příliš… A bylo psáno, že tak to musí být, všichni to vždycky věděli – voda je splavila, ze světa ale nesešly, nikdo nezapomněl.



Svět nikdy nebyl bez růží,

kdo spíš než milenci to vědí;

a řinčelo-li oruží

z ocele kuté nebo z mědi,

kdo spíš než milenci to vědí,

svět nikdy nebyl bez růží.

/Jaroslav Seifert – Píseň o Viktorce/

​ach, má oblíbená.... báseň; vůni (zatím) neznám - a evidentně bych s tím měla něco udělat.

Vrotlas mi dávno do tepen

Jak úžas vcházím do úžasu

Když s tebou jdu, jsem oslepen

Musím se opřít o tvou krásu

Vrostlas mi dávno do tepen

- čekám, kdy s tím bude konečně nějaká vůně ladit

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 05. února 2020 14:21

andry Já už mám dávno jednu takovou, kterou tyhle verše vystihují, kterou si v sobě a s sebou nosím, je už tak nějak součástí mě samotné, i když se od ní v některých životních etapách držím dál, protože někdy je to vůně k neunesení... A momentálním adeptem na další Osudovou se zdá být Eau Capitale Diptyque - a to si k růžím pořád /a někdy obtížně/ hledám cestu...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. února 2020 21:52
Reakce na euridike:

RROSE SELAVY /MARIA CANDIDA GENTILE/

Planá růže, jež kvetla osamocena kdesi v skrytu. Pak Viktorka ji našla, stonek zlomila, květ vetkla do vlasů, už nikdy pak nebyla sama ani jedna z nich, obě téhož druhu, krásné příliš, opravdové příliš… A bylo psáno, že tak to musí být, všichni to vždycky věděli – voda je splavila, ze světa ale nesešly, nikdo nezapomněl.



Svět nikdy nebyl bez růží,

kdo spíš než milenci to vědí;

a řinčelo-li oruží

z ocele kuté nebo z mědi,

kdo spíš než milenci to vědí,

svět nikdy nebyl bez růží.

/Jaroslav Seifert – Píseň o Viktorce/

​Moje růžová láska!!!

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. února 2020 21:53
Reakce na andry:

​ach, má oblíbená.... báseň; vůni (zatím) neznám - a evidentně bych s tím měla něco udělat.

​Dobře, že to zmiňuješ. Provedeme s tím něco ve středu.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 06. února 2020 04:57

Violettes du Czar

(Oriza L. Legrand)

Jsme v lese a Ty jsi laň, která si pochutnává na zelených lístcích fialky. Sotva Tě spatřím, věnuješ mi letmý nevinný pohled a ladně prcháš. Jsem lovec nebo se tě snažím jen dotknout? To mi nedovolíš. Zachytím jen lehce zatuchlou vůni Tvé hebké srsti a všudypřítomnou vůni zelených lístků fialky ve vlhkém lese. Mech a vzdálenou fialku. Nedostupnou, jemnou, skrývající se v mlze z kosatcového prachu a tonky. Jsi kouzelná víla tančící na paloučku v lese, ladná laň. Divoká a přitom něžně plachá. Ne víla z pohádky, ale femme fatale v kožených plesových šatech. Plachá, ale sexy. Neustále unikající mým pokusům dotknout se Tě, držet tě v rukách, obětí. Flirtuješ se mnou? Ale v poslední chvíli mi stále unikáš, stáhneš se zpět do sebe, do své ulity, do lesa... s něžným, nevinným úsměvem na rtech. Z venku působíš jako silná, bystrá a nezávislá žena, ale vevnitř jsi vřelá (ambra), stydlivá a delikátní... křehká, hedvábně jemná fialka... Silná a přitom jemná osobnost. Fialka ve vlhkém lese (tolu balzám, guajakové dřevo). Zajímavá, zdánlivě odtažitá, lehce dekadentní, jen prchavě přítomná, skrytá všem okolo, jemná éterická bytost. Má femme fatale.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 06. února 2020 08:12

wendulka diky, jsem zvedava i kdyz se trochu bojim, ze bude na me ruzova az moc... ale MCG obecne celkem fandim

Offline milacka
Avatar
5473 příspěvků moje polička 06. února 2020 09:25

svěženkář Krásne

Offline jerry
Avatar
9030 příspěvků moje polička 06. února 2020 12:04

Sundazed (Byredo) - nepříliš sladké ovocné želé rozpuštěné do koktejlu.

Viper Green (Ex Nihilo) - sedmikrásky ve sladké svěží mladé trávě, postupně i pár kapek nektaru. Postupem času se sladké tóny do značné míry utlumily, objevila se nějaká ostřejší kvítka a la syntetické pižmové konvalinky a zůstala suchosladká jemně nahořklá zeleň rostoucí dílem u lesní tůně a dílem u prašné cesty. Moc se mi líbí recenze blackviolet - to je přesně ono. A za testovací materiál děkuji  prďola