Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 21:10

wendulka ale totalne nedrzi

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 12:45

Stručné dojmy z The Secret Collection od Moresque:

Alma Pure - hodně arabská a výrazná. Růže, černý rybíz a perlivé šampaňské. A něco, co mi vytvořilo dojem oudu, který ve vůni není. Asi kombinace ambry a březového dehtu. Maskulinní tóny, až moc. A ten černý rybíz taky docela výrazný. Je dobrá, ale není pro mě.

Royal - chypre s kosatcem prolínající se se svěží pivoňkou. Pěkné. Nepůsobí tolik arabsky.

Jasminisha -plná, oblá vůně se sladkými tóny, které neutralizuje zázvor a mandarinka. A točí se kolem jasmínu. Jasmín je neindolický a s kandovaným zázvorem mají vyrovnanou sílu. Bílý mošus v základu dodává nesterilní čistotu. Působí jako arabka, připomíná mi něčím Free od Top Perfumer, kde je med a akát.

Seta - gurmánský orientální santal. Santal s vanilkou, ambrou a spoustou pryskyřic. Jen náznak ylangu. Více dámská než unisex.

Soul Batik - zakouřená vanilka s kořením, kardamom, nesladký unisex.

Ubar 1992 - zeleně cypřišově vetiverová, trochu kožená, zakouřená. Nejvíce pánská z celé řady.

Jasminisha se mi rychle dostala "pod kůži" a flakonku se zlatými ornamenty jsem neodolala

Celá řada je dost dobrá a stojí za vyzkoušení. Flakonky mají 75ml a cena je příznivější než u ostatních vůní značky.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 21:34

Martula Díky za super přehled, vypadají zajímavě a cena je opravdu slušná. Příležitostně vyzkouším. Kromě Jasminisha mě bude zajímat i Royal.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 21:45

blackviolet Royal byla i v mém užším výběru

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 21:59

Houbigant: Essence Rare (2018)

Je milou něžnou květinovkou, ostatně od Elleny snad ani nelze očekávat žádnou opojnou pecku. Růže i jasmín se nese ve svěžích tónech stejně jako mandarinkový úvod. Tu a tam probleskne jemný závan konvalinky, aby se nakonec proměnila s ležérní pudrovku s křehkým kosatcem, vanilkou na santalovém základu s mechovými podtóny.

Jusbox: Cheeky Smile

V úvodní fázi připomíná vůní lázeňských oplatek a kokosových Disko sušenek Seminalis od Orto Parisi. Hned po rozvonění už se ale do popředí nemilosrdně dostává Iso-E-Super s vůní ostrouhanotužkového cedru, slaným podtónem hřejivého želatinového kašmeranu, který společně s ambroxanem a dalšími druhy syntetické ambry vytváří dojem upocené pradleny, která omylem zaměnila prací prášek za práškový cukr.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 22:02

Martula 

Mě dle tvého popisu láká Alma Pure.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 11:20
Reakce na wendulka:

Jusbox: Cheeky Smile

V úvodní fázi připomíná vůní lázeňských oplatek a kokosových Disko sušenek Seminalis od Orto Parisi. Hned po rozvonění už se ale do popředí nemilosrdně dostává Iso-E-Super s vůní ostrouhanotužkového cedru, slaným podtónem hřejivého želatinového kašmeranu, který společně s ambroxanem a dalšími druhy syntetické ambry vytváří dojem upocené pradleny, která omylem zaměnila prací prášek za práškový cukr.

​Mňamky

Ale ten Houbignant...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 11:25

slniecko Nechceš náhodou medvědit???

TADY ji mají nejlevněji... 20-30ml bych si vzala

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 12:10

Korsičanka čo o to, chuť by bola, aj iní kandidáti by sa našli:

https://en.parfumdreams.de/Houbigant/Womens-fragrances/Iris-des-Champs/Perfume/index_48270.aspx

skôr je problém, že toho mám teraz na hlave toľko, že by som to nestíhala

Ozaj, jerry aha, tu som asi videla tých Scherrerov:

https://en.parfumdreams.de/Jean-Louis-Scherrer

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 12:38

slniecko No, 400 Eurové jsou krásné extraity, ale ty penízky jsou někde jinde

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 13:00

slniecko 

Buď je to doprodej nebo je obsah reformulovaný.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 13:04
Reakce na slniecko:

​Mňamky

No já od ní dostala vzorek jako bonus k objednavce. Sama bych si ji nevybrala. Přesto jsem podle složení čekala spíš něco ve stylu Escentric Molecules. Toto fakt ne

. Ale ten Houbignant...

​No já mám bohužel tu smůlu, že na mně ty Ellenovy kvetinovky vyznivaji sice mile, ale zároveň i nudne. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 13:16

wendulka ...ale zároveň i nudne. 

To tě lituju, tedy. Ještě že existuje tolik jiných kandidátek

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 13:35

Korsičanka

Já to naopak vidím vlastně jednou stranou i jako pozitivum. Už takhle nestíhám nosit ani to, co na mě voní

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 13:45

wendulka Jako my všechny Ale vrozená ženská zvědavost  a touha vlastnit nám nedá. Racio, racio, racio - toho nám je třeba!

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 14:38

wendulka a tak ja viem, ty potrebuješ väčšie pecky

jerry no, tak to ani nebudem kupovať, lebo buď budem sklamaná, alebo sa to budem "báť" nosiť, ako všetky ukončené vône...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 18:46
Reakce na slniecko:

wendulka a tak ja viem, ty potrebuješ väčšie pecky

​To náhodou ne. Jen to nesmí být od Elleny no.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. ledna 2020 22:38

Parfum d'Empire:

Salute!

Se sladkokyselými citrusy a galbanově zelenými vinnými listy s nahořklým grapefruitem se najednou ocitneme ve výrobně sektu, kde víno kvasí v lahvích, šumí a perlí to v nich, voní to tu vínem, ovocem a dřevěnými sudy. Zeleně bylinkový a mechový tón se mísí s ovocným a kosatcovým a harmonicky ho doplní dřevo a krémové pižmo. Tak na zdraví!

foto: schlumberger.at

Acqua di Scandola 

Korsika. Skály, moře, krystaly mořské soli a zelené býlí ve flakonu.

Vůně je zpočátku osvěžující s citrusy a aldehydy a nasládlým florálním tónem. Na skalních útesech se třpytí sůl a rostou tam svěže zelené byliny, slaměnky a pár zakrslých jehličnanů. A pak se objeví trochu slunce na nakrémované opálené kůži.

Krásná mořská vůně, která není akvatická, ale spíš minerální a zelená.

foto: korsika.com

Obě jsou originální vůně s dlouhou výdrží.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 12:33
Reakce na wendulka:

​To náhodou ne. Jen to nesmí být od Elleny no.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 13:32

blackviolet Na Salute! jsem velmi zvědavá, mám ráda celou značku, ale tohle by složením mohlo být vysloveně pro mě.