Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 21. ledna 2020 22:36

Dorin: Dorina 

Už od prvního okamžku je zřejmé, že se jedná o kvalitně zpracovanou klasickou vůni. Aldehydová a pižmová květinovka, ve které se po mezihře růže prosadí hlavně kosatec. Kosatec jak má být, máslový a pudrový se zeleným fialkovým podtónem. Klasika. Pudrová stránka dominuje posílená i vanilkovým otočníkem. Teprve ke konci se přidá i pryskyřice, vetiver a dřevo a ta kombinace kosatce s vetiverem, dřevem a trochou čistého chladného pižma trochu připomíná Iris Silver Mist.

Dorin: Versaille 1780 

Versaille, Marie Antoinette a její budoár. Skříňka s pudrem, růže na rty, miska s cukrovými mandlemi a malinové bonbónky.

Versaille je zpočátku hlavně ovocná vůně, která není vůbec přeslazená, ale pudrová. Kromě bergamotu a bělomasité broskve tu jsou malinová cukrátka, ale také vůně rtěnky s růží a fialkovým pudrem. Pudr nás provází od začátku do konce, kdy se místo ovoce spojí s balzamickým benzoinem a pižmem.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 12:32
Online alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 13:21

slniecko hodně zajímavé a ty flakony !!!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 13:25

slniecko Zkoušely jsme s viktorka_od splavu posledně, když jsi nás opustilaŠkoda, že jsme nečetly tvoji recenzi předtím, zapamatovaly bychom si víc než flakon! Tak příště

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 14:02
Reakce na prďola:

Renusatko jerry Teda ale jak Black Afgano popisujete, tak to je velké pokušení!

​Take to tak vidím

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 14:12
Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 14:17

prďola zase jedno pokušení

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 14:31

alibi ďakujem!

Korsičanka ja strašne dúfam, že mi najbližšie stretko vyjde konečne bez nejakého obmedzovania sa

Tú Giardinoercole zvažujem ako cieľovú odmenu za zbavenie sa nejakého počtu iných flakónov...ale zas ako sa blíži Miláno, tak neviem, neviem, či radšej nechcem počkať, či niečo neobjavím tam.

Ťažké toto...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 20:21

slniecko Já bych zase brala spíš Rossopompeiano, ale na celé značce se mi snad nejvíc líbí ty flakóny. Úplně vidím to víčko jako těžítko na psacím stole .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 20:40

Fleur vicka jsou nadherna, vune zajimave a to je bohuzel tak vse co si pamatuju:-( slniecko na priste nastuduju, parada

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 22:16

viktorka_od splavu Já jsem je zkoušela na podzim v Bratislavě, ale měla jsem docela naspěch, takže má vzpomínka na ně je rovněž spíš prchavá...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. ledna 2020 22:27

Fleur Vůně neznám, ale podle popisu slniecko mi přijde, že i mně by se asi nejvíc líbila ta Rossopompeiano...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 12:03

Fleur wendulka Rossopompeiano je nádherná, ale ja cítim, že už nutne potrebujem niečo "studenšie". Navrch roky plačem nad premárnenou šancou kúpiť si Shanaan a toto je niečo, čo vo mne vyvoláva pomerne blízke pocity, no.

Vrchnáčiky sú nádherné . Inak nápad s ťažítkom je super, mne je vždy hrozne ľúto, keď je krásny flakón, že ho aj tak strkám do zásuvky, kvôli ochrane obsahu, ale toto je super nápad.

Online jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 23. ledna 2020 21:53

She Was an Anomaly (Etat Libre d'Orange) - asládlý jemně oříškový vetiver sw suchým kosatcem. Nasládlého vetiveru postupně začalo ubývat a vůně sklouzla do sladce pižmovo-pudrovo-dřevité nijakosti. Jako průměrný mainstream by to šlo, ale na nikovku (a zvláště pak na ELDO) je to dost málo.

 Bibliothèque (Byredo) - nakyslá švestka s výraznou svíravostí, zabalená do nepatrně zaolejované přepudrované kůže Broskvový dojezd jako by vypadl z vintage Tresoru, ovšem broskev je tlumena malinko sklepní, přesto sladkou a hodně suchou pačulí. Souvislost obsahu s názvem mi sice zůstala utajena, ale obsah se mi líbí moc.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 16:25

Pierre Guillaume 9.1.Komorebi - nádherná vzdušně mentolová vůně, která přesně splňuje popis - sluneční paprsky procházející listy stromů - cítím mátu s mimózou a černým rybízem, božská vůně na jaro/léto. Myslím, že by mi bez problémů svou vzdušnou energií nahradila šeřík, který umí málokdo ve vůních věrně napodobit.

Online alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 16:39

Korsičanka měla bys psát popisy vůní častěji

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 16:47

alibi Kdepak, Li, jen čerpám z Pierrova popisu

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 22:08

Murmur (Pigmentarium)

Meruňka? Růže? Ambra? Kandahár? Já jsem asi dostala špatný vzorek nebo co...! První moment mi opravdu připomněl Tauera. Všechny ovocné a květinové složky to však záhy vzdají, k ambře se přidá suché pačuli, neškodný kožený oud a příjemně přítulná cibetka. Růže ještě občas laškovně vykoukne a zamává. 

Té hřejivě živočišné rovině hodně fandím a přála bych si ji výraznější, zatímco tu balzamickou sladkost bych upřednostnila méně výraznou. Jestli ve vůni něco šeptá, to nevím, ale jak už tu vícekrát zaznělo, jde zatím o nejlepší počin této značky.

French Lover (F. Malle)

Pierre Bourdon při komponování této vůně pravděpodobně myslel na leccos -  kromě mě. Vetiver s galbanem si řádí a mě tahá za nos něco jako šťáva z nahnilého pomeranče a pod tím vším dřevité kadidlo předstírá, že to zachrání, když v jedné ruce přitáhne bylinně hořkou anděliku a v druhé ruce hřejivé pižmo. Nezachránilo, spíš propukla hromadná bitka. Francouzský milenec ze mě asi teda nebude, s tím už se nějak smířím, ale rozhodně tuhle vůni budu muset aplikovat na vhodnější objekt.

Edit, aplikováno na vhodnější objekt: Příjemná zelenodřevitá zakouřená vůně, souhlasím s označením "ležérní", která bohužel neměla dlouhého trvání a po 5 hodinách zbyl na kůži už jen slabý citrusový vzdech, který ovšem "běžný neparfémový smrtelník" ani nezaznamenal.

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 24. ledna 2020 22:10

Cuir de L'Aigle Russe (Oriza L. Legrand)

Nojo, ruská kůže bez kůže, zato s efektem kůže. Dobře promaštěná, hřejivá, sladká, pižmová. Drsnost a zakouřenost hrubého, neopracovaného materiálu se s vývojem uhlazuje a zjemňuje, jako když nošením kůže změkne, přizpůsobí se. Svazek suché levandule ustoupí nejprve pryskyřičně kouřovému styraxu, potom sladce suché slaměnce s benzoinem a nakonec krémové tonce a tělovému pižmu. Po celou dobu je to jako mít na sobě oblíbenou koženou bundu, co nosíte už x-tou sezónu, pečlivě se o ni staráte a impregnujete ji a ona za tu dobu načichla každým vaším oblíbeným parfémem (a že máte zálibu spíš v orientech, a docela často nosíte Musc Ravageur) a vaším tělovým pudrem s retro květinovou parfemací, stejně tak všemi dovolenými, výlety, koncerty, posezeními v baru, a každým rande a návratem domů.
Bohatá vůně, neskromná, ale mnohem přívětivější než například alkoholová Ambre Russe.

Ziryab (Majda Bekkali)

Suché dřevo, kopec šafránu a neškodný oud s nádechem kůže v malém množství. Vůně je suchá jako horký vzduch z pouště, a taková asketická - postrádám bohatost a vřelost orientálek. Tohle je osekané a nakonec se to rozplyne v generickém tužkocedru.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 21:07
Reakce na andry:

French Lover (F. Malle)

Pierre Bourdon při komponování této vůně pravděpodobně myslel na leccos -  kromě mě. 

Tentokrát si nefandi, brouku. On nemyslel ani na mě. Tohle je holt ta z pánských vůní, která na ženské kůži zkrátka nefunguje. Ale znám si ji též v podání na vhodnějším objektu, takže vím, že je dobrá.