Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 07. února 2020 16:33
Reakce na Korsičanka:

svěženkář ​... ona je pro mne navíc srdcovka i ta slečna, co tu vůni nosí  Ta recenze je vlastně i vyznání 

To je ale krásné, že se chlap nestydí na fóru vyslovit nahlas, co cítí A ty "fialky" si někde k ovonění splaším

​Nejsem stydlivý, alespoň co se týče mých citů.  Děkuji!

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 07. února 2020 16:34

Korsičanka Jak si pamatuji, tak Ty mas rada BR540 /to si vlastne ani nemusim pamatovat, staci se pozorneji zadivat na Tvuj avatar /, ktery ma obdobny ton ovocne cukrove vaty, tak to je pak pro Tebe Sundazed urcite idealni letni spolecnik /ja mam BR540 taky moc rada, ale na me kuzi hodne vystupuje takova ta specificka ozvena dezinfekce a safranu nalozeneho v pryskyrici, to je pro me vylozene srdecni zalezitost /.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 07. února 2020 16:59

euridike Máš pravdu Cukrovou vatu ve vůních můžu a zbystřím, jakmile se v popisu vůní objeví. Narozdíl od té pouťové. Ale v dětství tomu bylo jinak, takže zřejmě vzpomínky...

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 07. února 2020 17:00

svěženkář Doufám, že se na některém z dalších srazů potkáme

Online viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 07. února 2020 20:29

euridike ja taky BR shledavam prilis desinfekcni, ale Sundazed se mi libi moc. spis nez zele citim kandovanou citrusovou kuru a kdyz to rikate tak asi i tu vatu.. jist bych to nemohla ale voni mi to:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 07. února 2020 20:37
Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 08. února 2020 03:50

Korsičanka potkáme

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 08. února 2020 08:01

svěženkář euridike Krásná osobní vyznání vůním .  Pro mě jsou tyto reflexe vždycky velmi obohacující, protože mi pomohou vůni přiblížit z naprosto nové perspektivy.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 08. února 2020 08:29

WILDE /JARDINS D´ECRIVAINS/

"V případech opravdu důležitých je rozhodující věcí styl, nikoli upřímnost."
/Oscar Wilde - Jak je důležité míti Filipa/

Netuším, jak moc je tahle vůně "upřímná", styl se jí však upřít nedá...

Wilde a "being wild" tak nějak v mezích morálky a slušnosti, vůně konverzačka, sice žádné klišé, ale taky žádná zápletka, žádný nečekaný zvrat, prostě tak trochu drama à la thèse. Je tu svěží a zábavný bergamot, sotva dozrálé fíky, ještě nesklizený zelený čaj a bílé karafiátky. Vůně veskrze estetická a líbivá, takovému Algernonovi by jistě slušela.


Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 08. února 2020 08:30

Fleur Děkuju...

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 08. února 2020 08:33

euridike 

...až neuvěřitelně moc se těším na každou Tvou další recenzi.!..

...protože díky Tvým popisům, postřehům a emocím určitě najdu to, co hledám...

(nebo min tip na vyzkoušení)

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 08. února 2020 08:40

Miru Tak to jsme si kvit, já to mám s Tvými recenzemi úplně stejně...

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 08. února 2020 10:16

Fleur Děkuji pěkně!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:10

O des Soupirs - LM Parfums

Živé krásy …

Květiny a vše co k nim patří. Nektarová omamnost i trpká zeleň, vodní chlad i teplo slunce, vzdušná lehkost i tíha země.

Jemná květinová vůně, v níž se zajímavě doplňují decentní tón chypre a hebká krémovost. Drží se spíše u těla, nekřičí do okolí, nestrhává na sebe pozornost, prostě jen tiše je.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 09. února 2020 23:26

Alkemia: Stag Moon

Kdepak pánský klub. Stag Moon vás prostřednictvím lovu na jelena zavede na lesní mýtinku, pokrytou spadaným listím a lemovanou kapradinami a jehličnatými cedry, kde stojí hospůdka s kouřícím komínem, jak vystřižená z Cimrmanovy stejnojmenné divadelní hry, kdy se na scéně poprvé objeví hrabě Zeppelin v kožené kukle, v rukavicích s manžetami a bílým šálem okolo krku. Jen zdejší hostinský mu nenabízí pivo, nýbrž vyzrálý rum z dubového sudu s kapkou javorového sirupu, okořeněný palčivě dřevitým hřebíčkem.

Alkemia: Evil Temptress

Ďábelskou pokušitelkou tu není nikdo jiný než šafránově semišová růže se skořicovým žilkováním na okvětních plátcích, z nichž má utkané šaty. Vlasy jí zdobí věnec z karafiátů. Nejprve cudně popíjí růžovou limonádu, aby se nakonec nechala od vedle stojícího gentlemana v koženém saku s doutníkem a vlasy v barvě žloutnoucího sena, který právě dopil svůj koňak, pozvat na sklenku medoviny a "poires Belle Helene" s bíločokoládovou polevou.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 10. února 2020 10:30
Reakce na svěženkář:

Violettes du Czar

(Oriza L. Legrand)

Jsme v lese a Ty jsi laň, která si pochutnává na zelených lístcích fialky. Sotva Tě spatřím, věnuješ mi letmý nevinný pohled a ladně prcháš. Jsem lovec nebo se tě snažím jen dotknout? To mi nedovolíš. Zachytím jen lehce zatuchlou vůni Tvé hebké srsti a všudypřítomnou vůni zelených lístků fialky ve vlhkém lese. Mech a vzdálenou fialku. Nedostupnou, jemnou, skrývající se v mlze z kosatcového prachu a tonky. Jsi kouzelná víla tančící na paloučku v lese, ladná laň. Divoká a přitom něžně plachá. Ne víla z pohádky, ale femme fatale v kožených plesových šatech. Plachá, ale sexy. Neustále unikající mým pokusům dotknout se Tě, držet tě v rukách, obětí. Flirtuješ se mnou? Ale v poslední chvíli mi stále unikáš, stáhneš se zpět do sebe, do své ulity, do lesa... s něžným, nevinným úsměvem na rtech. Z venku působíš jako silná, bystrá a nezávislá žena, ale vevnitř jsi vřelá (ambra), stydlivá a delikátní... křehká, hedvábně jemná fialka... Silná a přitom jemná osobnost. Fialka ve vlhkém lese (tolu balzám, guajakové dřevo). Zajímavá, zdánlivě odtažitá, lehce dekadentní, jen prchavě přítomná, skrytá všem okolo, jemná éterická bytost. Má femme fatale.

krásné

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 10. února 2020 10:35

wendulka Tak dnes i mně - konečně - vyšlo čtení nových recenzí ke kávě, díky, potěšily mě... /Že on ten Tvůj hospodský servíroval rum hlavně proto, že nevěděl, jakou by za to pivo měl odvést daň?!/

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 10. února 2020 12:06

euridike

Jsi to prokoukla.

Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 10. února 2020 13:38

Les Années 25 Bis (Tauer)

Začíná šťavnatou broskví, jakou známe z jiných Tauerových vůní (Une Rose de Kandahar, Fruitchouli Flash) smíchanou s nesladkým, trochu omítkovým pudrem jako v Peche Cardinal od MDCI. Postupně se vkrádá hladká, světlá semišová kůže a pár hoblinek hořké citrusové kůry. Vůně se víc zahřeje, ovocnost se zjemní, hřejivost je tělová, pižmovo ambrově nasládlá, ale jen jemná, vzdálená. Jedna po druhé se kolem producírují květiny, tu růže, tu jasmín, tu muškát a nakonec i ylang… Natřou se broskvovým  sirupem, zasypou pudrem a jdou zase dál.

Nu, podle mě je docela rozdílná od první Années, a osobně tu první preferuju. Vůně je objektivně vydařená, ale nějak mě nezasáhla.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 10. února 2020 21:14

andry Tím omítkovým pudrem a zmínkou Fruitchouli Flash jsi mě teda moc nepotěšila - jsem zvědavá, co provede na mně...