Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 16:15

Fleur Taky mám tu značku ráda a ráda ji zkouším. Myslím, že Salute se dá nosit v pohodě, určitě vyzkoušej. Pro milovníky vína a sektu jako dělaná .

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 16:50

blackviolet Já momentálně nemám kde vyzkoušet, žádná zahraniční cesta se mi v dohlednu nerýsuje. Tak zvažuji, jestli se dá eventuálně naslepo...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 21:03

Fleur Naslepo těžko říct . Ráda poskytnu zbytek ve vzorku, jestli na to moc nespěcháš.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 21:27

blackviolet To bys byla moc hodná, já nespěchám .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. ledna 2020 21:51

Dnes jsem se vydala do Egoist Royal Parfums do Husovky ovonět podruhé Mon Boudoir od Houbiganta a radostně zkusila nový přírůstek - Quelques Fleurs Jardin Secret z Collection Privée stejnojmenné značky. Jedná se o EDP s vyšším procentem voňavých ingrediencí než obvyklá EDP. Něco mezi EDP a extraitem, za víc jak poloviční cenu než extrait.

Zbytek vzorků EDP a extraitu mám, takže mohu porovnat. Jardin Secret Privée  - mě dostala stejně jako extrait. EDP mají i naše e-shopy, ale stále jsem váhala s koupí.

Tato vůně je totiž lehká jak jarní vánek. Zelená bergamotem a neroli, sládne mandarinkou a pak kolem vás vane záchvěvy květin. Připomíná něčím guerlainovské vůně, přitahuje a zneklidňuje zároveň. Jméno jejího tvůrce - L.Maffei - je navíc zárukou kvality. Alespoň pro mě.

Mon Boudoir je také navýsost zajímavý, i když klidnější a krémovější. Ale také mě zneklidňuje - i z testovací kartičky. Není zpočátku moc výrazný, ale vrací se. Celý den. Stejně jako Tajemná Zahrada.... Obě

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 09:55

Jasmin Angélique (Atelier Cologne) - anděliky nemnoho, zato mnoho je galbana v podobě zelené, čerstvě pokosené trávy, plné ledově studené rosy. Po rozvonění se urputně (a vcelku úspěšně) prosadil jasmín, hladký a až trochu gurmánsky sladký. Nemusím neroli a jasmín na mě obvykle dělá indolickou neplechu, ale v tomto zpracování je to pro mě duo de luxe.

Coralia (Bvlgari) - meruňkové slupky se zbytky dužiny a sladké pudrokrémové pižmo. Je pěkná, ale na exkluzivku je to žalostně málo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. ledna 2020 23:31

Ella K Parfums: Poème de Sagano

Severozápadně od Kjóta v parku Arashiyama se nachází bambusový háj Sagano o rozloze 16 km čtverečních. Celý je prostoupen pěšinami, které jsou po obou stranách ohraničeny zábradlím, vyrobeným ze sušených bambusových stonků a hned za nim se tyčí tenké a vysoké kmeny bambusových stromů, jejichž zavřené vrcholy vytváří zelený tunel, navozující harmonický dojem klidu a míru. A přesně tento dojem se snaží olfaktoricky zprostředkovat "Báseň o Saganu".

Jako sluneční paprsky působí v úvodní fázi citrusová hořkost čerstvě vymačkané šťávy z grapefruitu v bio kvalitě, yuzu a bergamotového oleje, které probleskují mezi hustým větvovím. Potom už vás chladivá marocká máta s lístky černého rybízu a eukalyptu zavedou na jednu z mnoha stezek, lemovaných bambusy. Prostřednictvím vůně čaje Matcha se projdete i po jedné travnatých pěšin a nasáváte všudypřítomnou uklidňující zelenou vzdušnost. Pane Elleno, takhle se dělají citrusové vůně!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 12:23

wendulka ty tomu Ellenovi dávaš

Ale, že je tá Sonja Constant šikovné dievča? Fakt odporúčam skúsiť aj zvyšné.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 12:30
Reakce na wendulka:

Ella K Parfums: Poème de Sagano

Severozápadně od Kjóta v parku Arashiyama se nachází bambusový háj Sagano o rozloze 16 km čtverečních. Celý je prostoupen pěšinami, které jsou po obou stranách ohraničeny zábradlím, vyrobeným ze sušených bambusových stonků a hned za nim se tyčí tenké a vysoké kmeny bambusových stromů, jejichž zavřené vrcholy vytváří zelený tunel, navozující harmonický dojem klidu a míru. A přesně tento dojem se snaží olfaktoricky zprostředkovat "Báseň o Saganu".

Jako sluneční paprsky působí v úvodní fázi citrusová hořkost čerstvě vymačkané šťávy z grapefruitu v bio kvalitě, yuzu a bergamotového oleje, které probleskují mezi hustým větvovím. Potom už vás chladivá marocká máta s lístky černého rybízu a eukalyptu zavedou na jednu z mnoha stezek, lemovaných bambusy. Prostřednictvím vůně čaje Matcha se projdete i po jedné travnatých pěšin a nasáváte všudypřítomnou uklidňující zelenou vzdušnost. Pane Elleno, takhle se dělají citrusové vůně!!!

​Grapefruit v bio kvalitě + yuzu + bambus zní skvěle. A Ellenovi tedy dáváš

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 13:03

wendulka Tohle se mi podle popisu líbí.

Ale co máš proti Ellenovi?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 13:20

wendulka Právě ti chci taky napsat, ať mi nesaháš na JCE-dva z jeho posledních kousků mě oslnily- Rose&Cuir a Essence Rare

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 13:39

Korsičanka JCE, taký úžasný chlap, že? Essence Rare spĺňa všetky  atribúty dokonalej vône. Oceňujem hlavne jej vývoj, z chladnej kvetinovej vône  sa prehupne  do púdrovej teplej vanilky s náznakom chypre. Elegantná, ženská, magická.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 13:52

milacka Ahoj sestro A co Jardin Secret od L. Maffeie! I jeho Mon Boudoir! Houbigant si umí vybrat parfuméry

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. ledna 2020 14:44

slniecko

Je. Já znám i ty zbývající, ale Poeme mě baví asi nejvíc.

Fleur

Já proti němu nemám nic. To on má evidentně něco proti mě.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 02. února 2020 11:46

Sultan Pasha Attars: Irisoir

Vůni Irisoir označuje  Sultan Pasha  jako poctu svému oblíbenému období La Belle Epoque. Proto by nemělo překvapit trochu starosvětské, byť elegantní zpracování.

Od začátku vůni provází máslový kosatec se sametovou fialkou a lehkými broskvovými tóny. Při rozehřívání se k temnému kosatci přidává květinové srdce se sladkým jasmínem a karafiátem, odlehčené pylovým popraškem. Saténově hladký závěr obstará ambra a vzácná dřeva, která se s kosatcem harmonicky spojují. Broskvové tóny doplňují vůni po celou dobu trvání - je rozpoznatelná ve spojení s růží, v drydownu dodává ovocný nádech dřevům.

Ve svém vyznění je Irisoir výrazně ženská vůně, hladká a smyslná. Projekce - s výjimkou výraznějšího začátku - je slabší, výdrž velmi uspokojivá - i po 7 hodinách jsem ji na kůži cítila.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. února 2020 13:04

prďola Krásný popis-jsem zvědavá, zda tam vše ucítím taky:)

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 02. února 2020 13:31

Korsičanka díky uvidíš/ucítíš sama

Ještě dva attary a první várka k dalšímu zkoušení bude připravená, jen domluvit termín, příp. předávání

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. února 2020 14:58
Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 02. února 2020 20:20

Melograno (Santa Maria Novella) - na úplném začátku je to lehce citrusová kolínská s granátovým jablkem,ochlazovaná studeným sametovým větvičníkem. Ovšem ne s granátovým jablkem v podobě ovoce, ale v podobě zelené olistěné větvičky. Postupně se začalo objevovat prádlo vyprané v luxusním nasládle bílém mýdle a chlad nabral podobu prádla vymáchaného v ledové vodě - nelze nevzpomenout uhlazeně aldehydovou No. 5 Elixir Sensuel, vanilkově pudrovou N°5 Eau Premiére (2014) a mýdlovou White Linen. A vše věrně doprovází sametový větvičník, ke kterému se připojil hřejivý uhlazený santal. Chyprovka se točí dokola s kolínskou, kolínská s mýdlovkou, mýdlovka s chyprovkou a do toho aldehydy. Je to dokonalý průsečík mezi kolínskými, aldehydovkami, mýdlovkami a chyprovkami, oscilující mezi chladem a hřejivostí. Od každého něco a dohromady to do sebe zapadá naprosto dokonale. Retrovůně v tom nejpozitivnějším slova smyslu, ze které čiší kvalita. Intenzita a výdrž zaslouží jen a jen pochvalu.

Poussiere de Rose (Les Parfums de Rosine) - pižmovka s oslazeným ovocným čajem a výraznou květinovou směsí. Vůně spíše ovocná než květinová (natožpak růžová), ale překvapivě dost průrazná a na můj vkus jednotvárná.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 03. února 2020 09:05

Hyrax (Zoologist)

Hyrax je na začátku úplně bez nadsázky pěst do nosu, jako čistokrevné arabky napěchované hodně divokým fekálním oudem (např. Jabir od Al Kimiya)… A stejně jako ony potřebuje hodně tepla, trpělivost a opakované zkoušení, protože s každou další zkouškou i v tom úvodu budete čím dál dřív a zřetelněji cítit náznaky drydownu, který – stejně jako u každé komplikované vůně – stojí za to.
Protože drydownu běháte bosýma nohama v prachu a hlíně kolem velkého ohně, odění jen v kůžích na holém těle, slyšíte bubny, tančíte do rytmu, cítíte žhnoucí, praskající dřevo, přesto zahalené tlumeně sladkým benzoinovým oparem, a hlavně cítíte tu zkrocenou šelmu. Ne jako Kublaj, který hodně hraje na tělesné pižmo a postkoitální pot. Tohle je zvíře mnohem temnější, primitivnější. Vůně je hluboce balzamicky dřevitá a ta živočišnost je prostě jako kožich zvířete v doupěti (čistý, ne ala zmoklý pes). Po rozvonění částečně připomíná Stercus od Orto Parisi, ale v náročnějším provedení. A spíš než kde jinde tu platí, že méně je více.