Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 13. ledna 2020 19:05

andry 

...mně to zní hodně dobře, skoro až skvostně!

Jakoby v tom cítím záměrnou zvrácenou radost z kombinace zdánlivě nesourodých složek, ale je to něco jako žena -všehochuť, ale jako celek(někdy) úžasný...

Začátek Tvého popisu a naskočil mi Shalimar Souflé a pak se mi to líbí víc...

Fakt zajímavé...

(něco z Guerlain, něco z Forda, něco lehce laciného z mainstreamu, ale celkově prostě příjemně provokativní, líné, rozmařilé, temné, výsměch, luxus, cetky...)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 15:40

andry Obojí zní jako něco, co chci vyzkoušet. Zda bych to ale chtěla nosit, je věc druhá, jsem napjatá.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 18:45

Rosé All Daé (Gallagher)

S tou růží to tady považuju poněkud za nadsázku, protože je velmi dobře maskovaná jablečným štrůdlem právě vytaženým z trouby. Celá místnost voní skořicí, ambrou a horkými jablky, krystalky třtinového cukru křupou mezi zuby, med se lepí na prsty a kdybyste si chtěli přidat, můžete si ještě lžičkou přímo ze skleničky nabrat horká švestková povidla. Po tomhle to vypadá zítra na celodenní růžovou dietu.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 18:55

She Shihan (Piotr Czarnecki)

Jemná krémová vanilka smíchaná s whiskey, pár čerstvě umletých zrnek kávy a mýdlová růže v odstínu starorůžové. Je to celé takové glamour, čelenky s peřím, korále, labutěnky... Přepudrovat si rozehřátou kůži na celém těle, natáhnout sametové rukavičky nad loket a se sklenkou v jedné ruce a dlouhou cigaretovou špičkou v druhé se ladně pohybovat po tlumeně osvětleném kabaretu a mísit se mezi hosty...

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 18:57

wendulka já myslím, že ta O'Fraiche je úplně v pohodě nositelná, zejm. pro oblibovatele Hermessence Vetiver Tonka nebo Vetiver pour Elle

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 19:01

Miru Ford rozhodně ne, nemá to ty grády

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 19:03

andry 

...to neposoudím, resp. věřím, že grády, drive vůní Toma Forda nedá nikdo. Ale ta kompozice, podstata, záměr mi ho evokovala...

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 23:04

Sultan Pasha Attars: Shadee

Vůně Shadee, resp. Shadee Blend vytvořil Sultan Pasha pro svoji manželku pro připomenutí pátého výročí jejich svatby s příslibem každoroční reedice. Od takto symbolické vůně se samozřejmě dají očekávat jen ty nejluxusnější ingredience. Já jsem se navíc obávala značné opulentnosti až bolehlavu, protože s výraznými květinovými vůněmi to takto často mívám. A vida, ona je to krásná, lehce zemitá květinová vůně, lehká jak provoněný svatební závoj... tedy provoněný na indické svatbě, na kterou odkazuje i samotný název Shadee (v sanskrtu svatba).

Po lehce štiplavém úvodu kurkumy se vůně uhladí máslovou gardénii, ke které se přidává výrazný jasmín. Typické kořeněné tóny se skvěle doplňují s pikantní růží a jemným santalovým popraškem - dokonale tak vyvolávají vzpomínky na indické svatební rituály a obřady.

Vůně působí žensky, možná trochu starosvětsky. Výdrž je přibližně 4h.

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 09:01

Super Cedar (Byredo) - název je všeříkající -  cedr na začátku je nasládlý, uhlazený, se stopou květinového pudru. Rozvoněla se do sladkého vetiverového prachového pudru. Byť pánská, směle ji mohou nosit i dámy.

Rose & Magnolia (Jo Malone) -  růže - nejprve lehká růžová,  po rozvonění bílá svěže sladce krémová, s malým zeleným lístečkem. Sladký cedrový dojezd má ovšem nečekaně dlouhou výdrž..

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 11:41

La Via del Profumo: Venezia Giardini Segreti

Krásná kompozice květin, ve které výrazně převažuje jiskřivě opojný jasmín, naštěstí bez jakýchkoliv indolických tónů. Lehké dotyky růže a zelených bylin prohřáté ambrou a nasládlou myrhou společně vykouzlí dokonalou představu o tajných benátských zahradách. Harmonická kompozice se v závěru hřejivě zaoblí krémově mléčným tónem.

Velmi povedená, elegantní květinová vůně, na které je kvalita použitých složek znát od prvního nadechnutí. Výdrž přibližně 3h.

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 13:38

La Via del Profumo: Sensemilla

Vůně přesně podle mého gusta: záplava čerstvé zeleně, ve které se dá najít nasládlý narcis, konopí i galbanum,  harmonicky doplněná výrazným neroli a tuberózou.

Jednoduchá, optimistická a velmi chic vůně! Výdrž je poměrně slabší a nejde příliš do prostoru.

Na vůni mě mimo jiné velmi zaujalo, jak dlouho mi pes zkoumal ruku s nastříknutým vzorkem. Obvykle věnuje větší pozornost vůním se "zvířátkem", ale jeho fascinace konopím byla opakovaná a  opravdu nebývalá :-)

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 18:31

La Via del Profumo: Tasneem

Jak je vysvětleno na webu v popisu této vůně - Tasneem je postavená výhradně kolem květu ylang ylang, resp. kolem druhé destilace výtažku, která těmto opojným květům dodává mandlové tóny.
V popisu u této vůně mě trochu vyděsila věta: "... ylang ylang se pěstuje na velkých plochách a produkuje krásné bílo-žluté květy, jejichž opojnou a svěží vůni cítí námořníci na moři ještě předtím, než uvidí zemi. " A sakra! :-)
A přitom je tato vůně křehká a uklidňující po celou dobu trvání - krásně zpracovaná kompozice!

Hned po nástřiku má ylang ylang svoji asi nejúdernější fázi, která poměrně rychle pomine, a společně s květem mandloně vytvoří svěží úvod. Postupně nastoupí karamelová tonka s krémově hladkou vanilkou a vůně hebce změkne. Vzhledem k poměrně dlouhé výdrži si na drydown musím počkat, ale i ten je konejšivě harmonický a vícevrstevný - ylang ylang s lehkou stopou tabákových listů a krásně zpracované skořice pozvolna přechází do tónů hřejivého kadidla.

Křehce smyslná, měkce nadýchaná krásná ženská vůně! Vůbec by mi nevadilo, kdyby o mě námořníci věděli ještě před tím, než mě uvidí... :-) Ale pokud můžu posoudit, tak vůně jde do prostoru přiměřeně a nikoho neobtěžovala. Výdrž přesáhla 7h. 

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 19:31

Portraits: Changing Constance (Penhaligon's)

Příjemné překvapení v podobě sice stále poměrně dost sladké, ale neotřele pojaté karamelové vůně. Karamel je totiž slaný a kdo rád dezerty a zmrzlinu (například tu, co byla před pár lety pod Petřínem, pokud tam ještě je...), ten se bude rozplývat podobně jako krystalky mořské soli na jazyku. Kašmeran přidává karamelu na chumlavé hebkosti a nudnosti, ale zase takové klišé to naštěstí není - pálivé chilli dostává vůni na úplně jinou úroveň. Pikantnost je, pravda, o intenzitě spíš podvědomé, ale skvěle tlumí přeslazenost. Vůně se příliš nevyvíjí, bohužel, ale za vyzkoušení určitě stojí.

Genetic Bliss (27 87 Perfumes)

Nalakované dřevo, trocha pudru a slušná dávka Iso E Super. Moderní minimalistická a podprahově návyková vůně ala Escentric Molecules, jen výraznější, na které není co zkazit, ale ani čím zaujmout. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 20:32

prďola to znie ale sakramentsky dobre, tá Tasmeen!!!

Offline prďola
Avatar
3722 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 20:44

slniecko ona ale opravdu je velmi povedená! a to tvrdí někdo, kdo květinové vůně příliš nevyhledává

jestli chceš, tak kousek vzorku dám stranou a při další Slumberhouse várce (stále hlídám tu Sovu) pošlu k vyzkoušení

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 12:07

prďola to by bolo skvelé, ďakujem!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 13:47

Carven


Paris – Izmir
Fréziu tam bohužiaľ nemám, ružu s myrhou áno. Podkreslené živičnatými tónmi. Celkom fajn.


Paris – Santorini
Napriek tomu, že tam žiadne vodné tóny nie sú uvedené, vôňu ako vodnú vnímam. Možno to robí tón figového listu s bergamotom, ťažko povedať. Kosatec pridáva vzdušnosť a slamienka pocit stredomorských vysušených bylín, ale bez bylinnej horkosti. Veľmi pekné.


Paris – Séville
Zvláštna vôňa, na to, čo hovorí zloženie, sa veľmi nepodobá. Ok, zelene je tam dosť, ale je pomerne sladká. Tipla by som si aj nejaké živičnaté tóny. Na spodku ľahká stopa púdropižma.


Paris – Sao Paolo
Veľmi veselá a zaujímavá vôňa, korenistá, nasládla, ale meniaca sa, raz rum, raz škorica, raz pomarančový kvet, raz iné korenie, všetko na solídnom vanilkovo-živicovom základe. Podarené. Ako večierok vo fľaške.


Paris – Florence
Príjemný kvetinový začiatok, bohužiaľ zvalcovaný nejakou nie úplne najšťastnejšou púdrovou zložkou. Plus trochu podobnej vetrovosti ako v Mon Guerlain. Vlastne taký mon guerlain do fialova.


Paris – Mascate
Nahorklo-sladko-trochukorenistá púdrovka. Rozhodne netuctová.


Paris – Manilla
Keď sa povie ovocne kvetinová vôňa, asi málokto si predstaví slivku s davanou. Pekná, zaujímavá, nie ťažká, zato netradičná kombinácia. Zaujímavé, ako sa k sebe hodia.


Paris – Bangalore
Presne to, čo by človek od vône s týmto názvom čakal. Šafrán, vanilka, santal, živice. Akurát všetko pekne uhladené, odľahčené a elegantné.


Paris – Tanger
Veľmi ľahká, svieža, citrusová vôňa, trocha podfarbená kardamómom. Prechádza do svetlých driev, vzdušný kardamóm však ostáva a tak trochu jej dodáva na originalite.. Veľmi pekná a ľahká vôňa.


Paris – Le Havane
Tabak, fakt veľmi silná tabaková vôňa, ako otvoriť dlho zavretý humidor. Ten tabakový tón je fakt pekný,m ale tak silný, že cezeň už nič iné neprerazí.


Paris – Prague
Jalovcové bobuľky – alebo po našom borievky (a z toho borovička:) ), trochu zelene a trochu dreva, trochu vlhkoomietkového pačuli. Napriek tomu pekná vôňa a bola som prekvapená, ako naozaj pripomína atmosféru stredoeurópskych miest. Akoby trafili prsne to zloženie zelene, dávno nenatreté lavička a jemne zaprášené ulice. Fakt na mňa pôsobila skoro domácky.


Paris – Alexandrie
Kadidlo s mrkvou je zvláštna kombinácia, ale tak proti gustu...aspoň to kadidlo vedie, no. Na niekom inom si ju viem predstaviť, čo sa mňa týka, o starosť menej.


Paris – Shenandoah
Nech to znie akokoľvek zvláštne s ohľadom na uvádzané zloženie, táto vôňa začína šťavnato. Pôvodne som tipovala v úvode pomaranč, alebo iné ovocné, či sladkocitrusové tóny. Zázvor je tu jemne pikantný, drevá svetlé a suché, z tejto kolekcie jedna z mála, čo by som asi naozaj rada nosila.

Paris - Izmir
Fréziu tam bohužiaľ nemám, ružu s myrhou áno. Podkreslené živičnatými tónmi. Celkom fajn.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 17:53

Cedre Iris - Affinessence

Dřevo namodro …

Stopička dobrého alkoholu na rozjezd a pak koncentrát z temně modrého kosatce s náloží suchých dřev. Tak toto je irisová vůně pro sebevědomé! Trošku drsná, ovšem i noblesní záležitost ve vintage stylu.

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 17. ledna 2020 22:17

Another 13 (Le Labo) - svěží zelené fialkové lístky, na které se snesl svěží pudr. A nasládlá "molekula" v dojezdu vůbec není nepříjemná.

Inflorescence (Byredo) - lehoučká směs jemných květin, ze které začaly postupně vykukovat jemné svěží frézie s bílým šeříkem. Ale nebylo jim přáno se prosadit - převálcovala je konvalinka, zprvu rozverná a studeně svěže zelená, postupně však za pomoci lehce ovocné magnólie prohřátá a uhlazená. Jako květinovka pěkná, ale žádná díra do světa, natožpak originalita, se nekoná.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 18. ledna 2020 06:08

jerry 

...neznáš i Musc 25 Le Labo.?

Ten by mě hodně zajímal...