Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 18:44

jerry alibi Správná nositelka jsem já, prosím. A to v obou koncentracích

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 11. ledna 2020 22:07

Jo Malone - Violet & Amber Absolu: No, tak teda úvod ma JO nenadchol. Fialka s oudom a patchouli je kombinácia, ktorá teda ako buď vyjde, alebo nevyjde. Tu ...chjo....divná a nepríjemná zadymená skrumáž, umelé potpouri s iononovými fialkami, ktoré omylom chytilo od vedľa stojacej sviečky. Neskôr sa to nejako preusporiadalo a keď tie najprotivnejšie tóny odišli, uráčili sa objaviť aj nejaké ambrové a pižmové tóny a onú zhorenú fialku už niekto odstránil a novú radšej nakvapkal na sadrový odliatok, tak to už sa dá. Ale čakať na celkom príjemný drydown takú dobu a za tie prachy...

The Merchant of Venice - Red Potion: More....slaný vánok, slaná voda, kamenné bazéniky na získavanie soli vysušovaním morskej vody, morská soľ na slnkom vysušenej, nenakrémovanej pokožke....ako ono tam asi niekde budú aj uvádzané zložky, minimálne trochu prímorských suchých bylín sa tam občas mihne, ale inak je to proste vôňa mora, morského pobrežia, resp. to najkrajšie z nej. Žiadne riasy, žiadne naplavené drevo, nič, len ionizovaný morský vzduch a vôňa morskej soli. A vydržala mi na ruke napriek umývaniu a pomerne extenzívnemu programu tri dni.

Sana Jardin - Nubian Musk: Prvá myšlienka bola „chlpaté pižmo“. Znie to absurdne, ale fakt. Krásna pižmová vôňa s jemne živočíšnymi tónmi, ale krásne hebkými a čistými. Vypucovaná a ľahko napúdrovaná biela siamská mačka.

Creed - Aventus for Her: Creed mám ako značku celkom rada, mám v nej obľúbené vône, pánsky Aventus je svojím spôsobom už kultovka, ale toto...toto proste, aspoň čo sa mňa týka, nevyšlo. Štipľavá svieženka, aspoň teda bez zbytočne umelých tónov, ktorá prejde do pomerne nenápadnej, nesladkej, ale strašne nudnej drevopižmovky. Kľudne unisex.

Kilian - Moonlight in Heaven: Aqua Allegoria Coconut Fizz v Kiliánovskom prevedení. Aby sme boli spravodliví, táto bola prvá. Ľahká kokosová voda s ovocím, v tomto prípade citrusmi na začiatku. Na rozdiel od AA je zhutnená trochou ryže a osladená mangom a tonkou. Vetiver sa trošku ozve až v drydowne, ale pravdepodobne má zásluhu na výdrži. Príjemná vôňa, pôsobí na mňa oddychovo, pohodovo, veľmi oceňujem, že sa neštylizuje do nejakého erotického absurdna. Prázdninovo pôsobiaca farba flakónu rozhodne ladí s obsahom.

Parfums BDK - Tuberéuse Impériale: Čo spraviť s tuberózou, aby sme ju ani nepokazili, a aj urobili vhodnú (aj) pre pánov? Prihodíme trochu zelených tónov na čele s jemne horkastou pelargónou, odľahčíme  pár kvietkami zelene pôsobiaceho jazmínu a o-pa-tr-ne odymíme trochou kadidla. Ale fakt opatrne. Výsledok? Vzdušná, zaujímavá tuberózová unisexovka, vo svojej kategórii pomerne netradičná.

Robert Piguet - Knightsbridge (Eau de Parfum): Veľmi zaujímavý unisexový zeleno-jemnekorenistý začiatok, ani nie v zmysle sviežej zelene, skôr takej letne-parkovej, neskôr sa preklopí na pánsku stranu do kožena. Ale tam nekončí, postupne sa jemne sladne a vracia do podľa mňa až skôr dámskej polohy, až kým neskončí nádherným, luxusným, kosatcovo-santalovým drydownom.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 05:56

slniecko 

...ten Nubian Musk zní kouzelně!

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 07:32

Bengale Rouge (Papillon Artisan Perfumes)

Opravdu Shalimar po Papillonovsku :) Podobný citrusový začátek, podobný kouř s vanilkou a benzoinem. Ale mnohem více myrhy, zalité hustým medem se skořicí. Omamná balzamická vůně, pravý orient.

Panthea Iris (Stephane Humbert Lucas 777)

Svěží a lehká podoba kosatce. S trochou mandarinky a fialkového pudru, ale pořád je to hlavně kosatec. S mléčným santalem a bílým pižmem působí obláčkově a nadýchaně. Neobtěžující vůně pro chvíle relaxu a pohody, která dobře drží a jde i hezky do prostoru.

Monbloom (Ramon Monegal)

Tuberóza s velkým "T". Slabší jedince možná i porazí. Není tak sladká jako Fracas, mírou sladkosti má daleko blíže k Carnal Flower. Liší se hlavně přítomností oudu. Oud ve své nekonfliktní podobě, ale prostě je tam. Dodává spolu s labdanem živočišný akcent, který jsem zatím v žádné tuberózové vůni nezaznamenala. Tou lehkou živočišností se neustále prolíná omamná tuberóza až jahůdková a vytváří pro mě hodně zajímavý kontrast. Dost dobré. Vlastně ne dobré, výborné!

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 10:08

slniecko Martula Milé díámy, tleskám vám oběma za recenzní plodnost. To si člověk při nedělním ránu nádherně počte! 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 10:12

Korsičanka Aj ja pri čítaní týchto recenzií popíjam kávu a napadli ma rovnaké myšlienky. Kávu si mimoriadne vychutnávam a tlieskam recenzentkám.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 10:16

Korsičanka milacka Dámy, děkuji

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 10:19

milacka Ne nadarmo si říkáme sestřičko, že?

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 10:21

Korsičanka  telepatia.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 16:39

Korsičanka milacka ďakujem

Miru Nubian Musk je kúzelný. A zaujímavý. Tú značku tiež budem potrebovať bližšie preskúmať.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 16:40

slniecko 

...no, já hned googlila, ale když jsem viděla cenu, nechala jsem si zajít chuť i na zkoušení...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 17:17

alibi Vůně Patricie de Nicolai nejsou úplně můj styl, ale zrovna Odalisque se mi líbí.

Martula Flakon Dorin je nádherný.

Jinak pokud bych si měla já osobně vybrat některou ze současných exkluzivek Lancome, byla by to určitě taky Parfait de Roses.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 17:32

Miru no ono v Salon De Parfums v Harrods tak nejako držia len také:)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 18:28

Guerlain

Royal Extract

Tekutý kvetinový med, ale ani nie lepkavý, ani nie presladený...plávu v ňom okvetné lístky ruže, skutočného jazmín, a kde-tu troška tuberózy. Vedľa dokonalá broskyňa a malá troška kosatcového púdru so štipkou klasicky guerlénovskej vanilky. Very Guerlain. A veľká krása.

Fall Flowers

Zloženie vyzerá tradične, ale vôňa je netradičná. Zmienené kvety v nej totiž skutočne vyvolávajú taký teplý, žiarivo-jesenný pocit, najviac som cítila pomarančový kvet s jazmínom s ľahko tuberózovo-pižmovým podtónom, ale bez tých ostatných by tá vôňa zďaleka nebola tak plná. Jo a áno, gardénia. Či s hubami neviem, vôňa sa dala testovať len z navoňaného vankúšika, ale gardénia sa prehliadnuť nenechala. Ak by som vôňu  mala popísať farbou, tak asi tmavozlatožltá. A rozhodne zvolené balenie k nej pekne ladí.

Druhý pokus.

Jednu gardéniu s tuberózou, ktorú zásadne nosím na jeseň, lebo mi tam sadne najlepšie už mám – Gardenia Passion od AG. Tieto dva kvety sa zjavne dajú nakombinovať tak, že tú jeseň úplne evokujú. Lenže tam, kde AG končí, Fall Flowers len začína. Gardénia s Tuberózou urobia ten príjemne mäkko teplý jesenný podklad, ktorý doslova rozžiari druhá dvojica – Pomarančový kvet z jazmínom, ako jasné žiarivé slnko babieho leta. Jemný oblý ylang s ružou a pižmom to už len spoja a douhládzajú. Výsledok je ako jesenný obraz: v žiarivo teplých farbách, s jemne rozostreným svetlom a málilnko nostalgickým náťukom veštiacim koniec leta.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. ledna 2020 19:30

Penhaligon's

Heartless Helen - Mandarínka s krémovou tuberózou. Znie to jednoducho, ale je to krásne a asi to budem potrebovať.

Terrible Teddy - Napriek zloženiu mi vôňa prišla pomerne svieža a do zelena, akurát náznak kože ju hádzal do pánskeho šuflíčka a ešte teraz po týždni, keď privoniam k papieriku, tak tam tie svieže náznaky mám. Už teraz naozaj aj s kadidlom, ktoré tomu dodáva taký jemne vetroplachový nádych. Príjemná voňa.

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 13. ledna 2020 17:31

O'Fraiche (Gallagher)

Nasucho opražené oříšky, dřevitý vetiver, nahořklá bergamotová kůra a tím vším prolnutý nesladký pomerančový květ. Je to upokojující, jako mít dřevěnou chatu u jezera a koukat z terasy na západ slunce, dýchat svěží vzduch a vůni nového tabáku z právě otevřené krabičky. Poslední paprsky ambrově lechtají a všechno jen tak plyne a šedofialová tma se pomalu snáší nad obzorem jako jemný kosatcový pudr.

Unisex, a hodně povedený.

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 13. ledna 2020 17:45

Bluebijou (Piotr Czarnecki)

Piotr chtěl ukázat, že modrá barva nemusí vždy nutně evokovat vůni akvatickou, svěže kořenitou, sportovní - a to se mu bezpochyby povedlo.

Tahle vůně začíná jako šmoulově modrá s fialovým podtónem a voní po borůvkách ve vanilkovém soufflé, s nadýchaným bílopižmovým obláčkem a jen lehce trpko-osvěžujícími kapkami šťávy z červených hroznů. Celý tenhle zvláštní dezert má auru vůně vysoce sofistikovaného Lipa s dospěláckým podtónem archivního koňaku se čtverečkem vysokoprocentní hořké čokolády, která se pomalu rozpouští v ambrovo-dřevitý lektvar - a vůně tmavě modrofialových borůvek stále zůstává.

Není to dětinské nebo přeslazené, je to vlastně hrozně zvláštní. Až překvapivě dobře všechny složky do sebe zapadají.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 13. ledna 2020 17:58

andry Pro mne spíš HROZNÉ, než zvláštní

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 13. ledna 2020 18:04

Korsičanka tak to jsem potom měla štěstí ale nenosila bych to, to je fakt.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 13. ledna 2020 18:07