Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 09:36

jerry Tak jsem byla upozorněna, že Delina Exclusif není extrait, ale voní tak podle mě OBĚ!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. prosince 2019 23:39

Atl. Oblique: Bohemian Woods

Je možnou odpovědí pro ty, kteří v Rojově A Midsummer Dream marně hledaly Puka v čarovném lese. Zde ho najdete ve vůni pryskyřičnaté elemi a mechově zeleného pačuli u vodopádu, vytvářející lesní jezírko, obklopené fréziemi, dokonce i pižmově kosatcovou královnu Titanii. Uchýlila se k odpočinku do své jeskyně, přikrytá semišově šafránovým pláštěm, se nechává zahřívat harmonickým kadidlem, proslazeným špetkou vanilky.

House of Sillage: Passion de l´Amour

Vůně Marka Buxtona mě až na pár vzácných výjimek obvykle míjejí. Tohle je jedna z nich. Podařilo se mu totiž namíchat pikantní malinovou marmeládu s nastrouhanou bergamotovou kůrou se semišovým šafránem a podobně laděným oudem a pačuli v orientálním stylu tak, jak ji můžete znát z Midnight Special jen s tím rozdílem, že místo okvětních plátků růže použil romanticky laděnou konvalinku a základ prosladil kořenitou vanilkou, která ji dostatečně odlišuje a dodává na plnokrevnosti.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. prosince 2019 13:48

Armani Privé:

Privé Nuances - Óda na kosatcové maslo. Hlava testeru, ktorý ochotný gentleman v Armani butiku ešte vyštrachal špeciálne pre mňa (vôňa je už beznádejne vypredaná), už bola slabšia, ale nastúpili jemne púdrovokvetinové tóny a hlavne jemné, mäkké, hladké, krémové kosatcové maslo s malou trochou jemného bieleho krémového santalu. Nádherné, nádherné, nádherné. Vôňa na mne držala viac ako 24 hodín a intenzita kosatcového masla sa prakticky nezmenšovala.

Prive Rose d'Artiste - Vyzerá to ako ruža, volá sa to ako ruža a je to ...kosatec. Kosatec in disquise...A schováva sa pomerne dlho, začína to celé takými ľahkými až vodno-ružovými (v zmysle farby) tónmi, potom príde troška púdru a keď to vyzerá, že sa zotmelo a už sa nikto nepozerá, tak opatrne vylezie. Ovšem robí si dymovú clonu kadidlom, nech to nie je také jednoduché. Už dávno som sa nestretla s vôňou, ktorá by sa tak dramaticky zmenila od začiatku po koniec a zároveň by bola v tak ostrom kontraste s balením. Toto je tmavomodrý kosatec s notnou dávkou kadidla, vôňa tichá, ale silná, meditatívna, pokojná, až tak trochu mystická. Rozjímanie v nočnej katedrále.

Privé Cuir Majesté - Trošku sušeného ovocia, trošku tabaku, trošku kadidla, trošku vanilky, asi aj štipôčka oudu, ale hlavne koža. Koža hutná, silná, žiadna kabelčička, či nové lodičky, poriadny kus vypracovanej hovädziny, ale vypracovanej dôkladne, čisto a luxusne. Jedna z najkrajších kožených vôní, aké som kedy skúsila.

Privé Musc Shamal - Veľmi príjemná krémovo-pižmová vôňa s niečím navrch. To navrch je vzdušný tón pravdepodobne spôsobený noreenalom, pôsobí sviežo, ale nie svieženkovo, proste celú vôňu nadľahčí. Veľmi príjemná.

Privé Ombre & Lumiere - Kosatcovka, ktorá hrá v tíme. A nechá sa ukázať aj ostatným spoluhráčom. Príjemná prehliadka krehkého kosatca, jemného (fakt!) jazmínu, jasavej frézie na pižmovom obláčiku. Veľmi pekná, milo premenlivá a  ženská vôňa.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. prosince 2019 14:38
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 22. prosince 2019 22:07

Miller et Bertaux: Menta y Menta 

Máta a čaj, harmonická hladká kombinace bez drsné peprmincové ostrosti, jen se stopou pepřové pikantnosti. Je to skoro jako hustý mátový čajový krém s pár hoblinkami limetkové kůry, lehce ovoněný jasmínem, který kvete někde za domem, a něčím dřevitým, co by mohla být při troše fantazie i ta upražená káva. Nevěřila bych, že se z máty dá vykouzlit takto příjemná záležitost. Výdrž není dlouhá, ale to při tomto složení nelze čekat.

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 09:20

blackviolet Je lepší než Heeleyho Menthe Fraîche?

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 10:32

Korsičanka Menthe Fraîche se mi moc nelíbila, já nejsem moc na ty mátové vůně, citrusovky, svěženky.... Takže když chválím a dokonce bych Menta y Menta nosila, tak to něco znamená . Pro mě nejlepší "mátovka".

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 23. prosince 2019 11:10

blackviolet Hmm, tak mě Heeley překvapil- jak Irisem, tak Mátou:)

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 13:37

Ambero (Bvlgari) - obláček sladkého pepře a jemného kardamomu, ze kterého vykukují medové dropsy. Rozvoněla se do pěkného unisexového sladkého dřeva macerovaného v jemně kouřové ambře. Ovšem ten mastně kolomazný dojezd je vskutku nevábný.

Putains des Palaces (Etat Libre d'Orange) - růžová růže poprášená sladkým pepřovým prachem a se žvýkačkou Pedro se rozvoněla do dřevité ambry prohřáté sladkým kouřem. Postupně se objevil i malinký roztomilý živočich se zapudrovaným kožíškem a přestože se s živočišnými tóny obvykle nekamarádím, toto je jedna z výjimek potvrzujících pravidlo.

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 15:23

jerry Tak to je tedy výzva, když jsi schopna tolerovat živočicha a dokonce ho nazveš roztomilým!

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 20:12

Fleur 

To si piš

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. prosince 2019 18:58

Mugler: Ambre Redoutable 

Moc hezky udělaná ambrová vůně. Balzamická ambra je v kontrastu s květinovým tónem, v němž převládá nahořklý tón hořce na alpské louce. Nacházím tady i růži a něžné pačuli s přídechem čokolády. A pak i dřevo, trochu kořenité, jakoby nasáklé dobrým alkoholem, které by mohlo být i oudové, a semišové labdanum. A nakonec se nahořkle sladká ambra pomalu rozpouští v hustém krému.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. prosince 2019 12:51

Floris


Bergamotto di Positano - Bergamotto di Positano síce naozaj začína veľmi pekným bergamotovým úvodom, ale v princípe je to óda na pomarančový kvet. To mi zodpovedá na otázku, ktorú som si kládla, prečo svadobná.... K slovu sa dostane aj trocha ľahkej, len jemne sladkej vanilky, jemný čajový tón a malilinká troška čisto, ale nie pracopráškovo pôsobiaceho pižma.


Edwardian Bouquet (Eau de Toilette) - Pomerne ostro pôsobiace chypré s hyacintom, jazmínom a vetvičníkom. Pôsobí „silne“, nie v zmysle nejakej prieraznosti, skôr sebavedome a dôstojne. Jedna z tých, čo radím do kolónky „na rodičovské a do banky“, proste tam, kde potrebujem cítiť (a dať pocítiť) svoju dominanciu.


Elite - Veľmi klasicky pôsobiaca zelená vôňa, dosť výrazne položená na machu. Začína zeleno-citrusovo, pokračuje „tmavozelenými“ tónmi až po onen machovo-chyprový základ s jemne koženým podtónom. Zaujímavé je, že hoci je vyznením pomerne typická pre dobu svojho vzniku (80-tky), pôsobí mimoriadne nadčasovo. Podľa mňa pokojne použiteľná aj ako unisex.


Fleur - Veľmi jemná, ľahká, kvetinovo-ovocná vôňa. Pôsobí nežne, voľnočasovo. Ľahunké kvety (aj jazmín je tu ľahunký, fakt!), ruža, fialka, lekno a štipka ylangu na jemné dosladnie, sú skombinované s trochou broskyne, a (asi vodného) melónu. Vhodná kľudne aj pre veľmi mladú slečnu, ale nijako nie infantilná, príjemná a pohodová aj pre dospelú dámu.

Honey Oud - Veľmi „silná“ vôňa. Je zaujímavé, ako sa oud,  zložka, ktorá je vo svojej podstate „nepríjemná“, správa inak, ak je zaliata poriadnou dávkou živíc a medu. Troška oudu v množstve sladkých tónov spôsobuje, že sladké tóny prestávajú byť protivne sladké napriek tej náloži, a naopak oud síce nekrotne, ale dáva celej zmesi silu a šmrnc. Asi ako 100% čokoláda, ktorá je sama o sebe nejedlá, spolu s cukrom a tukom vytvorí lahôdku.


Jermyn Street - Jermyn street je príjemná malá ulička blízko parčíku, na ktorej sídli hneď niekoľko parfumérií, medzi nimi aj Floris. A parfém ju preto celkom vystihuje. Príjemne zelená, zo začiatku čerstvo zelená vôňa. Fialka sa najprv ozve skôr listami, ale v srdci vykukne,jemne úpúdrová, v spoločnosti jalovca a koriandru. V drydowne sucho-zelený vetiver. Veľmi príjemná, nie ťažká, ale pohodová a pritom elegantná pánska vôňa.


Neroli Voyage - V princípe od začiatku horkasté neroli s morskými tónmi, zaujímavá kombinácia horkej a slanej, ale nepôsobí ťažko, či rušivo – ale nie je to ani „ľahký vánok“, či iná svieženka. Zázvor a fenikel pridávajú na ľahko pikantnej zelenosti. Dlho drží.


Night Scented Jasmine (Eau de Toilette) - Nádherná nežná kvetinová vôňa so síce bohatým zložením, ale vyznením pomerne jednoduchá, hladká, zato „živá“ imitácia nočného jazmínu (cestrum nocturnum), postupne prechádzajúca do zelených a jazmínových tónov a tónov rezaných cibuľových kvetov (evokovalo mi to stonky čerstvo odrezaných narcisov).

Royal Arms Diamond Edition - Nádherná ruža (ešte mám v nose tú ostroružovú z Grasse a táto mi ju silne pripomína) s kosatcom. Ani mrkva, ani púder. Malá trocha ylangu podporuje čisto kvetinové vyznenie vône.  Neskutočná, ako pko pravý, čistý, kvetinový drahokam.


Turnbull & Asser - 71/72 - Zaujímavá vôňa, fogére, začína citrusmi s bergamotom na čele, potom levanduľa s jemne koženým tónom. Oud necítim, ale môže spôsobovať ten kožený nádych, na to zaujímavá kombinácia kosatcového masla s kadidlom. Výrazne pánska vôňa, nie ťažká, zaujímavá a veľmi luxusne pôsobiaca.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 28. prosince 2019 19:38

slniecko 

Značka Floris mě zatím míjela (člověk nemůže vyzkoušet vše, že), ale podle tvého popisu by se mi některé asi i líbily. Budu to muset napravit.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 14:55

jerry oni sú fakt prekvapivo pekné. Akurát človek nemôže čakať nejakú bombastickú originalitu, ale zas sú tým pádom super na bežné nosenie.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 15:35

Lancôme: Parfait de Rôses 

Růžové okvětní plátky růží s vůní malin plovoucí v likérově husté růžové marmeládě na marcipánovém dezertu. Aby té sladkosti nebylo příliš, je tady i oblak pižmového pudru vonící po luxusním mýdle. A pěkný labdanově semišový a balzamicky ambrový základ s vanilkou.

 

oasisoils.co.uk

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 16:56

blackviolet Ta by mi mohla vonět. A flakon má taky nádherný! 

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 19:35

slniecko 

Ona stejně ta bombastická originalita obvykle nebývá na běžné nošení, takže je to jen dobře.

blackviolet 

Obsahuje všechno, co se mi líbí a  navrch se s wendulka v recenzích dost shodujete. Tohle si musím taky poznamenat k vyzkoušení.  

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 20:15

jerry Jo, ta se povedla ještě víc jak Rose Rouge právě skrz tu menší sladkost.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 20:31
Reakce na blackviolet:

Lancôme: Parfait de Rôses 

Růžové okvětní plátky růží s vůní malin plovoucí v likérově husté růžové marmeládě na marcipánovém dezertu. Aby té sladkosti nebylo příliš, je tady i oblak pižmového pudru vonící po luxusním mýdle. A pěkný labdanově semišový a balzamicky ambrový základ s vanilkou.

 

oasisoils.co.uk

​No nazdar, to vypadá jako něco, co mi ohrozí rozpočet Zní to krásně