Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 21:19
Reakce na Korsičanka:

slniecko Já jsem ráda, že tu RED krásku mám, neboť je naprosto nádherná a prozatím mi Dámu ve zlatém zcela nahradí:)

​mně zas tolik podobné nepřipadají, klidně bych užila obě, ale i když se mi Dáma líbí, tak neodolatelné zamilování s nezbytným nákupem z toho nevzniklo. ovšem kdyby mi ji někdo podaroval, tak by mě rozhodně potěšil:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 21:38

viktorka_od splavu Normálně jsem věděla, že se ozveš

Online viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 22:13
Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 09:32
Reakce na slniecko:

Dorin

Dorin D'Or Classique

Keď klasika, tak klasika. Ako toto je parfém, teda Parfém, ktorý nijako neprekvapí. Zloženie nijako nie netradičné, zložky by som nazvala „všetko čo mám rád“, alebo aspoň takmer všetko...ale to vyznenie a spracovanie....z toho kvalita nieže kričí, ale huláka na všetky strany ako muezín z minaretu. 5-krát denne. A že to teda vydrží! Aby som bola popisnejšia, tak kvetinovo-ovocná vôňa s bielou broskyňou, hladkým jazmínom, nekrikľavým ylangom a kosatcovým maslom, ktorá proste kĺže po pokožke ako hodvábna blúzka. Ak si zúfate nad cenou (ja teda hej, aj keď pri danej koncentrácii a množstve je primeraná), tak je aj vo verzii EdP pod názvom  Un Air de Paris, ale tú som neskúšala, neviem porovnať.

Dorin D'Or Rose de Taif

Nádherná, hlboká, zamatová orientálna ruža. S povinnou troškou šafránu, santalu, mierne živočíšna. Žiadna zeleň, proste tmavočervený kvet v orientálnom podaní. A zas – v podstate „povinná jazda“, ale to prevedenie, tá kvalita! Nádherná, luxusná, jedinečná.

Dorin D'Or Tubereuse

Nádherná krémová tuberóza, štýlom trochu podobná tej od Amouage, ale nadýchanejšia, ľahšia a trochu menej sladká. Veľmi sa nevyvíja, ale je krásna.

​Krásné a lákavé popisy. Nedávno se ke mně dostaly vzorky D´Or Classique a D´Or Rose de Taif. Nebyly už nejčerstvější a vůně tím trochu utrpěly, proto jsem se tady o nich nerozepsala. Ale i tak z těch vzorků doslova čišela kvalita. Už kdysi dávno jsem měla vzorek Rose de Damas a dlouho jsem tuto vůni měla v Tužebníku. Pak jsem na Dorin zapomněla a ty dva vzorky d´Or mi ji zase připomněly - výsledkem je, že jsem přes vánoce neodolala a objednala naslepo

Dorin Paris - Dorina. Je na cestě a moc se na ni těším a zároveň jsem v napětí, jestli tento slepák vyjde

Ještě mě hodně zajímá i Versailles 1780. Napsala jsem si k nákupu o vzorek, tak uvidím, jestli mi ho pošlou.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 10:34

Martula Luckine popisy uchvátili aj mňa, aj ja som včera hľadala na nete informácie o tejto značke, ktorá mi, priznávam, po prečítaní recenzií trochu nedala spať...

O to viac som zvedavá aj na tvoje dojmy, budem rada, ak sa s nami o ne podelíš, verím, že kúpa naslepo Ti vyjde. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 10:44

milacka Bude-li stát vůně za to, třeba se Martula s námi podělí i o ni Zdravím, zlato, v novém roce!

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 10:45

milacka Dám vědět

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 10:48

Korsičanka 100ml č.p. - myslím, že plný flakon bych měla až do skonání světa. Takže když bude zájem, odstřiky budou

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 10:48

Soleil Neige Tom Ford

Jasmín a pomerančový květ.

...odněkud to znám.!.

Možná, jakoby dali více křehkosti a aristokratičnosti do vůně Jean Paul Gaultier Classique.?.

Flakon je bělostný, až sterilně čistá běloba, ale vůni vnímám jinými barvami...

...jakási tma, černo, trochu špíny schované v slunečním kotouči,

v obalu všech odstínů pastelově žlutých tónů, od těch nejsvětlejších, téměř oslepujících, až po ty nejtmavší, oscilující na hraně s oranžovou, hořčicovou, tmavě béžovou...

Nejspíš labdanum má na svědomí, že představa něžné vůně bere za své...

...v tekutině vnímám podprahovou drsnost, despekt, zranitelnost, touhu, zlato, výsměch, strach, sílu...

Soleil Neige je jakousi aldehydovkou,

dámou

(ve srovnání s gurmánskou negurmánkou Metallique - tyhle dvě persony musí být příbuzné, mají v sobě něco společného, pár not...)

Pak - 

tahle vůně je i

děvka.

Prohnaná.

Protože po noblesní až distingované květinové chypre přitančí rozverný, hebce chlupatý pomeranč, válející se v hedvábných poduškách z jasmínových okvětních plátků, proslazených navanilkovělým delikátním  pižmem.

...malá holčička(nesouvisí s věkem...) dovádějící a nebo klidně schoulená v peřinách...

Sluncem hedvábný pomeranč s příchutí kvetoucích jasmínů v prachově pudrovém obláčku letních pylů vznášejících se éterem všude kolem vás.

Vůně s leskem vodní hladiny zapadajícího slunce,

vůně duhových mýdlových bublin pohupujících se na mezi mikrovlnkami vonné koupele,

vůně s tajemstvím hlubin a nedozírných horizontů,

vůně lákající k prozkoumání...

...přestože na první přivonění by jste ji šoupli do škatule - hm, naovocnělá líbivka.

Nene, tohle je původní vůně Venezia Laura Biagiotti říznutá Classique Jean Paul Gaultierem

ale podle Toma...

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 12:19
Reakce na Martula:

​Krásné a lákavé popisy. Nedávno se ke mně dostaly vzorky D´Or Classique a D´Or Rose de Taif. Nebyly už nejčerstvější a vůně tím trochu utrpěly, proto jsem se tady o nich nerozepsala. Ale i tak z těch vzorků doslova čišela kvalita. Už kdysi dávno jsem měla vzorek Rose de Damas a dlouho jsem tuto vůni měla v Tužebníku. Pak jsem na Dorin zapomněla a ty dva vzorky d´Or mi ji zase připomněly - výsledkem je, že jsem přes vánoce neodolala a objednala naslepo

Dorin Paris - Dorina. Je na cestě a moc se na ni těším a zároveň jsem v napětí, jestli tento slepák vyjde

Ještě mě hodně zajímá i Versailles 1780. Napsala jsem si k nákupu o vzorek, tak uvidím, jestli mi ho pošlou.

KDE??? Kde si zohnala vzorky???

A prosííím, prosíííím, z týchto flakónov aspoň vzorčičku....samplíček, pekne prosííím....

Ja som ich skúšala v Harrods a odvtedy márne hľadám, kde by sa dali vzorky splašiť.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 12:21

Martula aha, už vidím, flakón je z Dorina a bud´ú odstreky ....môžem rýchlo na zoznam ?

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 12:34

slniecko Jasně, píšu si tě Dorina bude flakon, Versailles (snad) vzorek.

Jinak vzorky Dorin Paris jsem našla pouze tady a odtud pocházely i ty, které se ke mně dostaly:

https://en.parfumaria.com/

Flakon Dorina jsem objednala z oficiálního webu, tam samostatné vzorky bohužel objednat nejde. Poprosila jsem o nějaké v poznámce objednávky, tak uvidím, jestli pošlou. Dám vědět.

https://dorin.paris/en/s-1/category-parfums+home_fragrances

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 13:05

Martula na parfumarii som našla len cestovné sady, ale možno v tých ich sadách vzoriek podľa typu sa niekde nachádzajú? Idem to skúsiť vypopoluškovať. Lebo samostatné vzorky som nenašla ani tam.

Edit: Nah...oni do tých tematických sád nepíšu, čo tam dávajú...asi aby to mohli namiešavať podľa toho, čo zrovna majú k dispozícii.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 13:15

Martula Korsičanka MiJo, dobrý nápad, ak vôňa bude stáť za zo, hlásim sa o odstrek.

Krásny voňavý nový rok prajem všetkým, hlavne zdravie, zdravie, zdravie.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 13:16

slniecko U těch sad vzorků si můžeš sama vybrat, co chceš (napíšeš do poznámky v dalších krocích objednávky) - sada https://en.parfumaria.com/samples-a-selection-of-your-own-5-samples

A nebo kdo neví, tak tam mají tématicky zařazené sady a do těch ti vzorky vyberou.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 13:17

milacka To je Martula nápad, neodvážila bych se to navrhnout sama od sebe

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 13:21

Korsičanka Jéj, vidím, že si navoňaná dnes rovnako ako ja! Dnes mi prišiel odstrek od Martuly, veľmi sa mi páči.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 13:26

Biely kvet A mně teď vzorek

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 13:26

Martula Môžeš si poznačiť aj mňa na odstrek?

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 13:28

slniecko Kdybys náhodou chtěla něco objednávat na Parfumaria, asi by se našly zájemkyně o rozdělení poštovného:)