Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 30. října 2019 16:41

Fleur som tak rozmýšľala, že kým predtým bol pod slovom hriech najčastejšie podvedome myslený sex, tak či náhodou dnes, v dobe hromadného chudnutia sa pod slovom "zhrešiť" človeku skôr nevynorí nejaký ten kus čokolády a tým pádom neprichádza k nejakému takémuto prepojeniu.

No neviem to lepšie sformulovať, ale asi chápeš, čo myslím.

Ale je to len taký môj náhly nápad, ničím nepodložený.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 31. října 2019 10:24

Malakeos (Bvlgari) - na troud usušené a na prach rozemnuté listy, ze kterých se postupně vyvinula levandule...suchá (ještě sušší než v lutensovské Gris Clair) a nasládlá. Po úplném rozvonění vše ale zastínilo sladce pudrové dřevité pižmo s dotekem sladkého pepře. Je sice pánská, ale vysloveně na hraně s unisexem.

The Collector: Zafeer Oud Vanille (Alexandre.J) - krémové dřevo s trochou pudrového semiše s velice jemným sladkým oudem. Ovšem velice rychle celý dojem pokazily mléčné karamelky, které odstartovaly rozpad vůně do syntetické dřevo-slado-podivnosti.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 08:28

Encens Divin - L´Atelier de Givenchy

Sametově hladký, nasládlý tolu balzám s trochou kadidlového kouře a růžovou ozvěnou. Hřejivá balzamická vůně orientálního typu. Celkovým dojmem mi připadá jako trochu temnější a tajemnější variace na Burlesque (Maria Candida Gentile). Do podzimního chladu funguje jako hebká a nadýchaná šála.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 08:32

The Voice of Snake - The Alchemist Garden Gucci

První přičichnutí..ano, tohle přece znám. Moje milovaná Oud Al Melka (Royal Crown), na které už druhý rok doslova ujíždím. "Uzený" oud. Vůně - nevůně, která se po chvíli rozkládá do božské nasládlé dřevitosti, v kontrastu s mýdovými květinovými tóny. Tento Had má s Oud Al Melka společný začátek. Oud a pačuli jsou temně zemité až gumové..zároveň něčím podivně přitažlivé, je tam ozvěna něčeho svěžího, hodně kontrastního.. postupně vůně sládne, zněžní a zpřítulní, i když je pořád dost živočišná. Je opravdu jako černý had skrývající se v rajské zahradě, zakázané pokušení, kterému nejde odolat. Jeho kůže je jemná na dotek, ale vyvarujte se prudkých pohybů, protože zuby má jedovaté. Hříšná přitažlivost. Nebude sedět každému. A já tleskám za to, že se Alberto Morillas konečně trochu odvázal a k řadě svých decentních a velmi kultivovaných vůní přidal i něco trochu kontroverznějšího. Za mě se to povedlo na 100%.

Zdroj: gb/gucci/the-alchemists-garden-the-voice-of-the-snake-eau-de-parfum-p000000000006287836

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 22:01

Martula Hu, to je teda ale reklamní foto!

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 22:20

Martula Ten had vypadá jako živý. Naštěstí proti hadům nic nemám, zvlášť, když jsou tak krásně naaranžování s flakónem .

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 22:21

Eutopie: No. 10 

Na začátku je vůně velmi něžně květinová, s růží a šafránem. Lehkou rukou je přidána ambra, kůže a pačuli. Pod zakouřeným kadidlem růže úplně zmizí, ale její zjemňující funkci převezme čisté krémové pižmo a santal.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 22:43

Birkholz: Berlin Fever

Je sladce tabákovou vůní čerstvě oholeného gentlemana (úvodní svěží závan kardamomu), který si ke sklenici zázvorového piva objednal kousek štrůdlu, vydatně posypaného skořicovým cukrem a k němu i kousek vanilkového koláče s kousky bílé čokolády.  Vyloženě gurmánskou však Berlin Fever není, jelikož ji po rozvonění podbarví suše dřevité tóny muškátového oříšku a pačuli.

Tauerville: Patch Flash

Andyho pačuli je suché a prašné, až sklepní. Ve sklepě schovává bednu se zkvašeným ovocem a soudek s kakaem, před kterým leží rozsypaný pytlík vanilkového cukru. Bohužel v něm ale uskladnil i zatuchlé kožené boty a trouchnivějící haraburdí.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 23:06

Na uvedení parfému Murmur ve Vavavoom se nešeptalo

https://alibi-notes.webnode.cz/l/murmur-pigmentarium

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 23:21

alibi Paráda, Libu, díky za zprostředkování atmosféry! Nemohla jsem se zúčastnit díky už objednanému divadlu v Praze, ale s tebou jako bych ve Vava byla! Jsem na vůni zvědavá, ale mám obavu, že se svou anosmií na většinu pižem ji ani neucítím

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 04:27

alibi 

...moc hezké čtení!.

(Pižmové vůně mám moc ráda!, ale ten oud ve složení..., to by asi na mně nedělalo dobrotu, vadí mi i v mikro množství...)

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 09:17

Korsičanka děkuji. Budu zvědavá, až vyzkoušíš, jestli Jakub našel pižmo, které ucítíš

Miru  je to pravděpodobně. mám to s oudem stejně, a ta dřevitost na mně ke konci hodně vystoupila. na jiných zase ta propolisovost a jedna paní měla vůni hodně "zpocenou"

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 11:23

alibi počuj, s tým navrstvením, to je super nápad! Tak ma teraz napadá, čo by spravila kombinácia Erotikonu s Murmurom.

Inak, priznám sa, že som sa včera motala po COS a špekulovala, ku ktorému outfitu by sa ktorá ich vôňa hodila:)))...

Napriek prepracovanosti mi prídu vo vyznení dosť minimalistické, čo sa mi teda veľmi páči.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 11:44

slniecko ta kombinace Murmuru s Ad Libitum se nabízela. Ale Erotikon a Murmur? Aby ta kombinace příliš neztežkla. minimalistické asi přímo ne. Bavili jsme se s Jakubem, že on studoval parfumerčinu v Londýně a Angličané nepoužívají pižma, jejich vůně jsou takové distingované. jsou jiné, než vůně Francouzů a Italů. Přemýšleli jsme, jaké jsou vůně Čechů? Zajímavá otázka za 10 bludišťáků

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:22

alibi Záleží, jestli myslíš výrobce, nebo uživatele:) U těch druhých bych odpověděla, že RŮZNORODÉ:))

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 13:20

Korsičanka vidím, že máš dnes Bouquet de Paris... jaké jsou tvé dojmy?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 13:32

Paris  Zpočátku se drží u těla, při přiblížení nosu cítím 2 vůně z hlavy: kardamom a mandarinku. Po 1/2 hodince mě ovívá hřebíčkový karafiát z LUI. Výdrž dlouhá několik hodin. Nakonec asi karafiát vyšumí, ale tak dlouho jsem nevydržela zkoumat A koukám, že tu karafiát ve složení ani nefiguruje, jak voní aksamitník v kombinaci s růží, netuším

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 13:47

alibi hej, to som písala aj ja vo svojom článku z Bratislavy zas ...že tie vône sú iné v rôznych krajoch. Podľa mňa je dôvod v rôznych podnetoch.  Akurát som ho dala len do vlákna Pigmentarium, tak dám aj sem:)))

https://www.leparfumlechic.sk/pigmentarium-murmur/

Napríklad v Grasse som mala z vôní strašne povedomý pocit, keď potom tvrdili (no zas ich marketingové reči treba deliť aspoň 20-timi), že v Grasse a okolí žije dve tretiny najväčších nosov, tak by to dávalo zmysel, že potom aj tie výsledky sú podobné, no.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:56

slniecko tož to je dobrá náhoda. Supr článek... A hodně podobné dojmy. Murmur se mi líbí zatím nejvíc. Ad Libitum na léto, Erotikon na zimu, Murmur podzim (podzim mám ze všech období nejraději). A ta konvalinková ... Na tu se hodně těším. A konvalinka zas napovídá - jaro.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 17:03

alibi 

Děkuju za poutavé počtení. Reportáž...recenze...poučení - a to všechno v jednom článku. A o tradičně krásných fotkách nemluvě.