Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 07. října 2019 11:41

alibi Pěkné, Li. A vidím, že zas tak málo ho nemáš, takže v pohodě.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 07. října 2019 12:55
Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 07. října 2019 20:52
Reakce na blackviolet:

Parfums de Nicolaï: Baïkal Leather Intense 

Tuto vůni jsem si představovala úplně jinak. Patricia Nicolaï mluvila o inspiraci Cuir de Russie, takže jsem čekala pořádnou ruskou kůži s nějakou tou sibiřskou přírodou, navíc třicetileté výročí založení firmy, to už jsou očekávání velká.

Přes svůj název nejde o koženou vůni. Trochu kůže tam je, ale spíš jen jako podkres ostatních složek. Z nich je na začátku sladké yuzu se svěže zeleným bylinkovým tónem, potom trochu zakouřeného jehličí a guajakové dřevo. Nechybí fialka s krásným zemitým kosatcem, které jsou okořeněné šafránem, a v této chvíli se ukáže i kožený, spíše semišový tón. Všechno je zaoblené pižmem a tonkou s vůní sena.

Pro mě je to pěkná lesní vůně, jen ten název je poněkud zavádějící.

​Právě zkouším ze vzorku a začíná mě z toho bolet hlava. Představovala jsem si též něco jiného. Kůži a břízy, něco suchého a hořkého . Asi mi nedělá dobře to sladkokyselé  yuzu, jakoby ta kůže byla promočená něčím nahnilým . Přijde mi to jakési nesourodé .

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 07. října 2019 23:06

alibi Podle mě je tam to yuzu taky navíc, naštěstí tam není celou dobu a ten dojezd je pěkný. Zvlášť ten kosatec. Musela jsem ale zkoušet několikrát, abych jí přišla na chuť.

Pěkný článek o Noci v Ománu .

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 07. října 2019 23:29

blackviolet přiznám se, že jsem musela umýt a vzala si prášek. Nevím, jestli se ještě odhodlám znovu zkoušet.

A děkuji

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. října 2019 22:20

Parfums de Nicolaï: Incense Oud 

Kadidlová vůně, která s kostelním kadidlem nemá mnoho společného. Kadidlo se zelenými obláčky pelyňku a šáchoru, ve kterém se už dá tušit ambra. Nejdřív si ale musíme užít trochu živočišnosti kastorea a dřevitého oudu a trochu zemitosti pačuli, ale pak už je tu pižmově ovocné mošusové semínko a trochu zakouřené pryskyřice s růží. Patriciina kadidlovka, sice zjemněná pižmem a květinovým tónem růže, je díky pačuli a dřevu vlastně tak trochu i chypre.

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 11. října 2019 11:26

Lavender Extrême (Tom Ford) - levandulový uragán (název skutečně nelže), levandule na druhou - horkem usušená sytá levandule s prosvítajícím sladkým marcipánovým tónem. Ovšem nějak se na mě zvrhnul dojezd v podobě laciného levandulového mýdla posypaného kari kořením smíchaným s prachem z rozemletých cihel. Škoda, jinak by to byl vážný favorit na zakoupení.

Korloff Gold (Korloff Paris) - nasládle krémově dřevitá, pižmově tělová, ale s určitou dávkou svěžesti. Po rozvonění uhlazená jemným opalovacím krémem a ozdobená plátkem mandle. Ideální vůně...když nechcete, aby někdo pozval, že jste se navoněly.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 11. října 2019 14:54

jerry Myslíš, že ten neblahý závěr v Lavender Extrême dělá kumarin? Jinak mi levandule s marcipánem zní dost zajímavě

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 11. října 2019 15:09

Korsičanka 

Těžko říct - taky to může být jiná složka, která v oficiálním složení ani není uvedená.

Online whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 12. října 2019 11:40

Včera jsem byla na výstavě For Interior a narazila jsem na parfémový stánek, kde jsem objevila značku Tiziana Terenzi, konkrétně mě zaujal parfém Maremma. Neměla jsem bohužel čas na detailnější průzkum celé nabídky, ale konkrétně tento parfém mě nadchl a ulpělou vůni na rukávu svetru cítím ještě dnes. 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. října 2019 20:42

alibi Tvůj popis Ambre Khandjar mi zní dost lákavě. Tak už jen týden vydržet...

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 13. října 2019 20:55

wendulka jsem zvědavá, jak se ti bude líbit 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 14. října 2019 00:54

alibi Je to ale potvůrka zpropadená Včera v teple na mně nevoněla vůbec příjemně jako v chladu - zůstaly JEN temné stránky

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 14. října 2019 08:36

Korsičanka zajímavé 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 14. října 2019 21:50

Euphorium Brooklyn: Suèdois 

Pod drsnou slupkou něžná kůže.

Nejdřív se na vás bez varování vyhrne živočišná kůže přímo z koňské stáje, s pryskyřicemi, kořením, labdanem a zakouřeným březovým dehtem. Ale také louka se sušícím se senem s květinami a pačuli.  ...a najednou se slupka začíná otvírat a pod ní se objeví sladký benzoin a myrha a hlavně jemná semišová kůže.

A kdo si trpělivě počká, dostane krásný semiš s krémovým santalem a vanilkovou, skoro jedlou tonkou. A na celý den.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 15. října 2019 10:29

blackviolet To máte s Martulou štěstí. My jsme ji zkoušely 3 parfumaniačky a zůstává na nás jen pánská kůže Nevím, zda kolegyňky čekaly dost dlouho, ale já zkoušela doma opakovaně a benzoin, myrrha ani tonka se neobjevily. Pro mne alespoň klika, že nezatoužím

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 15. října 2019 13:00

Ombré Leather (2018) (Tom Ford) -  nová kožená kabela zlehka posypaná jemným kořeněným prachovým pudrem, po úplném rozvonění kůži provoněl i lehce ambrový kouř z téměř vyhaslého ohniště. Oproti Ombré Leather z exkluzívní řady jí chybí zeleně květinkový pudr, čímž se se výrazně posunula blíž k vůni pánské. Ovšem ani tato mainstreamová verze by se mezi Fordovými exkluzivkami neztratila.

Ofrésia (Diptyque) - to není frézie jako květina ve váze, to je hustý extrakt z frézie, doplněný sladkým pepřem a nasládlým suchým senem.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 15. října 2019 17:02

Korsičanka Fakt? Někdy je ten vývoj rychlejší a někdy trvá trochu déle (jednou 3 hodiny), ale ta semišová kůže s tonkou potom je fakt nádherná. A vydrží pak aspoň 12 hodin, takže to stojí zato.

Offline haschm
Avatar
212 příspěvků moje polička 17. října 2019 21:39

Poraďte mi děvčata. Potřebuji nějakou "universálnější" exklusivní vůni pro vysoce postavenou manažerku a má ráda citrusové vůně. Přitom nosí např. Gentle Fluidity Gold, kde žádný citrus není. Vůbec nevím co s tím, neumím se takhle trefit... Dík 

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 17. října 2019 21:54

haschm 

Něco od Forda, kde v názvu je Portofino - Neroli P., Fleur de P. atd

Atelier Cologne - Clementine California, Pomelo Paradise, Pacific Lime, Orange Sanguine, Cédrat Enivrant, Citron d´Érable.