Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. října 2019 21:23

blackviolet Já mám živočišný oud náhodou ráda, ale musí to být ten "koňský", ne ten z kravína...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 18. října 2019 21:26

wendulka Tak to se na tobě opravdu trochu zvrhl .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. října 2019 21:42

Goldfield & Banks: Velvet Splendour

Jak naznačuje samotný název, jedná se o sametovou květinovku, osvěženou mandarinkou, pomerančovým květem a dalšími citrusy, vystavěnou především na pudrově sladké mimóze a kosatci a prohřátou ovocným jasmínem, které vykvetly v prostředí zemitého mechového podrostu, na něž se po rozvonění snesou fialkové lístečky. Neodoláte a pár kvítků si v kožených rukavicích natrháte.

The Gate Fragrances Paris: Ivory Temptation

Po úvodním mandarinkovém osvěžení a zakousnutí se do šťavnaté broskve má pro vás připravenou skořicovou růži se špetkou kardamomu a hřebíčku, usazenou na tonkově sladkém základu s mléčně kořenitým santalem. Je sice příjemná, ale ve své podstatě se vlastně ničím výjimečným neodlišuje od jiných vůní na toto téma.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. října 2019 17:16

Boucheron: Ambre d'Alexandrie 

Gurmánská ambra. Voní jako likérově hustá jablečná šťáva s vanilkovým cukrem a skořicí, která vytekla na plech z čerstvě upečeného jablečného štrůdlu. S orientálním dotykem tabáku a semišového labdana.

Podoba s Ambre Narguilé.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 20. října 2019 20:04
Reakce na blackviolet:

Boucheron: Ambre d'Alexandrie 

Podoba s Ambre Narguilé.

​To potvrzuju, akorát ji zkouším a ta podoba mě "udeřila do nosu"...navíc cenově je Boucheron přístupnější.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. října 2019 20:08

jerry Mě právě taky. Navíc má dobrý drydown a výdrž je taky celkem dlouhá.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 21. října 2019 22:29

Tygar (Bvlgari) - nasládlá směs koření (výrazný je hlavně sladký růžový pepř), pak vzdušný vír s lehkým nádechem nějakých sladkých lučních květin a nakonec vše překryla tlustá kra z ledového pižma. Sice pánská, ale spíš by to mohl být unisex. Bohužel však intenzita nevelká, výdrž nedlouhá.

Oud de Carthage (Boucheron) - sladké dřevo se zvláštní semišově koženou svěžestí, po oudu ani památky. Rozvoněla se do hladivě jemné kombinace sladce kouřového balzámu, hladkého dřeva a náznaku kůže. Pro mě jedna z nejhezčích vůní z exkluzívní řady.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 21. října 2019 22:37

jerry Že? Mně se taky Ambra a Oud od Boucheronu líbily nejvíc. Jednu jsem darovala a druhou ještě mám Ale v případě, že je prodávali skoro za 5000,-, musím konstatovat, že za tu cenu zas nestojí.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 24. října 2019 23:23

Papillon Artisan Perfumes: Bengale Rouge 

Balzamická vůně s citronem a skořicí zabalená do tonkovo medového polštářku. Trochu zakouřené myrhy se semišovým labdanem a dřevitým santalem se pak pomalu rozpouští ve vanilkovém krému s pudrovým kosatcem. A vznikne z toho papillonovský Shalimar. Krása.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 25. října 2019 09:02

Don`t Get Me Wrong Baby, YES I DO (Etat Libre d'Orange) - jemné květinky a z nich vykvetla konvalinka - svěže krémově nasládlá, malinko zelená, s malou stopou konvalinkového mýdélka.

Arabian Wood (Tom Ford) - od samého začátku čistokrevná jemná chypre - nasládle santalová, malinko svěže zelená a malinko živočišná. Někde naspod probleskují svěží kvítka, ale jen v podobě lehoučké stopy. V dojezdu se větvičník po anglicku vytratil ze scény a zbylo prohřáté dřevo s několika kapkami vosku a sladkým navýsost příjemným vzdušným galbanem. Tohle je "moderní chypre" v pravém slova smyslu.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. října 2019 22:32

Antonio Alessandria: Nacre Blanche 

Krásně vybalancovaná vůně tuberózy s kůží. Pomeranč, bergamot a pižmo jako čistě povlečené bílé ložní prádlo. Sladká tuberóza s jasmínem a slunečním tónem ylang ylangu, pačuli dodávající trochu zeleně a jemná teplá kůže. Hodně povedená.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. října 2019 11:26

blackviolet Děkuji za tradičně pěkný rozbor mé vůně.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. října 2019 11:34

Korsičanka Máš krásné vůně .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. října 2019 11:53

blackviolet Nápodobně, jen já ti je bohužel nezrecenzuji Těším se na tvé další "dílko"!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. října 2019 22:03

Korsičanka Díky, ale však ty píšeš taky . Jenom bohužel málo.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. října 2019 17:34

Pigmentarium

Ad Libitum

Veľmi sľubné zloženie a veľmi pekný výsledok. Jediný háčik je, že na mne tak nejako spolu nesúvisia. Zloženie sľubuje nálož citrusov, ovšem moja pokožka ju pretvorí na krásnu zeleno-bylinkovú vôňu. Niečo, ako keby človek skrížil zelený nástup z Knightsbridge s hravosťou a šmrncom starších Goutaliek, keď to ešte bola niche značka a šlo jej aj o parfémy a nie len o trh. Rozmýšľam, či za to môže Etrog, ktorý som ešte nikdy nemala možnosť ovoňať v realite. Ako milovníčka citrusov by som aj hádam bola sklamaná, ale výsledok sa mi napriek tomu páči. V každom prípade je to vôňa veľmi prírodne pôsobiaca (v dobrom slova zmysle), ako čerstvá zeleň s malou troškou vlhkej hliny, o ktorú sa pravdepodobne postaralo pačuli, ako čerstvo pokosená lúka začiatkom babieho leta.

Erotikon

Je veľmi zaujímavé, že kým kedysi sa pod erotičnom v parfuméroch považovali buď ruže, alebo orientálne zložky, neskôr tuberóza, v poslednej dobe sa často stretávam s tým, že za erotické sa považujú zložky gurmánske. V tomto prípade ide predovšetkým o čokoládu. Alebo, na mne skôr o kvalitné suché práškové kakao, také, ako mama a stará mama vždy obháňali po tuzexoch s dievčinou v kostýme Holanďanky na obale. Nepôsobí však prvoplánovo „jedlo“, je nesladká, vnímam aj drevité zložky, trošku korenia (a tipla by som si možno aj malú troch ruže, ale v zložení nie je) navrch je to jedna z mála čokoládových vôní, ktoré pôsobia skutočne unisexovo.

Murmur

Nová vôňa značky, Murmur (šepot), je vôňa postavená predovšetkým na živočíšnych tónoch. Ale napriek zloženiu, ktoré znie pomerne bojovne, až ľahko odstrašujúco, vyznieva síce silne, no zároveň veľmi nežne a dôverne. Oudu je tam len toľko, aby podčiarkol chcené živočíšne vyznenie, nijako nedominuje, pižmo doslova priľnie k pokožke a vytvorí základ pre ostatné zložky. Jemný závan cibetky vnáša ľahko nostalgickú atmosféru. Ružu takmer necítim, ale pravdepodobne by to bolo bez nej príliš hutné. Vôňa je hebká a teplá, unisexová, jednotlivé zložky nevystupujú na povrch, skôr spolupracujú. A ako bonus veľmi dobre drží, aspoň teda na mne (spolu s Erotikonom na druhej ruke prežili dokonca dve sprchy, večernú aj rannú… Ad Libitum ktoré som mala na krku len večernú, ale takmer som s tou trojkombináciou bola vykázaná spať na gauč do obývačky…) Zámerom bolo vytvoriť vôňu, akú človek cíti, keď sa pri tichom rozhovore priblíži k pokožke blízkeho človeka, vôňu niekoho, komu dôverujeme, komu môžeme vojsť do jeho intímnej zóny a pošepkať mu veci, ktoré nemá počuť nikto iný….

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 29. října 2019 20:39

slniecko to zní tak krásně, až je mi líto, že mě vůně nijak zvlášť neoslovily...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 29. října 2019 20:49

Kn°I (Korloff Paris) - svěží vzdušná zelená konvalinka se rozvoněla do svěžího ledového pižma. Intenzita nízká, výdrž mizivá. O oprávněnosti zařazení mezi nikovky mám vážné pochybnosti.

Remarkable People (Etat Libre d'Orange) - rozkrájená kůra z klementinky, poté zvláštní neidentifikovatelná vůně kouřového dřeva a teplého syrového těsta na kynuté buchty, a to vše po rozvonění překryl nesladký pepřový oblak. Zvláštní vůně (ale ne nenositelná).

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. října 2019 21:48

slniecko Ad libitum není pro mě, Erotikon se mi hodně líbí a na Murmur jsem po tvé recenzi moc zvědavá

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. října 2019 22:19

slniecko Ad Libitum mi připadá vyloženě pánská, ale v případě Erotikonu s tebou naprosto souhlasím - ač gurmánka, sluší mužům i ženám (ovšem erotický náboj si také představuji jinak než jako holandské práškové kakao Bensdorp). Na Murmur jsem zvědavá, zatím přede mnou prchá, protože během mé krátké návštěvy Bratislavy byl flakón z Le Parfum et le Chic právě na fotografování a brněnskou premiéru také prošvihnu, poněvadž to zase budu v Praze .