Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. října 2019 22:39

haschm Neroli Portofino určitě ne. Nevím jaká by byla  Mandarino Amalfi

AC budou asi neškodné, ale asi zas tak dlouho nevydrží.

Mně se GF Gold od MFK taky líbí. Pěkná a s výdrží je Guerlainova Néroli Outrenoir nebo Un Dimanche à la Campagne. Exkluzívní jsou Nobile 1942 Malìa a Rudis. Aedes de Venustas Signature nebo Pélargonium. Dokdy to potřebuješ?

A záleží, snese-li růži či geraniumči tymián, nebo JEN citrusy a bergamot...? 

Offline Dali2011
Avatar
příspěvků moje polička 18. října 2019 09:23

haschm Napadl mě Byredo Bal d'afrique, ve složení citrusy, bergamot i neroli nebo Le labo The noir 29, který sice ve složení citrusy vyloženě nemá, ale celkově na mě tak vyznívá a má grády. Vnímám určitou spojitost s MFK. Jinak Gentle Fluidy Gold mám také moc ráda

Offline haschm
Avatar
212 příspěvků moje polička 18. října 2019 10:19

No to bude peklo, už to vidím. Kupovat pro někoho parfém mi přijde snad nejtěžší věc na světě :-). Nějak to potřebuju do 6.12. Napadl mě i dámský Amyris od MFK, no nevím ...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 18. října 2019 12:19

haschm Mací, říká se:"Děkuji za rady," a ne:"To bude peklo." 

Ale máš pravdu. Nevím, proč nevybereš něco jiného jako překvapení. Trefit se do vůně je věc zapeklitá. Já i v rodině donesu nejdřív vybrat z odstřiků/vzorků a stejně jsem často dost překvapená výběrem. Naposledy skočila mužova 23 letá vnučka po všech těch Chloé a Burberry po Fenice od Gritti! Takovou pecku bych jí nikdy nevybrala

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. října 2019 12:37

haschm ale to podľa mňa vôbec nie je zlý nápad ísť do tej istej značky. Napadá ma ako zaujínavý "doplnok" napríklad Gentle Fluidy Silver. Aebo z vôní, ktoré obsahujú tie zmienené citrusy, trebárs Aqua Celestia, alebo Acqua Vitae, ale aj Amyris je krásna.

Najprv som Ti chcela poradiť také to luxusné cestovné balenie s náplňami z toho, čo nosí, ale práve pozerám, že ku GFG ho nevidím v ponuke. Ale trebárs niektoré z ich "wardrobes".

Alebo priamo GFG s jej vygravírovaným menom.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 18. října 2019 12:41

slniecko To je dobrý nápad s tím gravírováním To by u MFK hravě stihli. 

Mně by tedy ani jedna z tebou navrhovaných nenadchla Šla bych po Gentle Fluidity Gold před Vánoci spíš do Grand Soir, tu určitě haschm  zná, že?

Offline Dali2011
Avatar
příspěvků moje polička 18. října 2019 13:06

Korsičanka haschm Taky se přikláním ke Grand Soir ta nemůže nikoho urazit, naopak

Offline haschm
Avatar
212 příspěvků moje polička 18. října 2019 14:13

Korsičanka Já vím, vždyť mě znáš.

Budu přemýšlet a třeba nic nevymyslím. Tak všem díky !

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. října 2019 16:58

Korsičanka Grand Soir je  !!! Ja som skôr išla po zadaní...GFG je skôr ľahší unisex a hovorilo sa o citrusoch. No, tak z toho mi vychádza skôr Petit Matin, ako Grand Soir ...

haschm určite vymyslíš! A - to gravírovanie - možno vyzerá ako blbosť, ale ešte som nezažila, že by z toho nejaká žena neáchala! Koniec koncov, nemusí to byť priamo meno, ale trebárs nejaký odkaz.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 18. října 2019 17:49

slniecko Máš pravdu. Moje lékařka, když začínala s vůněmi, přitahovaly ji svěženky, jako většinu z nás v počátcích. A Petit Matin ji připadal naprosto úžasný:)

Ale na druhou stranu, když používá GF Gold, mohla by se na zimu někam posunout

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. října 2019 20:05

Korsičanka no tak hej, no, navrch aj ma napadlo, že či kupovať niečo podobné, alebo naopak skôr z iného súdka, trebárs na večer, alebo na tú zimu...

haschm pomáhame, čo ?

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 18. října 2019 20:42

Dusita Paris: Splendiris 

Splendiris je hlavně o fialce a ne o kosatci. O fialce sladké, až bonbónkové, pudrové a se zeleným fialkovým a fíkovým lístkem. Kosatec s mrkvovým semínkem se snaží fialce ubrat trochu sladkosti, ale nepodaří se mu to. Trochu úspěšnější je vetiver, ale jenom dokud fialce nepřijde na pomoc fialkové mýdlo.

Navíc se drží spíš u těla a ani výdrž nemá moc dlouhou.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. října 2019 20:44

blackviolet Já když jsem ji zkoušela v létě v Bratislavě, tak jsem tam kosatec měla. Fialku teda taky a nebonbónkovou...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 18. října 2019 20:48

blackviolet Mě Splendiris taky neuchvátila, a to mám vzorek dlouho, plus zkouška znova v Bratislavě v létě. To taková Ella K byla daleko lepší

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 18. října 2019 20:53

wendulka Tak trochu ho tam je, ale ta sladká fialka ho umlátí. Já nějak ty sladké fialky nemusím.

Korsičanka Taky mě neuchvátila, slibovala jsem si od ní víc. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. října 2019 20:56

blackviolet Tak já taky ne, ale tahle je pro mě na hraně. Teda na koupi ne, přesto musím říct, že od této značky, nakolik mě míjí, se mi konkrétně Splendiris zatím líbí asi nejvíc

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 18. října 2019 21:02

wendulka Na koupi už vůbec za tu cenu. To jsem celkem ráda, že ji nepotřebuju, krásných kosatců mám dost. 

Mně se od ní asi nejvíc líbí Oudh Infini.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. října 2019 21:12

blackviolet Uááá Oudh Infini, nééé, tu už na sebe znova nikdy nedám, to, co na mně v úvodní fázi provedla se zařadilo mezi mé nejhorší parfémové zážitky vůbec...

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 18. října 2019 21:17

wendulka Tak ne že bych ho chtěla nosit, ale u mě byl relativně krotký a pěkný. Mě trocha živočišnosti hned tak nerozhodí.