Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 21:42

Cervanek  já se na tu Norne taaak těším! a po té vnadící recenzi od ModestMourek ještě víc... už vím, že na mě čeká na poště, bohužel jsem ji dnes nestíhala.

takže mě čeká krásně voňavý víkend! 

a to jsem si včera odnesla odstřik Laudano Nero od jerry 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 21:43

Cervanek četla jsem, jak jsi se posunula a Tauer už je teď pro tebe spíš minulost. Jsem hodně zvědavá, kam se můj parfémový vývoj posune za pár let, momentálně některé Tauerovy vůně hodně prožívám. a přitom v mých začátcích byly pro mne úplně nepochopitelné

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 21:50

Cervanek alibi já jsem třeba na parfémovou vlnu naskočila nějak "odprostředka" a s velkou chutí poznávám nikovky a zároveň objevuju, že existují i klasické "obyčejné" parfémy typu Poême, které můžou být krásné... (mnohé mé pokusy objevit něco vhodného v parfumerii vždy ztroskotaly na tom, že aktuální "lavybelka" mi strašně páchla), Jul et Mad, Tauer, guerlainovské exkluzivky aj.. pro mě byly zázrak.. jsem zvědavá, jestli se časem uklidním a přejde mě to, nebo se budu ještě posouvat někam dál.. ovšem je to i o financích.. tak uplně nezáleží na tom co bych ráda, spíš se přizpůsobit možnostem. stejně nakonec ta živá setkání s lidmi a ne s parfémy jsou nejlepší ze všeho co jsem objevila

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 21:54

viktorka_od splavu 

...stejně nakonec ta živá setkání s lidmi a ne s parfémy jsou nejlepší ze všeho co jsem objevila

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 23:17

blackviolet Jsem rád, že se ti Oudh Infini také líbí. V recenzi jsme se hezky shodli, že?

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 23:28

prďola Taky jsem měl na odstřik Norne zálusk, ale byla si rychlejší. Užij si ho. Laudano Nero mám od minulé zimy, je povedená.

Cervanek
Avatar
03. ledna 2019 23:48

prďola Norne je z jehlicnatych takova sva, moc se v jehlici vymyslet ani neda, aby zde nebyla nejaka podobnost.Myslim, ze u Norne dela hodne i koncentrace.

alibi  pokud jde o Tauera - i Andy sam se nekam posunul. Některé vůně z jeho repertoáru vypadly, což je škoda ( Eau d ´ Épices, Zeta, P. Auburn a dalši). Trochu prostoru pro něj vždy v nějakém záhybu mám. Nelze však pojmout vše a do cesty mi chodí i jiné možnosti.

Jinak ne ze všeho potřebuji flakón, někdy mi stači malý čichací výlet nebo jen vzorek.

viktorka_od splavu také se stále vracím k “obyč.” vůnim či jsem spiš přestala řesit niche/exclusif / extrait/edp a podobné nesmysly. Buď mě vůně zaujme nebo ne. 

A souhlasím s Vámi se Všemi - parfémová setkáni jsou jedinečná a nabíjejici - také si je nenechávám ujít. 

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 23:53

ModestMourek díky!  pro mě to zas byla symbolická voňavá náplast poté, co jsem propásla nabízenou Lutensovu FeA... 

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 00:09

Cervanek vyloženě se těším na vůni samotnou a pak na srovnání všech těch "jehličnanů" - Arso mi tento týden dorazila ve vzorku, Trudon II je vánoční přírůstek... k tomu venku sněží a má být kolem nuly! paráda! 

btw musím dokoupit flakony a pokud by byl zájem o odstřik Trudon II nebo vzorek, tak ráda nabídnu...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 07:36

viktorka_od splavu Krásně napsáno, Freud (který byl, mimochodem, anosmický) by slintal blahem. Já ji mám spíš v salónnějším provedení, žádná jeskyně.

Cervanek , mrzí mě, že jsem tenhle flakón propásla.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 08:17

Fleur to jsem nevedela (o Freudovi), zajimave, diky:-)

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 09:10

ModestMourek Všimla jsem si , je to nádherná vůně.

Cervanek
Avatar
04. ledna 2019 11:10

Fleur mas na mysli no 12 Eau d ´ Epices? Ano, byla to skvostna vune koreni, kterou Andy vydal uz 2x . Treba k tomu zase dojde. Ono mi prijde, ze take hledi na to, co zrovna frci.

Jeho pojeti je vzdy genialni a na sto honu vzdalene od ostatnich Nosu. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 19:06

ModestMourek Hele a víš, že mě to ale ani trochu nepřekvapuje, že se ti jakožto nositeli Good Fir a Incense rosé, líbí i Norne? To jehličí je tam krásný, no mě tam bohužel stejně jako v Tauerovi zlobí kadidlo a dělá mi tam tón pálící se pneumatiky.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 19:30
Reakce na wendulka:

dělá mi tam tón pálící se pneumatiky.

​šmarjá, ako sa ja na ten odstrek teším!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 19:44

Amouroud: Miel Sauvage

Název podle mě není úplně přesný. Medovým a divokým je tu spíše slunečný ovocný jasmín, který v kombinaci s červeným pepřem a pačuli vytváří tón pikantní zavařeniny z červeného ovoce a typově tak trochu připomíná Boisé Torride s tím rozdílem, že Miel Sauvage se prostřednictvím sametově pryskyřičnaté hořkosti oudu, kadidla a kořenitého santalu hlásí ke svému arabskému původu. Díky mandlově sladkému základu s tonkou ale nezapomíná ani na své evropské kořeny.

Eight & Bob: Eight & Bob

Je aromatickou vůní, typově podobnou Isfarkand (Ormonde Jayne), vystavenou na jiskřivých akordech citrusů, zázvoru a kardamomu a dřeva. V Eight @ bob však kromě jehličnatého cedru, najdeme navíc i zemitě peprnou vůni guajaku a a lískový oříšek, čímž působí mnohem proměnlivěji. V závěru pak s pomocí ambry, vanilky a santalu přejde do pudrových tónů a stane se z ní tak dokonalá pánská vůně čistoty.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 20:14
Reakce na wendulka:

... dělá mi tam tón pálící se pneumatiky.

​ale to nejsi až tak úplně mimo  

víš jak voní kalafuna, když do ní noříš rozehřátou pájku? na úplném začátku jsem tam měla na mžik přesně tohle. pak tu zakouřenou pryskyřici začalo překrývat to nejkrásnější jehličí, které jsem měla na ruce! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 20:16

prďola To bohužel nevím. Vím jen, že mi to fakt nevoní.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 20:30

wendulka   

Cervanek
Avatar
04. ledna 2019 20:41

slniecko wendulka  ModestMourek Incese Rose kupodivu moc nemohu, libi se mi ale moc Reve d ´ Ossian od Orizon L. Legrand.

Good Fir tez a je to typicka jehlicina vanoc a borovic

ale Norne to  je zase neco jineho - gurmanska jehlicina.  V Lulua jsem cetla na ni letak, ze pouzili 3 ruzne ciste pure oleje vytazku ze sibirskych drevin

pneumatiky mam v Tauerove vuni “téru” 03 Lonestarek - tato vune u me vede spis v lete. Beru ji jako vuni technickou z oboru gumarenstvi a vyroby dehtu a nekdy to tak voni ve ValMezu jak rikame Valasskemu Mezirici, kde je firma Deza, ktera dehet vyrabi anebo v Zubri - to je tez tam, (kde jsou gumarny). V zime je 03 na me slaba.