Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 08:53

Pro mě není třeba zjišťovat, sadu mám, resp. měla jsem dvě - a jednu jsem i poslala dál 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 08:59

domenica Tak kdo ví...třeba je to ta tvoje

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 18:55

Lancome: Tuberéuses Castane

Tuberóza opravdu nepatří k mým oblíbeným květinám, ovšem tohle je případ, kdy ji beru na milost. Jedná se totiž o kytici máslově ovocné tuberózy ve váze, která stojí vedle tonkově sladkého moučníku s mandlemi a praženými kaštany.

Bijon: Menthe Froide

Ano, blackviolet to popsala přesně. V Menthe Froide najdeme lístky máty a plátky zelených citrusů, zmrzlé v kostkách ledu, které po rozvonění rozpustíme s pomocí levandule s tóny sena, kouřového vetiveru a kadidla, aby nám nakonec vzniknul mentolově chladný obláček dýmu. Jednoznačně pánská vůně.

Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 22:28

Memo: Italian Leather

Bylinková kolinská s kůží, která jako by vypadla z řady klasických pánských kolínských značky Geo F. Trumper. Ale tato se vyvíjí dál, kromě bylinek a rajčatových listů se zeleným galbanem je tu najednou sladké ovoce, pudrový kosatec a vanilka. To všechno krásně zakouřené myrhou, oslazené benzoinem a zjemněné pižmem. Tahle kůže bude rozhodně vonět krásně i na dámách.

Huitiéme Art Parfums: Superlady

Magnólie, která zatoužila být pivoňkou, tou krásnější a plnější se spoustou růžových okvětních lístků. S ní červené jablíčko v tenké karamelové krustě na špejli a pár zelených lístků jako dekorace. Ještě trochu vanilkového pudru a máme ji tady - malou slečnu, která se dnešní večer převlékla za superlady.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 23:32

Dnes som mala fakt otrasný deň, tak som si povedala, že trocha vanilky na večer mi spraví dobre.

Sylvaine Delacourte:

Vahina - Začiatok šťavnato-sladko-citrusový. Ale ani nie ako sladké citrusy (pomaranč, mandarinka), skôr sladká limonáda z citrónu, limety, bergamotu s cukrovou krustou na okraji pohára. Pridáva sa pomarančový kvet s vanilkou a vôňa náhle zguerlainovatie. Inšpirácia s MPN jako noha, akurát mandle chýbajú.

Valkyrie - Horké, príjemne horké na začiatku, pridá sa jemne sladká suchá vanilka. Znie to dobre, ale je to trošku ťažké a trošku staromódne, až nostalgické. Neskôr sa poberie jemne karamelovým smerom spolu s živičnatými tónmi. Neskutočne mi niečo pripomína, zatiaľ som neprišla na to, čo.

Vangelis - Suché drevo, jemne nakorenené. Suchá, úplne nesladká vanilka, sušené okvetné lístky ruže. Jednoznačný unisex.

Vanori - Citrusový lekvár. Taký ten raňajkový, skôr do horka, ako do sladka, ale proste lekvár. S medom a - pochopiteľne - vanilkou. Pripomína mi raňajky v prímorských rezortoch. Neskôr to živičnaté tóny zaženú nazad do parfémových vôd, ale lekvárovitý dojem ostáva.

Virgile - Drevená terasa, v na slnku vysužené prútené kreslo s rovnako usušeným kožou potiahnutým sedátkom. Do budúcej sezóny už asi nedožije. V ruke bylinkový čaj. Jemný závan vanilky z kuchyne. Unisex.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 12:29

Unheimlich (WienerBlut)

Znepokojeně si prohlížím nahrubo omítnuté zdi, po nichž stoupá od podlahy vlhkost, a dózu s kafrovou mastí, honosící se papírovým štítkem s nápisem Friedr. Bayer & Co., na starém dřevěném stolku. „Kde to jsem? Bdím, či ještě sním?“ „Ty to nevíš?“ smějí se mi cejchy vonící po chladivém mýdle a kovová postel, v níž ležím. „V posteli, to vím. Kde však je ta postel, chytrolíni?“ „Přece v klášteře,“ odpovídají mi shora dřevěné trámy očazené od voskovic. „Ano, už si vzpomínám, když se mi rána začala hojit, převezli mě z polní nemocnice do sanatoria zřízeného v klášteře nedaleko Vídně.“ Rychle šáhnu rukou pod polštář a snažím se nahmatat svou starou koženou kabelu. „Je zde, mohu tedy klidně spát,“ oddechnu si.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 18:18

ModestMourek No toto, úplne som si ten výjav predstavila, na druhej strane  neviem, či by som chcela vôňu vôbec vyskúšať, z predstavy čítaného ma nejako mrazí

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 18:45

milacka Mají ve Vavavoom a mně se tedy nelíbí

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 19:36

ModestMourek Krásná evokace!

Vůni vnímám jako jednoznačně pánskou a líbí se mi, jenom bych nedokázala tak sugestivně popsat všechny její vrstvy, jako se to podařilo tobě.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 19:45

Fleur Že? ModestMourek  recenze jsou stále lepší!

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 19:58

Cuir (Yves Saint Laurent) - hodně, ale opravdu hodně, jemná kůže, lehce zapudrovaná, postupně s lehoučkým sladce dřevitým tónem. Ovšem intenzita a výdrž jsou opravdu velkou slabinou.

Luna (Penhaligon's) - citrusová větvička s jedním malým citrusem a místo listů jehličí. Ovšem syntetické květinové tóny v kombinaci s nějakou pálenkou a la borovička působí úplně nepatřičně a podivná sladkost ještě víc. Tohle má náběh k divnovůni...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:48

jerry Ale prdlajs divnovůně. Náhodou odstřik Luny jsem na úplném začátku léta, jak přišla ta první vedra, spotřebovala snad během tří dnů, jak byla super.

Ovšem s Cuir se shodneme, ta je poslední, která mě společně se Supreme Bouquet a Exquisite Embroidery zaujala z té exkluzivní kolekce YSL.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 20:58

Korsičanka Fleur Děkuji. Většinou cítím jen složky, tady na mě ten příběh sám vyskočil. Přijde mi pánská a líbí se mi, ovšem nedovedu si ji představit na častější nošení. Možná sem tam.

milacka Určitě vyzkoušej, jestli budeš mít příležitost. Je to jedna z nejzajímavějších vůní, co jsem za poslední dobu zkoušel. Veselá ale není.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 17. srpna 2018 22:53
Reakce na Korsičanka:

milacka To zní zajímavě, Dari. Popídím se:)

Micuska Vierka, obrať se na Martulu, ona koupila od někoho celou sadu EDP a jen mi ji půjčila:) Ale možná na stránkách Caronu:  https://www.parfumscaron.com/la-haute-parfumerie/?position=0&page-7=2

​Docitavam az teraz. Nevadi, aspon budem kludne spavat. Dakujem aspon za odkaz na stranku Caronu, davno som tam nebola.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 19:39

Korsičanka ani mne by sa  asi nepáčila, ale zaujala ma ModestMourek recenzia, cítila som sa v tom príbehu sama, smutná a opustená. A hlavne mi bolo zima, čudné, tieto asociácie....

Online blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 18. srpna 2018 21:47

Atl. Oblique: Saint

Svatá vůně se představí svěžím a nahořklým bergamotem v té nejčistší podobě a ukáže brzy svou balzamicky ambrovou podobu. Kadidlo a kostel byste tady očekávali marně, tato Saint je inspirovaná večírky v Paříži 20. let a přes časovou smyčku také party v dnešním nočním Berlíně. Působí rozhodně moderně, pod ambrou se skrývá elegantní kůže luxusních kabelek a světlé dřevo barových stolků. A hlavně pudrová vanilka.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 19. srpna 2018 12:43

Bohemian Soul (Une Nuit à Montauk)

Začátek hned po nástřiku je hořký a trošku drhne, ale naštěstí se vůně po chvíli uhladí. Nemůžu si pomoct, ale i tady vnímám ten už tolikrát opakovaný akord hladkého dřeva, prachového kosatce a hebkého bílého pižma s lehkým náznakem kadidla, zde hladce nahořklé guajakem (za prapočátek považuju VCA Bois d’Iris – ne že bych řešila chronologii, spíš kde jsem to objevila – ale najdeme ho napříč značkami, třeba Iris od Odori, Bois d’Argent z exkluzivní kolekce Diora, Farmacia SS. Annunziata 450,…). Po rozvonění není po úvodní hořkosti ani památky, kosatec ustoupí a vyloupne se hladký santal s pižmem, jimž dodá hloubku a atmosféru myrha.

Vůně je prodchnuta pocitem teplého silného větru, v němž proti jeho poryvům skoro přestáváte dýchat, pocitem hladkého písku pod chodidly, co se s každým krokem a zabořením dostává mezi prsty, pocitem dřevěné chýšky s rákosovou střechou, v níž si pálíte oblíbené balzámy. Není to divoká a nespoutaná svoboda, ani šílenství, YOLO a kdovíco. Je to absence limitů uvnitř vlastní hlavy.

Přemýšlím, proč mě tak zaujala. Netuším; jenom je mi v ní dobře. Mám ji za obdobnou univerzálku, jako jsem měla Allegro con Brio (Calé).

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 19. srpna 2018 14:30

andry   Je to absence limitů uvnitř vlastní hlavy.  To je hodně zajímavé.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 19. srpna 2018 14:42

andry 

...zní to úžasně!

Stejně - člověk vždycky hledá vůni, která ho momentálně vystihne nejlépe...

Jak je to, prosím, s intenzitou a výdrží.?

A dala by se alespoň vzdáleně k něčemu připodobnit.?

A není zásluhou kadidla relativně kostelní.?

(třeba kadidlo ve White Suede je naopak nezbytné...)

A je alespoň trochu nasládlá.?

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 19. srpna 2018 14:53

Miru 

připodobnit k v textu zmíněným (nemyslím Allegro, ale ty další), vzdáleně.

intenzita a výdrž v pohodě, nosím ji teď, když jde teplota pod 30 stupňů (a já moc nemusím tělové vůně, jak to neudělá oblak, jsem nešťastná).

kostelní není.

nasládlá je.