Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. srpna 2018 19:06

andry  krásně jsi to napsala. pro mě je svobodná  jak vítr ve vlasech a ten pocit mi dokáže navodit na cestě na dovolenou i do práce

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. srpna 2018 19:09

ModestMourek krásný popis. Měla jsem možnost přivonět ke slečně, kterou vůně okouzlila a na ní byla moc pěkná.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 19. srpna 2018 22:27

Chypre 1942 Nobile - aneb o zloději, který ukradl větvičník. Kdyby tam byl, dalo by se jistě hovořit o chypre, jak by to dopadlo nevím, ale mám takový pocit, že by to byla Divine v light verzi. Každopádně je krásná a nemá cenu nad tím dumat. Máte rádi pomerančové květy a pomeranče? Bude se vám líbit. Jsou tam celou dobu i poté, co na masivní dřevěný stůl paní domu postavila vázu s čerstvě nařezanými květy jasmínu a tuberózy. Díky poměrně znatelné dávce ambry působí vůně vznešeně a luxusně. Závěrem se přitulí jako kočka, která se vrátila z čajovny, ještě lehce okouřená. Je krásná, ale určitě se nebude líbit každému, duchem mladá i zjevem, ale je to už dáma v letech. Četla jsem teď někde rozhovor s Madonou, kde radila ženám: „Nestárněte, je to ošklivé a lidé vás budou pomlouvat“. Ta větu mi k 1942 dokona­le sedí.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. srpna 2018 22:31

woman27 Jo, Chypre je moc hezká vůně. Děkuji za připomenutí, ráda opráším vzorek. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 16:49
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 16:57

alibi Neznám ani jednu z trojice vůn řady Les Déserts d´Orient a asi bych to měla napravit. Moc pěkné! 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 17:01

Dalia děkuji. je krásná. měla jsem odstřik na dovolené, a přesto, že jsem sebou měla více vůní, voněla jsem se jenom jím. už je skoro na dně

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 17:23

Dalia Určite to naprav. Ja mám z nej teraz tiež odstrek, ale na Vianoce by som chcela flakón.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 18:04

Tolu (Ormonde Jayne)

Když ráno zamrká

a barvy rozbalí

štěstí mi zaťuká

na srdce ospalý …

Slunce se probouzí, stejně jak zvuky, všechno se do barev obléká a sluncem zlatí. Řízný chlad se ještě drží ve vzduchu a roztahuje plíce vlhce kořenitou vůní. Voní všechno … barevné omítky domů, které leccos pamatují, i květináče naplněné černou zemí a také růže všelijak barevné společně s muškáty a bylinkovým čajem, co ještě nevychladnul. A dřevo starých do hladka osahaných zábradlí kolem letitých kamenných schodišť i šero kostela nabízející v tichu zastavení … voní život, jak sladká ambra sálající z teplé kůže.

Krásná květinovo kořenitě ambrová vůně.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 18:08

Dalia Krásne, krásne, krásne......

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 18:19

alibi Pěkné čtení Vůně mě kdysi jako tebe stejně neoslnila, tak jsem zvědavá, až ji od někoho vyzkouším:) Ale Rose Nacrée mi stále leží v hlavě. Asi bude odstřik...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 18:25

Biely kvet Ta vůně je krásná! Moc se mi líbí!

Děkuji ... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 20:28
Reakce na alibi:

Encens Mythique D'Orient (Guerlain)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/encens-mythique-dorient-guerlain/ 

 nevím jak je to možný, ale cítím ji uplně zřetelně jak to čtu

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 20:55

...bílo zeleno chladně zlatavá s antracitem, jedovaté konvalinky s kouřovým vetiverem a téměř neosobním pižmem je White Suede,

a teple sytě žluto pastelově magento vínová, hedvábně likérová, s éterickou leč plnou růží laskanou křehce stydlivým jasmínem je

Ciel de Gum Maison Francis Kurkdjian.

...ta podobnost je pro mě až děsivá!, jsou si tak podobné a přesto sobě cizí -

Je to jak teplo/Ciel de Gum a chlad/White Suede.

Je to jak jing a jang.

Je to jak lvice a lev.

Je to jak oheň a led.

Jsou to dva protipóly, stejné a každý jiný.

Ale kdo je kdo.?..

Role se mění, střídají, prolínají.

Chvíli chlad studí až do morku kosti a jindy pálí ve tváři.

Chvíli oheň sežehne vše živé a chvíli je to jen ledový popel, jenž bezmyšlenkovitě a bez pravidel se vznáší kolem...

Pružná ambra šimraná pepřem v útlém pase a

v něžné tváři a

a nadpozemsky éterická růže, její vůně v očích láskou

září a

jasmín.?, och, jasmín, jak ten by chybět

moh´!?

Nikoliv,

to jen v objetí skořicově vanilkového pápěří

se snáší

k nohám těch, jež

obžerstvím plný

život

je

zmoh´.

Ingredience vůně vnímám jako teplé, zahřívací, ale snad jen díky pepři vůně, ač teplá, chladí...

...jako by povrch byl rozžhavené slunce a v něm, uvnitř ledová koule.

Zvláštní.

Ciel de Gum mi osciluje na hraně mezi starosvětskostí, vintage, melancholií a letitým prachem a mezi moderním luxusem, leskem a glamour a high society a povrchností.

K bílé hedvábné košili, botám z nejkvalitnější kůže ve vysokém lesku, k precizně, do posledního detailu provedenému looku je to dokonalá

tečka.

K odrbaným džínám, pánskému bílému tílku na holé tělo, na nohách koně s cvočky a přes rameno křivák - to je šik odvaz.

Stručně?

Plná vůně delikátně ambrové saténově likérové růže ochucené jasmínovou vanilkou a nadlehčovaná chaldivým pepřovým vánkem s pár zrnky skořice.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 21:35

Miru Ciel de Gum je nádherná vůně! 

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 21:46

Aqaba: Aqaba Classic

Krásná sytá kořenitá květinovka klasického typu, ve které nic nechybí ani nic nepřebývá. Je tady růže a karafiát, je tady koření, myrha a kadidlo, ovocný tón zralé broskve i chypre tón větvičníku. Old fashioned v nejlepším smyslu slova.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 22:01

Dneska jsem se ocitla v Palladiu v Douglasu a vyzkoušela Fordovu Oud Wood. No do kšá, já myslela, že vůně v těchhle hranatých flakonech mě míjí - a v tomhle případě jsem se teda šeredně mýlila. Ježkovy oči, ta je krásná!!!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 22:09

Panenka Já ji zkoušela zatím jen na papírku, ale zaujala mě. Až se zase dostanu do Brna, zkusím na kůži.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 22:12

Dalia No, já dala na kůži rovnou...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. srpna 2018 22:12

Korsičanka rose nacree neznám. A  encens m d o  určitě budu mít  víc, dám ti pak zkusit. ;)

viktorka_od splavu děkuji , i za tu možnost zkusit víc