Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 15:27

viktorka_od splavu dám ti příště očichat ze vzorečku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 10. srpna 2018 15:27

alibi děkuju

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 08:40

Dusita: Fleur de Lalita

Úvod s kořenitou májovou růží osvěženou citrusovou magnólií a hořkým zeleným galbanem, doplněnou svazkem křehkých lilií a pár snítkami zeleného jasmínu je jak vystřižený pro nevěstu ze žurnálu. Bohužel tato nadějná pestrost se po rozvonění slije do neurčité květinové směsi s hřejivým mošusovým semínkem, kořenitým santalem a balzamickou ambru.

Lancome : Jasmins Marzipane

Nepočítám-li Francise Kurkdjiana, jasmínovky nepatří zrovna k mým nejoblíbenějším květinovkám. Pracuje-li však s jasmínem Dominique Ropion, nemůže to nikdy dopadnout špatně, což ostatně dokázal např. v Superstitious a nejinak je tomu i zde. Marcipánový jasmín je ovocný s tóny zralých meruněk a sladké tangerinky. Je prohřátý rozumně nadávkovaným kašmeranem. Marcipánový aspekt vytváří dřevo mandloně s vanilkou a nadýchaným bílým pižmem a dodává tak jasmínu gurmánský charakter.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 09:20

wendulka 

Jasmins Marzipane...já tedy mám taky problémy s jasmínem (ve větším množství dělá dost často na mé kůži indolickou neplechu). Tvůj popis zní pěkně a asi by se to líbilo i mé dceři. A ten flakónek

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 09:51

wendulka I mě zaujala Tvá recenze na Jasmins Marzipane. Já naopak jasmín můžu a většinou si s ním rozumím a jeho kombinace s porcí gurmánštiny mě nemůže nechat chladnou. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 10:02

Dalia Ta jasmínová vůně od Lancôme je nádherná, dodnes si rvu vlasy, že jsem ji nevzala místo mé oudovky:(

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 10:07

Korsičanka Kde ji mají, prosím?

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 10:28

Dalia V buticích Lancôme pouze- já ji zkoušela v Praze.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 11:03

Korsičanka Myslela jsem si to.  Děkuji!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 21:02

jerry Můžu ti zbytek vzorku vzít v září na sraz, jestli chceš - 0,7 ml tam ještě určitě zbylo.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 21:26

Tak já problém s jasmínem v parfémech nemám, vůně, kde hraje významnou roli, mě zajímají, a ačkoli to občas nemusí dopadnout (chladné, čajové, zelené...), často je to skvělé (Samsara, Liu, některé chanely, 24 Faubourg, Quand vient la pluie, Promesse de L´Aube, Sarrasins...). No a Jasmins Marzipane tuhle řadu oblíbených jasmínových vůní rozšiřuje.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 21:29

wendulka 

Když si vzpomeneš, budu ráda, děkuju.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 22:34

Une Rose (Frederic Malle)

Slečna Ro …

Říkám si slečna Ro. Bohužel jen já. Pro ostatní jsem „trhlá Rózina“, „ta vod vedle“, „to vokatý vyžle“ nebo někdy taky „hej ty!“ … slyším na všechno. I když většinou dělám, že neslyším vůbec. Je to tak nejlepší.

Když musím vylízt ze svýho pavlačovýho kamrlíku, kterej mi po smrti rodičů přidělila teta, tak si představuju, že mám kolem sebe bublinu. Velkou duhovou bublinu, ve který pluju prostorem a nikdo do ní za mnou nemůže vlízt. 

Nejradši jsem, když nikam vylízt nemusím. Zavřu se doma a žiju jinej život. Nebo jiný životy. Prostě jak mám náladu. Pěkně se obleču, protože v těch mých příbězích jsem za dámu. Jsem slečna Ro, kterou všichni obdivujou a milujou. Jako mě milovali naši a možná i jiní, dřív, než se všechno podělalo a než mi ze smutku hráblo. Jo, někdy si myslím, že jsem cvok a ostatní si to asi myslej pořád. I teta. Je člověk cvok jen proto, že mu je v jinejch životech líp než v jeho vlastním? … a tak se pěkně obleču do černejch šatů, který nosila máma, když byla ještě slečna. Slušej mi! Chvíli se nakrucuju před zrcadlem, ale chybí to hlavní. To, bez čeho by slečna Ro nebyla dokonalá. Opatrně otevřu starou dřevěnou truhličku a vyndám svůj poklad … jednoduchej skleněnej flakon se zbytkem zlatavý tekutiny. Mámin parfém … miluju ho! Miluju to omamný nasládlo růží. Růže to byla mámina květina. Zlehka se navoním po obou stranách krku, jak jsem to vídávala u mámy, a slastně nasávám tu vzácnou chvíli. Před očima se mi roztočí velkej rudej květ. A vidím taky starožitnej draze vypadající dřevěnej nábytek a měkoučkej tlustej koberec a krásný obrazy na zdech a na leštěným stolku skleněnou číši s rudým vínem a siluetu někoho o kom vím, že mě má rád, jen je trochu problém mu dát nějakou podobu … zatím … jo, to je jinej život pro slečnu Ro.

Plnokrevná vůně růže s jemným akcentem dřev a muškátů. Krásná!

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 11. srpna 2018 23:52

Dalia 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 05:01

Dalia 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 10:34

Dalia Všichni o ní mluví a já ji neznám. Jak mi nesedí ty růže, tak jsem se zatím ani nehledala, ale asi budu muset ze studijních důvodů. Nádherná recenze a obrázek k ní perfektně sedí. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 10:53

Renusatko Mně už doma vzorek ležel celkem dlouho a já ho obcházela, protože Malleho vůně mě zatím nechávají poměrně chladnou. Ale Une Rose je růže, kterou bych bez problémů unosila. Opravdu se mi líbí. 

Děkuji ... 

Biely kvet Miru 

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:21

Dalia Pro tebe zcela netypicky styl recenze, ale krasne vystizene.  Dnes si ji urcite zase vezmu na sebe.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 11:26

Luna Děkuju ...  

Ano, působí to v kontextu se mnou asi nezvykle, ale i takhle někdy moje fantazie pracuje. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 12. srpna 2018 12:02

Luna Jak jsem četla, musela jsem se podívat znovu na autorku recenze, nemám-li vlčí mhu a nejsi-li to ty