Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 22. července 2018 18:36

Acqua del Garda: Itinerario Olfattivo IV

Původní Miss Dior Chérie jsem nikdy neměla, takže srovnat nemůžu, ale v této vůni mám mandarinku, broskev a neroli, za kterými se skrývá vůně sladkých červených jahod. Něžná svěží ovocná vůně s lehkým dotekem fialek, která se s trochou pačuli a pižmem proměni na pudrově ovocnou a květinovou.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 23. července 2018 09:22

Renusatko  za mne jen pár slov. taky to pak vezmu z gruntu, zatím jsem je pořádně nestihla vyzkoušet. 

Terre d'Iris - nelíbila, fuj

Rose En Noir - líbila, netoužím

L'Air de Rien - zaujala, baví, náladovka, nenosila bych 

La Pluie - příjemná, nositelná, malá výdrž

Poirier d'un Soir - nepříjemná, silná

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. července 2018 12:08

alibi  no jo, když jsem ti je zabavila. Ale ty je prozkoušíš a popíšeš mnohem lépe. Buď ti je můžu vrátit někde ve městě nebo až na srazu. Jak chceš. 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 23. července 2018 12:27

Renusatko ;) stačí až v srpnu

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. července 2018 22:20

Shay & Blue: Black Tulip

S většinou tulipánových vůní, které jsem až doposud zkusila, nemá nic společného. I když v ní kytici tulipánů, osvěženou vůní sněženky a bramboříku najdete, výraznějším prvkem jsou přece jen spíš gurmánské tóny sušených švestek, doplněné bílou čokoládou a dřevem, jimiž se Black Tulip hlásí k příbuzenství se Salt Caramel. A je to právě květinová složka, která činí tuhle sladkou vůni nikoliv přeslazenou, nýbrž k nakousnutí.

D.S. & Durga: El Cosmico

Je pepřovou vůní vyprahlé písečné pouště. Jen v téhle místo palem narazíte při hledání vytoužené oázy na několik ztrouchnivělých borovic a dubů. A když už se do ní konečně z posledních sil zpocení doplazíte, kdy už se vám jazyk žízní lepí na patro, najdete jen vyschlou studnu s plechovým kbelíkem.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 23. července 2018 23:47
Reakce na wendulka:

D.S. & Durga: El Cosmico

Je pepřovou vůní vyprahlé písečné pouště. Jen v téhle místo palem narazíte při hledání vytoužené oázy několik ztrouchnivělých borovic a dubů. A když už se do ní konečně z posledních sil zpocení doplazíte, kdy už se vám jazyk žízní lepí na patro, najdete jen vyschlou studnu s plechovým kbelíkem.

​úplně to vidím :D

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:29

alibi No ještě líp by se na ni hodila ta scéna z Hostitele, ale tak nechtěla jsem se opičit.

Jinak je ale El Cosmico skrz na skrz pánskou vůní.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 24. července 2018 11:39

wendulka ;)

Offline jerry
Avatar
9018 příspěvků moje polička 25. července 2018 21:46

Splendid Wood (Le Vestiaire des Parfums) (Yves Saint Laurent) - hodně zakouřená kůže pokrytá sladkým dřevitým prachem s jemným tónem sušených květů. Po rozvonění suchý dřevitý prach s přítulnou lehkou ambrou.

Mélodie du Cygne de la Main (Salvador Dalí) - sladký fialkový sirup, sladký až moc, ovšem fialka se rychle ztratila a zůstaly jen neidentifikovatelné rozpuštěné ovocné bonbony. Vůně vysloveně lepivá..... Escada má rovnocennou konkurenci.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 26. července 2018 11:00

Miriam (Tableau de Parfums) - květinová dřevitě-pudrová vůně se starosvětským nádechem a Tauerovským podpisem v balsamickém základu (drhnoucí suchý kosatec, dřeva, ambra). Podobný najdete v No. 02 L'Air du Désert Marocain (Tauer Perfumes). Letos jakoby Tauer Miriam vzkřísil a omladil parfémem Les Années 25 (Tauer Perfumes).

Vanille-Tonka (Parfums de Nicolaï) - Dostanete přesně to, co název slibije - vanilku s tonkou, ale jako bonus je přidaná krásná mandarinková hlava s pár lístky bazalky. A aby vanilka nezpudinkovatěla, tak je přimísený i krapet kadidla. Jo, to je fakt pěkná neodfláknutá vůně, dobře řemeslně zpracovaná. Má něco společného se Sacrebleu Intense - Jakoby ořezané a zjednodušené složení.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 26. července 2018 11:18

Miriam Tableau de Parfums

první nástřik: retro.. takový ostřejší dojem, jako lehce opepřená citrusová kůra, ale hned nastupuje mýdlo, po něm trocha suché levandule a vůně rychle sládne a objeví se mléčný, hladký santal. když se vzpamatuju, cítím guerlainovu Liù, jen malinko živočišnější - vznáší se na povrchu a pod ní je ještě jedna vůně.. nebo možná dvě? sladce dřevitá a santalově jasmínová, a pak, úplně naspod, mechové "lesní" tóny. po půlhodince úplně otočí od počáteční lehce chladivé a vysloveně hřeje, sladce a mírně palčivě - jako karafiáty a skořice. dřevěný šuflík s mýdlem a pánskými potřebami na holení, ale taky s kořením a vanilkovým cukrem. dřevo je ošoupané dohladka neustálým používáním - tady se opravdu žije!
zamilovaná dvojice v dřevěném domku na předměstí se ráno chystá do práce - no ano, píšou se padesátá léta a i ženy už chodí do zaměstnání.. zvlášť když hypotéka na domek ještě není splacená a chtěli bychom už brzy děti. a bude třeba ještě vybudovat koupelnu. zatím je koupelna v kuchyni.. bydlíme sice chudě, ale je nám tu krásně, truhlíky na oknech máme plné květin, všude čisto a okna se jen lesknou. ráno se společně chystáme do práce, vytahuju z šuplíku pod stolem voňavé mýdlo, pudr, tvé holení a čistý ručník. ty zatím přineseš vodu a na stůl nachystáš plechové umyvadlo.. myju se a pozoruju tě, jak se oblékáš.. voda je ještě dost čistá, jen pár mydlinek, vystačí pro oba... venku je krásné ráno, dnes bude slunečný teplý den. ještě chvíli půjdeme spolu, než se na celý den rozdělíme, ale budu na tebe myslet! uvidíme se večer lásko.. to už z vůně zbude sladce hřejivé, dřevitě vanilkové objetí<3
geniální, opravdová. prostě Tauer.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. července 2018 11:20

viktorka_od splavu  ... skvělé! 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 26. července 2018 11:21

Dalia no a klasicky, doma: fuj to je smrad! a v práci už sbírám komplimenty

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 26. července 2018 11:22

viktorka_od splavu Aj tá recenzia je geniálna! Tlieskam!!! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. července 2018 11:24

viktorka_od splavu Hlavně že se v ní cítíš fajn Ty sama.  Já doma s vůněmi taky nepochodím, ale komenty mého syna už se rozházet nenechám. V práci snad moje vůně nikomu vadit nebudou. Obě moje kolegyně, se kterými sdílím kabinet, se voní taky. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 26. července 2018 11:48

viktorka_od splavu Téda...ty ses rozjela-recenze paráda, mám ještě trochu ve vzorečku-musím prozkoumat, až dojedu dom:)!

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 26. července 2018 11:53

alibi Kde jsi vzala tu Nicolaï?? Ve Vava není-nebo...?

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 26. července 2018 11:59

viktorka_od splavu nádherná recenze

Korsičanka dostala, od jedné štědré duše

Offline jerry
Avatar
9018 příspěvků moje polička 26. července 2018 12:11

Dalia no a klasicky, doma: fuj to je smrad! a v práci už sbírám komplimenty

​Jak známo, doma není nikdo prorokem.

A recenze je skvělá

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 26. července 2018 13:31

Dalia no a klasicky, doma: fuj to je smrad! a v práci už sbírám komplimenty

​no ono všechny Tauerovy vůně jsou po prohřátí na kůži hezčí, než po nástřiku. tak možná proto