Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 28. července 2018 10:59

Korsičanka Nojoo, to uz je ale moje trauma, to se te netyka "Uce" mnou zaplacly vsechny ohavny jezibaby sveta! Ted budu cekat v tom okne, stav se na vino.

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:03

Luna Tak někdy dám vědět a vyměníme role Já už se na čarodějnici hodím a ty si můžeš prubnout klaďasku.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:28

alibi Andymu jsem ohledně Miriam a Les Années 25 psala a tvrdí, že prý složky jsou jiné, ale řeč je stejná. Tak mu budeme věřit

viktorka_od splavu Krásná recenze.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:32

Luna Miriam už se nevyrábí. To už je ukončený projekt.

A jinak recenzi Une Rose uložit, prosím, do databáze. Včera bylo pozdě!

viktorka_od splavu Jj, Les Frivolités vypadá na první dojem jako sladká líbivka, ale není, má v sobě i špetku rafinovanosti, jak napsala Fleur.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:46

wendulka Věčná škoda Miriam! 

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 28. července 2018 15:09

Dalia Ale máme místo ní krásnou Les Années 25 .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. července 2018 15:47

blackviolet Neznám. Je Miriam podobná? Také od Tauera?

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 28. července 2018 15:54

Dalia Od Tauera, letošní výroční vůně. Miriam jsem zkoušela už před dlouhou dobou, ale rozhodně je typově podobná, jenom méně aldehydová.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. července 2018 15:56

blackviolet Moc děkuji za informaci. Jdu si ji najít v databázi. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 28. července 2018 17:49

Une Rose (Frederic Malle) je taková malinko zlá macecha. Nedostupná a vzdálená, ne vlastně vyloženě zlá, ale svá, s myslí obrácenou kamsi mimo váš svět. Prudce elegantní, odtažitá, ale náladová – a někdy holt má náladu i na určitou vřelost, kterou ale šetří, spousta trpkosti a kapka medu. Svoji povinnost splní, po materiální stránce se postará na výtečnou, ale nikdy to nebude mamička, co pofouká bolístky. Přivlaje v dlouhém plášti s kyticí růží, které voní tak nějak štiplavě a kysele, ale přesto podmanivě. Váza, do které je nedbale umístí, je z nejkvalitnějšího porcelánu, a stejně vznosná je křišťálová číše se suchým vínem, z něhož upíjí. Ach zlato, ty jsi tady? Pohodí plášť, vytáhne si z kytice tu nekrásnější z růží, labužnicky přivoní a ptá se vás zdvořile… na cokoliv, ale ať už je odpověď jakákoli, neposlouchá. Ale vidíte díky ní kus světa a naučíte se samostatnosti. Milovat ji nebudete, ale respektovat ano. V momentě, kdy vám začne být jedno, co si o vás myslí (pokud si něco myslí), máte vyhráno  a můžete si vychutnat její přítomnost a barvitost v plné bohatosti bez zraňujících ostnů. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. července 2018 18:18

Ellen Také perfektní!  Smekám.

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 28. července 2018 22:23

Ellen ŠikulaJe zajímavé, že obě recenzentky v UR vidíte ženu s manýry (lehce?)odsouzeníhodnými, avšak přitažlivou a hodnou obdivu:)

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 28. července 2018 23:55
Reakce na wendulka:

alibi Andymu jsem ohledně Miriam a Les Années 25 psala a tvrdí, že prý složky jsou jiné, ale řeč je stejná. Tak mu budeme věřit

​stejnou řečí mluví, hezky obrat a já mu věřím. ;)

viktorka_od splavu Luna  Ellen krásné recenze

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 29. července 2018 11:42

wendulka Já teda Les Années 25 jako Miriam nevnímám, ale ovoňovala jsem zatím jen 1x. Musela bych mít vzorky vedle sebe.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 29. července 2018 14:42

Tropical Cherimoya (Jo Malone) - poležení v čerstvě pokosené mladé trávě. Svěží a osvěžující, příjemná, ale na druhou stranu polívačka s nevelkou výdrží. V tomto případě cena výkonu zrovna neodpovídá.

Tralala (Penhaligon´s) - Dřevo ze sudu nasáklého dobře uleželým sladkým sherry, zelená fialka a semiš zaobalený do vanilkově sladkého suchého tabáku. Po rozvonění nasládlá temná semišová fialka s kouřovým prachově suchým vetiverem, ve finále ještě s hořkočokoládovou suchou pačulí (hodně připomíná v této fázi kakaového Angela). Okouzlila mě...

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 29. července 2018 18:42

José Eisenberg:

Jardin des Sens Secret II  - Hm, no vonia to. Vonia to príjemne. Neviem identifikovať jednotlivé zložky, je to také nektárovito-teplé. Bola som zároveň milo prekvapená a zároveň sklamaná. Ako príjemná, kvalitná vôňa, ale tak nejako ma nebavila.

Bois Precieux Secret II - Veľmi príjemná, skôr neškodná, prednostne drevitá vôňa. Céder veľmi necítim, skôr ten santal a tipla by som aj nejaké iné svetlé, ale tvrdšie drevo/drevá. Možno to robí kombinácia z tabakom. Vetiver to posúva do trochu pánskejšej roviny, ale rozhodne by som ju považovala za unisex.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 30. července 2018 15:34

Terracotta Voile d'Été (Guerlain)

Zahradní karafiátky a pižmově (chcete-li máslově-kosatcově) hladká vanilka. Hladká, jako nově rozbalený oblázek mýdla. Dokonalá vůně. DOKONALÁ. A už ukončená výroba :( Trochu ji můžou nahradit karafiátky v Oeillet Bengale (Aedes de Venustas), ale ty nejsou tak hladké, „řežou“ pepřem.

Aroma Allegoria Apaisant (Guerlain)

Lipový čaj s medem, pylově pudrová krémová vůně (mimosa) a sušený heřmánek. Jemná neobtěžující. Neobvyklá, krásná a opět již nevyráběná. :(

La Belle Hélène (Parfums MDCI)

Oblékla si negližé ze saténu broskvové barvy a telefonem objednala dezert. „Pokojová služba. Dobrý večer, paní, vaše ovoce s čokoládou. Přeji dobrou chuť.“ Zastoupila pohlednému mladíkovi cestu a frivolně spustila ramínko. „A vy byste chuť neměl?“ :)

Neuvěřitelné, co tu dokážou aldehydy –chladivý satén je díky nim úplně hmatatelný. Objeví se i lehounký náznak růžovo-fialkového pudu a rtěnky. Broskev není přezrálá díky vetiveru a má chloupky na slupce. Postupně vše oslazuje mléčná smetanová „Kinder“ čokoláda, která taje lidským teplem. Hrušku - hlavní ingredienci desertu „Krásná Helena“ legendárního šéfkuchaře hotelu Ritz Augusta Escoffiera, moučníku s hruškou pošírovanou v cukrové lázni, podávané s vanilkovou zmrzlinou, kandovanými fialkami, to vše přelité čokoládou, který byl pojmenován La Belle Hélène na počest světové premiéry operety Jacquese Offenbacha v 19. století v Paříži - tam nevnímám. Budu muset zkusit opakovaně.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. července 2018 16:34

Korsičanka 

To byla naprostá náhoda, že se ty recenze tak sešly...  Zrovna ten den mi skončil v rukou odstřik...

S obdivem to zas až tak žhavě nevidím, ten si šetřím pro krásnou sestru Portrait of a Lady

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 30. července 2018 20:26

Ďalšia várka Eisenbergov:

Voile de Chypre Secret III - Ale no tak, že chypré. Ako áno, všetci vieme, že ozajstné chypré sa už dnes ťažko dá spraviť, ale tak buď to nazvem inak, alebo sa aspoň naoko trochu viac snažím. Akože nejaký náznak tam to pačuli spraví, ale je to v podstate kvetinovka s cyprusom, príjemne pripomínajúca stredomorie. Príjemná, nositeľná. Ale že chypré - pch!

Patchouli Noble Secret III - Suché pačuli nasladko, napriek tomu vhodné aj pre pánov. Myrha to trošku oživuje - asi ako kaktus uprostred púšte. Ale vôňa je to vskutku príjemná, aj keď minimalistická.

a jeden Tom Ford:

Orchid Soleil - Bielokvetinovka z rodu Songes, Fleur des Fleurs a im podobných. Tropická pláž, opaľovací olej, prázdniny...atakďalej, atakďalej... proste všetko, čo tam má byť tam je, presne toľko a na takom mieste, ako to má byť, fotka slnečného raja included. Fakt dobrá, aj keď ničím nie originálna, ale výborne spracovaná.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 30. července 2018 20:31
Reakce na alibi:

Terracotta Voile d'Été (Guerlain)

Zahradní karafiátky a pižmově (chcete-li máslově-kosatcově) hladká vanilka. Hladká, jako nově rozbalený oblázek mýdla. Dokonalá vůně. DOKONALÁ. A už ukončená výroba :( Trochu ji můžou nahradit karafiátky v Oeillet Bengale (Aedes de Venustas), ale ty nejsou tak hladké, „řežou“ pepřem.

Aroma Allegoria Apaisant (Guerlain)

Lipový čaj s medem, pylově pudrová krémová vůně (mimosa) a sušený heřmánek. Jemná neobtěžující. Neobvyklá, krásná a opět již nevyráběná. :(

​A přesně to je důvod, proč si Terracottu šetřím, aby mi ty 2/3 flakónu vydržely co nejdéle. A souhlasím s Oeillet Bengale jako s (byť rozhodně ne plnohodnotnou) náhradou.

A.A. Apaisant - tady můžu už jen nostagicky vzpomínat (tenkrát jsem z čirého zoufalství zvolila variantu rychlého vypotřebování flakónu, protože adekvátní náhradu jsem nenašla dodnes).