Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 08. června 2018 18:39
Reakce na slniecko:

Ramón Monegal – Entre Naranjos: Zeleň, čerstvé zelené lístie, zelený jarno-letný sad, do toho pomaly pučia pomarančové kvety, z ktorých sa vylúpnu nahorkasté nezrelé citrusové plody. Horkosť pomaly ustupujem cítiť pomarančovú kôru, z nej sa vylúpne nesladká-nekyslá pomarančová dužina, ktorá pomaly sladne. Tomu chlapovi sa podarilo do fľaštičky napchať celý pomarančový sad aj s jeho cyklom a to tam ten pomaranč ani len nedal! Smekám....a asi potrebujem.

​Monegal si silice extrahuje sám, resp. má vlastní "výrobnu" a osobně si dohlíží na výběr surovin. Je tam celý pomeranč, pomerančové dřevo, květ, sad... a s neskutečnou výdrží.

Budu pořizovat druhou lahvinku... drahej ale krásnej špás. Ale, když ji miluješ... asi potřebuješ:-)

PS: věděl jsem, že se Ti bude líbit. Jsem zvědav, co napíšeš o Orange Alhambra, ta se naštěstí už koupit nedá, protože... když je všechny miluješ, zbankrotuješ ;-).

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 08. června 2018 19:22

wendulka alibi viktorka_od splavu No jo...

A na ten odstřik se strašně těším, byl to super nápad, Libi.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 08. června 2018 19:58
Reakce na svěženkář:

Pr​otože... když je všechny miluješ, zbankrotuješ ;-).

 ale aspoň nehrozí zlomené srdce 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 08. června 2018 19:58

Luna v úterý jdu pro ni.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 08. června 2018 20:18

alibi Co jste koupily?

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 08. června 2018 20:33

Renusatko l Air Du Desert Marocain 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 08. června 2018 20:37

alibi No tak to jo. To vám schvaluju.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 09. června 2018 07:44

Po dlouhém čekání na vzorek z ALZD od včerejška konečně zkouším:

Sabbia Bianca - Profumum Roma

Hustý mléčný krém z tiaré a tuberózy s trochou vanilky, poprášený fialkovým pudrem.
Začátek mi výrazně připomněl Peche Cardinal od MDCI, cítím i broskev, která není uvedena ve složení. Postupně převládne opulentní tuberóza + tiaré a přidá se k nim fialkový pudr, který mě štípe v nose a v kombinaci s těmi velkými bílými květinami mi houpe žaludkem.
Po usazení na pokožce se vůně opět vrací do podoby Peche Cardinal, do které někdo přidal více kokosu a ubral broskve.
Výdrž je skvělá, kvalita složení rozhodně taky a věřím, že mnohé milovnice tiaré a tuberózy zajásají. Já nostalgicky oprašuji svůj flakonek Peche Cardinal s porcelánovou hlavičkou a říkám si, že mi ji Sabbia Bianca nenahradí :-)

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 09. června 2018 11:38

Une Rose de Candahar (A. Tauer).


Položil jí do klína rudé růže… Věděl, že už ji nikdy neuvidí. Ta její nenasytná ústa, tělo, které mu vysálo duši. Jen tak ještě chvíli seděl na loži, zapálil si doutník a díval se na ni. Nikdy na to nezapomene, na ni ano, ale ne na to, co z něho udělala, proč jen šel s ní, jeho poklidný život se už nikdy nevrátí. Pohled mu sklouzl na noční stolek, kde ležela Věčná ambra, kniha, kterou má ráda jeho žena a otřásl se nechutí ze sebe samého. Složí hlavu do dlaní a kéž by skanula alespoň jedna slza za ni. Nemohla za svou nenasytnost, vášeň a život, který z ní tryskal, zatímco on umíral… Nemohl jinak, musel to udělat, aby mohl zase žít.

Takto ji vnímám a takto cítím:

Přezrálé meruňky, které již dlouho trpí na slunci, jedna rudá růže a milión truhlíků s pelargóniemi, zatím je to pořád fajn. Ale to, co přijde na závěr, je pro mě utrpení. Kombinace vanilky s ambrou je sama o sobě nádherná, jiskřivá, ovšem ten puch rozkládajícího zvířete na mně zabije vše, co bylo dosud krásné, nespraví to ani pačuli, které uhání se záchranným pásem.

 

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 09. června 2018 17:01
Reakce na svěženkář:

PS: věděl jsem, že se Ti bude líbit. Jsem zvědav, co napíšeš o Orange Alhambra, ta se naštěstí už koupit nedá, protože... když je všechny miluješ, zbankrotuješ ;-).

sedí!!!

Dávam si ich ako jednohubky postupne, sa mi nechce si ich "minúť" na jedno posedenie.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. června 2018 20:41

Martula Tak ještě, že jsi odolala adrenalinovému pokušení, co?

Jé a ty máš flakon MDCI i s tou porcelánovou hlavičkou? Já ho znám naživo vlastně jen z KaDeWe a vypadá fakt dobře.

Offline Korsičanka
Avatar
12841 příspěvků moje polička 09. června 2018 21:16

wendulka Optej se mě, kdo Martula Sabbiu/slepáka rozmlouval 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. června 2018 21:24

Korsičanka No vida. Jsem ti říkala, že se do té klidnější fáze parfémové mánie co nevidět pozvolna propracuješ. Začínáš působit na parfémovou kolegyni. První vlašťovka.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 09. června 2018 21:32
Reakce na Korsičanka:

wendulka Optej se mě, kdo Martula Sabbiu/slepáka rozmlouval 

​Máš na mém rozumném nákupu vzorečků velkou zásluhu, to nepopírám  Ovšem utrácet stejně budu, protože mezi vzorky se objevilo něco, co MUSÍM mít 

wendulka Mám flakon MDCI s hlavičkou už docela dlouho a jsem za něj moc ráda. Naštěstí nikdo z rodiny netuší, kolik tato legrace stála 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. června 2018 21:38
Reakce na Martula:

Ovšem utrácet stejně budu, protože mezi vzorky se objevilo něco, co MUSÍM mít 

Takže se můžu těšit na další recenzi?

wendulka Mám flakon MDCI s hlavičkou už docela dlouho a jsem za něj moc ráda. Naštěstí nikdo z rodiny netuší, kolik tato legrace stála 

Ano, duševní zdraví mých blízkých chráním podobným způsobem a jejich obavy o to mé zrovna tak, pokud jde o vybané kousky z mojí poličky.

Offline Korsičanka
Avatar
12841 příspěvků moje polička 09. června 2018 22:07

Martula I ty lumpajdo!  Jsem napnutá jak špagát!

Offline Korsičanka
Avatar
12841 příspěvků moje polička 09. června 2018 22:10

wendulka Ovšem nemyslím si, že by naši bližní byli chudí duchem Určitě alespoň způlky tuší...

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 10. června 2018 08:07

Korsičanka Nebudu tě napínat Je to:

Mon Parfum Pearl - Micallef

Perly a růže..Nebo perleťová růže? Narůžovělá perleť, to je ono!
Nesladká, něžná a přitom výrazná vůně, která opravdu působí perleťově. Není to těžký náhrdelnák z perel k večerním šatů, je to spíš pootevřená mušle s perlou uvnitř, se sprškou mořské pěny. Růže s pivoňkou a s pudrovým popraškem připomínajícím Meteoritky. Svěží pudrovka s dlouhou výdrží.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 10. června 2018 09:13

Martula Nee v Kandaharu neni rozlozene zvire, je to nadhera! A Mon Parfum Pearl vypada teda dost dobre. 

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 10. června 2018 09:24

Luna Souhlas, Kandahárské růží žádné zvíře není