Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 02. června 2018 13:58

wendulka Cafe Rose nevyhadzujem, ved este nie je otestovana ; )) Snad ma TF nesklame, zatial mam vyhrady len k jeho Tobacco Vanille, evokuje mi nevydarene deostromceky v aute. Ale este jej dam sancu.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. června 2018 14:08

catch Tak ona většina vanilek působí v teple dost vražedně - potřebují buď koření anebo kadidlo.

A jaké tipy na růže bys chtěla? Jen růže je totiž hodně širokej pojem a rovněž moje krevní skupina? Růže dřevitější, kořenitější - do orientálna, nebo ovocnější, gurmánštější, svěží? Růžové mýdlo? Nebo růžový soliflor?

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 02. června 2018 14:14

catch no a ja som sa práve vrátila z Bulharska, raja ružových voňaviek za neuveriteľne nízke ceny...a zajtra tam začína ružový festival a ja som ZASE raz oňho prišla , ale raz sa mi to podarí....

Korsičanka "+  Les Parfums de Rosine skoro neznám:("

chyba, ktorú treba rýchlo napraviť! Síce kvalita je veľmi kolísavá, ale sú medzi nimi poklady!

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 02. června 2018 14:25

wendulka mozno by pomohlo prevrstvit Tobacco Vanille s nejakou kadidlovkou...kadidlovka kdejake vone-vrtosivky umravni, vsimam si.

Praaaveze neviem, aka rozna ruza moze byt. Preto i skusam viac typov voni. Ako som pisala, pacia sa mi Hippie Rose, Rose of No Man's Land, celkom sa mi vidi i Fille de Berlin. Rose Noir vytykam len nulovy prejav na mne.

Ako by si tieto vone charakterizovala? v tom som absolutne neskolena. Ruzovy soliflor...sto eto? Idem googlit.

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 02. června 2018 14:27

slniecko no tak to je riadna schvalnost osudu takto tesne sa minut s ruzovym festivalom ; )) Ale mozno tam este nemas byt - az pride tvoj cas, budes tam a uzijes si to dokonale (a napises clanok).

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. června 2018 14:57

catch Růžový soliflor znamená, že tam máš jenom tu růži. To je třeba ta Rrose Selavy od Maria Candida Gentile, co ti dávala tip Korsičanka.

Tyhle tři jsou všechny té první kategorie, dřevité, kořenité, do orientálna, ale jen lehce. což se z tipů od Korsičanky týká Flamenca a Celestial Rose, která by mohla být altrnativou k Rose of No Man´s Land. Můžeš se mrknout i na tu Une Rose (F. Malle).

Zkusit můžeš i Nin-Shar a PG26 Isparta, Rose de Nuit (Lutens), Rose Infernale a Rouge Nocturne (obě Terry de Gunzburg)

Jako dřevitou můžeš zkusit i Rosae Mundi od Profumum Roma, ale tam to bude hodně závislé na tvojí kůži a na nosu, jak tam budeš vnímat ten cedr.

A závěrem nová Myrrhe Eglantine (Hermes).

Na další si už teď bohužel z hlavy nevzpomenu, to bych se už musela kouknout do zkušebníku - teda vzpomenu si na další růže samozřejmě, ale ty už jsou typově jinde.

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 02. června 2018 19:54

wendulka

Korsičanka

Damy, vas prehlad len ruzovych tipov nenaplnim ani do konca zivota ; )) Ale super som si pocitala o vasich odporucanych vonach. Esteze tu nie je prazska Plachta, to by bola moja ekonomicka smrt.

No a este otazka typickeho zaciatocnika: co cini tie nikovky tak drahymi a inymi? Kvalita ingrediencii je samozrejma, ale co pouzivaju pri miesani voni ti lacni, lacnejsi a co ti vysoko ceneni? Ak sa to tu niekde uz zmienovalo len ma nasmerujte, prosim.

A este c. 2 ...nejaky tip na kvalitnu arabsku znacku, kt. je na Notine al. Elnine?

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 02. června 2018 19:59

alibi Skoro som odpadla - Notino si zacalo s Heeleym! Zatial vedu iba Esprit du Tigre a Iris de Nuit, no a cenovo priaznivejsie ako zaslanie priamo z Pariza...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 02. června 2018 20:10

Rose America - Une Nuit à Montauk

růže.. růže.. růže slaná. růže na soli, růže v soli, růže ve Vřídle. růže kovová, růže ze železa vykovaná.

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 02. června 2018 20:43

viktorka_od splavu ale nieeeee....sol je nadherna vona...pripomenula si mi Note de Yuzu a Sel de Marin

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 02. června 2018 21:05
Reakce na catch:

slniecko no tak to je riadna schvalnost osudu takto tesne sa minut s ruzovym festivalom ; )) Ale mozno tam este nemas byt - az pride tvoj cas, budes tam a uzijes si to dokonale (a napises clanok).

​Vďaka, dúfam . Veď aspoň keď vyhrabem z kufra zápisky z dovolenky, dám pár postrehov aspoň z toho, čo sa mi podarilo otestovať tentokrát....ale tie do mainstreamového vlákna.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 02. června 2018 21:08

No a teraz len rýchly prelet "duty-free" shopom. Šokoval ma výber nikoviek na tak malom letisku.

Evody - Cuir Blanc (2015): Jemná koža s kosatcovým popraškom, postupne pridáva na grádoch až po vyslovene dechtovú kožu, ale so zvláštne vetrovým tónom, ktorý pripisujem pracopráškovému pižmu. Zaujímavá kombinácia.


Lady Korloff: veľmi žensky pôsobiaca hladká kvetinovka, trocha osladená hruškou a zrelou mandarinkou. Drydown jemne korenistý.


Hervé Gambs - Ombre Sauvage: zo začiatku ľahký vánok priveje z jednej strany dym a z druhej vôňu pečenia z kuchyne, postupne silnie dym, až skončí ako silná vetiverová pecka s drevom. Tá kuchyňa zrejme chytila...


Xerjoff Casamorati La Tosca: Odporúčam vyskúšať milovníkom Insolence EdP. Silná fialkovo-púdrová vôňa, ktorá postupne chytá dymový podtón v kombinácii s trpkozelenozeleno-vetrovými tónmi. Chm, vlastne rozmýšľam, že začína jako Insolence a končí trochu ako Muglerovie Aura...


Xerjoff Casamorati Mefisto: Ok, tak zjavne aj Mefisto potrebuje občas dovolenku. Tento začína jasavo – zeleným a citrusovým úvodom, pokračuje relaxačne jemne levanduľovo pudrovou vôňou, do ktrej sa v drydowne pridá trochu na slnečného svetlého dreva.


Xerjoff Join the Club Marquee: veľmi pekná, ľahká, ovocne-kvetinová vôňa s ružou, ovšem po pobyte v Bulharsku kde som vyskúšala podobných variácií X som tak nejako nedávala tú cenu.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 02. června 2018 21:37

catch 

Elnino arabské značky nemá, pouze Notino.

Rozhodně vyzkoušej Amouage, to jsou opravdu kvalitní vůně.

Jsou tam i jiné značky (např. Rasasi, Ajmal, Afnan, Armaf), ale kvalita vůní je velmi rúznorodá.

Tak možná raději zkus upřesnit dotaz, jestli tě třeba zajímají konkrétní typy arabek.

Offline RoSa
Avatar
8238 příspěvků moje polička 02. června 2018 21:44

jerry třeba Safina, nebo Oudh Al Misk, žejo? 

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 02. června 2018 21:57

jerry Ty jsi takový znalec arabek, poraď mi prosím nějaký olejíček s krásnou (bourbonskou) vanilkou - pro známou, jež nějaký zkoušela v Egyptě a neví, jaký . Díky

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 02. června 2018 22:08

RoSa 

Taky.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 02. června 2018 22:18

Korsičanka 

Al Rehab Vanilla Musk

Al Rehab Rawan

Linah Golden Dust

Linah Royal Gold

Linah Halima

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. června 2018 22:43

catch No niche trh se zaměřuje na konkrétní produkty, které hlavní mainstream nenabízí. A předpokládá se, že za něco specifického si zákazník vždy bude ochoten zaplatit víc (to neplatí jen pro vůně). Nemusí to tedy být bezpodmínečně vždy jen kvalita ingrediencí, ale i způsob zpracování, aspekt uznávání značky.

Pak taky samozřejmě hraje roli i to, že mainsteramové vůně se díky větší známosti vyrábí a prodávají ve větším množství, což tu marži rovněž tlačí dolů oproti niche atd. atd.

V téhle prezentaci je to docela pěkně vysvětleno detailněji, jak to obecně funguje http://www.valueaddedag.org/nichemarkets/4_SupplyDemandAndElasticities.pdf 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 02. června 2018 22:52
Reakce na catch:

No a este otazka typickeho zaciatocnika: co cini tie nikovky tak drahymi a inymi? Kvalita ingrediencii je samozrejma, ale co pouzivaju pri miesani voni ti lacni, lacnejsi a co ti vysoko ceneni? Ak sa to tu niekde uz zmienovalo len ma nasmerujte, prosim.

​Marketing, zčásti.

Kvalita ingrediencí u niche parfémů není samozřejmá... a stále víc není samozřejmá, čím rychleji vznikají nové niche značky. Kvalita zpracování, originalita... to samé, hlavně v poslední době. Každý chce mít svou parfémovou značku, niche samozřejmě, a každý parfém musí mít svůj jedinečný "příběh". Hranice mezi mainstreamem a niche je stále rozostřenější... a není to tak, že by niche táhla mainstream nahoru. Je potřeba zkoušet. 

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 03. června 2018 08:22

jerry Děkuji velice převelice:)