Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 10. června 2018 09:32

Martula Marti, prosím tě, kde jsi kupovala Mon Parfum Pearl? :-)

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 10. června 2018 10:09

Martula 

To zní mým uším jak nebeská hudba.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 10. června 2018 10:10

Martula Tak nakonec se nákup vzorečků vyplatil dvojnásobně. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. června 2018 10:13

Martula Tys ho zas lákavě popsala.  A živočicha v Kandahárské taky nemám, ale nosit ji nemůžu:(

Cervanek
Avatar
10. června 2018 10:15

Martula Marti, krásné o Mon Parfum Pearl - tato vůně je letos též taková výroční -vyšla s velkou pompou na jaře či počátkem roku.

(jsem na FB v kontaktu s dobrou kamarádkou Martine Micallef z Nice, která na uvedení byla).

Tvůj popis je hodně lákavý, zvlášť v souvislosti s Meteoritkami - máš na mysli ty původní?

Tak si Tvou recenzi  překládám.

Protože ty nové Meteoritky mě nezaujaly - asi kvůli tomu jabku.

(Skoda, že Guerlain v reedicích nevydává  vůně v původní formulaci - už se mi to stalo s Terracotte Le Parfum, kde mi chybí to podstatné - ten kartafiát, ach jo - vůně je pak třeba hledat jinde)

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 10. června 2018 10:46
Reakce na Cervanek:

(Skoda, že Guerlain v reedicích nevydává  vůně v původní formulaci - už se mi to stalo s Terracotte Le Parfum, kde mi chybí to podstatné - ten kartafiát, ach jo - vůně je pak třeba hledat jinde)

​Obvykle vydává - resp. snaží se o dosažení původní formulace (Mon Précieux Nectar, Oriental Brulant, Iris Ganache atd...)

U Terracotty a Méteorites je to trochu jiný případ a ani jako reedice (Terracotty Voil d´Été z roku 1999 a Méteorites z roku 2000) prezentované nejsou , jako spíš nové nebo navazující vůně - čili ta jinakost je přiznaná, a to i v názvu (což pomůže v lepší orientaci).

Cervanek
Avatar
10. června 2018 11:15

domenica já vím, Moniko - Terracotta i nová "Meteoritka" má trochu změnu v názvu,

nicměné bylo by to přece fajn, kdyby zase ožily ty původní receptury.

U exkluzivek je to zřejmě jiné v tom, že jdou vždy na určitý čas "spát" a snad až na výjimky jim zůstává i název a receptura se nechá původní.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 10. června 2018 11:29

Tak to každopádně by bylo pěkné, kdyby i tady v tomto připadě ožily původní receptury. Pro to jsem vždy. V tomto případě ale padla volba na vytvoření prakticky zbrusu nových vůní (u Terracotty Le Parfum úspěch, u Météorites Le Parfum se teprve uvidí).

U exkluzivek je to taky rozmanité. Někdy se vrací se stejným jménem, někdy v jiné řadě s jiným jménem... někdy za rok, někdy za deset lety, někdy nikdy.  Však to známe. Jsem přesvědčená, že ve většině připadů, při ukončení té které exkluzivky nemají ti, co o tom rozhodují, absolutně jasno, jestli se vůně vrátí a kdy. Před dvěma lety si nikdo návrat Iris Ganache nebo Quand vient la pluie neuměl představit (maximálně v to doufal ). To, že je zařadili do výrobního programu (byť s maximálně omezenou distribucí), byl skvělý manažerský počin... ale možná, že tomu napomohlo zároveň získání nějaké ingredience, dříve nedostupné...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 10. června 2018 12:06

Tana1112 Táni, mám zatím jen vzorek Mon Parfum Pearl - z ALZD. Včera jsem dělala průzkum trhu, kde objednám flakon A objednám si ho na oficiálním eshopu Micallef, protože k první objednávce je při registraci 20% sleva a navíc k 100ml flakonkům posílají pěkný plnitelný kabelkáč.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 10. června 2018 12:10

Cervanek Myslím vůni Meteoritek - pudrových perel, které mám doma. Nová vůně Meteorites je na mně jablková.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 10. června 2018 12:12
Reakce na Renusatko:

Martula Tak nakonec se nákup vzorečků vyplatil dvojnásobně. 

​Spíš trojnásobně  protože mám mezi vzorky ještě jeden objev, na který asi dojde: Attar Davana od Arte Profumi.

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 10. června 2018 12:32

Martula Děkuji moc za informaci :-)

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 10. června 2018 13:00

(záměna)

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 10. června 2018 14:54

Frederic Malle - Bigarade Concentrée: Čerstvo otvorený horký pomaranč, nádherná vôňa, ktorá bez výrazných zmien postupne slabne. V určitom momente sa prehupne do vône na slnku sa sušiaceho sena. Krásna, ale veľmi slabo na mne drží.

Cervanek
Avatar
10. června 2018 15:03

návraty těch velkých pokladů si vysvětluji z mého úhlu pohledu tak,

že když se sejdou na poradě  lidé, co mají na starosti zvýšení prodejů na další rok a uvažují, čím je podpořit,

tak sáhnou po vůních, které šly vždy na dračku. Přijde mi to logické. (je to tak obvykle v každém obchodě)

Byť Guerlain, potažmo LVMH je velká a bohatá společnost, business je business a každému dělá dobře,

když jdou prodeje ještě více nahoru. Lze očekávat, že vůně typu IG, QVLP

zisky zaručeně přinesou, když se nabídnou trhu za rozumnou cenu.

V tomto případě i normální smrtelník, co se o parfémy zajímá,

je těch 300 éček do Včelky ochoten dát. (I jako investici)

a btw právě skončil v World Perfumery Congress v Nice, kde kromě Nosů, byly i dodavatelé a výrobci ingrediencí - růžového oleje, levandule, jasmínu a všelijakých molekul z celého světa, kteří také ovlivňují, co se bude prodávat a za kolik, třeba zase přijde nějaká dávná pecka.

Ingredience musí být k dispozici i ty podpůrné

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 10. června 2018 15:40

Cervanek 

návraty těch velkých pokladů si vysvětluji z mého úhlu pohledu tak,

že když se sejdou na poradě  lidé, co mají na starosti zvýšení prodejů na další rok a uvažují, čím je podpořit,

tak sáhnou po vůních, které šly vždy na dračku. Přijde mi to logické. (je to tak obvykle v každém obchodě)

No tak to je samozřejmě logické. Hlavním motorem firmy je vydělávat. Obecně. A pak jsou tam jemné nuance, ale na prvním místě je snaha o maximalizaci zisku. Jde o to, jestli jsou tam i lidé, kteří se starají o směřování značky a lidé, kteří se snaží zachovat něco z dědictví... a jak velké mají slovo. Pak je tam otázka momentální dostupnosti surovin, cen atd. atd....  

Byť Guerlain, potažmo LVMH je velká a bohatá společnost, business je business a každému dělá dobře,

Samozřejmě, tak to prostě je. Jen já bych řekla ne "byť", ale "tím spíš", že je to velká firma.... 

Lze očekávat, že vůně typu IG, QVLP

zisky zaručeně přinesou, když se nabídnou trhu za rozumnou cenu.

V tomto případě i normální smrtelník, co se o parfémy zajímá,

je těch 300 éček do Včelky ochoten dát. (I jako investici)

Hlavně, že tu jsou, ztrátové nebudou, rozhodně ne Iris Ganache, kterou před pár lety znali jen fajnšmekři... i teď  to mimo parfémová fóra není žádný mainstream , naštěstí, ale povědomí se hodně zvýšilo, články o ní prošly všemi mutacemi lifestylových časopisů - zároveň to "dávkování" dostuposti jí dělá ještě přitažlivější... přesto je to pořád produkt typu "jen zasvěcení vědí", a to i ve Francii, natož u nás.  Tenhle segment parfémů je taky skvělé si pěstovat v portfoliu, byť nemusí nutně přinášet největší zisk, o to se postarají "malé černé" ve všech odstínech. 

a btw právě skončil v World Perfumery Congress v Nice, kde kromě Nosů, byly i dodavatelé a výrobci ingrediencí - růžového oleje, levandule, jasmínu a všelijakých molekul z celého světa, kteří také ovlivňují, co se bude prodávat a za kolik, třeba zase přijde nějaká dávná pecka.

To by bylo skvělé! Ať je pořád na co se těšit. 

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 10. června 2018 17:39

Já v Kandaharu zkrátka mám, ač mě to vůbec netěší. Na mně ale nevyzněl hezky ani jeden z vzorků Andyho Tauera (měla jsem ale jen 3). Nicméně my dva asi kamarádi nebudeme

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. června 2018 17:57

Martula Aha, tak Mon Parfum Pearl. Tu jsem si dala na zkoušecí seznam už předem, protože se mi líbilo složení. Tak jsem moc ráda, že jsi mi to potvrdila. Přihodím do košíku.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 10. června 2018 17:59

wendulka Jsem zvědavá, co na ni řekneš. Mě dokonale pobláznila

Cervanek
Avatar
10. června 2018 19:56

Luna v Kandaháru také nemám žádné zvíře, ale nádhernou růží

a u Mon Parfum Pearl jsem také zastřihala ušima - pudr, pivoňka a růže - to vše mám moc ráda