Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 01:14

Bvlgari - Garanat: Kadidlo s korením podobným v Noorah. Korenie postupne pomaly vyprcháv. Ruža dlho nič, už som to s ňou vzdala, ale po niekoľkých hodinách sa ku kadidlu pridala vôňa tmavých usušených ružových lístkov. Veľmi vydarená vôňa s excelentnou výdržou.

José Eisenberg - Palissandre Noir Secret I : Olejnaté drevo so šafránom, neskôr suché. Postupne ľahko osladené ružou. Pekná, výslovne drevitá vôňa s dobrou výdržou. Podľa mňa unisex.

José Eisenberg - Rose Talisman Secret I : Avizovaný ovocný úvod sa mi oblúkom vyhol. Na pleti sa mi vykúzlil obláčik nežne púdrovej ruže, podtrhnutej trochou santalu. Najprv som chcela povedať - už zase púdrová ruža a potom som sa zamyslela...kedy som naposledy cítila vydarenú púdrovú ružu? Takže naopak  - hurá, konečne zase pekná zapúdrovaná ružička! Drží dobre a je vskutku príjemná.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 11:22

Bois Secret (2015) - Evody

Zabijte mě, ale připomíná mi Angel Muse EdP (Thierry Mugler), akorát se mi líbí víc. Na mé kůži je především závěr - kořeněné pačuli a smetanový našlehaný santal - moc pěkný.

D`Âme de Pique - Evody

Zprvu ovocně dřevitá, typově podobná jako Féerie (Van Cleef & Arpels). Sladce kyselkavé červené ovoce, růže a dřívka. Později se více prosadila malina a vůně ztěžkla díky pačuli. Závěr jsem měla ve znamení doutnajícího dřeva.

a k vyzkoušení mají Evody ve Fann (což jsem se dozvěděla náhodou)

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 01:04

Caron - Più Bellodgia: Karafiát s jazmínom sa postarajú o silný a úderný nástup. Mihne sa ruža a vôňa náhle doslova preskočí do viac klinčekového a jemne škoricového srdca. Po kvetoch ostáva len ľahká stopa. Časom však všetko okrem klinčeka oslabuje, až ostáva na koži len vôňa klinčekovej tinktúry, alebo Karafiátu od Alpy.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 10:01

slniecko Na mě ze vzorku působí jako vůně z dob mé maminky, takže s přívlastky jako silný, úderný a pojmenováním tinktura plně souhlasím. Nevydržela jsem ale delší dobu zkoumat, takže nevím, zda bych tam našla karafiát ve stylu Fugit Amor

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 11:42

...přišly mi vzorky. Vždycky si je jakoby roztřídím - co zkoušet úplně nakonec, co je tak jo/ne a nakonec, resp. na začátek sáhnu intuitivně po něčem/po vůni, kterou chci, musím očichat hned.

Takže - a trefa do černého(= bomba!)

Ofresia Dyptique

Začátek je přímo slastí pro mé čichové buňky!

Čerstvá živá kvetoucí sytá vůně frézií provzdušněná pepřem.

Voní to dámsky, křehce žensky, svižně, romanticky, osvěžuje to.

Po chvíli se Ofresia zklidní ze své radostné rozjásanosti, ztichne, přidají se tlumená dřeva a, bohužel, i nějaké zeleno...

...takové rozostřené zelené tóny, které celou kompozici rozmělní, rozmažou kontury, 

pestrobarevné květy jsou jakoby v mlze, v oparu léta, kdy značnou část všeho co voní, obklopí skleníkovitý odér právě schnoucího sena, postupně zasychající trávy...

Škoda. Veliká škoda!

Úvod je prostě úchvatný, ale pak... Ach, ať se to zlepší!...

No, nezlepšilo.

Ofresia voní pěkně. Ale tak nějak neškodně, neutrálně - jakože hlavně nikoho nepohoršit.

Už to mám - totiž z původních květů frézií, jež hrály všemi barvami, zůstaly pouze ty bílé...

...bílé frézie, k tomu pastelové tóny bledozelené a prachově vláčná, téměř neviditelná dřeva.

Něžná, romantická, skoro vílí...

Viola Accordo L´Erbolario

Rychlý vývoj - 

opravdu vnímáte absolutno z fialkových lístků...

...taková éterická Insolence bez bobulovitých plodů.

Je to skrz naskrz fialové, křehké i silné zároveň,

absolutní.

Ale pak, ta hra.!

Vůně si dělá co chce - žádný vývoj popořadě.

Na chvíli vyskočí slastná nasládlá prachově pudrová vůně heliotropu, v momentě však odtančí, schová se.

A naopak se objeví na pár vteřin jasmín - hutný, chlípný, ale v kombinaci s fialkovým bohatstvím vyzní tak nějak delikátně a něžně, skoro k neuvěření...

A zase heliotropin, a fialy, a jasmín a... ...pořád dokola...

Viola Accordo voní sytě, černofialově se zlatem z jasmínu a s barelem heliotropové tinktury.

Nositelka by měla mít vnitřní sílu, jinak ji vůně zlomí...

A jestli ona nositelka bude křehkého vzhledu, ale s onou silou, přitažlivý kontrast je zaručen

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 11:55

Gardenia Petale Van Cleef Arpels

Gardenie, ale příliš "rostlinná"/zelená, v kombinaci s jemnými citrusy a, byť křehkými, ale jinak jedovatými konvalinkami, a pak asi i tuberoza, zelené teplo, lehce indolický jasmín - tak ta

jde úplně mimo mě...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 12:06

Quelques Fleurs Royal Houbigant

Začátek zavoní květinově opulentně, až téměř s medovou nektarovostí.

A pak, po chvíli se vůně usadí a už nijak extra nepracuje.

Prachově pylová hustá květinovka.

Poctivá.

Elegantní.

O co je vůně "barevnější", o to víc bych ji viděla k jednoduššímu outfitu...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 12:31

Korsičanka mňa hrozne sklamala. Pod názvom "Piu" som si predstavovala skôr niečo ako variáciu na Bellodgiu, nie, že tam bude piu návnada a potomto skončí úplne inak ...

Navrch toto večné nahrádzanie karafiátu klinčekmi nejako nedávam u vôní v tejto cenovej relácii .

Miru nakoľko je tá Viola aj fialková?

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 12:36

slniecko 

...z 80ti %.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 12:41

slniecko Piu Bellodgia dostala pořádně na frak, co? Mně se nelíbila už, když jí uvedli. A jak jsi mi dala v létě vyzkoušet tu původní Bellodgia, tak tuplem.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 12:47

slniecko To mám kliku, že ty názvy nerozklíčovávám:)

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 14:46

wendulka nechápem tú drzosť tú vôňu uviesť s odkazom na tú pôvodnú.

Miru a tých zvyšných 20 ide skôr do fialkového listu, alebo do toho heliotropu?

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 14:50

slniecko 

...řekla bych 1:1, resp. 10:10.

Začátek je fakt jak čistý parfém Insolence bez malin či jiných bobulí.

A pak, pak si tam mezi tou fialovostí tančí nasládle měkce pudrový heliotrop a stříbrně zelenkavé lístky

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 16:32

Miru hm, asi ju proste musím skúsiť...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 16:42

slniecko 

...za to určitě stojí.!

Offline jerry
Avatar
8977 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 18:55

Caban (Yves Saint Laurent) - slaboučká, synteticky nasládlá, se špetkou santalu. Vůně-nevůně. Zařazení mezi exkluzivky jeví se býti krutým omylem či nepovedeným žertem...

MOLéCULE 234.38 (Zarkoperfume) - vůně nepřipomíná nic, co znám - ona to vlastně ani není vůně, ale spíš pocit ... pocit čerstvě vysprchované kůže, umyté jemným neparfémovaným mýdlem a částečně osušené větrem vanoucím z ledovce.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 08:38

...napíšeš zas něco o mně.?..

Nevím.

Nevím, jestli se mi chce otvírat nitro a jít na dřeň...

...Afrodisiaco S.A.C.K.Y

Těžké tmavé závěsy jde sotva utáhnout a vpustit světlo do pokoje -

první sluneční paprsky jak blesk rozetnou hutnou tmu i vzduch...

Ve světle tančí molekuly prachu,

vznáší se mi kolem rozcuchaných vlasů, kolem zrůžovělé a lehce zpocené tváře,

vznáší se kolem nás...

Ylang se sice zpočátku zdá  křehký díky zlatistému bergamotu z Kalábrie,

ale současně už teď je znát jeho tíha...

...je mastný, hutný, opilý, malátný, prostopášně ztěžklý.

A  s ním hraje duo delikátně chlípný jasmín, jenž zve do samého nitra těla, do tepla a do nasládle tepajících vůní...

Pak, uvědomíte si, že s těmi dvěma vnímáte i zvláštní kombinaci - vanilka, růže a pepř.

Sladko, vítr a rudá...

...proud vzduchu z venku do místnosti a křehce nektarové narkotikum.

Vášeň, hlad, nenasytnost, žádné hranice pro vaši chuť a představy...

Afrodisiaco je těžká vůně pro stav beztíže...

Je to nespoutaný sex v láhvi.

Ten není pokaždé.

Ten je jen na někdy...

...tvrdost a emoce

když líbáš mě

divoce

a já

v tvé náruči

se

svíjím

slastí

a tobě

oči jiskří

vítězstvím

že 

máš

v pasti...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 18:08

Miru Hustý!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 18:11

wendulka 

...no, nemám stydícího se smajlíka...

Ale ta vůně je zvláštní, hutná...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 21:34

Parfums de Nicolaï: Fig Tea

Není ani tak vůní fíkového čaje, jako spíš sušených fíků, které jíte a zapíjíte ledovým čajem s příchutí broskve za letního dne, provoněného slunečným jasmínem a balzamickou ambrou.

Anna Rivka: Éveil

Vyzkoušení této vůně mě lákalo bezmála 3 roky. A bergamotový úvod s galbanem je vskutku tak trochu probuzením ze snu do osvěžujícího jarního rána. No bohužel v tomhle případě se mi stalo totéž co domenice a to, že jasmín v ní v kombinaci s vanilkou, pačuli a dalšími složkami vytváří na mé kůži ten samý efekt pudinkového prášku a čínských gum, který povolí teprve až v základu s nástupem krásného máslového kosatce s tonkou podobně jako v Aura Sublime.