Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 12:53

Tak jste mne nalákaly na vyzkoušení Comme des Garçons 2

netuším, jak to udělali, ale z aldehydů, kadidla, muškátového oříšku a neidentifikovatelných kytek a jakési nasládlosti poskládali rtuť. takto musí vonět rtuť! a líbí se mi

Online jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 09:23

Privé Bleu Turquoise (Armani) - mořská laguna s prohřátou vodou, ve které se najednou objevilo kari s výrazným prachovým pepřem. Po rozvonění suché stvoly plovoucí po hladině a ovívané chladivým vánkem (zjevně nějaká syntetika - pravděpodobně cypriol zmiňovaný ve složení). Měl by to být unisex, ale podle mě se spíš blíží k vůni pánské. A celkově vzato mi připadá, že do řady Armani Privé vůbec nepatří. Jsem z ní dost na rozpacích...

Miss Charming (Juliette Has a Gun) - jemná květinová pižmovka se rozvoněla do syté růžové růže zasypané štědrou porcí ledového pižma. jednoduchá, přímočará, dobře udělaná. Pozoruhodná je na vůni tohoto typu jak intenzita, tak zejména výdrž.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 18:57

Cuir Beluga (Guerlain)

Překročím stín a už tam jsem

jsem tam

kde jedním život je i sen …

Tisíceré pohlazení slunečních paprsků ukryté ve šťávou nalitých měsíčcích mandarinky, které se pozvolna noří do našlehaného vanilkového krému. Nechám se svést touhou ochutnat a zároveň se těším veškerou laskavostí dlouhého léta vetkanou do barevných hlaviček slaměnek. Příslib podzimu o barvách, vůních a mlhavých ránech, v nichž i čas zleniví, zažene smutek po konci horkých dní a něco uvnitř mě opět rozezní strunu radosti.

Impresionisticky laděná vanilková něha podbarvená kouzelnou kořenitě bylinnou stopou, jantarovou ambrou a bělostnou jemňounkou kůží.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 11:04

Dalia Cuir Beluga je skvělá. Jedna z mých neochvějných parfémových stálic.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 11:10

wendulka Je krásná!  Ostatně stejně jako ostatní vůně řady L´Art et la Matiére

Dnes ráno, když kolem mě na procházce se psem Cuir Beluga povlávala, jsem přemýšlela, která vůně této řady mi vlastně nejvíce sedne. Líbí se mi všechny, ale nejvíc se mnou ladí Angélique Noire. Ta je stále na prvním místě. Hned v závěsu mám Bois d´Arménie, potom je Iris Ganache. Takže první tři místa mám obsazená takto. 

Bois d´Arménie ke mně přicestuje příští měsíc, tak už se moc těším. Rozhodla jsem se potěšit se k narozeninám a za nervy s vyšetřením, které mě v květnu čeká.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 19:42

Franck Boclet: Cocaine

Jak asi víte, kokain je rostlinný alkaloid obsažený v listech koky pravé, jejichž žvýkání už odedávna prý ulevuje od bolesti hlavy a žaludku. Výtažek z listů koky byl až do počátku 20. století také jednou ze součástí slavné Coca-Coly. Zde je zastoupená vůni zkaramelizovaného hořkého pomeranče a červeného ovoce s drsným aromatickým tabákem. Jinak je Cocaine ale především bílokvětinovkou s výraznou tuberózou, lilií a kokosovou tiaré na vanilkovém základu. A především kvůli poslední zmiňovaná tiaré ji bohužel v téhle kombinaci nějak nemůžu vydýchat.

Stendhal: Ambre Sublime

Ach, konečně jsem našla svého vítěze mezi štrůdlovými vůněmi. Ten v Ambre Sublime obsahuje nejen tradiční skořici a rozinky, on má v sobě konečně i ta jablka! Naprosto autentická nepřeslazená kompotovaná jablka, když je zapečete s listovým těstem. Jenže to pořád není všechno, on je i zlehka posypaný kardamomem. A díky balzamickému ambrovanilkovému základu je skutečně čerstvě upečený, nadýchaný a křupavý. Je dokonalý! Pane Elleno, TAKHLE měla Ambre Narguillé vypadat!

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 19:59

wendulka 

...tak obě recenze zní úúžasně!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 20:31

Miru Pro mě je akorát ta Ambre Sublime, ale ta by se ti asi zdála intimní. Ta Cocaine je jednoznačně rozpínavější. Já bohužel kokos ve vůních nedávám, ovšem jestli se ti líbila třeba Terracotta Le Parfum, tak tohle je říznuté tabákem a zráveoň i sladké a bílokvětinové. Jenom teda bez gardénie.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 21:11

wendulka 

Ta Cocaine náhodou voněla dost úchvatně, akorát už ji nepopíšu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 21:45

Ellen wendulka Já vnímám  Cocaïne zpočátku docela podobně jako Figue Aoudii od Maison Incens. Ta je jen o trochu víc zakouřená a Cocaïne se po nějaké době odebere jásavějším bílokvětinovým směrem, zatímco zadýmení fíkovky přetrvává. Ale sladké jsou stejně:)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. dubna 2018 21:46

Perdizione Nobile 1942 Sladká a hodně aromatická. Sladkost je až otravná. Tu otravnost ještě podpoří pomerančový květ, který je zde hodně výrazný. Pořád čekám, že přijde nějaký obrat, jenže místo toho je to jen víc sladké, prostě se přidá ještě vanilka a není záchrana. Kdyby v ní bylo víc levandule, kterou teda necítím vůbec nebo i malá hořkost grepu, byla by vůně výrazně zajímavější.

Tubéreuse Vertigineuse Molinard Květy sněhově bílé tuberózy jsou tady hlavním motivem nejen podle názvu, ale i ve vůni. Je to moc zajímavě zpracovaná tuberóza, která není převálcovaná dalšími bílými květinami. Kokos, jemná vůně broskve a slabá mýdlovost jí dodají letní opalovací nádech a přenesou nás na pláž. Příjemná vůně je později ještě dotvořená tóny dřeva, aby nebyla sladká a omamná. Přesto bych ji viděla na chladnější letní nebo jarní dny.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 12:03

wendulka 

Teracotta je krásná, ale na mě působí poněkud starosvětsky - to "nejsem já..."

Kokos mi ve vůních nevadí vůbec. Akorát musí být jedlý, jakmile ho dají do podoby opalovacího krému, tak to nee...

Děkuji

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. dubna 2018 12:16

Les Petites Coquins (Royal Crown)

Přijela k nám pouť …

Záplava pestrých barev, zvuků a vůní točící se jako v obrovském víru, který člověka vtáhne a nepustí. Cukrová vata na špejli, stejně jako papírová růže, malé rekvizity laciné radosti.

Mišmaš gurmánštiny, květinových tónů a špetky dřeva. Bez vývoje, bez duše …

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 17:16

Dnes jsem navštívila Egoist parfums a měla jsem velké štěstí. Vyzkoušela jsem Eutopie no. 11:-). Ještě ji nemají, ale slečna měla vlastní odstřik. Je to jemná jarní šeříková vůně, moc příjemná.

Já tam šla kvůli Rock and Riot Cocaine, na papírku se mi líbil moc, ale na mně voní příliš pánsky. ( Než jsem to dopsala, vůně se změnila a už voní hezky i na mně :-)).

Zrovna dnes dostali nové parfémy Franck Boclet Rock and Riot. Sugar, Icon, Creme a Erotic. Icon a Creme šly mimo mě, Sugar se mi líbil, i když překvapil na začátku, protože byly cítit především kytky a to dost dlouho. Ty dobré jedlé sladké věci přišly mnohem později.  Nejvíc se mi líbil Erotic, asi bych ho brala hned, ale tuším, že by se vůbec nelíbil manželovi :-). Je jak z Pohádek tisíce a jedné noci, harém, velká směs kořeni a vůni, trochu se z něj točí hlava.

A absolutním vítězem návštěvy je Blend Oud Corona. Kašmírové dřevo a maliny :-). Dojdu ho ještě jednou vyzkoušet, už jen sólo, a když to bude opět trefa, tak si ho koupím :-).

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 19:20

999 Díky za nástin nových vůní! Na Erotic jsem taky sázela A tu poslední značku neznám - i když tady v databázi je Jsem zvědavá, koupíš-li.

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 19:24

Korsičanka S Erotic jsem na tebe sázela a možná i na Miru :-). Ta Corona je nádherná, až budeš v Egoist, vyzkoušej.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 19:49

999 Zítra Praha, tak zkusím. Ale mám alergii jak pes, tak nevím, co ucítím

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 20:10

Korsičanka Tak to tě lituju :-). Mně ještě alergie letos nezačala a taky doufám, že to tak zůstane...

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 20:16

999 

...však mě taky Tvoje návštěva, její popis, velmi zaujal.!

Muselo to být krásné, a když se ještě přitom podaří objevit vůni, která se líbí, sedne do vkusu = super

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. dubna 2018 20:28

999 Držím pěsti, aby to vyšlo!