Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 09. dubna 2018 23:47

Carthusia: Terra Mia (Profumo)

Luna tu nedávno vzpomínala na svou babičku v Samsaře. Moje babička zase výborně pekla. Ba přímo mistrovsky. Uměla ty nejlepší moučníky, jaké si dovedete představit. Tomu se nemohlo nic rovnat. A když mi bylo šest let, upekla mi dort s lískoo-oříškovým krémem, polevou s hořké čokolády a ozdobila ho bonbóny Lesní jahůdky, po kterých jsem se mohla utlouct. Dala mi k němu moji tehdy velmi oblíbenou růžovou limonádu s bublinkama, co se za totáče prodávala ve skle, zatímco sama si k němu uvařila svoji oblíbenou kávu. A potom ještě vytáhla z ledničky sněhové pusinky. A přesně takhle voní Terra Mia. Jako moje šesté narozeniny!

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 14:25

L'Air du Désert Marocain (Tauer Perfumes)

Melanie pootevřela víčka na krátký okamžik. Jenom tolik, aby zjistila, že kolem je šero. V očích ji palčivě řezala zrnka písku. Vzduch byl chladnější. Nadechnout se ji teď činilo menší potíže, než ve dne. Rty měla rozpraskané až do krve a jazyk se jí lepil na patro. Voda jí došla už včera. Nebo to bylo déle? Není tu nikdo, koho by to zajímalo. Nebyl to dobrý nápad jít je hledat, to věděla už od začátku. Ale lepší stejně neměla. A teď už není východisko. 

Se smrtí se během těch posledních dnů v poušti smířila. Divila se, jak to bylo snadné. Jenom tělo, skoro jako nastavené na autopilota, pokračovalo stále dál, až do zemdlení. Poháněla ho touha sevřít malého Jamieho v náručí. Naděje, že spatří Jaredovy veselé oči. Život byl sladký po boku těch dvou v úkrytu v přívěsu. Třeba když se Jared vrátil s plnou taškou sušenek, které sebral přímo pod nosem Hledačů. Jak jednoduché bylo propadnout zdání, že život je zase normální, když jste na provizorním pikniku tančili na nějaký hloupý cajdák z rádia. 

Nevěděla, zda jsou naživu. Ale věděla, že ona už dlouho nebude. Oči neotevírala, protože teď chtěla vidět Jareda i Jamieho zcela jasně. Naposled s chutí vdechla chladný vzduch ztemnělé pouště, ale necítila písek a suchou trávu. Cítila teplo a sladko domova. Přes slzy se usmála. 

https://alibi-notes.webnode.cz/l/lair-du-desert-marocain-tauer-perfumes/

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 14:36

alibi Krása, Libu. Stále jsem čekala noticku, z kterého románu čerpáš. Bylo by super, kdybych tam toto vše cítila. Asi až po řádném nástřiku Líbí se mi, ale nemám pocit, že bez ní nemohu žít

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 14:40

Korsičanka děkuju. Postavy i situace jsou půjčené z románu The Host

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 14:41

alibi Román jsem poznala hned, ale odkaz na tvůj blog mi bohužel nefunguje 

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 14:44

wendulka už jsem to snad opravila

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 15:01

alibi Už funguje. Díky za počtení.

Jenom taková drobnustka na doplnění. Andy je opravdu sice původně vystudovany chemik, má z chemie doktorát, ale jinak pracuje už řadu let jako projektový IT manažer. 

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 15:12

wendulka dekuju za doplnění Vendulko

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 15:19

alibi  nádhera. Celé. 

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 15:56

Renusatko  děkuju

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 16:25

Miru Dnes jsem zkoušela MMMM a hlásím, že na mně není ulepená ani trochu. Sladší je, ale spíš pudrová, elegantní...Líbila se mi.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 16:30

999 Tak to ti přeju

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 16:39

Korsičanka Dík :-).

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 16:59

Dnes se mi dostala do ruky Amouage Dia Extrait. V první chvíli jsem si říkala, že to bude první extrait, který mi voní méně než EDP, ale nakonec musím říct, že určitě ne. V začátku je převážně mýdlová. Je to ovšem mýdlo hodně drahé a luxusní, nic z drogérie. Krásně a jemně doplněné o květiny. Aldehydová část odezní náhle a dál už po ní není ani stopa nebo možná jen malinký závan. Ke květinám se naopak přidá vanilka, bílé pižmo a santal. Nechybí stopa kadidla a vůně se stává velice jemnou. S klasickou Dia (bez přímého porovnání) DE je méně mýdlová, luxusnější, více květinová a jemnější. Jako u všech extraitů je to o level lepší vůně. Bohužel

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 17:06

Renusatko to zní dobře. Dia EDP mi docela voněla

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 17:07
Reakce na wendulka:

Carthusia: Terra Mia (Profumo)

Luna tu nedávno vzpomínala na svou babičku v Samsaře. Moje babička zase výborně pekla. Ba přímo mistrovsky. Uměla ty nejlepší moučníky, jaké si dovedete představit. Tomu se nemohlo nic rovnat. A když mi bylo šest let, upekla mi dort s lískoo-oříškovým krémem, polevou s hořké čokolády a ozdobila ho bonbóny Lesní jahůdky, po kterých jsem se mohla utlouct. Dala mi k němu moji tehdy velmi oblíbenou růžovou limonádu s bublinkama, co se za totáče prodávala ve skle, zatímco sama si k němu uvařila svoji oblíbenou kávu. A potom ještě vytáhla z ledničky sněhové pusinky. A přesně takhle voní Terra Mia. Jako moje šesté narozeniny!

​Hezká vzpomínka.

Moje babičla zas uměla ty nejlepší škvarkové placky na světě. To by byl parfém :)

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 17:08

alibi To je úplně nejdražší Amouage na Notinu, tak to vidím jedině na odstřik. A už je ani nechci zkoušet. Ty které znám, tak se mi vždycky líbí víc než EDP.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 17:10

Renusatko ty jo, to je pálka. ještě, že na ty Amuážky netrpím ;)

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 17:13

wendulka Terra Mia zní lákavě. Já jsem na ty sladkosti.

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 17:18

alibi Musím je ještě porovnat až se mi vrátí vzorky. Jak velký bude rozdíl mezi extraitem a EDP, ale tohle si opravdu už dovolit nemůžu a ani nechci..limity ještě mám