Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 17:46
Reakce na wendulka:

Carthusia: Terra Mia (Profumo)

Luna tu nedávno vzpomínala na svou babičku v Samsaře. Moje babička zase výborně pekla. Ba přímo mistrovsky. Uměla ty nejlepší moučníky, jaké si dovedete představit. Tomu se nemohlo nic rovnat. A když mi bylo šest let, upekla mi dort s lískoo-oříškovým krémem, polevou s hořké čokolády a ozdobila ho bonbóny Lesní jahůdky, po kterých jsem se mohla utlouct. Dala mi k němu moji tehdy velmi oblíbenou růžovou limonádu s bublinkama, co se za totáče prodávala ve skle, zatímco sama si k němu uvařila svoji oblíbenou kávu. A potom ještě vytáhla z ledničky sněhové pusinky. A přesně takhle voní Terra Mia. Jako moje šesté narozeniny!

​Úplně jsem na ten dort dostala chuť. A na vůni taky ... 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 18:47

999 

Já si ji právě takhle představuji - pudrovou, prachově vláčnou, akorát sladkou...

Děkuji

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 19:29
Reakce na alibi:

​Hezká vzpomínka.

Moje babičla zas uměla ty nejlepší škvarkové placky na světě. To by byl parfém :)

​Jsi mi připomněla těma plackama, babička kromě pečení uměla i naprosto skvostný bramborový placky, slint

Renusatko Já jak kde, ale prostě tohle je můj dort od babičky. To mě Luca Maffei opět dostal 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 19:32

Dalia A právě nevychází cenově vůbec špatně na to, že je to čistý parfém  Koukala jsem, že ALZD chce za padesátkovy flakón 96 euro. 

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 19:39

Apsu (Ulrich Lang) 

Prý teď nebyla dlouho k dostání, protože se stala velkým hitem v Japonsku, a Ulrich Lang nestíhal vyrábět.

Za mne opravdu ne! 

Bílé pižmo, zeleň a leknín. smrtelná kombinace vzdušných a akvatických tónů, to vše mi rozhoupalo žaludek a já drhla.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 19:40

wendulka bramborový placky mám taky ráda.  Babičky nás rozmazlovaly 

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 20:11

alibi A se sirobem z řepy jsou taky dobrý

Ad APSU: na léto bych ho já úplně nezavrhla:)

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 20:13

wendulka A Gelsomini di Capri nebo Carthusia Lady jsi nezkoušela???

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 20:18

Korsičanka Zkoušela, ale ty mě vůbec neberou. Holt je nemichal Luca, no 

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 20:34

wendulka Nejsi předpojatá? A Gelsomini je taky od něj

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 20:44

Korsičanka Počkej, ty myslíš tu loňskou novou verzi? Tak tu jsem nezkoušela. Znám jen tu původní edp z roku 2009 a ta jeho není. A teď koukám, že ta původní mi nějak vypadla z databáze. Napravím. 

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 20:55

wendulka No, já to čtu vždy tady od tebe Myslím ten loňský parfém - nic jiného jsem ani dřív nezaregistrovala, když jsem tu nebyla Teď to vidím na ALZD. Ale extrait určitě lepší!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 21:15

Korsičanka Ne, tak mám v dtb i tu původní, ale bez toho přívlastku di Capri. Já znám tuhle https://www.parfumanie.cz/forum/detail/niche-a-exklusivky:c2/t51.htm?page=338#m267851 . Tu z ALZD ne. No tak to určitě zvážím.

Teď už značka nabízí jen tu Lucovu.

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 21:24

wendulka Tak bude jasně lepší Ale ten tvůj odkaz nejde otevřít - respektive otevře se zas tato stránka

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 21:28

Korsičanka Pardon, vloudila se drobná chybička mezi klávesnicí a monitorem.

Teď už správně.

https://www.parfumanie.cz/database/detail/gelsomini-carthusia

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 21:30

Nene, máš tam od Lucy s přívlastkem obě - extrait i Edp! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 21:40

Korsičanka To jsou obě loňské, u těch už jsem oddělila koncentrace. Ten odkaz, co jsem dala, je na tu původní, kterou znám.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 21:47
Reakce na blackviolet:

Une Nuit à Montauk: Bohemian Soul

Bohémství? Svobodomyslnost? Být na cestě bez cíle, na motorce ujíždět podél pobřeží Pacifiku s vlasy vlajícími ve větru. Večer si třeba sednout na pláž na vyplavený kmen stromu a dívat se na vlny s pěnovými korunkami. A nic nemuset.

Vzdušné kadidlo a nahořklá bylinkovost se spojí s guajakovým dřevem, na chvíli se připojí kosatec a pryskyřice s koženým podtónem. A další hodiny se všechno uhlazuje do podoby bílého krémového dřeva.

​Hezky a hlavně výstižně napsané, Bohemian Soul vnímám podobně, ale mám na té pláži navíc i teplé sladké závany - sklenka od dopitého koktejlu, nebo někdo vedle mě má v puse bonbón...

Podobnost s Fugit Amor, kterou avizovala alibi , tam necítím. Fugit Amor nosím často, je v něm výrazný ostřejší hřebíček a má vůbec takové jasnější kontury, zatímco Bohemian Soul je vysloveně akvarel.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 21:51
Reakce na alibi:

Pro milovníky Murmure des Dieux mám špatnou zprávu, bude zásadní reformulace. Budou se doprodávat vyrobené flakony a ta nová má být "líbivější".

​Ona měla původně úplně skončit, protože obchodně to byl úplný propadák, ačkoliv své příznivce si vůně určitě našla. Výsledek reformulace je dost tristní, vznikla z toho nasládlá tuctová líbivka.

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 10. dubna 2018 22:02

Fleur "teplé sladké závany" to bude asi to, co jsem označila, že je to jedlé a v čem vidím podobu s Fugit. ve Fugit Amor mě právě ten hřebíčkový karafiát později začal hodně rušit a tak jsem zůstala jen u mini... A Bohemian Soul jako "akvarel" jsi napsala moc hezky, to je trefné!

Ty jsi měla možnost novou Murmure des Dieux ovonět?