Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. března 2018 09:41

blackviolet Díky za popis - líbí se mi moc i vůně. Ve formě extrait bohužel ještě lepší A zvláštní flakon.

 Ale zas ta cena 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. března 2018 09:53

Korsičanka Ty jejich extraity jsou většinou lepší, ale právě u Jardin Secret jsem našla v komentářích, že EdP je měkčí a květinovější na rozdíl od "štiplavějšího" extraitu. A v projekci a výdrži taky prý není velký rozdíl.

Jak se to zdá tobě?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. března 2018 10:18

blackviolet Mně se zdá, že nemají pravdu, bohužel. Stejně jako u QFLO, kterou jsem u nás sehnala v EDP a je "řidší" s kratší projekcí. prostě jsem si sadu simple  extraitů neměla objednávat

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 20. března 2018 13:31

Hinoki Comme des Garcons.

Měli jste taky svůj vysněný byt? Nebo aspoň pokoj? Já ano. Dřevěná dubová podlaha, staré vyřazené židle, které si sama restauruju, s každou si vyhraju jinak, protože starej nábytek má duši a nezkoušejte se se mnou hádat! Velká oprýskaná komoda plná olejových barev, terpentýnu, ředidel, barevných pigmentů a štětců s násadami z leštěného dřeva. Ta komoda by ale taky chtěla ještě impragnaci...A moc by jí slušelo, kdyby se pomalovala nebeskými motivy, už to živě vidím, šuplíky trochu připomínají pozadí starých ikon. Petrolejová noc plná zlatých hvězd. A boční stěny čekají na zásah dětských ručiček. Srdíčka a sluníčka, první pokusy o psaný projev a jak znám svého synka, tak ještě schéma elektrického obvodu. Naprostá krása, teď ještě vyleštit mosazné úchytky. "Mami, nalepil jsem ti tady plakát Tlapkové patroly." Hmm, tak seškrábat a znovu. Jéé, znovu! :)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. března 2018 13:59

Luna Hezkýýý, Luci. Ten nábytek mám, ale barvy bych na něj nepustila ani se svými miláčky - vnoučky I když je popraskaný změnou teplot a poškozený zubem času....

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 20. března 2018 15:31

Luna Moc ráda čtu tvoje recenze. Vůni neznám, ale takový pokojíček mám na chalupě a místo komody truhlu. 

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 20. března 2018 17:24

...vlastně v podstatě souhlasím s Vendulkou...

jen bych dodala spíše pár pocitových vjemů:

LUI Guerlain

Intimní.

Delikátní měkce palčivé teplo.

Hebká prašná dřevitost.

Jemná zakouřená teplá mýdlovost.

Chlupatě želatinový polštářek z hrušky máslovky.

(tou palčivostí, černě mléčnou mýdlovostí, prachovým dřevem a podprahovou vanilkově naovocnělou příchutí mi naskakují vůně Santal Royal, Habanita L´Esprit, Vanitas, Acqua e Zuchero...)

Ale on je to vlastně ve finálě velmi příjemně nasládlý ultra hedvábně hustý karafiát s pikogramy pikanterie, s vláčně prachovým pižmem s mikroskopickými stopami - spíše tušené - hrušky.

...předzvěst erotiky v dandy stylu...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. března 2018 17:51

Miru Jóóóóóóó!!!!

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 20. března 2018 17:53
Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 21. března 2018 12:32

Floriental Comme des Garcons

Když jsem objednávala vzorky CdG, tak nějak jsem tušila, že se mi budou líbit. Ale netušila jsem, jak moc a že jsem právě asi objevila "svou" značku. Floriental je prostě boží boží boží, žádný druhořadý zboží. A vyšachovala Hinoki z prvního místa tužebníku a já vám řeknu proč:

Taky někdy roky a roky marně hledáte TU vůni z dětství? Já totiž hledám konkrétně, již bezmála 30 let, vůni tzv. "anglického balíku". Jedna rodinná známá se totiž v "době temna" vdala do Anglie a zhruba jednou za půl roku poslala velikánskou krabici, na kterou jsme se s bratrem těšili víc než na Ježíška, páč ten nám nosil jen roláky, který měla půlka třídy. Když se krabice otevřela, vyvanula se neuvěřitelně nádherná vůně!!! Dřevitě květinová, avivážově čistá, ale zároveň už bylo poznat, že předměty z krabice nějakou dobu čekají ve skladu balíků a jsou tak trochu zatuchlé a tak trochu cítit kartonovým lepidlem. A my jsme se prali, kdo první vytáhne ty úžasné poklady. Džínové bundy s nášivkama, barevné šaty, kterým se točí sukně a který mi ve školce tolik záviděla Eva s Šárkou, květinové kalhoty, kterým se dnes odborně říká cullotes a ve kterých jsem strávila celý školní rok, veliká čajová konvice, plechovky s čajem, na které byl mladý princ Charles a balený tabák v kostkovaném obalu. A hlavně! Stohy barevných módních časopisů, které až si máma přečetla, jsem tajně kradla a obkresovala jsem si podle nich krásné tváře topmodelek. A plánovala jsem si, že až budu umět anglicky, přečtu si včechny ty časpoisy a pohádkové knihy...No jo, anglicky už celkem umím, ale knihy i časopisy jsou pryč...Ale ta vůně, ta se dnes vrátila. Welcome home, baby!

Online černá káva
Avatar
1909 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:11

Luna  To je krásné.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. března 2018 13:56

Luna , koukám, že budeš mít rázem plný tužebník.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. března 2018 15:48

Reflection (Amouage)

S vůněmi od niche značky Amouage si nerozumím, nerozkládají se na mě ani trochu pěkně. Jedinou výjimkou je Reflection, která prý má připomínat jarní ranní rosu v tropické zahradě. Snoubí se v ní květinové a zelené tóny s dřevitými a pudrovými.

Po prvním zkoušení jsem si u ní poznamenala: "Vítr v plachtách, kytky v ledu". 

Když bych měla vybrat složky, které vnímám nejvíce, byla by to orosená fialka s frézií a zelenými lístky - to jsou ty květiny v ledu. Magnolie s pižmem pak zachytí ledový vítr do naškrobených plachet cedrové plachetnice. Je to svěží nasládlá vodní vůně. Ale z nějakého důvodu mi neobrací žaludek, mořská nemoc se nekoná :-). A dlužno dodat, že je to na "svěženku" neuvěřitelný držák.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 21. března 2018 16:32

Renusatko černá káva diky  bohuzel se mi zda, ze Floriental moc nedrzi.  No, zatim nebudu na dalsi vuni spechat. Mam jeste co zkouset.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 21. března 2018 18:33

Dneska sem zkoušela Chanel beige, ach to je tak krásná vůně.. ale i coromandel a gardenia moc hezky voní. Ovšem Beige vede, cítím tam tu frézii.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 21. března 2018 20:37

alibi Díky za pěkný popis Reflection, Libu

Mám ji dlouhodobě v hledáčku a vždy na ni zapomenu, neb svěženky už mě nelákají. Ale "svěží Amouage" mi nedá spát:)) Snad si v pondělí v Ingredients vzpomenu

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. března 2018 21:13

Rozmýšľam, kam zaradíť Goutal, ale už som tu, no:

La Violette - (verzia už bez mašličky, ale ešte s „Annick“ v názve) – je iná, jako pôvodná, ale tiež krásna. Trošku dospeljšia verzia – cítim viac zelené tóny a menej malinový tón, ktorý boli v pôvodnej verzii dosť výrazný. Je to žiarivo priezračná, verná fialka, nepudrová a necukríková, s pomerne veľkou projekciou a výdržou.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. března 2018 21:19

Korsičanka děkuji. Pak tedy napiš, jsem zvědavá na tvůj dojem z Reflection   

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 21. března 2018 21:20

alibi Provedu. A jaká je Aziyadé v plném nástřiku???

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 21. března 2018 21:23

Korsičanka boží! A drží celý den