Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 09. března 2018 19:56

janejane jo, to je presne to, co mě vždy odradilo i od koupě vzorečku. Nasládlá mléčná drevitost

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 09. března 2018 20:12

alibi potřebovala bych odstřik, abych si ji lépe užila, na tuto vůni musím mít náladu, ale pak mi opravdu sedne. 

Je to jako s Mojave Ghoast, koketovala jsem s ní tak dlouho, až jsem si ji nakonec nekoupila.

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 09. března 2018 20:19

janejane Freudian Wood jsem si chtěla impulzivně pořídit po prvním vyzkoušení, ovšem rozleželo se mi to v hlavě během cesty domů - to už tam byla ta otravnost, v mém případě spojená s ostrým kokosem. Ale doma mi papírek na stole voněl tak krásně celý víkend, že jsem pak následující týden hned běžela do Vavavoom vůni koupit, jenže jsem odkráčela se Suma Oriental. Takhle jsem nekoupila Freudian Wood už několikrát. Kdyby dělali třicítkové flakóny, tak už je na poličce.

Offline jerry
Avatar
9052 příspěvků moje polička 09. března 2018 21:10

Orange Bitters (Jo Malone) - čerstvě rozkrojená pomerančová kůra s gejzírem silic - autentický pomeranč v plné parádě. Postupně ale vůně ztratila na síle a pak se ztratila vůbec. Ovšem ne nadlouho - návrat byl ve znamení divné neidentifikovatelné olejovité syntetiky s nasládlými jakožegurmánskými tóny.

Ménage à Trois (Zarkoperfume) - ledově svěží sladká pižmovka s lehkým nádechem žlutého melounu. Víc nic.

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 10. března 2018 11:07

...pokračování příběhu o lásce -

ve flakonu Tomo Her Annayake zbylo už jen pár kapek, ale láska ještě nekončí...

Chci, potřebuji něco, aby to bylo pokračováním onoho lahodného narkotika... Jak se mám trefit.?, jak hledat.? Co teď?

Takže poslouchám srdce...

...prošla jsem složení všech vůní od značky Annayake, imaginárně si představovala, jak to asi voní, jestli by se mi to líbilo, jestli by se to ke mně hodilo...

A los padl na tuto vůni:

(líbí se mi flakon - je masivní, čistý, jasný , líbí se mi její název/jméno - je takové měkké, trošku elegantní a trošku záhadné)

...pár něžných polibků na moji holou šíji a mráz po celém těle...

Prý, to aby se mi dobře psalo -

Miyabi Annayake

Bílozlatá.

Elegantní.

Hebce šťavnatě plná.

Představte si broskev.

Broskev ohromnou, uzrálou pod silným jižním sluncem.

A do téhle slunečně sladké koule plné energie vpravte

- jak zdravotnickou stříkačkou, pod tlakem -

další broskvovou sladkost a šťávu,

nektar z tmavorudých rozmačkaných třešní/chrupek a

k tomu pak bílozlatou omamnost z frézií

(frézie působí velmi křehce, ale jejich vůně je kolikrát tak silná, až nezvládnutelná...) a ještě

k tomu prachovost...

...prachovost letního povětří barevného pyly všeho, co právě kvete,

prašnost udusaných polních cest, sem tam ozdobených vznosnými těly slunečnic, jež své zlaté kadeře lemující lesklý černý střed nastavují polednímu žáru...

...zavřít oči a nechat si bílé zlato stékat mezi prsty, opatrně si jimi přejet rty, polknout křehce monumentální sladkost...

Květinovoovocný nektar konejšený a objímaný hutně opatrnou ambrou prozlacenou vanilkovou tonkou a ohřátý lidským teplem.

Žena, milenka, máma stojící, koupající se ve světle téměř oslepujícího slunce, s láskou ve tvári a s otevřenou náručí...

Šílela jsem snad hodinu, CO mi Miyabi připomíná??...

A mám to -

Venezia Laura Biagiotti 1992!,

a pak i trochu něco z Joop Le Bain, J´Adore, Coco Chanel EdT...

...našla jsem, co jsem hledala...

Radost mám o to větší, že jsem vůni sehnala v jistém eshopu za třetinu ceny v eshopu jiném, a přestože tester, má víčko.

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 10. března 2018 23:22

Miru krásná recenze, mám radost, že ses trefila. Na mě voní úplně jinak, ale taky se mi líbí

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 11. března 2018 05:32

alibi 

děkuju...

Akorát má menší výdrž. Ale tak mám velké balení...

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 11. března 2018 07:56

Miru Z recenze už na mě dýchl příslib teplých dnů jara a léta. Tak ať se ti hezky nosí!

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 11. března 2018 08:36

Fleur 

...dekuji!

Ano, vůně je taková slunečná...

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 11. března 2018 08:46

Éveil Anna Rivka ze vzorečku: Eau de Shalimar, Kismet, Aura Sublime... nějak bylo těch voňavých asociací až příliš. Originální tahle vůně rozhodně není, do prostoru také příliš nešla, ale vývoj a výdrž na jedničku.

Online Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 11. března 2018 13:44

French Kiss Guerlain.

Tak nádherný den si žádal něco, čím bych trochu srazila svůj dnešní outfit ala černá můra jde na metalový koncert a do ruky mi padl odstřik, se kterým Janička nekamarádí, tímto ji zdravím a děkuji.

Jako malá jsem již v sobě měla takový anti establishmet základ, protože moje oblíbená dětská hrdinka byla Pipi Dlouhá Punčocha. Strašně se mi líbilo, že si žije po svém už od útlého dětství, spí v botech, jezdí na koni s opicí na rameni a když se jí někdo snaží nastavit hranice, nechápavě kroutí hlavou a nakonec se jí smíchy roztáhnou pihovaté tvářičky. A víte proč jsem s ní chěla kamarádit ještě? Protože měla doma bednu plnou zlaťáků a nebyla lakomá. Dokonalá kombinace. Ale to ještě není ten hlavní důvod. Dodnes totiž nemůžu zapomenout na scénu, jak Pipi pozvala děti z celého městečka do cukrárny. Ale to nebyla cukrárna, do které jsem za vysvědčení chodila v 80. letech s rodiči, kde měli jenom jahodovou zmrzku a bonbonieru Tatiana! Tohle byla cukrárna snů! Bílé vitríny s pečlivě vyskládanými barevnými bonbony, estetické skleněné nádoby, do kterých pro změnu zase naaranžovali pruhovaná lízátka a těch zákusků, čokolád a křupavých makronek! A nakonec to všechno zapít nakyslou maliovkou s bublinkama...Pipi, pořád z tebou chci spolknout tu pilulku proti stárnutí. Tobě je pořád 9 let, ale já koukám z balkonu a už nejsem malá, dokonce už mi chutná víc kafe a cigáro než bonbony, ale s tebou jsem si to dnes užila. Díky!

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 11. března 2018 13:59

Luna 

...vůni vnímámm sice trošku jinak, ale - 

Online Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 11. března 2018 14:21

Miru Děkuji  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46117 příspěvků moje polička 11. března 2018 14:47

Luna jo! to je ona

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. března 2018 14:48

Miru Teda, nečekala bych, že kromě Forda Tě ještě nějaká značka dokáže takto oslovit.

Luna Hele, Pipi, Dlouhá Punčocho, a co takhle uložit i tu recenzi na Patchouli Intense ze strany 316?

Online Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 11. března 2018 14:51

viktorka_od splavu Jé díky, tak nejsem sama. wendulka Provedu! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. března 2018 16:02

Superstitious (Frederic Malle)

V tichu poselství uzamklá…

Kdyby jen mohla promluvit chladná šeď kamenů místy obrůstající mechem. Kolik příběhů bylo jí blízkých v dotecích lidských dlaní? Zašlých emocí němé ozvěny nikým neslyšeny zůstávají vtištěny v její přítomnost.

Chladná šeď kamenů tmavnoucí vlhkem, vůně hlíny a pryskyřičného dýmu, trocha tepla ještě živoucího v místech, kam dosáhly paprsky slunce již za obzor zapadlého a sladký dech růží divoce kvetoucích tam, kde je kdysi někdo vysadil a sám odešel, aby se už nevrátil … poselství ticha.

Vůně, co studí i hřeje zároveň a hořkost nechá sládnout, jako bolest hojenou časem. Mýdlové tóny obestírající růži lahodně nektarovou a nechávající se prostoupit dýmem společně s pačuliovou zemitostí. Vznešenost!

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 11. března 2018 17:59

Luna Tak to ji vidím podobně. Dokonce občas na její sladkosti nemám vůbec chuť. 

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 11. března 2018 18:13

wendulka 

...jsem sama překvapená.!

Musím říci, že Tomo Her má velmi dobrou výdrž, několik hodin.

Miyabi drží málo... Přestože voní krásně, akorát intenzivně, jakoby se po krátké době ztratí, velmi zjemní...

Offline Korsičanka
Avatar
12850 příspěvků moje polička 11. března 2018 18:15

Renusatko Tak ji vůbec nevidím! A ty říkáš sladkosti - navoněná těmito proslazenými třešňovými květy???