Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 12:22

Angel´s Dust (Francesca Bianchi)

Andělské boa …

Schovám se na chvíli pod křídly anděla

strachům mým ztratím se všem

už vím

co dávno jsem věděla

už vím

že ne snít, ale žít se má sen …

První nádech a kouzlo okamžiku bere půdu pod nohama. Pár zrnek pepře zlehka pošimrá smysly a polehoučku se vnoří do pryskyřičně balzamických tónů. Už samotný úvod vůně je nádherný! Trvá chvíli, jen než vším prostoupí půvabný duet růže a kosatce. Ozývá se poklidná harmonie jeho tónů znějící mi tak podobně, jako bych se ocitla v obláčku Burlesque.

Vůně andělského prachu obrací času běh zpět … dech dřeva je provoněn doutnající vanilkovou tyčinkou a sladkostí květů, sentiment i erotičnost linií secesních ornamentů ožívají v třpytivé auře prachu z křídel andělů … dýchám tu vůni a prožívám sen.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 20:52

Ex Nihilo: Oud Vendôme

Oud à la Paříž, hladký, jemně dřevitý a elegantní jako z náměstí Place Vendôme. Se sladkou makronkou z Ladurée, se zázvorem nebo s šafránem a s křupavými krystalky cukru. Voní po květinách se zeleným galbanem jako klasické parfémy pařížských žen a jako pudr v jejich zlatých pudřenkách. Voní po kadidle z vznosného chrámu La Madeleine. Chic à la Parisienne.

 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 23:26

Dalia Tak to se Ti s recenzí na Angel´s Dust náramně povedlo.

Hele a víš, že s tím "něčím" z Burlesque máš pravdu, teď když jsem si znova vytáhla vzorek? Italská parfémová krev se holt asi nezapře.

Vůbec v tomhle vláknu jsem si za poslední dny skvěle početla.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 09:04

wendulka Děkuji, Vendulko nejen za chválu, ale i za poskytnutý vzoreček.  Angel´s Dust i Burlesque jsou pro mě podobného ražení a obě nádherné vůně!

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 10:54

 Oud Minérale (Tom Ford) - mírumilovný oud v podobě temného sladce zakouřeného dřeva a postupně se zesilující "kamenný" tón podobný tomu v Terre d´Hermes. Po úplném rozvonění kus zaolejované kůže pohozené na kamenitém mořském břehu, porostlém trsy suché trávy a bičovaném ledovou mořskou vodou. Značně drsnější a syrovější podoba artisanovské Cote d'Amour.    

Black (Ananda) (M. Micallef) - hiitparáda bílých květin s dominantním máslově hladkým ylang-ylangem, jen o stupínek méně výrazným jasmínem podbarvených zelení, se zrnky sladkého pylu a s jemným nádechem smetanového vanilkového krému. Úplně z ní sálá teplo...evokuje orientální květinovou zahradu pod hvězdnatou oblohou Při nestřídmé aplikaci zbraň hromadného ničení.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 11:44

Dalia prekrásna recenzia  Angel's Dust sa mi veľmi páči, prijala by som ho na poličke.

blackviolet jerry dievčatá, aj vám ďakujem za recenzie.

wendulka tiež ma toto vlákno veľmi teší 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 15:10
Reakce na Dalia:

Angel´s Dust (Francesca Bianchi)

Andělské boa …

Schovám se na chvíli pod křídly anděla

strachům mým ztratím se všem

už vím

co dávno jsem věděla

už vím

že ne snít, ale žít se má sen …

Dali, krásné a pravdivé verše

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 16:24

Korsičanka  ... děkuji!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 17:01

Grossmith: Hasu-no-Hana

Nadčasová květinová chypre. Hned s bergamotem je to tady. Větvičník, mechový, lesní a dřevitý, který jako by sem připlul z minulých časů. V závěsu květiny, slunečně žlutý ylang ylang a růže s pačuli. Všechno tak důvěrně známé z vůní, které kdysi kralovaly na poličkách našich maminek a babiček. A krémové mýdlo s vůní kosatce v jejich dřevěných prádelnících.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 17:18

Přála jsem si z ALZD vzorek, ale pochybuji, že ho vyberou:)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 17:20

blackviolet Tvůj popis mě jen utvrzuje v přesvědčení, že Hasu-no-Hana by mi určitě kápla do noty. Moc pěkné! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 18:22

Vero Profumo: Mito (Voile d´Extrait)

Je díky geniálně zapracovanému galbanu a hyacintu úžasnou vůní čerstvě posečené trávy a mechovými ostrůvky, na něž právě dopadá jemná vodní mlha ze zahradního zavlažovače, zatímco vy v dřevěném zahradním altánku ještě rychle dojídáte porci citronové zmrzliny, zlehka přelité smetanou, usazeni na polštářku z jemného bílého pižma, ale už se nemůžete dočkat, až se budete moct po trávníku brouzdat naboso.

Cacao Aztèque (Eau de Parfum)

Taky byste podle názvu čekali vůni s kakaem? Chyba. Cacao Azteque je tuberózovkou s drceným černým pepřem a kardamomem a malým šálkem vanilkového latté s kapkou rumu na teplém santalovém základu s kůží. Kakao ovšem neviděla ani z rychlíku.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 31. prosince 2017 19:27

Dalia Díky. Hasu-no-Hana na mě působí v dnešní době jako zjevení. A je úžasné, že ještě někdo takové vůně dělá a to navzdory všem restrikcím. Je vidět, že to jde, když se chce. I díky ní můžeme vykročit do dalšího parfémového  roku optimisticky. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 20:37

Salvador Dali: Daligramme: Messages Secrets à Gala - Ma Vie

Už se vám někdy stalo, že by vás nějaká vůně přenesla do reálného okamžiku z vaší minulosti? Mně se to přihodilo až teď s Ma Vie. Slavila jsem tehdy svoje devatenáctiny a dostala jsem velkou kytici růží a lilií a velkou pusu, která voněla po rumu a oříšcích a smísila se s pomerančovým aroma mojí žvýkačky a stavěla si v hlavě vzdušné zámky ...

MiN New York: Plush

Vzpomínáte na Pierrovu Shermine? Dalo by se říct, že Plush je jeho americkou verzí s tím rozdílem, že u MiN New York se poučili z jeho chyb a už v úvodní fázi nabízí mnohem zajímavější olfaktorický zážitek. Vzali totiž hromadu mandlí, hořkého zeleného galbana a hřebíčku a moment, kdy se do nich začala zasekávat ostrá čepel, přenesli do flakonu. Po rozvonění se pak už promění v pižmově nadýchaný až něžně plyšový kosatec, proslazený  vanilkou a prohřátý ambrou. Jen místo levandule je osvěžený pomerančovým květem.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 12:19

Special for Gentlemen (2014) (Le Galion) - svěží zelená levandule, sladkokyselá, lékořicovo anýzová. Pak se to ale celé zvrtlo do podivné směsi "Jak pejsek s kočičkou pekli dort v lakýrnické dílně " s výraznou suchou růží a hodně výrazným starým igelitem. Igelit sice postupně z větší části vyvanul, ale ještě hodně dlouho trvalo, než se opět objevila vůně v pravém slova smyslu - sladce pačuliově pryskyřicová, se dřevem plným svěží mízy.

Bella Donna (Jul et Mad) - kytice bílých květin s dominantním ylang-ylangem, zasypaná liliovým pylem promíchaným se sladkým šafránem a prachem ze zázvoru a sladké pryskyřice. Krémová poctivá květinovka, ovšem s nutností aplikace lehkou rukou.  

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 12:36

Pelargonium Aedes de Venustas.

Když jsem byla malá, chtěla jsem se jmenovat Lenka Šustrová, pracovat ve starobylé lékárně, po večerech psát hororové povídky a bydlet v podkrovním městském bytě s velkým oknem plným muškátů. I o těch muškátech jsem měla jasnou představu: Všechny musely být sytě fuchsiové, protože ty ráda pěstovala moje babička. Navíc mi vždycky tolik voněly a taky se mi líbilo, jak mají krásně sametové lístky. Ráda jsem je malovala starým plnicím perem do památníčku a samozřejmě jsem nikdy nezapomněla do pravého horního rožku napsat rádoby ozdobným písmem: Lenka Š.  Když jsem si přivoněla k Pelargoniu, okamžitě jsem si vzpomněla na svou dětskou představu a upřímně, náramně se tím teď bavím, snad i ty památníčky bych našla. A jaký že to horor měl největší úspěch? Jmenoval se "Dej mi moje játra", ale to už je jiný parfém.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 14:28

Luna Ano, Lenko Šustrová, v lékárně jsi správně, i ty muškáty za oknem jsou a horor musí mít travičskou zápletku - nejlépe s jedem přimíchaným do hořkého Campari .

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 14:57

Je mi jasné, že s následujícím postřehem se nedočkám obecného souhlasu, ale přesto: na jednom zápěstí mám Quand vient la pluie, na druhém Kiss me intense (Patricia Nicolai) a po určité době si jsou velmi podobné.

Samozřejmě, že v QVLP je schovaná fialka, po níž v Kiss me intense není ani stopy, ale výrazně vystupující složky jako otočník a jasmín mají společné.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 17:52

Fleur No ja ziram, vazne jsem tu lekarnu od tebe "neobslehla!" Skoda, ze se ty horory nedochovaly, ty, jakozto odbornice, bys jiste ocenila ten uzasny sloh.  

Nicmene Pelargonium je fantasticka a zrovna tobe by naramne slusela! 

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 02. ledna 2018 18:37

Etat libre d’orange, patří sem? true lust..neobvyklá a zajímavá

 Po nastříknutí cítím sladkost, která se rozvine v hřejivou sladkost, s lehkým dotykem kokosu a závanem jasmínu a pak už jen mám chuť..