Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Cervanek
Avatar
28. prosince 2017 12:04

Martula Betrothal je opravdu královná vůni KRÁLOVSKÉ značky. Krásná recenze, Marti - podtrhu Tvůj vytříbený vkus  Vůni vládne májová růže ve vší kráse.

a podobně jako Jubilee Bouquet je vydávána k významným příležitostěm britské královské rodiny 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 12:11

Martula Přiměla jsi mě k tomu, že jsem si musela vyhrabat vzorek. Popsala jsi ji krásně, přesně taková je .

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 12:30

Cervanek blackviolet Děkuji Teď v zimě a brzy na jaře je Betrothal nejkrásnější, tak jsem se musela podělit o své dojmy.

Cervanek
Avatar
28. prosince 2017 13:04

Calèche Soie de Parfum (Hermès) -

asi jsem si spletla vlákno; ale Calèche není pro mě mainstream  - neb se dnes moc nenosí

Květinová chypré s dřevitým základem. Kouzelná, žensky přitažlivá,velmi elegantní s ryze francouzským šarmem. Skrývá v sobě různé odrůdy růží, jednou z nich je májová z Grasse, pižmo, jasmín a aldehydy.Má mnoho fází od šťavnaté až po hedvábně pudrovou. Mám radost, že se vrátila k takřka svému flakónu, který k ní patří. Vzpomínám si na svého kamaráda Pierra, který mi kdysi dávno řekl,že Calèche je vůně věčné ženské krásy, zralosti a elegance, a že žena, která nosí Calèche, ví, co je dobrý parfém.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 14:36

Postupne docitavam recenzie z poslednych dni. A je to "poctenicko" 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 17:25

1831 Norma, Bellini (Histoires de Parfums) - čistý parfém

Koupu se v paprscích slunečních,

usínám v polštářích z mechu,

jsem jednou z mála posledních,

živoucích těch v přírodě dechu ... 

Jiskřivé aldehydy jsou jako sluncem malované zlaté ornamenty zdobící mechovou zeleň. Lehounce se třepotají v letním vánku a proměňují se s každým dalším okamžikem. Kaleidoskop tvarů a jasných barev, živoucí hra vjemů … mýdlovými tóny prostupuje olejvitá sladkost růže a máslová hebkost ylangu. Bílá něha jasmínových kvítků uvolní svou omamnost, aby se prolnula s pačuliovou zemitostí. Kontury dělící světlo a stín se pomalu rozostřují a za přivřenými víčky se rozplývají stejně jako celý okolní svět. Vše je pouhým měkce zelenkavým mlžným oparem, jímž proplouvá vanilkou provoněný pižmový obláček.

Nabízí se mi podobnost s N°5, ale pro mě ta postrádá život. Norma žije. Vibrující záře aldehydů roztančí vůni květin, nakrátko potemní při ozvách pačuli a pryskyřičných akordů a zanedlouho se usadí v tlumeném jasu něžně pastelových tónin.  

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 18:28

Dalia JE krásná, Dali. Ale já se nemohu rozhodnout, zda není pro mě lepší Turandot, či Carmen. Kdybych sázela a vyhrála, pořídila bych všechny 3!

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 18:29

Dalia Krasne si ju popisala  a presne si vystihla rozdiel s No5. Je to najkrajsia vona z celej sady i ked mne pomotala hlavu Turandot.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 18:43

Korsičanka Micuska Turandot a Carmen na vyzkoušení teprve čekají. Vyzkoušenou mám zatím jen Normu a Madame Butterfly. Líbí se mi obě. 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 18:51

Dalia Nádherná recenze. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 19:13

Martula Děkuju ... 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 21:57

Dalia Dostala si ma Dali, recenzia s fotkou sú akoby spojené nádoby, patria k sebe. A motýle v mojom bruchu opäť zatrepotali krídielkami.....

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 22:00

milacka  ... Dari, za ty motýlky jsem moc ráda! Děkuji!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 22:27

milacka Mají proč se třepetat - ti motýli Všechny 3 jsou krásné, jak jsem psala. A zajímaly by mne EdP, zda jsou opravdu o tolik slabší než extrait Na Elnino mají Normu EdP za neuvěřitelnou cenu - přes 1300,-

A na holandské Parfumarii, kdyby nešíleli s tak vysokým poštovným, už některý extrait ve slevě vlastním

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 22:52

Korsičanka Poštovné je likvidačné, máš pravdu, vie niekto popísať rozdiely medzi edp a extraitom? Tiež ma to zaujíma, Norma by sa mi mohla páčiť, cítim to.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 09:29

milacka Korsičanka keby ste čosi objednávali, tak sa rada pridám

Dievčatá, krásne recenzie ste zas popridávali

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 15:13
Reakce na Martula:

​Myslím, že líbila Je to vůně jako stvořená pro romantickou duši.

Dali, kdybys chtěla vzorek, napiš, ráda pošlu.

​Betrothal je vůně vznešeného charakteru. Pastelová harmonie květinových tónů, o které píšeš, je naprosto trefné vyjádření. Jiskrná citrusová svěžest a temná živočišnost jsou dvě polarity, mezi nimiž je krémově hutné a úžasně hladké květinové srdce tlukoucí v neochvějném rytmu, pevný bod kolem nějž se točí celý svět.

Děkuji, Marti, za možnost vyzkoušet tuto krásnou vůni! 

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 18:31

Comme des Garçons 3 (Comme des Garçons) - opulentní bylinná směs s kořením - byliny dílem suché a dílem zelené....andělika s bazalkou, prachový vetiver, březová kůra i listy. A navrch sladký kardamon a jemně mletý pepř a následně ještě tóny teplého kadidla. Přesto ale až do tohoto momentu vůně působí chladivě - jak ledový horský vítr. Ovšem po úplném rozvonění pole opanoval svěží zelený vetiver se strouhnutou nahořklou citronovou kůrou. Je to sice unisex, ale pohybuje se na hraně blíže k vůni ryze pánské...zato ale luxusní pánské...

Cuir (Le Galion) - v rozporu s názvem vysloveně kožená příliš není - nejdřív studeně svěží pánská kořeněná se sladkým růžovým pepřem, za kterým se sladká kůže schovává. Rozvoněla se do hodně suché nasládlé směsi dřevitého a pepřového prachu s lehkých chyprovým nádechem. Tohle se povedlo...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 19:34

Dalia Dali, mám radost, že se ti vůně líbí A taky z toho, že pošta už je po předvánočním nestíhání zase v kondici a doručuje naše obálky se vzorky přímo bleskově

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 21:12

Perris Monte Carlo: Oud Imperial (EdP)

Krásná dřevitá vůně s kůží. Prolíná se tady několik druhů dřeva z jižních lesů, krémový santal, sluncem prohřátý cedr, zelené jehličí. Orient v podobě šafránu, zakouřený vetiver a jemná kůže. Pod dřevem se ukrývá suché pačuli a kadidlo vzbuzuje dojem, že jsme vstoupili do lesního chrámu.