Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 25. prosince 2017 23:25

Miru teda to je krásna recenzia a tie mužove slová 

wendulka tiež krásna recenzia. Vôňu som skúšala, pozerám, že som jej dala neutrál. Skúsim sa ešte pohrabať a nájsť vzorku.

Martula Orlov je pekný, určite ho vyskúšaj 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. prosince 2017 23:33

andry Jo, není špatná, ale při exkluzivní ceně by člověk očekával trochu víc než jen "další běžný L´Artisan", že jo?

sisa.b A nezkoušela jsi tu Star of the Season před tím třepa v teple? Do tepla totiž podle mě bude už moc.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 00:31

wendulka no prááávě...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 09:13

Cuir Venetien - David Jourquin

Podle složení by měly dominovat kůže + růže. Hlásím, že minimálně stejně důležitou složkou je nahořklá citrusová kůra nebo grep. Vidím mladou slečnu, která popíjí grepovou šťávu vymačkanou z hodně vyzrálých plodů, opodál na vedlejším stole je kytice rudých růží - dívka je spíš tuší než cítí a hledá rtěnku ve své nové růžové kabelce z jemné hladké kůže.
Je to mladistvé, docela líbivé..a nudné. V této cenové kategorii bych čekala více propracované složení. Po hodince cítím na ruce něco, co mi výrazně připomíná Dalimix od S. Dali a ta je cenově poněkud jinde.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 11:12

Panthea - Stéphane Humbert Lucas 777

Panthea - bohyně? Ano, ale vystupující v pohádce Anděl páně. Protože tato vůně je jako naducané bílé obláčky na modré obloze. Čistá, vzdušná, čajově kosatcová. Působí luxusně a draze, výdrž hodnotím pro tento typ vůně jako nadprůměrnou.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 11:18

Opardu (Puredistance)

Lásky času vábení …

Mnohé nuance ženy vetknuté v dech rozkvetlého jara. Opojná noblesa bílých květů rozpouštějící svou distingovanost ve snivé auře kvetoucích šeříků. Opilá vzduchem vibrujícím životem, uhlazená sametově teplým vánkem, šepotající beze slov sladká tajemství něžných citů.

Opardu voní po květinách a krému,

hladí …

a zvuk dává máji jménu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 11:24

Martula Škoda, složení vypadalo lákavě. Ale fotografie se ti moc povedla!

Cervanek
Avatar
26. prosince 2017 11:48

Dalia Dali, krása slov i nádherný obrázek. Opardu si vyložila přesně.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 11:53
Reakce na Cervanek:

Dalia Dali, krása slov i nádherný obrázek. Opardu si vyložila přesně.

Dalia  Dali, zrovna ti to jdu napsat, Sylva byla rychlejší Výstižnější popis snad ani nemůže být. A ten obrázek - krása.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 12:10

Cervanek Martula Děkuji, potěšily jste mě. 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 12:24

Dalia krásny popis aj obrázok   A ja sa začínam tešiť na jar (najmä keď ma teraz naháňa nejaká viróza)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 12:46

sisa.b Děkuji, Silvi.  

Při zkoušení Opardu jsem jaro intenzivně cítila. Také se na něj těším. Ovšem zima zatím žádná pořádná nebyla. Uvítala bych nějaký sníh a mráz. 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 12:54

Samé krásně napsané recenze Dalia Martula  a ještě doplněné vždy trefným obrázkem. Tohle ovbdivuju. Nádhera.

Sníh a mráz bych taky brala, když už je ta zima, protože spousta vůní se v tomhle počasí nemůže ani pořádně projevit nebo na ně ani není nálada. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 15:43

sisa.b @foteini

...děkuji...

Offline olilla
Avatar
81 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 08:56

Miru Je to nádherná vůně a musím říct, ze v létě je snad ještě krásnější.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 19:16

olilla 

...ano, je nádherná!

A ona se hodne mení...

...nekdy voní tak jasně, čistě, leskle, to v chladných teplotách, jak právě onen vzácný porcelán...,

a jindy zas, a to spíše v teple, v mistnostech, jde do pudrova, pylovoprachova...

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 20:24

Pistachio Ganache Payard ...u téhle vůně jsem šla přes "takhle nechci vonět", přes "ale jo, jde to" až po to "doufám, že ji nikde nemají".

Přitom na ní není nic zvláštního. Je to takový jednoduchý pokus o gurmánku. Sladká tak akorát a je v ní to, co podle názvu čekáme.  Je to pistáciová zmrzlina spolu s nugátem, politá čokoládou. V začátku je sladké pistácie víc, později ji nahradí částečně čokoláda s medem a kapkou  levandule. Což asi změnilo i můj pohled . Sladká přesladká v začátku s velice příjemným koncem. No paráda. 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 10:04

Betrothal (Grossmith)

Původní vůně Betrothal vznikla v roce 1893 na počest svatby prince George, vévody z Yorku a princezny Mary.

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Fragrantica.com

"Nová" Betrothal vznikla opět na počest svatby v britské královské rodině - v roce 2011,brali se Kate a William.

(No, Kate prý sice měla na sobě při obřadu White Gardenia Petals od Illuminum, ale to vůbec nevadí..)

Zdroj: Fragrantica

Jaká je tedy moderní Betrothal?

Začátek je svěže citrusový díky neroli a odráží se v něm vzpomínka na klasické kolínské vody našich prababiček.

Nostalgie trvá jen chvíli, protože prakticky okamžitě se ke slovu hlásí sladce vonící májová růže, krémový ylang a pudrový heliotrop. Vytvářejí pastelovou harmonii jemných květinových tónů, které jsou lehké a vzdušné jako závoj nevěsty.

A protože se jedná o vůni královskou, nemůže být jen jemná a dívčí. Nastupuje cibet. Složka, kterou v některých vůních těžce vydýchávám, nikdy nezapomenu na cibet z Bal à Versailles, kdy jsem se cítila být lapena do nevětraného pelechu nějakého zvířátka a drhla a drhla.

Cibetka v Betrothal je milá a přítulná. Dává vůni výrazný a přesto příjemný punc živočišnosti. A stále nechává prostor květinové kytici, která je opravdu velkolepá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 11:48

Martula Ach, to je nádhera!  Vím, že tato vůně by se mi moc líbila. 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 11:56
Reakce na Dalia:

Martula Ach, to je nádhera!  Vím, že tato vůně by se mi moc líbila. 

​Myslím, že líbila Je to vůně jako stvořená pro romantickou duši.

Dali, kdybys chtěla vzorek, napiš, ráda pošlu.