Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 21:52

Cervanek Bože takový cavyky.

Ještě jsem tam nebyla, teprve budu hledat a zjišťovat, ale při tebou popisovaném postupu to stejně nechám nejspíš až na tu Paříž, jestli mě to s Midnight Special do té doby nepřejde.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 22:20
Reakce na slniecko:

Výraznejšia? Tak to si ju musím dobre rozmyslieť, lebo už EdP používam na rozrazenie davu...

​No pokud jde o Fate - mou lásku velikou a dlouholetou, hned vedle Shalimaru, a vlastně signature - tak mně si líbí obě koncentrace, edp i extrait. Eau de parfum na mně drží krásně a dlouhé hodiny (a fakt i po mnoha hodinách přijde občas kompliment na krásnou vůni). Extrait je ještě o něco barevnější, hladší a ... a už pěkně dlouho má své místo jisté v mém tužebníku. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 22:22
Reakce na sisa.b:

slniecko vážne? Ja ju teda musím na sebe dosť hľadať

​To si právě u Fate vůbec neumím přestavit. 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 22:52

domenica mala som len malú vzorku a skúšala som len na ruku, možno by to chcelo riadny nástrek  Ale keď aj wendulka  písala, že ju slabo cíti, tak som ju tiež odložila. Skúsim ich ešte obe porovnať, ak mi z EdP ešte niečo ostalo.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 22:56

sisa.b No dřív jsem Fate EdP vnímala jako hodně intimní. Přímým porovnáním s extraitem se vnímání intenzity trochu zlepšilo, ale zase tím z ní vylezly složky, které nejsou tak úplně můj šálek kávy.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 23:12

sisa.b 

Určitě dej koncentraci edp ještě šanci.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 23:31
Reakce na domenica:

​Extrait je ještě o něco barevnější, hladší. 

Toto predpokladám, u Amouage je to prakticky vždy tak.​

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. prosince 2017 23:58

Stora Skuggan: Silphium

Silphium je bájná rostlina, užívaná v antickém Řecku a Římě jak pro nejrůznější lékařské účely, tak i jako afrodiziakum, ale i jako koření, která se pěstovala ve městě Kyréna v dnešní Libyi. Bývala vzácnější než šafrán či skořice. Pak znenadání zmizela. Vědci se z dostupných pramenů domnívají, že snad mohlo jít o rostlinu příbuznou s fenyklem. A přesně její vůni se Stora Skuggan snaží interpretovat. Fenyklově sice nevoní, přesto je velmi zajímavou kořenitou orientálkou.

Na začátku voní hodně pryskyřičnatě s typickým koženým podtónem labdana, aby po rozvonění dala vyniknout sušenému aromatickému tabáku s drceným pepřem, zázvorem, skořicí a hřebíčkem. Úplné suchosti se ale bát nemusíte, jelikož je osvěžena citrusově kořenitou pelargónií, aby se v základu proměnila v meditativní kadidlovku s pálenou myrhou, cedrem a kůží. Polopaticky řečeno: Silphium je Fate, šmrncnutá Mandalou s tabákem navíc, která se však k mé lítosti kloní už moc do pánska.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 20:04

Pure eVe The Different Company

Nazdar vole, tak jsem ti teď viděl Evu,

tuhle naši krasavici nevšedního zjevu...

Potkal jsem ju na ulici dneska ráno

Tak jsem ju chtěl hnedka pozvat na cinzano.

Vona na to řekla, že to není její styl,

že má radši víno a že su imbecil.

Je to prostě supr baba, borci po ní šílí,

voní sladce po mandličkách, zubiska má bílý,

Voči má jak laňka a háro má jak Shakira

Vsadím se, že oblbnout zvládla by i upíra.

Tvářičky má hebký, bílý, jak andělský křídla,

já prej nemám šanci, páč nosím bundu z Lidla.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 20:05

Luna 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 20:11

Luna Boží!!!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 20:16

Luna ... Ty jsi šikovná!

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 20:18

viktorka_od splavu  wendulka 

Dalia Ne, spíš su pobouchaná, ale je na čase se tím netajit.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 20:19

Luna 

Maluje a veršuje, niche parfémy miluje! Slibuje a slibuje...

Online Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 20:33

Luna No špica!

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 20:45

Luna 

To opět nemá chybu

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 20:48

Korsičanka Pozor, neslibuju, naše věc je již v pokročilém stadiu.

Fleur  To je od tebe, jakožto největší odbornice, velká pochvala a teď budu děsně nafoukaná.

jerry  Díky.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 21:19

West Third Brand: Tobacco 1812

Je naprosto dokonalou tabákovou gurmánkou, doslova k nakousnutí. Tabák je tu totiž smíchaný se sušenými meruňkami, rozinkami a dalším kandovaným ovocem a pralinkami z mléčné i bílé čokolády, plněné náplní z červeného ovoce. Tobacco 1812 je vůní, která s přehledem strčí do kapsy i Fordovu Tobacco Vanille, jelikož je na rozdíl od ní skutečně tabáková a plnotučná jako Angel Muse.

Perfumer's Workshop: Tea Rose

Je růží z rodiny Rosenlust či Manhattan Rose. Na rozdíl od nich ale obsahuje těžší aldehydy a větší množství růžové peĺargónie, díky čemuž je víc citrusově kořenitá a zelenější. Cedr s ambrou v základu jí potom v základu dodají vinný tón, držený na uzdě sladkým růžovým dřevem tak, aby růže nezkysla a nezačala čpět. Vůně je to krásná, přesto právě kvůli tomu cedru mají moje větší sympatie Krigler a April Aromatics.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 22:02

Luna Tak supeeeer! Díky.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 14. prosince 2017 22:06

Papillon Artisan Perfumes: Dryad

Palouček na kraji lesa po setmění. Lehkým tanečním krokem se objevují rusalky a špičky jejich jemných střevíčků hladí temně zelenou galbanovou trávu, jejich průsvitné řízy ozdobené bylinkami za nimi vlají a víří lesní vzduch s vůní dřeva. Opatrně našlapují na mechové polštářky a pohazují svými rusými vlasy, které ještě voní po meruňkách z nedalekého sadu. Jen jedna jejich družka netančí a sedí u lesní tůně, v ruce má kytičku narcisů a kosatců a sní. Pokládá květy k tůni a sní o tom krásném princi, který snad znovu přijde...