Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 12:34

slniecko Máš naprostou pravdu! 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 12:41

Dalia některé dnešní vůně jsou taky mistrné a "duši" mají. a klidně je můžeme nazvat uměleckým dílem.

nabízí se tedy zjednodušení, že dřívější lidé měly složitější duše než ti dnešní. ale to se mi taky nezdá. doba je uspěchanější. ale stesky, radosti a filozofování přeci jsou nám lidem vlastní. 

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 12:44

Dalia 

sfouknu prach z obrazů ztracených

n á d h e r n é 

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 12:49

wendulka  Áno, áno. Potvrdzujem. Nin-Shar nie je určená pre teba. Ale tá v ktorej si prišla (už sa nepamätám, ktorá to bola), tá voňala na tebe excelentne.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 12:53

alibi Mně přijde současný svět jaksi odduševnělý. Ne tím, že by lidé měli jednodušší duši, ale spíše proto, že hlasům duše/srdce nedopřávají tolik pozornosti. Je problémem se zastavit, vnitřně zklidnit, obracet se do svého nitra ... to by mohlo být na dlohou diskuzi.  Já jsem šťastná, že jsem k Mitsouko našla cestu a že je mi v její společnosti dobře.

Micuska Děkuji, Vierko ... 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 12:54

Micuska To byla Single Malt od Kiliana. Ano, to je aspirant na stálici poličky.

Dalia Krásné vyznání!

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 13:21
Reakce na Dalia:

alibi Mně přijde současný svět jaksi odduševnělý. Ne tím, že by lidé měly jednodušší duši, ale spíše proto, že hlasům duše/srdce nedopřávají tolik pozornosti. Je problémem se zastavit, vnitřně zklidnit, obracet se do svého nitra ... 

​asi máš pravdu. nemůžu soudit jen podle sebe a citlivých lidí, jako jsi ty. v průměru bude oproti dobám minulým asi víc těch, kteří takové věci, jako je duševní klid, neřeší.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 16:09

Luna . Tak si doufám brzy přečteme knihu zveršovaných recenzí. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 16:35
Reakce na Luna:

 

Dalia Ne, spíš su pobouchaná, ale je na čase se tím netajit.

​ ...a to dobře děláš! 

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 19:52

černá káva Keby som to bola vedela, tak mas uz vzorku doma. Poslem ti ju pri najblizsej prilezitosti. Nikde inde ju nezhanaj, prosim.

Offline černá káva
Avatar
1912 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 20:01

Micuska  U nás šel kdysi film, z něhož jsme často citovali  - "Kdyby jsem to byl věděl, tak bych sem

sem nechodil". -To je blbá asociace, že

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 20:11

černá káva Popravde? Dost blba . Uz mam vialky od Korzičanky, tak si rozmysli čo by si chcela .

Offline blackviolet
Avatar
3331 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 20:49

Ex Nihilo: Bois d´Hiver

To, co mě na tomto Zimním lese překvapuje, je ta zvláštní sladkost. Nejsou to žádné bonbónky, žádné sladké delikatesy. Je to hladká bílá poleva se špetkou štiplavého pepře a mentolového kardamomu a nenachází se na dortu, ale na dřevě. Se sladkostí kontrastuje suché zemité pačuli a dotyk květin. Obě složky pak spojí pudrové pižmo, které začne dominovat a krásně harmonizuje s dřevitou složkou.

Může takhle vonět les v zimě? Možná. Ale ne ten náš chladný jehličnatý nebo smíšený les pod sněhem. Spíš les někde na jihu, kde je teplé klima a ve vzduchu je vůně suchých cedrových větví, suché půdy  a sladkého pudru.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 21:18

blackviolet ten popis mi evokoval okamžite zimnú vodu od Malleho....podobajú sa?

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 21:36

slniecko Doufám, že ne:( Já ji moc necítím..

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 21:39

blackviolet Píšeš nádherně, ale když si přečtu tvoji recenzi na Dryad a aplikuji na sebe vzorek, říkám si, že popisuješ úplně jinou vůni:)) Já v ní mám kouřící komíny a ichtyolovou mast...

Offline blackviolet
Avatar
3331 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 21:40

slniecko Tu jsem zkoušela už tak dávno, že si ji moc nepamatuju. A vzorek bohužel na srovnání nemám. 

Offline blackviolet
Avatar
3331 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 21:42

Korsičanka Tak to vůbec. Na mně je to krásná klasická chypre .

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 15. prosince 2017 21:46

blackviolet To ti přeju Tak jsem si ji dle složení představovala.

Cervanek
Avatar
16. prosince 2017 11:28

Ex Nihilo: Oud Vendôme

Spíš než Oud Vendôme bych vůni přejmenovala na Safran Vendôme, oud je zde dost netypický,ze začátku neznatelný a objeví se jen sem tam v plné orientální kráse za to. Vůně jede na teplé šafránové vlně s drhnoucím dřevem ostrouhané tužky tj. cedru. Kadidlo vnímám velmi tabákově a do toho se zamíchá bílé pižmo. Vůně není úderná, ale velmi elegantní. Jako sedět v koktejlkách na měkoučkém křesílku z jemné kůže u otevřeného okna ne na Place Vendôme ale blízko Jardin Tuilerie.