Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 20:19

janejane já to vidím na retest Portraitu - s velmi nejistým výsledkem  pohrávám si i s myšlenkou na En Passant a Une Fleur de Cassie - stále, pořád, opakovaně, znovu a znovu.

U Carnal Flower myslím jasně vyplynulo, že to nebudeme kamarádi  

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 15:40

Fenice – Gritti

Vůně má představovat atmosféru divadla La Fenice v Benátkách. Rudé závěsy, večerní róby, slavnostní premiéra. Ale mučenka a broskev ve složení?? To nevypadá na klasickou „divadelní“ vůni ve stylu pudru a šminek ala divadelní šatna.. A ten zářivě rudý flakon – byla jsem hodně zvědavá, co se v něm skrývá.

Fenice je velmi netradičně, originálně pojatá vůně a to se mi líbí. Nepůsobí ani trochu starosvětsky a nostalgicky, což se mi u parfémů „pudr, šminky, rtěnka “ stává.

Svěží mučenka v úvodu doprovází omamný koncert pomerančových květů, lilií a jasmínu. Trochu živočišnosti a neskutečnou výdrž dodává musk v základu, je podobného druhu jako ten  z arabské Musk Yas. 

Fenice je zářivá jako jásavý soprán operní sólistky, jako bujarý večírek na oslavu vydařeného představení, jako radost ze života.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 17:24

Martula Už som si o Fenice čo to prečítala, ale tvoj popis je zďaleka najlepší, pomarančový kvet, ľalia a jazmín sú zložky, ktoré sú mojej parfumovej duši blízke, Fenice putuje do “chcem vyskúšať”.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 19:50

Green - Byredo  - Výroba ukončena, to se mi jistě bude líbit..a taky ano. Green. Ten název ji sedí. Je to opravdu zelená, květinová vůně. Taková trpce, hořce zelená. Květiny z ní udělají světlejší kytici, prozářenou bílou a fialovou. Pomalu přechází jen do té fialky, kterou nepřekřičí ani růže ani jasmín. Je silná, sladce voňavá, malinko pudrová, podpořená hořkou mandlí a jemností vanilky. Hodně podařená, takže konec výroby je šlápnutí mimo. 

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 19:57

milacka Darinko, myslím, že by se ti mohla líbit

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:25

andry  Tak  Carnal Flower a ty, to raději ne. Já si naopak pořím ještě další vzorek, abych měla o čem přemýšlet.

Ale napadlo mě, jak píšeš, resetovat v mém případě En Passant. Měla jsem odstřik před třemi lety a poslala ho dál. Mám ale tušení, že by to dnes mohlo být jiné.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:26

Martula Musk Yas neznám. Zní to krásně, přesto se trochu obávám té mučenky ve složení. V Al Hareem se mi sice mučenka líbí, ovšem na nošení to nakonec taky nebylo.

Renusatko No že jo? Green je jejich jediná vůně, která na mně funguje a oni jí zruší.

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:47

wendulka Al Hareem se normálně nosit dá - ty ho nemůžeš? 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 21:52

Korsičanka Sim tě, na můj vkus začala být po Angel´s Dust už i The Dark Side, teď třeba i Black Phantom. A to jsou přitom mandle!!!

No a dneska mám na sobě Lovely Patchouli 55 a přijde mi, že je ve srovnání s Established Cognac taky najednou nějaká sladší.

Cervanek
Avatar
17. prosince 2017 22:16

wendulka Established Cognac 66 rozhodně sladký není, jako echt koňak.

Pokud jde o LP 55, že je sladší než ten Cognac by mi nevadilo

Já mám bohužel v LP 55 houby - což normálně v pačuli vůních nemám, ale zde mě ruší, no.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:18

Cervanek Huš s houbama! Běda ti, jak mi tam vlezou.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:20

Renusatko to teda šlápnutí totálně mimo 

Ale kde bereš fialku je mi záhadou 

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:21

wendulka zajímavý vývoj: já se od loňska dám přes zimu málem na gurmánky a ty toto 

P.S.: a Al Hareem je v pohodě...?! 

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:25

janejane hurá do toho! vkus se překvapivě mění, vnímání taky  mě například dnes napadla hříšná myšlenka na Shalimar (W. se nebude smát, protože tuším netuší, jak špatný to může být...)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:26

andry 

Tak jako já jsem pořád na sladké. Jenom už holt není sladké jako sladké.

Offline blackviolet
Avatar
3331 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:27

Mugler Les Exceptions: Wonder Bouquet

Tahle kytice si se mnou pěkně hraje a mě to moc baví. Tváří se nejdřív úplně nevinně jako sytá květinovka - pomerančový květ s jasmínem a dotek konvalinky. Ale než stačím zjistit, co za kvítky v sobě vlastně skrývá... má pro mě ta šibalka překvapení.

Z kuchyně se přihrne vůně čerstvě upečených briošek právě vytažených z trouby. Jsou to ty máslové s mletými lískovými oříšky a nastrouhanou pomerančovou kůrou, krásně do hněda vypečené s krystalky mořské soli.

Pak se květiny vrací a na světlý stůl z navoskovaného dřeva servírují ještě teplé briošky a skleničku s medem. Objeví se s nimi i tuberóza, která se doteď mezi nimi skrývala. Vůně pečiva se krásně prolíná se sytými květinami a krémovým pižmem.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:30

blackviolet Briošky miluju. Jen tady mám pro změnu obavy z té soli. Teda na nošení. Na zkoušení by mě zajímala určitě.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:35

blackviolet já se od zkoušení Over the Musk potýkám z otázkou - kde toto vedou?

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:41
Reakce na wendulka:

Korsičanka Sim tě, na můj vkus začala být po Angel´s Dust už i The Dark Side, teď třeba i Black Phantom. A to jsou přitom mandle!!!

No a dneska mám na sobě Lovely Patchouli 55 a přijde mi, že je ve srovnání s Established Cognac taky najednou nějaká sladší.

​Přečti to po sobě, nějak ti nerozumím:)

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 22:45

Korsičanka Taky jsem na to koukala. Myslím, že má Wendulka vše sladké