Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 19:56
Reakce na Darya:

Dostala jsem vzorek Ciel de Gum od dobré duše a je krásnýAle do objednávky jsem taky přihodila raději 2 neznámé a 2 extraity

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 20:03
Reakce na domenica:

Díky, Moni, jsi zlatá. Do Pahy bych ráda s vnuky ve středu, písnu zítra navečer SZ, zda to klapne a zda bys mohla v nějakou dobu, kdy budeme mít po/před programem, a kde.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 21:13
Reakce na Korsičanka:

Tak jsem ten Ciel de Gum po mnoha a mnoha měsích vytáhla a znovu vyzkoušela. Mám v něm kromě trošky dřeva hodně ambry, připomíná mi v určité fázi Blue Amber od Montale, ale je jemnější. Mně se z těch butikových od MFK nejvíc líbí asi Le beau Parfum, no tak třeba někdy v budoucnu  Baccarat Rouge extrait jsem se ještě neodvážila vyzkoušet, mám strach, že ho přestanu brzy vnímat stejně jako EdP (ta moje debilní amygdala!). 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 22:12
Reakce na Darya:

Aha. Díky za info.

No já vlastně už Ciel de Gum nazkoušený mám, takže zas tak akutně ho nepotřebuju. Spíš jen že bych bývala využila nabídku pro to, mít jeden vzork od ní navíc do zásoby.

S tou Baccarat Rouge edp mám ten samý problém, tak se jednou stranou taky bojím, aby mi mozek nevypnul i u extraitu, ale zvědavost je silnější, takže nevydržím nevyzkoušet.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 22:19

Tak jsem se podívala na Kurkdjianovy stránky a opravdu, ten výpadek ve vzorcích Ciel de Gum bude nejspíš jen momentální záležitostí. Flakón je normálně k dispozici.

Já jsem si na základě téhle debaty připomněla všechny tyhle tři exkluzivky, vytvořené původně pro určité vybrané lokace... a parfém Ciel de Gum mě opakovaně okouzlil. Sice bych pro něj vybrala jiný název, ale co se dá dělat.

Pro mě je Ciel de Gum takovou skicou následně vytvořeného parfému Grand Soir. Ale tak povedenou, že ho možná i předčí

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 07. srpna 2017 22:19
Reakce na Darya:

To tě litujuuu Ale naděje umírá poslední

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 00:04
Reakce na Miru:

Četla jsem Tvoji recenzi a

je nádherná.!,

zní to velmi slibně, krásně.

Jen - je intenzita trochu víc intenzivní než intimní.?

Děkuji, Miru!  Parfém je opravdu spíš intimní, jak to často u čistých parfémů bývá... ale... hlavně přijde na to, jak bude působit na konkrétní osobu. Bezprostřední srovnání s parfémovou vodou, pokud ji znáš, je zajímavé, ale ještě lepší variantou je nezatěžovat se souvislostmi, prostě se jen navonět a ono se ukáže.  Asi to ale nebude úplně parfém tvých snů, který tě uspokojí zároveň v síle, hutnost, výdrži, pronikavosti... 

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 14:35

Lait et Chocolat Chabaud Maison de Parfum

...v belgických pralinkách hedvábně hladký tmavý a hustý nugátový krém s vmíchanými na velejemno namletými lískovými oříšky a

k tomu pocit, jako by jste se rtu slízávali ulpělou pěnu z poctivého sytého čokoládově hnědého kakaa...

...mňamózní.!

 Po chvíli gurmánské tornádo relativně a nepatrně zjemní svoji epikurejskou nálož ve vašem chřípí,

mám totiž pocit, že cítím i něco málo naslanělého,

možná křehoučké miniaturní preclíčky rozpouštějící se v ústech mezi pěnovými vlnami čokolády, nugátu a oříšků...

Delikatesa!

Black Phantom by Kilian

Rum v čokoládě...

...ohnivá tekutina právě se vsakující do tmavě hnědých čokoládových hoblinek, jako voda do lesního mechu...

Téměř v zápětí se k oné opilé čokoládě přidá silné černé espresso zjemněné a zahuštěné karamelem,

a aby vůně držela tvar a zůstala na místě, tak stabilitu zajišťují mandle -

ohromné množství mandlí i s jejich typickou narezlehnědavou jemně drhnoucí slupičkou namleté téměř na kaši.

Vůně není vůbec přeslazená, netrnou z ní zuby, nemáte potřebu ji zapíjet či přebíjet něčím, čímkoliv jiným...

...možná proto se jmenuje Black Phantom.

Protože jestliže vás dostane do svých spárů, jste ztraceni...

Aneb

lesklé zlatavo černohnědé obžerství.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 14:45

Clandestine Clara Penhaligons

...ano, souhlasím s Blackviolet -

tohle je

žena vamp.

Alkoholově vanilková měkoučká skořice kočírovaná otěžemi z pačuli a krocená živočišnou nasládlou ambrou.

...a ano, souhlasím i s Vendulkou - 

tahle dáma umí být/je pichlavá ale i vřelá, lísá se sice jak kočka, ale pořád jí v očích jiskří...

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 14:47
Reakce na Miru:

Black Phantom je krásná vůně a tvoje recenze také. Ovšem ta fotodokumentace je skvostná, kousek toho dortu bych si vážně dala .

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 14:52

Dates Delight House of Oud

Naprosto souhlasím s Vendulkou.

Akorát mně tu vůni jaksi "kazí" oud.

Nebo mám aspoň pocit, že tam prostě, byť nepatrné množství, JE. A to mi v nose vadí, neladí...

Le Pot Aux Roses

Éterické,

téměř andělské...

Křehoučké(ano, opět téměř souhlasím s Vendulkou)

sněhové pusinky, fialkové bonbonky, marcipánový prach, pohlazení okvětních lístků z růží a trošinku tepla.

A pak - 

už nic.

Škoda, že vůně vydrží pouze pár minut...

(jakoby jste stáli asi dva metry od flakonu s Petale Rose a snažili se zachytit vůni právě letící z rozprašovače...)

Je to jak vůně nevěstina závoje...

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 14:55
Reakce na cinkja:

...děkuji.!

Och ano, i já trpím - 

u vzorku i u obrázku...

...brala bych obojí.!

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 15:55
Reakce na Miru:

všechno moc pěkně popsané. úplně živě si ty vůně umím představit.

ale ta zmrzka s preclíkama (i když ona to asi nebude zmrzka) - slintám

Offline milacka
Avatar
5452 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 16:37
Reakce na Miru:

Miru, ďakujem, pochutila som si...

Parfumové obžerstvo bez pocitu viny. Celé perfektné. Voňavé a jedlé.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 18:00
Reakce na alibi:

+

milacka

děkuji...

(...a za Vaši případnou štíhlou linii může Vendulka...)

Online slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 18:27

Antonia's Flowers:

Antonia's Flowers Asoluto: Najkoncentrovanejšia a najprísnejšia verzia. Patrí do "rodiny" pôvodnej Antonia's Flowers, ale zrejme nemá totožné zloženie, aj keď ho výrobcy neuvádza. Začína veľmi staromódnym typom aldehydov, ktoré sa na ne bohužiaľ nerozkladajú, zato prebijú celý zvyšok vône. Takže väčším rozborom neposlúžim...

Floret EdT: Veľmi radostný kvetinový začiatok, na štýl extraitu Champs-Elysées od Guerlaina, ale oveľa umiernenejší. Vylúpne sa rozkošná, veselá kombinácia hrachoru so zrelou, ale neprezretou marhuľou. Nakoniec sa usadí do veľmi príjemnej marhuľovo-kvetinovej vône s dobrou výdržou.

Floret EdP: Výrazné kvety s ľahkým nádychom aldehydov. Z nich vyjde víťazne zaujímavá kombinácia konvalinky s nazelenalou tuberózou, ktoré trochu odľahčí aj tak pomerne vážny marhuľový tón. Končí ako jemná ovocná tuberóza s marhuľou, príjemná, decentná, s akousi pozitívnou atmosférou.

Sogni del Mare: Začiatok výrazne trpký, bergamotovo-čiernoríbezľový. Neskôr prejde zahmlenejj lotosovej, úplne nesladkej vône. O nejaký čas pribudne bylinne ovocný tón - to by mohla byť avizovaná divá rebarbora. Celkový dojem je ani nie morský, ako skôr teplý podvečer pri pokojnej jazernej zátoke.

Rokka: Je síce určená mužom, ale podľa mňa totálny unisex. Veľmi nežná, nenápadná kolínska. Citrónovo-fialkový začiatok zaručuje, že úvod je sice čerstvý, ale nie ostrý,ani trpký, zvyšok vône je doslova mäkký, prítulný, nenápadný a neobťažujúci ako ranný letný opar.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 22:02
Reakce na Miru:

Hned, jak jsem Black Phantom zkusila úplně poprvé, jsem si vzpomněla na Tebe, že to jsi Ty. Domenica může dosvědčit.

Nezapomeň, prosím, dát recenze i do databáze.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 22:16

Ormonde Jayne: Montabaco Intensivo

Nenechte se zmýlit názvem. Montabaco Intensivo není ani příliš tabáková, ani nijak přehnaně intenzivní. Je to poměrně jemná orientálka, vyznačující se výrazným Iso-E-Super, typickým pro všechny Gezovy vůně, jímž se snaží dodat vůním Ormonde Jayne punc éteričnosti. V úvodu osvěží chladivý kardamom s jalovcovým jehličím a tóny citrusových muškátů a hořkého pomeranče. Ve stejném duchu pokračuje i po rozvonění, kdy se vydá směrem k citrusové čajovce s okvětními plátky růže. Tabák se objeví až v samotném základu, ale nepředstavujte si žádný doutník jako v případě Fumerie Turque nebo Naja. Tohle jen několik lístků sušeného tabáku, který v kombinaci se sametovými tóny chypre a již zmíněným Iso-E-Super působí skoro až andělsky.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 23:20
Reakce na Miru:

Krása. A obdivuju taky, jak k tomu dokážeš najít ty výstižné fotky 

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 09. srpna 2017 07:59
Reakce na blackviolet:

To je fakt. Někdy si říkám,že bych si i troufla tvrdit,že poznám,že je dávala Miru . Když roluju od konce.