Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 02. července 2017 10:26
Reakce na Dalia:

Dali, používám takovýhle naléváček, do vialky se krásně vejde a jeho rozšíření "pobere" parfém z rozstřiku, takže ztráty jsou nepatrné.

http://vankat.refan-parfemy.cz/index.php?route=product/product&path=49_34&product_id=118

K Vjole jsem si udělala poznámku ke vzorku na poličce, tak jestli tě zajímá, jak ji cítím já, tak tam...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2017 10:54
Reakce na Poéma:

Velmi pěkně jsi Vjolu popsala!

Ano, je to vůně, která může zprvu až vyděsit. Ale stojí za to si počkat.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 02. července 2017 11:04
Reakce na Dalia:

Děkuji, ano máš pravdu. Je krásná po nějaké době,  na mně pak zůstaly jen fialky podpořené vanilkovým popraškem, v téhle fázi se mi líbí nejvíc. Jen mě ten začátek zaskočil...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2017 11:05
Reakce na Poéma:

Zkus ji v deštivém počasí. Tehdy je nejlepší!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. července 2017 11:10
Reakce na Dalia:

Rouge Avignon opravdu není vůbec špatná. Mně tedy trochu typově připomíná Noir de Noir s gurmánskými tóny malinové marmelády a kakaa a s trochu slabší výdrží, ale to není nic na škodu.

Z těch dalších mě zaujala ještě kromě Korsičankou zmíněného Tabac Rouge hlavně Hesperys, Antiqua (to je multivitamín akorát teď na léto), Verveine Figuier a Cotton Egyptien (taky obě na léto) a Dzhar.i A za zmínku ještě stojí Cendres de Thé, Lentisque a Sable & Soleil.

Když tak tady je přímo vlákno Phaedon, kde najdeš recenze pohromaděhttp://www.parfumanie.cz/forum/detail/znacky:c13/t55.htm?page=1 .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. července 2017 11:16
Reakce na zdensy:

Mně Rose Gold nepřijde tak špatná, ale máš pravdu, že ve srovnání s Ta´if prohrává.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2017 11:26
Reakce na wendulka:

Děkuji, Vendulko. Vlákno s chutí pročtu.

Rouge Avignon mě tak zaujala, že si ji časem budu muset pořídit.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2017 13:29

Cream (Les Voiles Dépliées)

Předem se omlouvám hlavně Vendulce, od které mám vzorek, ale u této vůně bych těžko hledala slova taková, aby se Cream dostalo alespoň zdání zajímavosti ...

Takže se vší upřímností - Cream = nuda

... vymačkaná šťáva z citrónu, pár kapek šťávy z pomeranče, umělé vanilkové aroma podtržené umělým sladidlem. Nic víc, nic míň ... musím přiznat, že toto je pro mě jeden z nejhorších parfumérským počinů, jaký jsem kdy měla čest zkusit.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. července 2017 13:59
Reakce na Darya:

Když jsem Lys zkoušela úplně poprvé, přišla mi velmi omamná, možná ti vadí ta lilie samotná. Je to velmi vytrvalá vůně s velkou intenzitou. Jedna z mých nejoblíbenějších Jde i trošku do mýdlova, je taková ostřejší. Každopádně třeba moje mamka ji má taky moc ráda, dokonce jsem jí věnovala svůj původní flakon. Ale vkus máme každá jiný, tak nezoufej, prostě vyzkoušelas, nelíbila se, další

No ja som to neskôr skúsila znovu a naozaj mi nesadla. Možno to bude naozaj tá ľalia. Budem si na ňu dávať pozor. Skúšať ešte mám čo. Už mám pár favoritov. 

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 02. července 2017 19:42

Už sem vyzkoušela víc než půlku svýho discovery kitu od Etat a zatim se mi vpodstatě líbí všechny. Některý víc a některý míň, ale unesla bych je všechny. Nicméně ty 'kontroverznější' pro mě si nechávám na později, tak se možná skore obrátí. Zatím ale vede Fat electrician  

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 02. července 2017 20:02
Reakce na Ounz:

 Že? Ale tak dělají i 50ml balení ( u You or someone like you dokonce na ALZD i 30ml), tak jich člověk může pořídit víc. Mně se teď do pořadí zamichaly další dvě vůně od jiných značek a asi trochu utekly pelotonu, tak ELdO bude muset chvíli počkat.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 02. července 2017 20:08
Reakce na Krehutka:

No, já začínám trpět mučivejma výčitkama, že toho mám moc (teď sem si koupila Archives a ještě Acqua di parma colonia) musim 'keep kalm and don't shop parfumes'  a ještě mám vzorky By kilian a Nasomato a nutně chci jít do Egoist(?) a Oderu..

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 02. července 2017 20:15
Reakce na Ounz:

Já toho zas tolik nemám, ale nechci kupovat zbytečně. Teď trpím akutní touhou po 2 parfémech, tak chvíli počkám, jestli to nepřejde samo a kdyžtak prostě budu MUSET, no.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 02. července 2017 20:17
Reakce na Krehutka:

Když musíš...tak musíš  já toho zas asi nemám úplně TOLIK, ale trochu mám pocit, že sem se vymkla..tak se zas chci dostat pod kontrolu. Prostě neočichám všechno a nebudu mít všechno 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. července 2017 20:33
Reakce na Dalia:

Cream (Les Voiles Dépliées)

Předem se omlouvám hlavně Vendulce, od které mám vzorek, ale u této vůně bych těžko hledala slova taková, aby se Cream dostalo alespoň zdání zajímavosti ...

Takže se vší upřímností - Cream = nuda

... vymačkaná šťáva z citrónu, pár kapek šťávy z pomeranče, umělé vanilkové aroma podtržené umělým sladidlem. Nic víc, nic míň ... musím přiznat, že toto je pro mě jeden z nejhorších parfumérským počinů, jaký jsem kdy měla čest zkusit.

Tak to jsi ještě od nich nezkusila Gato. Z toho by ti teprve vstávaly vlasy hrůzou na hlavě-

Já právě, že jsem Cream zkusila až po Gato, proto jsem k ní přistoupila celkem shovívavě. Nicméně je pravda, že po skvostech jako Potiche, které značka vyprodukovala, je to pořád značný sešup v kvalitě zpracování.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2017 20:48
Reakce na wendulka:

To se musím jít mrknout alespoň na složení.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. července 2017 20:49
Reakce na Dalia:

No složení právě, že vypadá zdánlivě úplně neškodně. To je ta největší zrada.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2017 20:56
Reakce na wendulka:

Už jsem mrkla a máš pravdu ... vypadá to neškodně.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 03. července 2017 11:50

Une Nuit Nomade Rose America

Růže, která mě uvítala, byla ta bulharská – olejnatá, mírně nakyslá a prašná.
Připouštím, že nyní roste v dunách Montauku a celým jménem se volá Rosa Rugosa, ale myslím si, že její kořeny sahají určitě někam na úpatí Staré Planiny, do Růžového údolí. Jednoho dne prostě nazula trekové sandály, do baťohu hodila pár kousků oblečení a vyrazila do světa. Pěšky, stopem, lodí, a po několika měsících konečně vystoupila na březích Nového světa ….
Parfémy, ve kterých dostane růže příležitost, mají v mém srdci vždy místo. S radostí tam přijmu i tuhle světoběžnici, vonící po suchém malinovém listí a hřebíčkovém karafiátu. Počáteční nasládlá olejnatost ustoupila slanému větru vanoucímu na všech těch mořích, přes které putovala. Nasákla dřevem a také trochu kovem a nemůže se zbavit písku. Její krása je vlastně za zenitem, už se nechlubí svěžím vzhledem. Je pikantní, tajemná, a máte dojem, že se pořád dívá kamsi přes oceán ...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. července 2017 15:25
Reakce na Hanka H:

Začínám mít po čase na růže opět chuť. Myslím, že letošní podzim pro mě bude hlavně o této květině. Naštěstí už jsem tu "svou" pro letošek našla.

Lákavý popis!