Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 27. června 2017 10:08
Reakce na Luna:

no takhle bych to uplne neformulovala.. ale z vuni ktere mi sednou se mi vzdy bude libit ta drazsi, z te padnu na zadek takzvane. ja nevim jakto ale proste to tak u me v mnoha oblastech funguje. neze kazdy drahy parfem/vec  je nutne lepsi nez levny, to rozhodne ne:-)

jj fugit amor urcite a jeste by se mi moc hodila aspon mala ta suma oriental/une nuit a bali na dovolenou...:-)

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 27. června 2017 10:20

Suma Oriental je bezva, tu celej týden testuju. Večer, pokud děcka rozumně usnou, napíšu dojmy.  K počítači se normálně nedostanu,  okupuje ho celý den Odvážna Vaiana. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. června 2017 10:29
Reakce na euridike:

No právě, hrozně mě na tom láká ta skutečná vůně oceánu, písku, rostlin, rozkládajících se řas a živočichů. Jako takhle napsané to působí dost divně, ale dohromady to prostě dotváří tu správnou atmosféru. Teplá moře moc nemusím, spíš sever, vylidněné pláže, teplota vody jen na to, aby si člověk namočil palec, zataženo, trochu vítr a pískem zabarvená voda, v dálce maják... Jestli si s dune nebudu rozumět, budu zklamaná, jestli si sedneme až moc, budu asi muset napsat narozeninovým skřítkům. Jako nejradsi bych všem zdejsim sadistkam vynadala, že mi tu pořád předhazují takové chuťovky, kvůli kterým pak do 2 do rána brouzdám internety a pořád dokola si čtu recenze a obdivuju flakony. Ale nemůžu se na ně zlobit, když se mi to tak líbí. Asi jsem parfémový masochista...

Znáš vůni Sel Marin od Heeleyho? Dá se to srovnávat?

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 27. června 2017 10:49
Reakce na Krehutka:

Sel Marin a Dune Road jsou si blizke - maji stejnou podstatu - nezidealizovany ocean, v Sel Marin mam oproti Dune Road navic citrusy a horky bergamot, ktere mi nevadi, ale tak uplne mi do te kompozice nezapadaji. Dune Road ma navic rozhodne lepsi vydrz i sillage. Asi takhle bych to rekla - kdybych si z oceanu nabrala do lahvicky vodu a doma tu lahvicku pak otevrela, tak uz to neni ocean, "jen" ticha a klidna voda. S Dune Road se stal ten maly zazrak, ze v nem proste JE koncentrovana vune oceanu, lepe to rict neumim. Navic Sel Marin je takovy elegantnejsi a sofistikovanejsi, Dune Road je opravdu takovy nezkrotny zivel...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 27. června 2017 11:06
Reakce na Luna:

odvážná vaiana:-)

a tohle myslím dost dobře vystihuje, co mám na mysli, když říkám že cena často opravdu je rozhodující a přitom kouzlo samozřejmě není v té ceně jako takové... snad už si rozumíme

a) sel marine: "kdybych si z oceanu nabrala do lahvicky vodu a doma tu lahvicku pak otevrela, tak uz to neni ocean, "jen" ticha a klidna voda." b) "S Dune Road se stal ten maly zazrak, ze v nem proste JE koncentrovana vune oceanu, lepe to rict neumim."

jsem zběžně mrkla a je to tak, že ta první stojí asi polovic co druhá... příznačné. samozřejmě pokud nerada mořskou vůni, tak mi ta druhá vonět nebude a možná budu vnímat tu první jako "lepší", ale běda jak miluju oceán, žejo:-)

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 27. června 2017 11:09
Reakce na Krehutka:

Když vůně chladného oceánu - potom mám pro Tebe dalsí pokušení - Fleurs de Sel  (Miller Harris)

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 27. června 2017 11:39

Dámy, vzbudily jste můj zájem, moře hledám. Zatím mne celkem zaujalo Stromboli od Zeromolecole. Dá se ta Dune Road někde vyzkoušet?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. června 2017 13:39
Reakce na Hanka H:

Není dostupný ani u výrobce, takže tentokrát asi odolám .

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 27. června 2017 14:34
Reakce na euridike:

Děkuju , u mě to většinou vyjde tak nějak krátké. A obdivuju všechny, kdo umí psát obsažné komentáře a příběhy .

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 27. června 2017 14:52
Reakce na blackviolet:

Mendittorosa: Nettuno

Neptun zalovil v orientálních vodách. Na suchou písčitou pláž porostlou suchou trávou někde v Perském zálivu připravil pro svou vyvolenou kytici z pudrových kosatců a z rudých růží okořeněných muškátovým oříškem, ovázanou stuhou ze semišové kůže. Přijde opět dnes večer? 

Některé texty se čtou, jako by vás někdo přitom jemně hladil. Jako třeba tento. Navíc velmi výstižné. 

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 27. června 2017 15:07
Reakce na Sweet Potato:

Myslim, ze MiN v CR zastoupeni nema /kdyztak me nekdo znalejsi opravi/, ale vzorek se da objednat zde... 

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 27. června 2017 15:34
Reakce na domenica:

Díky, to mě těší, že se zamilovaný Neptun líbí.

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 27. června 2017 17:49

Suma Oriental Une Nuit A Bali

Marně jsem přemýšlela, jak bych tuhle vůni dokázala popsat, aniž bych musela použít zažité parfémové výrazy, typu gurmánské tóny, ohlazené hrany, hebká kulatost a jiné profláklosti. Protože ty ani trochu nestačí na to, aby vystihly, JAK moc je Suma Oriental hebká. Medová sladkost? Vanilková lázeň v sluncem vyhřáté exotické krajině? Sametová srst a jantarové oči bdícího tygra? Tsss, kecy, chcete to prodat, já vím...TOHLE, a teď ať ochránci zvířátek přimhouří oči, TOHLE je totiž nefalšovanej vývar z plyšových medvídků s těma nejhebčíma kožíškama, které ještě zlobivé děti nestihly polít nebo počurat. Jsou rozmixováni na nejjemnější kašičku bez jediného žmolku, jejich srst má božskou karamelovou barvu, lesk i konzistenci. Je to příjemně teplé, sladké...Ale ale, tak méďa měl v kapsičce tabáček?

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 27. června 2017 18:52

Lady Vengeance Juliette Has a Gun

Už jste to slyšeli? Lucka Vondráčková prý nazpívá duet s Mickem Jaggerem! O hudbu se postará Janek Ledecký a text jim složí sám velkej Xindl!!! Že jste větší blbost ještě nečetli? Já jo. Tou větší blbostí je etiketa s nápisem Lady Vengeance na parfému, z něhož se line vůně tisíce otevřených pracích praček. Prášek se sype po tunách, aviváž se vylévá po litrech. Vytáhněte sněhobílý šatečky, který by vám mohla závidět i vílí princezna a běžte v tom zpívat Uriah Heep do karaoke baru. Pomsta bude sladká.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 27. června 2017 18:54
Reakce na Luna:

"Já si teda nemyslím, že nejdražší je nejlepší a to ani v případě parfemu."

Naprosto souhlasím. Cena nehraje roli. Já jsem schopná si koupit vůni za 240 euro, ale taky klidně za za 24 euro, jen ke mně musí mluvit.

A mimochodem vývar z plyšovejch medvídků mě odrovnal. Boží!!!!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 27. června 2017 20:30

Teď sem se chtěla na něco kouknout na stránky Etat libre d'orange a teda sou úplně vybrakovaný, maj v nabídce už jen pár věcí, kdo ste to všechno vykoupil?! 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. června 2017 20:57
Reakce na Ounz:

Já tam vidím přes 30 parfémů. Teď jsi mě úplně vyděsila.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 27. června 2017 20:58
Reakce na Luna:

tabáček a kapičku rumu:-))

super!!

Offline jerry
Avatar
9063 příspěvků moje polička 27. června 2017 21:29
Reakce na Luna:

Tvoje recenze nemají chybu

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 27. června 2017 21:59
Reakce na Krehutka:

Tak mně jich nabízej jen pět asi..už nemám nárok 

edit: tak už tam mám zase všechny, asi chyba v matrixu, ale teda vůbec mě to nepřekvapilo, při tom zájmu tady :)