Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. června 2017 06:16
Reakce na Luna:

No Nin shar vyzerá skvelo. To aby som si urobila výlet do Vavavoom :D

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. června 2017 08:41
Reakce na paktofonika:

A taky skvěle voní!

Ve Vavaoom jsou velmi ochotní a příjemní. Pokaždé jsem odcházela minimálně s nějakým vzorečkem a samozřejmě s hlavou plnou dojmů.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. června 2017 08:54
Reakce na Dalia:

No v týchto parfemových vláknach je to naozaj nebezpečné 

Dnes mám na sebe Amouage Dia. Je slnečné jarné dopoludnie a ja vešiam v záhrade čerstvo vyprané biele prádlo. 

Dnes som oblečená v bielom a úplnou náhodou som si vybrala túto vôňu pre dnešný deň. Páči sa mi, ale nemyslím si že by to bola vôňa pre mňa. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. června 2017 09:10
Reakce na paktofonika:

Dia je vůně, ke které jsem si nějaký čas hledala cestu. Zpočátku mě nijak zvlášť za srdce nebrala, přišla mi taková nijaká ... silná mýdlovka, ale později mě dostala. Zjistla jsem, že není jen o mýdle, že je také o krásné růži, že je elegantní, radostná, "křupavoučká" ...

Rozhodně bych si Diu na polici ráda posadila, ale zatím ji vždy něco předběhlo.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. června 2017 10:13
Reakce na Hanka H:

Detailně už ti to bohužel nepopíšu, jelikož první a poslední zkouška se odehrála před 4 roky hned v době uvedení.

Není to teda tak hrozná reformulace jako v případě Royal Bain, který teda Caron zmršil hodně, ale současný Parfum Sacré už je prostě okleštěný, hladší, líbivější. Nebaví mě. Což ale zase může někomu vyhovovat jako v případě nových exkluzivek Chanel. Nicméně jsem přesvědčená, že kdo měl jako já příležitost vlastnit Parfum Sacré v tom "vějčitém" flakonu, tak s tím hranatým flakonem spokojený nebude.

On Caron s těmi reformulacemi dal řadě vůní na frak. Nejlíp z toho vyšla Farnesiana. A Turin teda kritizoval i Tabac Blond. Ten se mi ve verzi čistý parfém líbí a v podstatě i edp (taky jsem měla), ale právě kvůli tomu, co o současné verzi píše Luca ze strachu ani nechci vintage zkoušet, abych z toho nebyla zase smutná.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. června 2017 10:15
Reakce na Dalia:

Taky jsem si k Dia dlouho hledala cestu. Až pak jsem zjistila, že to je jedna z mála aldehydovek, kterým naopak na rozdíl od pětky a dalších sluší spíš zima.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. června 2017 10:18
Reakce na Hanka H:

"Budu trochu OT - můžeš porovnat, jak moc se liší vintage Parfum Sacré (měla jsem a pláču)  od současné verze (váhám s koupí)."

K tomu Parfum Sacré, hebkost a vřelost, kterou obsahovala vůně v tom nádherném zaobleném flakónu je pryč. Po reformulacích a v současném hranatém flakónu je to sice pořád docela hezká vůně, ale je ostřejší, jednodušší, nemá hloubku a nemá vrstvy. Až spotřebuji svůj starý (a stále časem netknutý) Parfum Sacré, a nechám si jen pár kapek na památku, nový si v žádném případě kupovat nebudu.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. června 2017 10:25
Reakce na Dalia:

Dia mi přišla vždycky moc hezká, ale vždycky byla některá z vůní Amouage o něco výš v mém žebříčku přání, takže na flakón nikdy nedošlo, zato jsem měla několik odstřiků a možná jednou...

Jo, je "křupavoučká" a "jiskřívá", zároveň jemně krémová a líbí se mi o dost víc než současná No.5. Úplně fantastická je v létě (i když se mi líbí po celý rok). Pamatuju si na jedno horké letní odpoledne, fakt hic, kdy jsme se na chvilku viděli s @Mirka a já zrovna zkoušela Diu a rozvoněla se nádherně (prostě Amouage). Tohle vlastně mají společné s No.22, tu jiskřivost.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 30. června 2017 10:30
Reakce na wendulka:

domenica 

Díky oběma za zhodnocení nové verze PS - nechám si iluze a nový si kupovat nebudu. Některé věci prostě nenávratně mizí v propadlišti dějin ....

Tabac Blond je moje velká láska - škudlím si zbyteček vintage (ani se už nevoním, jen čichám), novou verzi neznám, ale asi by to bylo také zklamání. K čertu s reformulacemi !

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 30. června 2017 10:36

A souhlasím s tvrzením, že Dia "křupe" a "jiskří" - - aldehydů je tam plno, ale v žádné fázi z toho nevyleze ani kousek "mýdla s jelenem". Nosím ji nejraději v slunečném jaru, ale až se vrátí vedra (jestli se tedy vrátí), vyzkouším Diu i Portrait oaL.

Teď jsem si ještě vzpomněla  - ve vedru je úžasná Interlude!

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 30. června 2017 10:45
Reakce na paktofonika:

Když go tu máme tak pěkně propojené s módou, tak to vidim nějak takhle:

Portrait of a Lady 

    

Nin Shar 

  

malé černé a celkem velký stylovy rozdíl. Dvě růže,  každá jiná. Můj styl rozhodně Nin Shar, ale klasická dokonalost, to je POAL.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 30. června 2017 14:06
Reakce na blackviolet:

A já myslila, že je to ukázka z některé knihy Danielle Steel:) Ale vůni jsi vystihla suprově

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 30. června 2017 14:43

Noël au Balcon  (Etat Libre d'Orange) - ovocný nektar s meruňkovými slupkami, lžící pastovaného medu a se sladkou kouřovou pryskyřicí navrch s mírně větrovým pižmem. Po rozvonění ještě nesladkou skořicí okořeněný dřevitý prach a suchý vanilkový tabák se sušenými švestkami v medovém likéru a la Tobacco Vanille.

Aqua Celestia (Maison Francis Kurkdjian) - svěží květinová pižmovka s bohatou porcí studené vody a ledového vzduchu. Nijak zvláštní, navíc dost průrazná až otravná.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 30. června 2017 15:02
Reakce na Luna:

Zajímavé.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. července 2017 08:04
Reakce na Luna:

To ja zaujímavé. Si ma navnadila a určite ju budem musieť skúsiť. 

Dnes ráno som na seba strekla Frederic Malle Lys Mediterranee a smrdí ako lak na vlasy 

Cervanek
Avatar
01. července 2017 08:46
Reakce na Luna:

@Cerna kava

to je opravdu zajimave videni u PoL - tuto vuni mam spojenou s zenou v cervenych satech se svetle hnedou ci bezovou. Cerna lec elegantni mi k ni nepasuje

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 01. července 2017 09:00
Reakce na Cervanek:

Já vidím i Nin-Shar červeně:) Ty střihy šatů odpovídají i u mě, Sylvi, barvy ne.

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 01. července 2017 09:16
Reakce na Korsičanka:

Ženy, to nesmíte brát tak doslova. Je tam napsaný STYLOVĚ. Jako  že by se mi k těmhle typům žen líbily ty vůně    Barevně je samozřejmě taky vidím úplně jinak.  Portrait teda mám temně modrý, půlnoční oblohu.  A Nin Shar jsou červánky. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 01. července 2017 09:44
Reakce na Luna:

Uf! To jsem ráda, že jsem se barevně trefila alespoň do jedné Z těch krasavic mám trochu komplex:) Zamlada nebyly tak pěkné hadříky a teď, když chybí to tělo, vedou barvy a VŮNĚ!

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 01. července 2017 09:55

Omlouvám se předem za zahlcení, ale bylo to silnější než já...

Portrait of a Lady.?..

...tam musí být od každého něco - dekadence, hravost, provokace, křehkost, elegance, temno, tlumená šťavnatost, světlo, gram divokosti, kontrast...:

Ruby Rose

Erin Wasson

...ale i tohle:

...a zvláštní, až magická je kombinace této vůně s blondýnkou. Třeba 

Debbie Harry

Sasha Pivovarova