Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 29. června 2017 21:41

Francesca Bianchi: Sex and The Sea

Co se nestalo na Chesilské pláži

Florence se vynořila z tmavých vln a čekala na Edwarda, kterému, zdá se, chladná voda nevadila. Usadila se na oblázkovou pláž a přemýšlivě ho sledovala. Přestože byl červenec, počasí tomu nenasvědčovalo, nebe bylo šedivé a jen občas se podařilo paprskům večerního slunce prorazit hradbou mraků. Edward vystoupil z moře a zamířil k Florence. Přitiskl si ji k sobě. Jeho tělo bylo chladné a vonělo slanou vodou. Když ji políbil, její rty chutnaly po sladkém kokosovém krému s ananasem, který jim před chvílí u večeře tak chutnal, a z její tváře cítil vůni pudru. Na jejím už skoro suchém těle se zachytilo pár krystalků soli. Těkal očima po pláži, aby si vyhlédnul písčité místo bez oblázků s trsy suché trávy a doufal, že ona si toho nevšimne. Když ji vzal za ruku a vedl k vyhlédnutému místečku, překvapivě cítil, že se nebrání, naopak, přitáhla si ho k sobě a její polibky byly najednou plné vášně. Suchá slaná tráva, přimáčknutá jejich těly, se rozvoněla ještě intenzivněji. A Chesilskou pláž znenadání ozářilo měkké světlo zapadajícího slunce.

(inspirováno románem Na Chesilské pláži Iana McEwana)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. června 2017 22:21
Reakce na Hanka H:

Tak to je opravdu nádherná pocta Portrait of a Lady v Tvojí recenzi.

Akorát já ji mám jako většinu vůní s růží za letní, ale to vždycky záleží na tom, jak to každému vyhovuje.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. června 2017 22:22
Reakce na blackviolet:

No vida, nakonec sis s poslední Francescou poradila báječně. Na tohle se vážně vyplatilo počkat.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 29. června 2017 22:37
Reakce na wendulka:

Díky , to byl takový pokus o příběh, ta vůně si to tak nějak žádala. Ale myslím, že na příběhy tady máme jiné povolanější .

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. června 2017 22:51
Reakce na blackviolet:

To je sice pravda, jenže Ty mi do toho příběhu podobně jako euridike, Krehutka a další zakomponováváš ještě i tu vůni, že jí poznávám, protože ji vnímáme stejně (jsme podobně zaměřené) a to je pro mě vždycky takový malý bonus navíc.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 29. června 2017 23:00
Reakce na wendulka:

To jsem fakt ráda, že se mi to podařilo. Když ji poznáváš ty, tak to bude ok. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 29. června 2017 23:29
Reakce na wendulka:

"Akorát já ji mám jako většinu vůní s růží za letní, ale to vždycky záleží na tom, jak to každému vyhovuje."

Já ty růže podvědomě dělím na zimní a letní a na ty, u kterých mě nenapadne přemýšlet na kdy by byly nejlepší.

Portrait of a Lady byla naprosto zimní... poznala jsem ji v zimě, ladila mi s předvánoční atmosférou, snoubila se dokonale s vůní těžkého červeného vína, koření... až jsem ji vyzkoušela v ten jeden horký letní den (teď jsem dohledala, že to bylo už před třemi lety!  , co jsem se o tom zmínila na A.), a od té doby je pro mě celoroční. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. června 2017 23:32
Reakce na Hanka H:

Hani, asi jsi omylem vložila text recenze ve formátu, se kterým si fórum neumí poradit, takže jsem byla nucená ji smazat, aby to nedělalo paseku v nejnovějších příspěvcích. Vložíš ji, prosím, znovu? Akorát to chce změnit formát písma zase na Arial a velikost 10, než ji sem překopíruješ.

A vzhledem k tomu, že se jednalo o Rose America, která mě též nadchnula, jsem na ní moc zvědavá.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 29. června 2017 23:34
Reakce na wendulka:

Já si opět sypu popel na hlavu  - kopíruji totiž názvy a pak to takhle poblbám .

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. června 2017 23:35
Reakce na domenica:

Já jsem jí původně měla taky za celoroční, ale v poslední době na mě většina velkých růží začala působit nějak melancholicky.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 29. června 2017 23:38
Reakce na wendulka:

Vendulko, díky za ocenení rcz na Portrait  - budu ho muset zkusit teď v létě (jestli tedy už není po něm, že).

Rose America - je to velmi zvláštní slaná a mořská růže, mohla by oslovit i ty, kterým se většina růžových vůní zdá fádní. Je krásná - ale asi na mě moc nedrží - uvidím v dalších dnech .....

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. června 2017 23:47
Reakce na Hanka H:

No já doufám, že snad ne.

Ano, Rose America je skutečně neobvyklou slanou růží, což je dáno hlavně její kombinací s krásným karafiátem. Na mně teda drží jak přibitá.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 29. června 2017 23:54
Reakce na wendulka:

... a to taky není špatný, trochu s v tý růžový melancholii vykoupat. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 29. června 2017 23:59
Reakce na wendulka:

domenica Tak Rose Amerika je nostalgická určitě - je taková už trochu jetá, odkvétající ....Postupem času se v ní hodně prosazuje hřebíčkový karafiát- a vlastně mi asi připomíná karafiát z L'Air du Temps .....

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. června 2017 00:01

Já jsem dnešní deštivý, příjemně melancholický den strávila s Quand vient la pluie. Pořád tak krásná...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. června 2017 00:04
Reakce na Hanka H:

To zní moc dobře. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. června 2017 00:07
Reakce na domenica:

No já právě přes zimu potřebuju spíš nějakej životabudič. Třeba Musc Ravageur, ten nakopne i s rozběhem.

I když vlastně mám jednu velkou růži, kterou můžu i v zimě a melancholicky na mě nepůsobí - vintage Parfum Sacré. Jenže to už není tak čistokrevná růže, byť teda hrdá je velmi, ale zároveň z ní sálá vřelost, kterou v té zimě asi potřebuju.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 30. června 2017 00:11
Reakce na wendulka:

Budu trochu OT - můžeš porovnat, jak moc se liší vintage Parfum Sacré (měla jsem a pláču)  od současné verze (váhám s koupí).

Díky

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 30. června 2017 00:15
Reakce na wendulka:

Tak to jo. To jmenuješ dva přímo skvosty. Obě celoroční... Musc Ravageur... jak píšeš... i s rozběhem , zároveň pro mě atmosféra pozdní večeře v restauraci u pláže, na některém z řeckých ostrovů, s jemnými závany téhle ambrově skořicové krásy... 

Parfum Sacré v původní verzi... jako oko v hlavě. A doufám, že jí nikdy nebude konec. Nic vřelejšího neznám. Růže jako taková tam, pravda, není dominantní, svou roli ale hraje dokonale (něco jako u Magie Noire).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. června 2017 06:14
Reakce na Hanka H:

Nádherná recenzia. Kiež by som aj ja vedela tak krásne popísať vône. 

Ja už viem že Portrait of a Lady nutne potrebujem.