Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 01. června 2017 11:25
Reakce na Luna:

Ženy,  mám dotaz:  Má cenu psát postřehy k důvěrně známým a tak trochu pozapomenutym  vůním?  Našla jsem krabičku vzorků,  o které jsem myslela, že už neexistuje. Úplně jsem zavzpominala na začátky, se všemi těmi L'Artisany a spol. Krásný výlet do minulosti. Nostalgické okénko.  Ale zas když tady frčí spíš novinky...Tak abych tu nebyla za out of fashion. 

Rozhodně prosím piš!

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 01. června 2017 11:27
Reakce na euridike:

LA FIN DU MONDE (Etat Libre d´Orange)

Nevím jak vy, ale já osobně hodlám konec světa očekávat s lehkou skepsí /poněvadž jestli se ukáže, že to zase byl jen zbytečný humbuk a kde nic, tu nic, tak už budu vážně zklamaná/.

A protože je mi jasné, že ten jediný, s kým bych klidně absolvovala i konec světa, bude zase někde zatraceně daleko, tak...

...tak si najdu nějaké pěkné a opuštěné místo, kde bude neposekaná luční tráva prokvétat stovkami modrých kosatců, dovalím si tam soudek se střelným prachem, na ten si pak sednu, vezmu si velký sáček se slaným máslovým popcornem a upřu zrak na oblohu, stejně jako bych ho v kině upřela na velké plátno. Budu se cpát tím žlutým a voňavým popcornem a se zájmem pozorovat, jak se zatahují mračna, vše je minutu od minuty temnější, modrá se mění v šedou, šedá v růžovou, růžová v sytě šarlatovou...

A když budu mít štěstí, tak právě v tuhle chvíli ucítím za svým pravým ramenem to důvěrně známé sladké a hřejivé pižmo s nádechem cigaretového kouře...

Sedneš si vedle mě, podáš mi zápalky a já škrtnu...

 a pak... La Fin du Monde...

/testováno v chladnějším období, uvidíme, co s tou sladkou výbušností udělají vysoké teploty.../

to je úžasně napsané, jsem paf. a fotka je taky krásná :O

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 01. června 2017 12:05
Reakce na wendulka:

No... tak to je déle, než jsem myslela. Doufala jsem v podzim...

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 01. června 2017 12:22
Reakce na Luna:

pis, ja tady dychtive ctu recenze na uplne vsechno. i kdybys napsala recenczi osvezovace na hajzl, tak ja si ji s nadsenim prectu, protoze tenhle svet furt objevuju (a taky proto, ze mi vetsinou voni vune starsiho data nez nejaky novinky)

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 01. června 2017 12:26
Reakce na alibi:

... dekuju... 

Offline Luna
Avatar
10440 příspěvků moje polička 01. června 2017 12:27
Reakce na razorblade:

Ok. Některé se teda samozřejmě už nevyrábí. Zpravidla ty nejpovedenější. A hajzlových postřiků je stále víc a víc.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 01. června 2017 12:28
Reakce na razorblade:

... a ja musim dodat, ze bych si fakt moc rada cetla recenze od Tebe - alespon na toho "Zurnalistu"...  

/... no a samozrejme na Secretions Magnifiques, az je vyzkousis.../

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. června 2017 12:40
Reakce na Panenka:

Tak můžeš to zkusit znovu už na podzim, ale troufám si tipnout, že to velmi pravděpodobně pořád ještě nebude ono, pokud to s ní teď máš takhle. Med, no. To je důvod, proč mám teď Arabesque nebo Tonku Imperiale uklizené. Dát si je na sebe teď, musela bych je prodat, ale vím, že by mi v zimě chyběly.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 01. června 2017 12:43
Reakce na euridike:

ja recenze psat neumim, maximalne par postrehu. protoze vune rozlisuju na libi × nelibi, nedokazu poznat ruzny slozky a jeste je barvite popsat. to fakt neumim :/ journaliste jsem uz parkrat vytahla a dela to na mne zvlastni mix skorice, maty a listi. bohuzel, jak je teplo, tak je hodne neuchopitelna a nema vydrz. asi si ji budu muset nechat na podzim

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:00
Reakce na razorblade:

Taky si myslim, ze pro Journaliste je idealni podzim, nejen kvuli chladnejsimu pocasi, ale taky mam pocit, ze mu svedci vyssi vlhkost vzduchu  - a on ma celkove takovou podzimni atmosferu... 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:01
Reakce na wendulka:

Však já ti věřím s tou zimou. Odhadovala jsem podzim, ale jak jsi napsala ty nulové teploty, tak si říkám, že asi ne no...

Ten přístup "teď nosím toto a v zimě tamto" mi zatím byl cizí. Nějak na mě všecko vonělo stejně, maximálně se to lépe či hůře rozvonělo nebo to třeba v nějakém počasí dřív vyprchalo a zmizelo. Teď teprve to začínám objevovat - krásnou Timbuktu jsem pořídila někdy v hlubokém podzimu či začínající zimě, jerry slibovala na jaře proměnu, proměna se dostavila. Problém je ten, že mi ta změna houpla žaludkem a od té doby jsem neměla odvahu zkusit znovu, zda to byla jen náhoda či nikoli. Možná to ještě zkusím, ale tipuju, že Timbuktu si schovám na jiné roční období. I dřív jsem vám věřila, že to tak může být, ale tak nějak teoreticky, abych tak řekla. Teď to začínám pociťovat prakticky. Zajímavá zkušenost.

Online slniecko admin
Avatar
17577 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:25
Reakce na Luna:

Ženy,  mám dotaz:  Má cenu psát postřehy k důvěrně známým a tak trochu pozapomenutym  vůním?  Našla jsem krabičku vzorků,  o které jsem myslela, že už neexistuje. Úplně jsem zavzpominala na začátky, se všemi těmi L'Artisany a spol. Krásný výlet do minulosti. Nostalgické okénko.  Ale zas když tady frčí spíš novinky...Tak abych tu nebyla za out of fashion. 

Ano, ano, ano a ešte raz áááno!

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:32
Reakce na Luna:

Má. Len píš.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:51
Reakce na Luna:

Ženy,  mám dotaz:  Má cenu psát postřehy k důvěrně známým a tak trochu pozapomenutym  vůním?  Našla jsem krabičku vzorků,  o které jsem myslela, že už neexistuje. Úplně jsem zavzpominala na začátky, se všemi těmi L'Artisany a spol. Krásný výlet do minulosti. Nostalgické okénko.  Ale zas když tady frčí spíš novinky...Tak abych tu nebyla za out of fashion. 

Prosím, piš! 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:21
Reakce na Panenka:

Tak ony ty roční doby naštěstí z mého pohledu a vnímání naštěstí neplatí pro všechny vůně, ale zrovna pro gurmánské vůně ano. Nejlepší jsou právě ty vůně, které se dají nosit celoročně, čímž ovšem nechci říct, že by proto byly špatné. Aspoň to člověka nutí je protočit nejen podle nálady.

Online slniecko admin
Avatar
17577 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:52

Ja zas nemôžem v teple galbanum. Proste od určitej teploty na mne pôsobí upotene. Zato taká vanilka, kľudne.

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 01. června 2017 17:11
Reakce na wendulka:

Když se mluví o ročních obdobích - znovuobjevila jsem teď v teple Rose Nacrée se Désert, co jsem od tebe v zimě dostala. A v tomto počasí je to jiné kafe! Sice pořád převládá sladká růžička, ale dostala jakýsi tajemný nádech koření, zázvoru, pak i kardamomu, najednou evokuje stín baldachýnu v horké poušti. Dík!

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 01. června 2017 17:21
Reakce na Sweet Potato:

Jj, to umí, má jisté orientální rysy.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. června 2017 17:23
Reakce na Sweet Potato:

Jj, orientální růže s oudem tohle umí.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 01. června 2017 17:24
Reakce na Luna:

Ok. Některé se teda samozřejmě už nevyrábí. Zpravidla ty nejpovedenější. A hajzlových postřiků je stále víc a víc.