Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 01. června 2017 17:29
Reakce na razorblade:

ja recenze psat neumim, maximalne par postrehu. protoze vune rozlisuju na libi × nelibi, nedokazu poznat ruzny slozky a jeste je barvite popsat. to fakt neumim :/ journaliste jsem uz parkrat vytahla a dela to na mne zvlastni mix skorice, maty a listi. bohuzel, jak je teplo, tak je hodne neuchopitelna a nema vydrz. asi si ji budu muset nechat na podzim

Tak piš zatím ty postřehy... Jsou taky zajímavé. Leckdy stejně nebo i víc než recenze.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 01. června 2017 17:37
Reakce na wendulka:

Tak můžeš to zkusit znovu už na podzim, ale troufám si tipnout, že to velmi pravděpodobně pořád ještě nebude ono, pokud to s ní teď máš takhle. Med, no. To je důvod, proč mám teď Arabesque nebo Tonku Imperiale uklizené. Dát si je na sebe teď, musela bych je prodat, ale vím, že by mi v zimě chyběly.

Je to zajímavé. V těch vyšších teplotách taky nenosím třeba hustou sladkou Tonku Impériale, kterou jinak miluju (tak od 18 stupňu dolů). Podobně Gourmand Coquin (tu nejvíc ocením kolem nuly a pod nulou)... ale jsou zase sladké parfémy, které jsou i ve vedru překvapivě příjemné. Jako první mě napada Le plus beau jour de ma vie (nebo ještě lépe verze v čistém parfému - Le Bouquet de la Mariée) nebo taková Confetto od Profumum Roma třeba.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. června 2017 18:02
Reakce na domenica:

Confetto v teple taky nemůžu. Obě koncentrace svatební vůně jsou mi příjemné do 20 stupňů, teď už je pro mě na ně moc vedro, ale máš pravdu, že ty trochu tepla snesou.

Sladkou vůní, jíž současné pětadvacítkové teploty vyloženě svědčí, to je Ne´m Oubliez Pas. Naprosto božská.

Ale to už není gurmánsky laděná vůně.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 01. června 2017 18:13
Reakce na wendulka:

Já vím, Confetto je hodně specifická a chápu, že ne každý ji ocení vůbec, natož ve vedru. Pro mě je kupodivu v pohodě a proto ji uvádím, protože mě napadla mezi prvními sladkými.

U těch svatebních parfémů... přiznám se, že bych si tu jejich kompatibilitu s vedrem neuvědomila, ale když někdy vloni připadlo porcování zrovna na vyloženě horké dny, měla jsem obavy, jaké to bude... že možná né úplně příjemné (a že není moc vůní, ve kterých se chci koupat kolem 35 stupňů). Ale byla jsem velmi překvapena. Bylo to úplně v pohodě a od té doby mám obě tyto vůně zařazené mezi jednoznačně celoroční. Svatba kdykoli. 

Jj. Ne m´oubliez pas je božská v  jakémkoli počasí, od mrazů po tropy.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 01. června 2017 20:59

Bottega Veneta: Parco Palladiano VIII

Osmička v Palladiovském parku je věnovaná pomerančovému květu. Svíravá kyselost citrusů se zelenými lístky s dřevitým podtónem brzy vyprchá a zůstane nám lehký, medově sladký pomerančový květ.

Parco Palladiano IX

Tady jsme se asi dostali na konec parku, kde se nacházejí koňské stáje. Zpracované dřevo má oudový rozměr a jeho kožený tón evokuje koňská sedla, pověšená pod střechou. Najdeme u nich ještě záhon pudrových fialek.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 01. června 2017 21:41
Reakce na domenica:

Přesně tak. Le plus beau jour de ma vie, kdykoliv. Naopak v teple mi sedí ještě lépe. Kdyby mi to nebylo líto, tak jí nosím denně .

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 01. června 2017 21:46
Reakce na razorblade:

Já si teď nedávno začala psát kratičké postřehy k vyzkoušeným vůním... ještě si tam přidám několik těch svých recenzí, aby to bylo po kupce... začalo mě to fakt bavit. Doma do sešitku mě to nějak nebralo...

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 01. června 2017 21:56
Reakce na Ellen:

Asi si nad to taky budu muset nekdy sednout a zamyslet se nad svymi postrehy. Zkusim postupne popsat aspon svoji policku. Coz bude tezky, protoze se vetsinou rano navonim a jediny, co jsem schopna vnimat, je, ze PROSTE UZASNE VONIM... ale uz nepopisu cim :D

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 01. června 2017 21:58
Reakce na razorblade:

PROSTE UZASNE VONIM...

Krása, že? 

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 01. června 2017 22:01
Reakce na wendulka:

U mě asi taky vítězí šeřík, jednoduchá, ale pěkná. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. června 2017 22:04
Reakce na blackviolet:

Na mně v té fialkové devítce včera vylézal i černý rybíz, přestože ho oficiální složení neuvádí, ale fakt že tam podle mě je taky.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 01. června 2017 22:09
Reakce na wendulka:

No když to říkáš ... úplně na začátku ten kyselkavý ovocný tón, to by mohlo být. Ale na mně to hned zmizí a nejvýraznější mám tu kůži.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. června 2017 22:13
Reakce na blackviolet:

Jo, ona pak po rozvonění zmizel. Ale byl to jasnej černej rybíz.

Jo a ještě se mi líbila ta santalovka číslo 8 z privátní kolekce Elie Saab, co jsem zkoušela v KaDeWe. Zkoušela jsi už? V pražském Douglasu mají zatím pořád jen těch prvních sedm.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 01. června 2017 22:21
Reakce na wendulka:

Tak na tu privátní kolekci Elie Saab jsem zatím bohužel nikde nenarazila.

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 02. června 2017 09:41

Grand Soir (Maison Francis Kurkdjian) - dřevo nasáklé sladkou pryskyřicí a skořice - akorát tak sladká a prachová. Po chvíli se objevily ještě závany pačuli v podobě vlhké černé hlíny, ale pak už jen vanilkově sladká hřejivá skořice, skořice a zase skořice.

Seven Veils (Byredo) - svěží sladce pižmový semiš zkropený pár kapkami kvalitního koňaku a jemně poprášený hřebíčkem rozemletým do jemného prachového pudru. Po několika hodinách se zničehonic objevil ještě pampeliškový pyl. Hodně povedená vůně...

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 02. června 2017 09:54

Ja jsem se dneska decentne osplichla onice od omnia profumi, kterou mi darovala @ellen , a nedokazu pochopit, jak se mohla zbavit tak krasny letni vune! Jeste jednou diky moc za rozsireni obzoru (a prispeni k memu zchudnuti, protoze si budu muset koupit velky flakon na pristi leto:))

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:12

Ja jsem si prave udelala odstrik z pritelovy Prada Luna Rossa Carbon, kterou hodlam vyzkouset na sobe. Tedy je to sice jen Prada, takze jsem teoreticky ve spatnem vlakne, ALE... jednak je fakt skvela, navic jak jsem tady zahledla razorblade , tak si rikam, ze prave ji by se mohla libit taky... 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:12
Reakce na euridike:

Ja se rozhodnu, az si prectu tvoji recenzi :D

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:50
Reakce na razorblade:

To už je tak, různí lidé, různé chutě.  

Třeba takovou Memoir nebo Noir de Noir nedám z ruky. A samozřejmě další...

Myslím, že by se ti mohla líbit Mandragore Pourpre, pokud už jsem to nepsala, mám pocit, že jo, možná i víckrát.  Koukala jsem, že na NOTINO je stále k dostání v tom starém krásném fialovém flakonu (který je dokonce o chlup levnější než ten nový). Tam jsou také byliny, ale celé je to vystavěno tak, že i mě se líbí...

Akorát tedy když já ji kupovala, tak byla o dost levnější... asi už se ty staré flakony fakt doprodávají.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 02. června 2017 11:34

Tak! A ja jdu prave z oderu, kde jsem sii vyprosila odstrik toho tonneru, ktery tady nedavno nekdo recenzoval. Po ocichani ze zvonku se obavam, ze si na ty umely prsa zas nenasetrim, protoze jsem si hned vybavila situace, ve kterejch bych presne takhle chtela vonet. Tak uvidim vecer, co tomu rekne moje kuze. Ted me ceka cesta prostredkem hromadne dopravy, tak to nechci riskovat:)