Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 21:24
Reakce na domenica:

"Záhada rozluštěna. Jak mi sdělil Jakub, je to na přání značky Nasomatto."

Já si říkala, že to bude určitě jedna z těch dvou možností, když jsem to viděla na té essenze u Orto Parisi. Že nic třetího to asi nebude. A teď jsem si skoro jistá, že to bude obecné přání značky, ale ALZD to asi prostě ignoruje.

To, že nějaká niche značka nevyrábí vzorky bych ještě pochopila, ovšem tohle mi už přijde postavené na hlavu. Sice si tím ty vůně zachovají jakože niche exkluzivitu, ale zároveň se tím Nasomatto a Orto Parisi připravují o tržby, protože ne každý zákazník má možnost navštívit parfumérii osobně.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 21:33

Bass Solo (The Vagabond Prince)

Bertrand Duchaufour si vzal na paškál dřevo wenge a rozhodně se mu výsledek podařil. Vůně je hluboká, temně dřevitá, jako když bouchnete do velkého bubnu a ozve se dunivý zvuk dutého prostoru, i ty vibrace můžete cítit... Rozléhá se kolem v jednoduchém rytmu.. Černé kouřové wenge je doplněno mléčným nasládlým santalem, hladkým suchým cedrem a bylinným závanem levandule. Pánské složení jak vymalované, ale já byla dneska odvážná a vyrazila hojně navoněná hromadnou dopravou do práce. Cítila jsem se jako velký kus masivního leštěného nábytku křížený s kytarou :) Vlastně i ten název byl velmi příhodně zvolený. A vzpomínáte na Black Cashmere od Donny Karan? Tak kdyby se vám zastesklo...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 22:27
Reakce na andry:

Ty máš ovšem tak křehkou vizáž, že uneseš i vůni těžkou jako klavír Bechstein !

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 06:14
Reakce na euridike:

...já už jsem nejspiš v recenziovem důchodu...

No, pár recenzí se mi asi povedlo, ale už mi to nejde...

Nejsem v tom správném rozpoložení asi,

a hlavne - málokdy už mě něco nějakzaujme.

Za to Ty a Luna - to je radost číst, to jsou malá umelecká dílka.!

(ještě jsem milovala recenze od moudjahedine  - byly pro mě nepřekonatelné).

A k vůni -

přiznám, že ve mě lehce hrklo, že ten obrázek znám.!, jednak ho mam na pinterestu a druhak jsem ho beztak taky k něčemu dávala...

Takže Barraonda bude asi opravsu dobrá, dle obrázku...

Jo, vůně s alkoholem - o těch se většinou píše dobře, ať už jsou pěkné nebo ne, pokud se ovšem neošidí na kvalitě.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 10:00
Reakce na domenica:

Moc dekuji za informaci. A jak napsala vyse Wendulka - uplne tohle rozhodnuti znacky nechapu, ledaze by si chtela budovat nejaky status vyjimecnosti... 

A jeste k Jakubovi - on je jeden z mala lidi, u kterych mam pocit, ze se fakt doslova narodili pro to, co delaji. I kdyz jsme si jako studentky nedaleke FF UK chodily parfemy pouze zkouset, vzdycky jsme se v Ingredients citily vitane, Jakub nas vzdy jeste povzbuzoval, at prijdeme zase... No a ten pristup se mu proste dlouhodobe vyplaci, moc mu to preju.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 10:04
Reakce na Miru:

Ne, ne a ne! Nic o zadnem "recenzentskem odpocinku" nechci slyset!  Ona zase prijde ta spravna nalada (nebo uzasny parfemovy podnet) a vznikne nejaka pusobiva recenze... A k te fotografii - hledala jsem neco na tema "whiskey and cigar" a tahle se mi libila nejvic, asi mame podobny vkus. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 10:12
Reakce na Miru:

Dej pokoj s recenziovým důchodem!

Jenom delší dobu nepřišel ten správný impulz, který by tě zaujal. Já mívám podobný období a podle toho ty recenze pak vypadají. Jednu dobu to byla fakt krize, dokud nepřišla euridike s jejími tipy na zkoušení a vyvedla mě z nejhoršího.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 29. dubna 2017 19:28

Taky mám taková období, kdy mě nic nenapadá a často mám dojem, že se opakuju. A nechci nudit.

Miru doufám, že toho ještě hodně napíšeš, jsi originál

Online jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 01. května 2017 16:22

#Hashtag (27 87 Perfumes) - ledová kra, ze které začaly rašit zelené lístečky posypané sladkým pudrem, poté dřevo obalené v semiši. Nejhezčí je ovšem finále - citrón zapomenutý v kostelní lavici, zasypaný štědrou dávkou sladkého pudru a ve vzduchu všude kolem kadidlo - chvíli teplé, chvíli ledové. Mimořádně povedená vůně...

Collection Extraordinaire: Moonlight Patchouli (Van Cleef & Arpels) - prach ze suchého dřeva promíchaný s pačuliovým pudrem, později se přidala rudá růže macerovaná ve sladké ambře a sladká kůže a ještě sladší pižmo. Pačuli je sice v názvu, ale je hodně nenápadná. Tak ta taky stojí za to...

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 01. května 2017 20:20

Moresque: Regina

Regina přes svoje složení s mořskými tóny není akvatickou vůní, ale převážně květinovou. U Moresque si pro ni vyfabulovali historku o šlechtičně, která se vydává na cestu lodí přes moře za svým manželem.

Moře tady je, ale ne jako voda, jsou to spíše suché krystalky soli, které se třpytí na slunci, představovaném bergamotem, sladkokyselými citrusy a ovocně banánovým ylang ylangem. Ulpívají na rudých sladce kořenitých karafiátech a na pár kvítcích jasmínu a vytvářejí tak zajímavý sladce slaný kontrast, třpytí se i na suchém zemitém vetiveru a rozpouští je teprve teplý balzamický vanilkový krém se santalem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. května 2017 22:35
Reakce na jerry:

Jj, Moonlight Patchouli je pačuliovka pro sraby, ale je povedená. Ta Hashtag se mi taky líbí. Tak jsem ráda, že se shodneme.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. května 2017 22:41
Reakce na blackviolet:

Díky za slíbenou recenzi. Za vzorek utrácet nebudu, ale zní to zajímavěji, než jak na mě zapůsobilo Fiore di Portofino, takže až mi to časově vyjde, zkusím to do Egoistu znova.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 01. května 2017 22:52
Reakce na wendulka:

Rádo se stalo. Určitě vyzkoušej, Regina se fakt hodně povedla. A něco mi připomíná, ale nemůžu přijít na to co .

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. května 2017 14:42

TOPANGA CANYON /Juniper Ridge/

Tohle je malý výlet do Státního parku Topanga. Když z asfaltové silnice sjedete na první prašnou cestu, zhluboka se nadechnete a s úlevou si řeknete, že L.A. je konečně za vámi. Stáhnete střechu a užíváte si slunce, vzduch i prach, vůni květin, zeleně... Tohle všechno najdete v téhle malé hnědé lahvičce - koncentrovanou vůni přírody, která evokuje absolutní volnost - zelená tráva, lehce zvířený prach, trocha hlíny, kvetoucí šalvěj, stromová míza, pryskyřice, luční kvítí... Oproti Big Sur je tato vůně lehčí a jemnější, optimističtější, evokuje bezstarostný slunečný den někde venku, odkud se jen neradi vracíme zpět do všednodenní reality.

Online Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 02. května 2017 22:10

Armani Prive Rose d´Arabie.

Vždycky jsem nesnášela takové to "domácí tvořeníčko", kdy se ženy, které celý život pracovaly, cojávím, třeba jako mzdové účetní, rozhodnou nechat v sobě probudit svou kreativní bohyni a začnou malovat na hedvábí. Vždycky to prostě dopadne katastroficky a s kupou nepoužitelného a zničeného materiálu. Pak svá díla vesele nabízejí, dokud si jednoho dne omylem nepustí video, ve kterém malá holčička s orientálními rysy v sametových šatech, nenapne obrovskou hedvábnou látku na rám a nezačne opravdu tvořit. Obratně nabírá odstíny purpurové, švestkové, rudé a ty se do sebe vpíjejí lehce, jako vánek, nikde není tvrdý přechod. Její dílo vypadá jako velký kouřový mrak. Ten dostává ostřejší a ostřejší kontury a najednou zjistíte, že maluje růži. Monstrózně velkou, s okvětními listy, které doslova perlí jako šumivé víno. Celý proces tvoření je tak lehký, průsvitný a děvčátko mává rukama jako vzlétající labuť křídly. Když skončí a poodstoupí od svého díla, nevěříte vlastním očím. Najednou to není lazurní akvarelová růže, ale dokonale vystínovaná pastózní malba. Jak tohle proboha dokázala? Růže je sametová a purpurová, dramatická a vy do toho obřího květu chcete skočit a prodírat se po spirále až k samému středu. Tak. Já doufám, že se budu brzy prodírat. Vezmu si na to sametové šaty a naleju si suchý sekt a půjdu ty holky do účtárny trochu rozveselit.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. května 2017 22:34
Reakce na euridike:

ty mě na ten Juniper Ridge lákáš čím dál tím víc.

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 02. května 2017 22:51

Linari: Capelli d'Oro

Kyselá ovocná šťáva z rozmačkaného černého rybízu, mandarinek a grapefruitu, ve které plave pár okvětních kvítků růže a magnólie a pár slupek ze zeleného jablka. Dřevo a pižmo dodají tak solidní základ, že vydrží na kůži skoro dva dny. Na léto by mohla být docela osvěžující.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. května 2017 23:00
Reakce na Luna:

To je zase tak skvěle napsaný. Tuhle recenzi určitě nezapomeň dát i do databáze, prosím.

Online Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 03. května 2017 08:51
Reakce na wendulka:

Moc děkuji  Nejhorší je, že se mi strašně STRAŠNĚ líbí a budu muset někde splašit aspoň odstřik.

V jedné fázi mi dokonce připomíná Portrait od a lady. No, mám zkrátka problém.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 03. května 2017 09:55
Reakce na Luna:

Po takovémto skvěle a s nadšením napsaném textu by ti měl vždycky parfém přes noc přistát na polici v tom největším balení.