Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 14:21
Reakce na euridike:

Jo, Baraonda je výborná vůně. Krásně jsi ji vystihla.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 14:29
Reakce na euridike:

BARAONDA /Nasomatto/

Vůně pro lehce marnotratného gentlemana, který právě míří do svého klubu, kde bude pít whiskey, kouřit doutníky Stradivarius a diskutovat o pohybu akcií na londýnské burze. Tenhle parfém je průbojný, má ostré lokty. Hned o něm víte. Pohltí vás. Whiskey, doutnající tabák, dřevo a trocha pižma. To je všechno. A stačí to. 

Jak moc je výrazná vůně whisky? A kde by se prosím dala vyzkoušet?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 15:22
Reakce na Krehutka:

Whiskey je rozhodne dominantni (hezky se na ni hodi angl. vyraz "boozy", je proste takova hodne opojna).

Znacku Nasomatto maji v Ingredients, ale jak jsem koukala na jejich web, tak zrovna tenhle parfem nemaji (resp. nemaji ho v e-shopu). Jedine objednat vzorek treba z www.ausliebezumduft.de , ja mela loni vzorek z Harrods. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 15:38
Reakce na euridike:

Děkuji za info.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 20:34
Reakce na Krehutka:

Řekla bych, že jí asi mají v Ingredients jen momentálně vyprodanou, protože já jsem Baraondu zkoušela z testeru normálně tam, takže pokud jsi z Prahy, zajdi se tam mrknout.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. dubna 2017 20:59

Ombre Mercure (Terry de Gunzburg) - sladký, pudrem poprášený kosatcový krém na jemném semiši. Zmiňovaná podoba s Iris Ganache tu opravdu je. Rozvoněla se do podoby jemně květinové ambro-vanilky s hoblinkami mléčné čokolády.

Collection Extraordinaire: Precious Oud (Van Cleef & Arpels) - trochu sladký, trochu kyselý, trochu dřevitý, trochu zatuchlý mišmaš - od každého něco a dohromady jako dort od pejska a kočičky. Oud veškerý žádný, zato po rozvonění podoba s Fordovou Black Orchid víc než výrazná (akorát ten okurkový lák chybí).

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 09:23
Reakce na wendulka:

... no ja jsem si pak taky rikala, ze v kamennem obchode ji treba maji, jen mi to docvaklo lehce pozdeji... (Coz mi pripomina - na zn. Nasomatto se v Ingredients nevztahuje jejich Sample Service, to je volba majitelu obchodu, nebo samotne znacky?)

A tesi me, ze se mi podarilo parfem Baraonda vystihnout, dekuju, ja to s timhle typem parfemu, kde je dominantni alkohol, moc neumim... Ale jak jsem cetla recenze od Miru, tak jsem si rikala, za ta by si s nim dokazala poradit skvele... 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 10:00
Reakce na euridike:

Nevím, jak značka, ale jsem si jistá, že v tomhle případě je hlavním důvodem cena vůně. Nasomatto jsou jen třicítky. To by se jim těžce nevyplatilo. Proto taky ALZD jejich vzorky sice nabízí, ale jenom pár kapek ve vialce o objemu 0,5 ml,,když se mrknes do popisu. 

Jo, Míru tohle dává levou zadní 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 10:17
Reakce na wendulka:

Jo, cena byla to prvni, co me napadlo, ovsem jejich Sample Service se vztahuje treba i na kolekci Night Veils od Byredo, ktere jsou taky jen tricitky, v cene pres devet tisic, coz mi tuhle teorii zase narusilo. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 10:30
Reakce na euridike:

No nechci kecat, ale od těch Byredo vyrábí originální vzorky, které Ingredients poskytují, což Nasomatto nedělá. ČIli bych si tipla, že buď posílají přímo ty anebo to přestříkávají do těch jejich viálek. Protože vím, že když jsem je tam chtěla zkusit, tak asistentka vyndala ze skříně normálně vzorky. Ty testery tam mají jen na ozdobu, protože z nich se zkoušet nedá, když nemají rozprašovač.

I když dost pravděpodobná je i varianta, že to zakazuje přímo značka a ALZD a některé e-shopy to obchází. Teď si totiž uvědomuju, že essenza nobile měla (nebo možná ještě má) u Orto Parisi, což je stejný parfumér, uvedeno, že značka nepovoluje dělat vzorky, proto se zákazníkům omlouvají. I když zase ALZD vzorky od Orto Parisi nabízí a tady v normální velikosti 3 ml.

Takže jeden nebo druhý důvod to určitě bude anebo oba.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 10:48
Reakce na wendulka:

Moc dekuji za podrobne info, nechtela jsem Te tim dotazem nejak otravovat... Ja si taky myslim, ze to muze byt i kombinace ruznych faktoru/duvodu, hlavni je, ze je mozne tyhle parfemy vyzkouset alespon primo v prodejne...  

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 11:03
Reakce na euridike:

To přece není žádné otravování. JNebýt tvého dotazu, tak to ani nevím, že vzorky od Nasomatto online nenabízí. Já tam totiž zkouším a nakupuju záasadně osobně, tak jsem si nevšimla.

A náhodou docela by mě to zajímalo. Schválně se zeptám, až se tam stavím příště, což by mělo být během 10 dnů, než jim dorazí cestovní balení od Superstitious, které jim v první várce ještě neposlali.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 13:40
Reakce na wendulka:

... jeste na MP se jejich Sample Service probiral, takze jsem si jejich e-shop prosla taky...  Ale do Ingredients jsem vzdycky rada chodila, kdysi jsem si tam na Jakubuv popud zkousela M/Mink /a par dalsich parfemu, ktere bych si treba sama nevybrala/, ukazalo se, ze mame oba slabost pro tenhle typ "zvlastnich" vuni, nekolikrat jsme si fakt prijemne popovidali - no je to proste profesional... 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 13:43

BIG SUR BACKPACKER´S COLOGNE /Juniper Ridge/

... pár (desítek) slov ke značce JUNIPER RIDGE...

Oregonský rodák Hall Newbegin, zakladatel kalifornské značky Juniper Ridge, nepochází z parfumérského prostředí, sám o sobě říká, že je prostě jen "nature freak", milovník přírody, který valnou část svého dětství a dospívání strávil tím, že se toulal po okolní přírodě, protože miloval pocit volnosti, který mu dlouhé hodiny strávené v přírodě přinášely. U zrodu Juniper Ridge tak stála myšlenka, že by bylo úžasné, kdyby si mohl odnést "magii přírody" domů. Začal se věnovat studiu přírody, bylin, hub, jak je sbírat a zpracovávat, destilovat, extrahovat... Dnes už má Hall Newbegin samozřejmě svůj tým, také svoji pojízdnou "polní laboratoř", s kterou cestují, sbírají rostliny a část z nich ihned na místě zpracovávají. Když si koupíte jejich parfém nebo kolínskou, můžete si podle identifikačního čísla na stránkách značky vyhledat, kdy a kde byly jednotlivé suroviny nasbírány - a můžete si prohlédnout i jejich fotografie. Juniper Ridge má ve své nabídce nejen parfémy, ale také interierové spreje, esenciální oleje, vonné tyčinky, mýdla či bylinné čaje. Tato v podstatě experimentální značka vyrábí své produkty s respektem k přírodě, je ekologická, vyhýbá se petrochemickým složkám. Více informací (a mnoho nádherných fotografií) na webu Juniper Ridge. Některé kolínské JR je možné vyzkoušet v Denim Heads /Konviktská 30, Praha 1/.  

... a k samotné Big Sur Backpacker´s Cologne 

Mlhavé ráno někde v lesích kalifornského pobřeží. Vůně země, vlhké hlíny, hub, hořkosladká rozmělněná kůra cypřiše, sladká a šťavnatá míza z montereyské borovice, to vše nadlehčuje větrově svěží šalvěj. Jako když si uprostřed lesa vychutnáváte svůj oblíbený větrový bonbon. K tomu příjemný a lehce slaný podtón přímořského vzduchu a větru. Vůně všeho, co mám ráda, vyvážená, přirozená, autentická, důvěrně známá... 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 14:19
Reakce na euridike:

To, že se s ním vždycky dobře povídá tkví zejména v tom, že je to stejný parfémový maniak jako my.

Taky má za sebou zkušenosti s nikovkami už, když s nimi začínal v Simple Concpet Store, než se pustili do Ingredients. Pak měl šťastnou ruku na ty obecně nejprodávanější niche značky.

I když taky to nebylo hned. S některými značkami mu to nevyšlo: Boadicea the Victorious, Mona di Orio, Aedes de Venustas a Histores de Parfums. Původně začínal vlastně jen s kosmetikou Aesop, dneska už na ni má svojí místnost. Svíčkám zrovna tak musel nakonec udělat kout.

Ze začátku se vlastně v Ingredients v podstatě střídal jenom on s původní asistentkou, která se nedávno vrátila z mateřské. Dneska už má těch asistentů skupinku. Zvládnul to postupně i po propagační stránce a pak to umístění obchodu nemá chybu. A především máš pravdu v tom, že ví, jak profesionálně přistupovat k zákazníkovi.

Je moc příjemné sledovat ten vývoj a že mu tenhle projekt vyšel.

Jinak jak čtu teď tvou recenzi na vůni od Juniper Ridge, zní mi trochu podobně jako Chypre Mousse od Oriza L. Legrand. Pro zajímavost určitě vyzkouším, až mi zkříží cestu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 15:27

Ormonde Jayne: Tolu (Eau de Parfum)

Kdysi jsem tuhle vůni odsoudila jako příliš orientální orient. Mezitím však Tolu prošla reformulací, která pro mě získala neuvěřitelné kouzlo. A taky já se samozřejmě mezitím parfémově vyvinula. V úvodní fázi osvěží kvítky pomerančovníku se šalvějí, mezi něž napadalo jalovcové jehličí. Květinové srdce ukrývá kořenitou růži se sladkou orchidejí a jemnou konvalinkou. Nejkrásnější je ovšem hřejivý kadidlový základ s ambrou, mandlovou tonkou a dalšími pryskyřicemi, které z Tolu vytvoří mazlivou orientálku s nekonečnou výdrží, skutečně rovnou vůním jako Amber Fétiche, jak psala Victoria na boisdejasmín.

Zeromolecole: Osa

Je moderní sladkou a veselou bílokvětinovou vůní, která podobně jako Amamé evokuje vůni letních tropů a opalovacího krému. Na rozdíl od ní se ovšem nese díky kombinaci tuberózy, pomerančového květu a tiaré nese v ovocných tónech meruněk, lesních jahod a kokosu, kdy je celá kytice zasypaná jemným bílým pižmem.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 16:45

Isabey: La Route d'Emeraude

Krásná variace na kombinaci tuberóza - jasmín, vyznívá tak nějak klasicky jako ze starých časů slow parfumery, kdy se ještě nechrlily vůně jak na běžícím pásu a parfumér měl čas si s nimi pohrát.

Tuberóza je tu hned, nejdřív citrusová s bergamotem, pak pomalu balzamicky sládne a ozdobí se růží a skořicí jako by se chystala na rande vous se svým milencem jasmínem. Pod pomerančovníkem s květy a zelenými listy se pak oba milenci setkávají, aby si šeptali vanilková vyznání lásky až do rána.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 19:39
Reakce na euridike:

"na zn. Nasomatto se v Ingredients nevztahuje jejich Sample Service, to je volba majitelu obchodu, nebo samotne znacky?"

Záhada rozluštěna. Jak mi sdělil Jakub, je to na přání značky Nasomatto.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 19:45
Reakce na euridike:

... jeste na MP se jejich Sample Service probiral, takze jsem si jejich e-shop prosla taky...  Ale do Ingredients jsem vzdycky rada chodila, kdysi jsem si tam na Jakubuv popud zkousela M/Mink /a par dalsich parfemu, ktere bych si treba sama nevybrala/, ukazalo se, ze mame oba slabost pro tenhle typ "zvlastnich" vuni, nekolikrat jsme si fakt prijemne popovidali - no je to proste profesional... 

Jsem za Ingredients - a za Jakuba, jeho profesionalitu a bezprostřednost  - hrozně ráda. A pro značky, některé obzvlášť, je hotovým požehnáním. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. dubna 2017 21:12
Reakce na blackviolet:

Jj, to je moc hezky klasicky zpracovaná tuberózová vůně.