1907

15. ledna 2015 11:44
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 18:17

Nádherný článek Štefana Kpeščanského o jeho návštěvě Ománu a parfémového domu Amouage

https://nicheweek.blogspot.cz/2017/12/vydal-som-sa-do-omanu-do-zeme-kadidla.html#morex

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 01. ledna 2018 22:06

Heliotrope

Něžná vůně mandlovokvětinového otočníku s ovocným tónem broskve. Hřebíček posune vůni lehce do orientálna a vanilkový pižmový polštářek jí měkce ustele.

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 14. května 2018 20:39

Mon âme

Po inšpirácii získanej od Fleur som si pomyslela, že túto vôňu si určite obstarám. A odhodlanie bolo aj naslepo. 

Flakón je na vzhľad krásny. (Niečo ako štíhlejší od Sylvaine Delacourte), vrchnák je guľatý - taká väčšia polguľa. 

Vôňa: jedna báseň. Všetko, čo sa mi najviac páči na Iris Silver Mist, na Ibitire aj na Iris Ganache je umne skombinované v Mon âme. 

Výdrž testujem, som v piatej hodine a určite bude pokračovanie. Šírenie do priestoru je určite prítomné vo vysokej miere. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. května 2018 21:12

michaela Tak to jsem ráda, že se ti vůně líbí.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. května 2018 21:17

michaela A Genevieve jsi nezkoušela? Popis Mon âme je krásný a mnohoslibný

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 14. května 2018 21:27

Skúšala. Len v akomkoľvek popise som úplne bezradná. Počkaj prosím na slniecko 

Podľa mňa je tiež výborná, budem uvažovať o obstaraní, vrátim sa do 1907 vo väčšom kľude, dnes som utekala pred dažďom.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. května 2018 21:38

michaela Moc děkuji, Míšo. Lucie jde zítra a já nevydržela a psala Štefanovi Jsem zvědavá, zda a kdy odepíše. Stále čekám na článek v Niche Weeku.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. května 2018 16:58

michaela Krásně jsi to trefilaPopis MON ÂME na Fb  - vrstvení složek - jako by tě sledoval:) Ale to je určitě oficiální podání výrobce a prodejce.

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 15. května 2018 18:25

Doplním: cena je 170 našich peňazí, 50 ml

dnes s ňou trávim deň, iba 2 strieknutia, viac mi v daždi netreba (obvykle sa pod 12 strieknutí nedostanem)

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. května 2018 18:35

michaela Paráda, díkyAž na tu cenu, ale s ní se dalo počítat. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. května 2018 21:56

Sú nádherné obe!!!Pre mňa asi viac Mon Ame...

Že zloženia neprezradia skôr ako budúci týždeň ....a to som sa vyhrážala paraplíčkom !!!

Áno, cena je 170€/50 ml, ale koncentrácia je Parfum a tento rok vyrobia len 1000ks, potom sa uvidí.

Zatiaľ len napíšem, že Mon Ame je hebkejšia, nežnejšia, Genevieve má "říz", zajtra v kľude spácham nejaké recenzie. A ešte ich chcem aj pozorovať, dosť sa vyvíjajú, Genevieve ešt aj teraz je na mne iná ako pred hodinou. Ono to asi aj súvisí s tým, že som s nimi bola v meste, kde pršalo, potom sedela v suchom podniku a teraz som v teple doma.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 15. května 2018 22:24

slniecko Jsi zlatá! Vypadá to, že se odloňska (tajemné vyzkoušení I a II) změnily jen a jen k lepšímu!!! Podle popisu na Fb i tvoje a Míšino vnímání odpovídá Těším se na ně!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. května 2018 11:14

michaela slniecko Teda lákáte mě s tou Mon-ame velmi . Těším se na léto, až taky vyzkouším  

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. května 2018 15:24

michaela složení i popisy Mon-ame zní velmi LÁKAVĚ 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. května 2018 15:41

alibi Ale nemyl se, Genevieve bude též víc než dobrá...Měly jsem možnost s Wendy loni v létě přivonět k oběma "tajemstvím" a jedna byla zajímavější než druhá

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. května 2018 15:54

Korsičanka MiJo, mohla bych se k tobě připojit výhledově až pojedeš do Bratislavy? pokud mi to jen trochu půjde se urvat z domu, byla bych moc ráda.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. května 2018 16:02

alibi Jasně. Léto to jistí

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 16. května 2018 16:07

Korsičanka děkuju

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. května 2018 09:37

No, tak som k tým dvom novinkám niečo zosmolila, ale nie je to ľahké, obe sú dosť komplexné a namiešané tak, aby nevyčnievali zložky...a ja tak nejako nie som na romantické popisy.

Mon âme - Najprv čerstvá jarná varená mrkvička, ktorá sa časom rozloží do veľmi nežnej, jemnej krémovej vône. Pribudnú akési „vetrové“ závany, neviem, čomu to prisúdiť, či je v zložení aníz, alebo levanduľa, alebo to robí niečo iné. Vôňa je nesmierne hebká, ale akoby nadnášaná jemným vánkom. Monsieur Štefan ju nazval „šatkou vo vetre“, ja by som dodala, že šatka je hodvábna a slezovofialová. Časom priľnie k telu spôsobom typickým pre takéto vyššie koncentrácie. Po niekoľkých hodinách jemne spúdrovie. Občas zavanie niečo ľahko ovocné, čo mi pripomína nie úplne dozretú broskyňu. Výdrž telová, ale skvelá. Od pol šiestej večer do deviatej ráno.

Genevieve - Začína niečím nahorkastým jako pomarančový kvet? Neroli? Nejaká zmes byliniek typická pre kolínske? Ale nie, nevyznieva to pánsky. Potom začína byť cítiť niečo živičnaté (podozrievala som galbanum, lebo to na mne zvykne robiť podobný tón vo vlhku ako toto) a do toho niečo pikantné, čo akoby tú vôňu pretínalo ostrým rezom. Po čase sa  pridá nejaký machový tón. Zaujímavé je, že po niekoľkých hodinách ten ostrý tón postupne prejde a z machu z času na čas vyletí niečo ako žuvačková bublinka. Ružová žuvačková bublina. Výdrž minimálne 6 hodín.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. května 2018 09:45

slniecko Parádní popis, jsem ještě zvědavější