1907

15. ledna 2015 11:44
Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 17. května 2018 09:45

slniecko Parádní popis, jsem ještě zvědavější Vďaka

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 17. května 2018 09:54

Korsičanka a ja si už zakladám prasiatko na Mon Ame ...len čo si došetrím na môj terajší plán, ak sa mi to vôbec podarí, začnem na tento...

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 17. května 2018 09:55

slniecko A o tom svém současném plánu tu píšeš moc tajemně

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 17. května 2018 09:58

Korsičanka lebo sa ho bojím zakríknuť...je to niečo, o čom snívam roky a vždy to nejako odsuniem, alebo si capnem po prstoch, že moc drahé a vôbec...

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 17. května 2018 11:34

slniecko Tak to jsem ještě zvědavější! Doufám, že se pak pochlubíš?

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 17. května 2018 12:40

Korsičanka až to bude (ak to bude, lebo mesiac, čo mesiac musím siahnuť kvôli niečomu do úspor, nehovoriac o tom, že som nedisciplinovaná a aspoň občas si tie vzorky neodpustím....) tak sa bez debaty pochválim!!!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. května 2018 09:07
Reakce na slniecko:

No, tak som k tým dvom novinkám niečo zosmolila, ale nie je to ľahké, obe sú dosť komplexné a namiešané tak, aby nevyčnievali zložky...a ja tak nejako nie som na romantické popisy.

Mon âme - Najprv čerstvá jarná varená mrkvička, ktorá sa časom rozloží do veľmi nežnej, jemnej krémovej vône. Pribudnú akési „vetrové“ závany, neviem, čomu to prisúdiť, či je v zložení aníz, alebo levanduľa, alebo to robí niečo iné. Vôňa je nesmierne hebká, ale akoby nadnášaná jemným vánkom. Monsieur Štefan ju nazval „šatkou vo vetre“, ja by som dodala, že šatka je hodvábna a slezovofialová. Časom priľnie k telu spôsobom typickým pre takéto vyššie koncentrácie. Po niekoľkých hodinách jemne spúdrovie. Občas zavanie niečo ľahko ovocné, čo mi pripomína nie úplne dozretú broskyňu. Výdrž telová, ale skvelá. Od pol šiestej večer do deviatej ráno.

Genevieve - Začína niečím nahorkastým jako pomarančový kvet? Neroli? Nejaká zmes byliniek typická pre kolínske? Ale nie, nevyznieva to pánsky. Potom začína byť cítiť niečo živičnaté (podozrievala som galbanum, lebo to na mne zvykne robiť podobný tón vo vlhku ako toto) a do toho niečo pikantné, čo akoby tú vôňu pretínalo ostrým rezom. Po čase sa  pridá nejaký machový tón. Zaujímavé je, že po niekoľkých hodinách ten ostrý tón postupne prejde a z machu z času na čas vyletí niečo ako žuvačková bublinka. Ružová žuvačková bublina. Výdrž minimálne 6 hodín.

​Ach ... to zní krásně!  

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 18. května 2018 11:13

Dalia sú krásne...tie vône

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 23. května 2018 22:00

Podle vašich popisů bych to složení typovala opačně, zajímavé.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 23. května 2018 23:32

cinkja je to zaujímavé, tiež to práve pozerám. No, rozhodne, "rodičia" parfémov hovorili, že je pre nich dôležité, aby tie parfémy neboli o zložkách, aby tvorili jednoliatu vôňu. Práve špekulujem, čo vo mne vyvolalo takú ostrú linku v Genevieve, či aldehydy s klinčekmi môžu toto spraviť. A tiež tie hutné, živicové tóny.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 24. května 2018 09:15

slniecko 

Já to tak vnímám u všech vůní, složky jsou u mě až na druhém místě . Jsou spíše prostředníkem cesty k vůní, první představou o ní a základní orientaci. Ale nepodléhám jim a hlavně si je nepamatuji .

Ale tady mě to zaujalo, podle vašich dojmů bych je pocitově prohodila .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. května 2018 12:44

cinkja Jestli myslíš ty fotky s pyramidách, tak máš pravdu, ta od Genevieve se spíš hodí na Mon-Ame, růže v ní určitě nedominuje, ale kosatec. Ovšem obráceně určitě ne. K Genevieve nesedí fotky ani z jedné. Ono i to složení je potřeba brát trochu s rezervou. Dlouho mi v ní dominuje hlavně ylang, bohužel v té poloze, kterou úplně nemusím společně s kůží a zakouřeným dřevem, které mi však paradoxně nevoní ani jako vetiver, ani jako santal. Když bych ty kožené tóny měla k něčemu typově přirovnat, byla by to Carillon pour Ange. Tudíž tipuju, že tam ten tón vytváří konvalinka (respektive její chemická náhrada) spolu s dalšími nepřiznanými složkami.

Ovšem pozor, asi tak po dvou hodinách tahle fáze odezní a vyloupne se z ní velmi příjemná květinovka.

Nicméně za mě tedy určitě Mon-ame.

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 30. května 2018 13:13

 slniecko  Dávalm wendulka zapravdu, jen včera ve vedru a na slunci se květiny rozvoněly rychleji a byla nádherná Jako kdyby potřebovala stejné teplo jako oudovky!?

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. června 2018 21:57

Na e-shopu 1907 už mají i vzorky obou nových vůní - za 7 Euro.

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. června 2018 22:06

Rozhovor s Evkou a Štefanem o vůních z "Pod Povrchu" :)

https://parfumerka.wordpress.com/2018/06/03/31606/comment-page-1/#comment-10314

A nádherný článek na Štefanově Niche Weeku, jak se obě vůně chystaly na svět

https://nicheweek.blogspot.com/2018/05/pod-povrch-toho-ako-vznikala-parfemova.html#more

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. června 2018 19:37

Korsičanka ten Štefanův článek mě dostal. vždycky se ráda podívám " do kuchyne " a tady z něj úplně čiší ten tvůrci proces. Připomnělo mi to, když s mužem děláme společně třeba vitráže na jeho kované hmyzáky. Ty "hádky" , které vlastně nejsou opravdovými  hádkami - já svou představu, on svou. :D občas je to trochu Itálie :D

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 05. června 2018 20:09

alibi Tvůrčí proces je asi všude stejný, když jsou tvůrci opravdu zapálení

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. června 2018 12:20

na vedlejším webu a. ve vlákně 1907 píše Jitka své dojmy ze zkoušení Genevieve a Mon-Ame ... a je to moc krásně napsáno

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. června 2018 12:35

Korsičanka Ten Štefanův článek je výbornej.

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 06. června 2018 12:55

Že? On vůbec skvěle píše, ale na toto jsem se vysloveně těšila