1907

15. ledna 2015 11:44
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. srpna 2018 18:26

Mon âme

Všechny dosavadní vůně značky mě víceméně míjely. Mou duši zasáhnul až tento počin. Je to totiž kosatcovka první třídy. Kosatec v ní je v úvodní fázi lehoulince mrkvový, zemitě pačuliový, doplněný čerstvě oloupanou mandarinkou, svěžím bergamotem, pomerančovou kůrou, fialkovým kořenem a něžnou konvalinkou.

Už po rozvonění ale začne postupně křehnout a s pomocí fialkových květů a růže se promění ve vůni luxusních líčidel na dřevěném toaletním stolku. Nadýchané bílé pižmo v základu pak dojem starodávné pudřenky ještě umocní, zatímco tonka přidá špetku sladkosti.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. srpna 2018 06:12

wendulka Zní to přímo lákavě! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. srpna 2018 08:22

Dalia Tak ona to v podstatě byla láska na první počich, když mi ji dala Mija zkusit někdy na začátku léta ze vzorku a líbila se mi vlastně už i loni v létě na paní Evce ještě, když nám ji společně s Genevieve představila jako tajemství č. 1 a 2. Ale vzhledem k mým dosavadním zkušenostem s touto značkou a i vzhledem k ceně jsem tentokrát přece jen chtěla raději ujistit, že nešlo o chvilkové pominutí smyslů.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. října 2018 14:05

Zdá se  že nová kolekce zaujala i v zahraničí. Od pondělí už ji nabízí i essenza nobile 

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 24. října 2018 15:09

wendulka tak to je úspech, pani Evka so Štefanom môžu byť na seba hrdí, prajem im to.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 24. října 2018 15:16

milacka wendulka Na FB píší i o nějaké jiné německé parfumérii, jež je nabízí. Pronikají tedy na německý trh - to je super!

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 24. října 2018 15:16

milacka Mluvila jsi s Vierkou, Dari?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. října 2018 16:31

Korsičanka Myslíš Das Parfum Klima? Ta funguje bohužel jen v rámci Německa. Navíc paní majitelka se brání klasickému online prodeji, ale zase má na Instagramu hodně sledujících, jelikož nádherně fotí, což je taky dobrý způsob, jak prodávané vůně zpropagovat.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 24. října 2018 16:54

wendulka Jojo, tu jsem myslila, Das Parfum Klima. Já tam mrknu a už FB chce, ať se znovu přihlásím, a to zas nechci já:) Však je dobré prodávat i v kamenkách, ne všichni jsou nákupu na e-shopech nakloněni A Instagram je velká obrazová síla

Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 24. října 2018 21:10
Reakce na Korsičanka:

milacka Mluvila jsi s Vierkou, Dari?

​Ešte nie, písala som jej, nech sa mi ozve, tak čakám

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 24. října 2018 21:16

milacka Hodná

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 23:25

Genevieve

Genevieve je "sebevědomá a elegantní mladá dáma, která si žije život podle svých představ". Ano, to rozhodně ano. A taky miluje staré černobílé filmy ze 40. a 50 let a módu té doby. Vůbec nejradši má ty s Ritou Hayworthovou. A zbožňuje stejné vůně jako ona, hlavně klasickou Arpege. Moc se jí líbí její aldehydový úvod s trpkým zeleným bergamotem a palčivě dřevitým hřebíčkem, živelným stejně jako Rita.

Má ráda tu vůni starodávných líčidel, kterou v ní vytváří pudrový kosatec s růží, doplněný jasmínem, konvalinkami a tropicky hřejivým ylangem s vůní přezrálých banánů, usazenou na kořenitém santalovém základu s vanilkou a vetiverem. A protože je i cílevědomá a má ráda nové výzvy, rozhodla se, že se pokusí namíchat svou vlastní moderní  verzi bez koriandru a tuberózy, s menším množstvím zeleného jasmínu a základ zjemnila bílým pižmem.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 22:09

Genevieve 

Aldehydová květinovka s bergamotem a hřebíčkem, v níž se rozvíjí květinový tón. Pudrový kosatec, ylang ylang a záblesky konvalinky a růže dostávají šarmantního chypre společníka. S vetiverem, santalem a pižmem umíchá květinovou chypre, lehkou a přitom klasickou.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 16:45

Dame d’Or

Vlajkovej lodi tohtoročnej kolekcie dal názov jeden z najvýraznejších obrazov viedenskej secesie, Dáma v zlatom, od môjho obľúbeného Gustava Klimta. Obraz je nielen krásny, ale obostiera ho aj zaujímavý príbeh a, navyše, Klimt ho dokončil práve v roku 1907. To nemôže byť náhoda;-).

Vôňa sama o sebe je nádherne nostalgická. Možno to robí malá troška kvetinových aldehydov v kombinácii s vskutku klasickými zložkami, ktovie. Pôsobí sucho, jemne, kvetinovo, ale dospelo a napriek klasickým zložkám zároveň nadčasovo, a zároveň moderne. Prišla mi pomerne suchá, ako potpourri zo sušených kvetov, ale pozor, nie tie nafarbené všetkozmesy, ktoré človek dostane v každom kvetinárstve, ale starostlivo vybraté a starostlivo usušené jednotlivé ušľachtilé kvietky, ktoré stále vydávajú svoju arómu, uložené na nežnej saténovej poduške z pižma, vaniky a svetlého cédru. Je to ako rozprávkový vánok z iných čias.

Bellanelle

Cítim, cítim človečinu....ale nie. Cítim niečo dosť podobné Belle de Jour od Diora, či aj inšpirované, to neviem. Je fakt, že toto je bohatšie, komplexnejšie, navrch s podstatne dôkladnejším základom. Radostná ovocne-kvetinová vôňa, ľahká, ale plná, oblá, tešiaca sa zo života, z ktorej na hony čiší kvalita.

Nom

Okamžite sa mi ozvalo v hlave Poirotove Nom d'un nom d'un nom!:)...a myslím, že vôňu by ocenil, hlavne jej začiatok. Upratané, čisté pekné drevené tóny s trochou korenia, minimalistické a usporiadané...ovšem neskôr sa postupne rozšupnú, naberú spolu s levanduľou a živočíšnymi tónmi (podozrieva aj schovanú štipku kadidla, alebo aspoň na mojej koži to tak vonia) rozlet a silu, a už vôbec nie sú bezpečným a vypočítateľným domácim miláčikom. Ako keď sa milý Poirot naštve a rozhodne sa konať. Rýchlo, rozhodne, nevypočítateľne a neoblomne, ale stále v elegantom duchu a príčetnosti. Hej, hej, mon ami...toto sa mi páči.

Vôňa vraj bola vyrobená na objednávku, nenapíšem rovno skuhranie pánskej časti obdivovateľov značky, že stále nemajú v danej kolekcii tú svoju,  a myslím, že by mohli byť spokojní.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 17:49

slniecko Moc se na ně těším!  Díky za krásné popisy! A ta Nom je fakt spíš pánská?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 19:17

slniecko Krásně popsáno, už se těším na vyzkoušení, snad se mi poštěstí za měsíc...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 20:43

slniecko Vypadá to dobře, snad se mi poštěstí vyzkoušet, zvlášť Dame d'Or by se mi mohla líbit.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 20:55

Korsičanka No, je pánska, ale ako by som to....ak by som nejakú z tejto trojice kúpila pre seba, tak tú. Určite je nositeľná aj pre dámy.

blackviolet Fleur vďaka

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 20:59

slniecko Mně se právě líbí to průvodní slovo od 1907 o jméně...

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 25. zaří 2019 21:36