1907

15. ledna 2015 11:44
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 15. ledna 2015 11:44

Je to zatiaľ tak trochu záhadná, novovznikajúca slovenská niche značka...dám sem linky so všetkými informáciami, ktoré som zatiaľ zohnala a budem vďačná za každú informáciu, ktorú pridáte vy!

http://www.kosickespravy.sk/francuzski-nosi-predstavili-niche-parfumy

http://www.kosicednes.sk/vystava-svetovych-exkluzivnych-voni-na-hlavnej-ulici/

http://bleauog.blogspot.sk/2014/10/new-perfume-brand-1907.html

tu predávaú telovú kozmetiku:

http://www.mydlo-soap.sk/

a toto bude zrejme (dúfam) stránka k tým nikovkám:

http://www.1907.sk/

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 15. ledna 2015 12:35
Reakce na slniecko:

Ke značce viz citace paní Škovranové, majitelky značky, z rozhovoru, kde představuje svou značku. Celý rozhovor je na frangipani.cz

"Značka je číslo 1907, logo značky je Fleur de lys. Číslo 1907 je rok. 1907 je rok narodenia mojej babičky a názov firmy je poctou babičke. Kedže prehodím číslice, mám rok 1709: v tomto roku Johan Maria Farina vyrobil prvú kolínsku vodu a našim konečným cieľom bolo vyrábať parfumy. 

Fleur de lys má tiež dva dôvody, jeden je spojený s rodinou grófa Andrássy a grófky Stépan s ktorými boli moji starí rodičia v blízkom priateľskom kontakte. Dedo bol hlavným komorníkom a veľmi blízkym priateľom grófa Andrássy. Babička mimo výchovy mladých grófiek Stépan mala na starosti aj dodávku hygienických potrieb na ich dvor, z ktorých časť aj sama vyrábala. Na príbehoch z grófskeho dvoru som rástla a dodnes je to pre mňa návrat do detstva a do inej doby, preto Fleur de lys prvýkrat. Druhý dôvod je lokalpatriotizmus, 1907 sídli v Košiciach. Košice majú Fleur de lys v erbe 6x, takže je to aj taký tichý hold mestu v ktorom žijem a pracujem. Cieľ je momentálne jeden, rozdelený na dve časti, prvá časť je dať na trh v budúcom roku druhý parfumový rad, druhá časť cieľa je do ďalších dvoch rokov vydať tretí rad parfumov."

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 15. ledna 2015 12:45

Značka 1907 má v této chvíli portfolio jedenácti vůní ve 100ml flakonech, v koncentraci edt. Cena flakonu je 114EUR. Každá je soustředěna na jednu vybranou přírodní složku, podle níž je vůně i pojmenována. Umíchaly je nosy z firmy SFA Romani sídlící v Grasse.

Seznam vůní s ověřeným složením:

Coriander (květinová, orientální)

Hlava: bergamot, koriandr, zelené tóny

Srdce: konvalinka, růže, fialka, černý rybíz, rebarbora

Základ: vanilka, santal, vetiver, musk

Ambrette (květinová, dřevitá, pižmová)

Hlava: mimóza, ylang-ylang, ovocné tóny

Srdce: fialka, růže, konavlinka, jasmín, kosatec

Základ: santal, ambrette, musk, vanilka

Pine (dřevitá, kořeněná)

Hlava: mořské tóny, borovice, pomeranč, bergamot, grepfruit

Srdce: černý pepř, cedr, frézie, elemi

Základ: vetiver, mech, vanilka, musk, ambra

Verbena (svěží, citrusová)

Hlava: verbena, pomeranč, citronová tráva, litsea cubeba, bergamot

Srdce: kmín, jasmín, konvalinka, geranium

Základ: pomerančový květ, heliotrop

Almond (květinová, ovocná)

Hlava: bergamot, citron, mandarinka, pomeranč, mandlová pasta, ovocné tóny

Srdce: jasmín, růže, pomerančový květ, konvalinka, pačuli

Základ: santal, cedr, musk, vanilka, mech

Vanilla (květinová, dřevitá, pudrová)

Hlava: kokos, pomerančový květ, ylang-ylang

Srdce: jasmín, růže, konvalinka, heliotrop, hyacint

Základ: vanilka, santal, bílé pižmo

Cedar (aromatická, kapraďová) 

Hlava: máta, citron, tymián, mandarinka, grapfruit, bergamot

Srdce: mořské tóny, aldehydy, meloun

Základ: pačuli, cedr, santal, větvičník, ambra

Heliotrope (květinová, orientální)

Hlava: růže, broskev, hřebíček

Srdce: vetiver, pačuli, vanilka

Základ: ambra, heliotrop, bílé pižmo

Galbanum (květinová, zelená)

Hlava: galbanum, bergamot, černý rybíz

Srdce: konvalinka, jasmín, ylang-ylang, tuberóza 

Základ: bílé pižmo, vanilka, santal, cedr

Pepper (orientální, dřevitá)

Hlava: růžový pepř, pepř, kardamom

Srdce: pačuli, oud, vzácná dřeva, santal

Základ: ambra, bílé pižmo, bílý pepř

Jasmine (květinová, jasmínová)

Hlava: jasmín, lilie, heliotrop

Srdce: pačuli, santal, vzácná dřeva

Základ: vanilka, ambrové tóny, bílé pižmo

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 15. ledna 2015 22:07

Nemám to ďaleko, skúsim sa pozrieť do ich predajne. Som zvedavá....

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 17. ledna 2015 01:25
Reakce na MirkaU:

Vďaka!

Prosím, odkiaľ máš vzorky?

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 17. ledna 2015 01:26
Reakce na Tassia:

som zvedavá na dojmy...

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 17. ledna 2015 07:13
Reakce na slniecko:

Nemám vzorky, ale pôjdem pozrieť do predajne v Košiciach. Možno mi nejaké vzorky poskytnú.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 10:38
Reakce na slniecko:

Vďaka!

Prosím, odkiaľ máš vzorky?

Vzorky mám přímo od paní Škovranové :)

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 11:44
Reakce na MirkaU:

bola si tam, alebo si jej o ne napísala?

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 11:59
Reakce na slniecko:

Komunikuji s ní, dělala jsem s ní ten rozhovor plus jsem jim opravila jednu velkou chybu v promo-textu, takže mi je sama poslala i s čokoládou :) Je to moc milá paní.

A chystám se do butiku podívat, koncem ledna (januára) nebo počátkem února (februára). Budou dělat setkání blogerů. Teď ale jsou v Číně, kde prezentují evropské niche parfémy.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 12:21
Reakce na MirkaU:

vow, to je úžasné! tak dúfam, že sem budeš dávať všetky novinky! mňa tak škrie, že prvá slovenská značka a ja na opačnom konci republiky a malá nádej, že sa tam dostanem

kedy sa vrátia? asi im potom skúsim napísať, či by mi neposlali vzorky.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 23. ledna 2015 14:28
Reakce na slniecko:

Už se vrátili a poslali složení.

Poslali jedenáct pdf-souborů s obrázkama pyramidy :) , tak jsem to musela přeťukat - je to v mém příspěvku na začátku tohoto vlákna.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 23. ledna 2015 14:42
Reakce na MirkaU:

jéj, ty si poklad! idem to hneď dať do databázy...

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 22. října 2015 10:16

Zastavila som sa v v butiku, ale prvú návštevu som veľmi nezvládla, skúšala som toho dosť veľa a tak dojmy sú len povrchné a orientačné. 

Almond -  chcela som vyskúšať mandľu, vône prvej línie majú názvy podľa dominujúcej zložky a je ich jedenásť, všetky v koncentrácii EdT a 100 ml flakónoch. Prvé čo ma napadlo, bola výrazná hutnosť a ženskosť, postupne prechádza do drevitého základu s prírodnou vanilkou a  horkými mandľami.  Hodí sa k nej zlatá farba, na mojej koži výdrž cca 4 hod., čo je na EdT pomerne dosť. Z papierika mi vonia už druhý deň a je ešte vždy omamná, v postate mi prevalcovala ďalších 12 vôní na papierikoch.

Vanilka - prírodná bourbonská vanilka bez pridanej sladkosti na drevitom základe 

Galbanum - táto ma oslovila najviac, veľmi príjemné galbanum, bez štipľavosti s kvetinovým srdcom a príjemným pižmovým dojazdom. Pôsobí kultivovane a má chanelovský šarm zelených vôní.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. února 2017 14:54
Reakce na Tassia:

Tak na mně se Galbanum vyřádila neskutečně a vyloženě se mnou odmítá spolupracovat. A to jsem se na ni na základě dojmů slniecka a tvých tak těšila, že to bude ta krásná hořká zelená vůně, jak ji miluju třeba ve Vol de Nuit nebo i na začátku LPRN 2. No bohužel mně se tak to galbanum ztrácí už od začátku v lehce zatuchlém rozmačkaném rybízovém listí. Během pár minut mi pak zmizí docela a na ruce mi zůstanou jen bílo-zelené květiny (hlavně konvalinka s jasmínem a mýdlovou tuberózou). A pižmo-cedrový základ na mně už vyloženě čpí. Stydím se, ale tohle asi nedám a budu muset jít drhnout.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 09. února 2017 17:04
Reakce na wendulka:

tak to som rada, že tu ma čierne ríbezle zase raz odignorovali

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. února 2017 17:44
Reakce na slniecko:

No to buď opravdu ráda. Plum od Mary Greenwell byla v pohodě, tam to byl jen rybíz, ale tady už vyloženě rybízové listí a s tím to mám ještě horší než samotným rybízem. Jediná vůně, která je pro mě v tomhle ohledu výjimkou, je Farnesiana.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. srpna 2017 21:28
Reakce na Tassia:

"Almond -  chcela som vyskúšať mandľu, vône prvej línie majú názvy podľa dominujúcej zložky a je ich jedenásť, všetky v koncentrácii EdT a 100 ml flakónoch. Prvé čo ma napadlo, bola výrazná hutnosť a ženskosť, postupne prechádza do drevitého základu s prírodnou vanilkou a  horkými mandľami.  Hodí sa k nej zlatá farba, na mojej koži výdrž cca 4 hod., čo je na EdT pomerne dosť. Z papierika mi vonia už druhý deň a je ešte vždy omamná, v postate mi prevalcovala ďalších 12 vôní na papierikoch."

Na papírku mi Almond voněla stejně jako slniecku - jako slané mandlové máslo. Na ruce mě kromě nich v úvodu osvěžila i směs trpkého bergamotu, citronové kůry a hořkého pomeranče. No bohužel po rozvonění opět jako v případě Galbanum zaúřadovala chemie mojí pokožky a vecpala mi tam i mořské řasy s ostře štiplavým cedrem a kosmetickým pižmem.

Online Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 20:55

Brzy by se měly objevit nové vůně této značky

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. listopadu 2017 14:21
Reakce na Korsičanka:

To budou asi ty dvě, jak nám na sobě předvedla v létě paní Evka, že?

Jí seděly obě, ale trochu se obávám, že po tom, co se na mně nakonec zvrhla i ta Almond, ostrouhám i tentokrát. Jejich vůně a moje kůže nějak nejdou dohromady.